FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Redactori

«1383940414297»
noname15.08.2010 18:30

1. nu suntem la gradinita

2. am stat sa citesc 2 pagini de copilarii

3. Gandalf, ar fi bine sa semnezi mereu cu acelasi nume (sau cel mult 2 ... 2 personalitati iti ajung :D). Nu a zis nimeni sa-ti dai numele si adresa, insa, mai ales avand opinii acide, ar fi bine sa-ti asumi macar responsabilitatea subsemnarii

4. Chiar daca Adrian e certaretul de serviciu si nu e foarte greu sa incepi o cearta cu el, ai pornit cu stangul, Gandalph

5. asta e singurul mesaj pe care il scriu pe subiect. nu imi mai dati pm/MM/fm d-astea ca e chiar ultima dintre problemele pe care le am. FITI MATURI!

6. pe viitor, probabil se va ocupa cineva exclusiv de echipa redactionala (cel mai probabil Armanovici). Ar fi bine sa aiba doar rol de organizator, nu de baby-sitter.

Gandalf the White15.08.2010 20:34

Discutia in contradictoriu cu Adrian a fost rezolvata. Eu mi-am cerut scuze fata de el, dupa ce mi-a adus niste lamuriri (lucruri pe care, unele nu le stiam iar altele nu puteam sa le stiu)care arata situatia intr-o alta lumina.

 

Deci, nu va mai bucurati!

Azzido16.08.2010 05:20

Gandalf, in primul rand: cand faci o cronica a unui meci, cred ca trebuie sa te referi in primul rand la MECI, nu la Becali,razboaie, cocalari sau alte chestii, deci daca vrei sa o faci tu in continuare, incearca sa te mentii pe linia asta.

Cat despre problema ta cu Virgil, pe mine nu ma intereseaza. Sunt problemele voastre si vi le rezolvati unde vreti, numai pe site nu.

PS: nu-mi mai da 15 mesaje private aiurea. Daca ai ceva de comunicat, o poti face pe sectiunea asta si o sa iti raspund aici.

 

Gandalf the White16.08.2010 06:21

 

Exact, numai pe site nu!

Gandalf the White16.08.2010 06:32

Cer EXCLUDEREA lui VIRGIL

 

 

Un coleg din echipa redactionala, Virgil, cu care nu am avut niciodata vreo discutie publica, folosind informatii din sectiunea moderare si administrator, legate de numele meu si fostul cont, cu prima ocazie, a folosit aceste informatii si le-a facut publice, intr-un act de isterie.

 

Acelasi Virgil care a avut multe astfel de iesiri care arata dezechilibre psihice. (de ex., cand il injura pe axl, de pe o clona + multe alte iesiri, pe care le-am citit aici, care arata ca are probleme pshice severe)

 

Nu sunt vatamat de ceea ce a scris, ci de faptul ca un atfel de labil psihic are acces la date personale, pe care eu le-am oferit cu toata buna-credinta.

 

In acest caz, eu nu mai pot scrie nimic cat de cat personal, pentru ca, cu prima ocazie cand i se va parea lui ca-i ceva ce nu-i convine, va sari (cum a demonstrat) sa le faca publice.

 

Cum sa-mi dau nr. de tel.? Va iesi sa-l faca public(sau il va da prin PM)! sau cum sa-mi dau adresa de mail. O va da catorva dezaxati sa ma injure sau sa ma hackereasca!

 

Virgil are tulburari psihice severe! Cer excluderea lui din orice functie prin care are acces la datele mele personale, si la ceea ce voi scrie in sectiunea moderare (strategii, Becali, etc.)

 

In caz contrar:

 

1. fac publice (pe moderare, nu pe forum) cele trei discutii cu el.

2. fac rapid, un istoric al iesirilor isterice ale lui Virgil (din postarile lui), prin care demonstrez ca e labil psihic si deci, un pericol.

3. arat ca, in raport strict cu Steaua, este duplicitar, alunecos, sare dintr-o extrema in alta si este, fatalitate, dement.

 

 

Adica, pe romaneste, o sa-l arat, in extenso, asa cum este de fapt (din postari, exclusiv), un dezechilibrat care reactioneaza violent cand i se pare ca e frustrat de ceva, adica e un pericol,

 

Eu nu pot lucra decat intr-un climat de incredere totala. Certuri, cum a fost cea cu Adrian, e normal sa fie. Dar trebuie sa fii linistit ca nu se trece o limita. Virgil a trecut-o, cu prima ocazie. A luat informatii la care au acces doar membrii redactiei, si a iesit sa le faca publice! (repet, am vorbit de 3 ori prin PM si niciodata in public)

 

Astept, pana maine, o pozitie oficiala definitiva!

 

Asta i-am scris lui Azzido.

 

Daca nu-l scoateti pe mosul asta nebun din redactie, eu nu mai pot lucra.

 

Repet, este bolnav psihic. Cum nu-i va conveni ceva, va folosi info. din interior ca sa le faca publice.

 

Eu sunt absolut convins ca-i spune totul lui xray, pe care aici il injura, dar pe forum au mari prietenii.

 

Si, ca sa spun un singur lucru, in ultimul PM pe care mi l-a trimis (inainte sa fiu redactor) ma ruga sa nu-i mai trimit niciun mesaj niciodata, pentru ca nu-l va citi. Ceea ce am si facut. Nu i-am raspuns in niciun fel

 

Ii dau ocazia. lui Virgil, inainte sa ma apuc sa-i fac eu istoricul iesirilor sale care vor demonstra ca e instabil psihic, si istoricul pozitiei fata de Becali si Steua, care va demonstra ca e un om duplicitar, in care nu se poate avea incredere, sa renunte el singur la orice functie in redactie.

 

Later edit: Pun si aici iesirea de iesirea isterica a lui Virgil. Doar prin faptul ca nu era de acord cu avancronica (dreptul lui, dealtfel), asa a gasit el de cuviinta, sa se exprime: atacandu-ma, prin postarea publica ainformatiilor pe care le-a luat in calitate de moderator:

 

"Un manifest anti Becali sub masca unei avancronici. De ce te scarpini cu mana dreapta la urechea stanga, cand puteai sa fii cinstit in primul rand cu tine si sa intitulezi corect pretiosul articol.

Sunt de acord cu lupta impotriva albanezului, dar de ce trebuia sa jignesti o groaza de lume? Mai putina modestie te-ar fi ridicat pe un soclu. Din nefericire ai ramas la nivelul cocalarilor, taranilor, smardoilor comunali, semi-interlopilor ilfoveni si interlopilor bucuresteni, printre care ne invartim cu totii pe stadion. Prea multa scarba strica. Prea multa mandrie asisderea, iar incercarea de a parea superior, te descalifica. Gandalf, nu? De ce nu Moskopole"?

 

Lasam injuriile, alea sunt ceva normal. Dar faptul ca a iesit cu o bucurie sadica sa-mi dea si numele propriu, pe langa fostul cont, asta arata ca e instabil psihic si un pericol pentru noi toti!

Dupa ce i s-a editata acel post, a venit dupa cateva ore si iar mi-a scris initialele, de data asta.

 

Ce legatura are cum ma cheama? Ma cheama Gandalf! Cand iei info. interne ca sa-ti razbuni tu cine stie ce demente ai in cap, si postezi, dupa ce ti s-au sters odata, din nou, initialele mele, arata ca ai probleme mentale. Care e ratiune sa-mi dea numele public?

 

 

Repet, inainte sa faca publice cele 3 PM schimbate si intreg istoricul acceselor de dementa, ii dau ocazia lui virgil sa se retraga el singur.

Virgil16.08.2010 07:05

Doamne fereste, omul asta e nebun de-a binelea. Vorbeste despre mine fara sa ma cunoasca. Eu am o activitate indelungata pe acest forum, Moskopole. Asta e motivul pentru care ma faci mos, desigur. Tu esti un tanc, nici nu ti-au dat dintii si-ai inceput sa zbieri si sa incerci sa faci ordine? Labil psihic? Haida de... labil psihic esti tu baiete. Altfel nu-ti schimbai userul in momentul in care te-ai facut definitiv de cacao.

Te iei de oameni din senin. Nu am nicio treaba cu tine. Revino acolo unde iti este locul, Spitalul Dr Marinescu zis si nr. 9. Doctorii te asteapta cu bratele deschise.

 

Ai fost adoptat pentru valoarea ta in redactie si ai si inceput sa-ti pui poalele in cap. Cu cine doresti sa te razboiesti? Cu Becali sau cu toata lumea? Cocalari, tarani, interlopi, moderatori, redactori samd. N-o sa-ti tina. Si mai esti si turnator. Poponar nenorocit!

Daniel-Ionut16.08.2010 07:06

Vreti sa terminati cu tampeniile astea? :huh:

Virgil16.08.2010 07:10

Cred ca aveam un drept la replica. Mi l-am folosit in limitele bunului simt, nu cum a facut-o istericul.

Adrian16.08.2010 07:18

Gandalf, in primul rand, eu nu m-am certat cu tine. Eu am scris ceva la avancronica ta, ceva care era pentru toti utilizatorii de acolo, tu te-ai simtit atacat si ai sarit.

In al doilea rand, you need to chill. Nimeni nu tradeaza pe aici, nimeni nu da informatii la "inamic", nimeni nu iti vrea raul.

 

In al treilea rand, m-as bucura daca ti-ai schimba decizia de a interactiona cu utilizatorii pe site. Dupa cum am mai zis, oamenii trebuie sa vorbeasca cu Gandalf, sa il cunoasca, sa stie ca e o persoana, nu doar un nume.

 

 

p.s. Din ce stiu eu, mesajele private se numesc private dintr-un anumit motiv. Nu cred ca are rost sa fie publicate pe aici.

 

p.p.s.

 

Virgil, imi aduc aminte ca tu si Gandalf v-ati certat si inainte, cand avea nick-ul moskopole. Nu ar fi mai bine sa ingropati securea razboiului? Pentru Steaua.

Sau macar sa va ignorati, daca nu vreti sa va impacati.

 

Eu stiu, Virgile, ca si noi ne-am certat odata. Stiu si ca ne-am impacat si ca, de atunci, am colaborat foarte bine.Realizam mai multe impreuna decat divizati.

Gandalf the White16.08.2010 07:19

Reamintesc ca Virgil a avut "n" clone de-a lungul timpului. reamintesc ca a injurat membrii redactiei din aceste clone. Reamintesc faptul ca a avut astfel de iesiri suburbane "poponar nenorocit' inclusiv la adresa lui Azzido, pe care l-a facut "umflat nenorocit si puturos".

 

Am vazut ca are ceva importiva aromanilor. Treaba lui.

 

El demonstreaza ca este labil psihic inclusiv acum, cand face iar referire la numele meu. Ce relevanta are?

 

Dar, ma rog, sa nu combatem prostii. Voi face intr-o zi-doua, un istoric al tuturor iesirilor acestui om, care arata ca estre un nebun periculos.

Azzido16.08.2010 07:32

bai, zici ca sunteti la gradinita...

Gandalf, eu zic sa te calmezi si sa te certi cu Virgil in alta parte. Sectiunea asta nu e facuta ca sa va varsati voi frustrarile aici. Ori scrieti ceva relevant, ori va abtineti.

Gandalf the White16.08.2010 07:40

OK, Azzido.

 

Ultimul post va fi peste vreo 2-3-4 zile, in care arata, in extenso, de ce Virgil este instabil psihic.

axl16.08.2010 07:43
la adresa lui Azzido, pe care l-a facut "umflat nenorocit si puturos".

Pai, tu l-ai vazut vreodata pe Azzido?

 

Serios acum, Gandalf, nu-i frumos ce faci. Au existat niste probleme in trecut, probleme care pe tine nu te-au afectat in niciun fel pentru ca atunci tu nu erai nici macar 12 biti pe teava internetului, adica nu numai ca nu faceai parte din echipa fcs dar nici macar nu erai user pe site, si noi am trecut peste ele, iar faptul ca tu le dezgropi acum ca sa-ti ajute tie nu se face.

Conflictul tau cu Virgil va priveste personal atat timp cat nu face rau site-lui si momentan nu face, mai mult decat cateva pagini de certuri interne. Cand o sa va porcariti in public se schimba foaia.

 

Poate o sa spui ca deja Virgil te-a porcarit in public. Nu-i asa. N-am considerat ca trebuie cenzurat mai mult.

Intradevar, Regulamentul spune 6.9 Postarea pe forum a datelor private a altor utilizatori din varii motive se considera incalcare grava a prezentului regulament si se sanctioneaza cu ban IP. Prin date private se intelege orice detaliu ce poate duce la identificarea respectivului utilizator, de la fotografii pana la i.d.-uri de messenger, precum si orice alte date considerate de moderatori ca fiind private. dar eu nu consider ca numele poate duce la identificarea ta, ala e un nume comun in Romania, il poarta si redactorul sef de NG, si ORL-ista de la Spitalul Militar, si un fost coleg de-al meu care s-a impuscat in cap c-o arma de vanatoare, pe care il mai cheama si Gheorghe. Cat despre Gandalf sau Moskopole, Virgil n-a facut decat sa-si afirme o banuiala, parca era si-un semn de intrebare acolo, si eu chiar l-am felicitat pentru siretenia de care a dat dovada identificandu-te cu fostul Moskopole, sincer sa fiu pana sa-mi trimiti p.m.-ul cu salutare de la mare eu doar banuiam vag ca ai fi Moskopole.

 

Deci rugamintea mea e sa nu mai dezgropi un trecut la care n-ai participat, nu suntem tabloid. Daca tii in continuare mortis sa se ia masuri impotriva lui Virgil atunci probabil se va isca o mare si inutila discutie intre voi doi si un admin,probabil Azzido, pentru ca George este un uscat nenorocit si puturos si nu mai participa la viata site-ului. Ai noroc ca nu mai e Toronto admin, atunci sa te tii!

Gandalf the White16.08.2010 07:46

Ce zici, tu, axl? El scrisese numele meu in intregime? Asta pune capac. Nu arata ca e instabil? Care e ratiunea pentru care sa faci asa ceva? ce conteaza ca e un nume comun? e neregulamentar si imoral!

 

Probleama nu e ca, sa zicem, o sa ma injure vreo-data. problema e ca va trece oricand limita, IN PUBLIC si va arata chestiuni private. A facut-o deja! In public! Asta inseamna labiliate psihica si faptul ca nu poti avea incredere in el!

 

Si DA! Tin mortis sa se ia masuri! Si eu o sa aduc tot istoricul lui, care arata ca ce a facut acum e expresia unui comportament deviant, in care nu se poate avea incredere. Asta pe site.

 

In civil, i-am trimis un PM, la care nu-mi raspunde, prin care-l rog sa ne intalnim daca vrea, sa vada cat de poponar sunt.

 

Virgil a trecut, public, o limita peste care nu se trece. Nu se poate avea incredere in el!

 

Later edit: ma face turnator un dement mintal care a iesit sa-si verse nebuniile in public, facandu-mi publice numele complet si fostul nick. Alooo! Salvarea!

Marius16.08.2010 10:55

La mare e cald, canicula chiar... astia zic ca marea e ciorba sau supa la 30+ grade Celsius. Uitasem ca l-au fluierat unii pe marinar de Ziua Marinei.

 

Ah, cainii sunt tot pisde, au dat cu pietre in ciori aseara.

 

Voi ce mai faceti? O labariti aiurea? good old days :D

 

LE: stiam ca am uitat ceva:

 

Un prost este acea persoană care cauzează o daună altei persoane sau unui grup de persoane, fară ca ea insăși să beneficieze de vreun minim de avantaj, sau mai mult, cauzandu-și in acelasi timp daune chiar siesi.

 

:wave: :wave:

andyro16.08.2010 11:47

axl, eu n-as fi de acord cu tine. De fapt, n-as fi de acord ca postarea numelui unei persoane este un lucru pe care ar trebui sa-l consideram acceptabil. Si iti dau 2 exemple :

 

1. E posibil sa aiba abonament (nu stiu daca are). In conditiile astea, cum nu cred ca sunt multi care sa aiba abonament, "baietii lu' Gigi" de pe site i-ar putea afla adresa exact, nr. de telefon, samd. Lucru pe care nu cred ca il vrea, in contextul tonului profund anti-Becali din articole, si daca vrei povesti cu vizite la domiciliu, ti le spun.

 

2. Am avut o "aventura" pe un alt forum, in care descoperisem (impreuna cu alti utilizatori) o retea de trafic de persoane sub acoperirea unei firme de HR (bine, toata treaba a durat mai mult timp). Pornind doar de la nickname si de la mai multe postari ale mele pe site, am primit un PM de la unul din membrii retelei, care imi atasa o poza cu mine si-mi zicea ca ne vedem in fata cladirii unde lucrez. Si asta in conditiile in care nu-mi dadusem numele, nr. de telefon, sau alte detalii personale pe site.

 

Concluzia e ca daca cineva vrea sa-si dea o "intalnire" cu tine, exista destule sanse sa o poata face cunoscandu-ti numele real. Si nu vad de ce era nevoie de numele real in acel context, adica de ce sa-l expunem la riscuri inutile.

Gandalf the White16.08.2010 11:53
axl, eu n-as fi de acord cu tine. De fapt, n-as fi de acord ca postarea numelui unei persoane este un lucru pe care ar trebui sa-l consideram acceptabil. Si iti dau 2 exemple :

 

Si nu vad de ce era nevoie de numele real al lui George in acel context, adica de ce sa-l expunem la riscuri inutile.

 

 

Numele complet l-a dat. Si nickul dinainte cu care eu facusem niste articole si postari cu ajutorul carora f. usor pot fi gasit.

 

Eu sunt singurul cu discursul asta. Voi stiti in ce situatii sunt pus eu in fiecare zi?

 

Nu va dat seama ce ar insemna pentru mine sa afle cineva cine sunt sunt. Nu ma cheama Ion Popescu, nu traiesc la dracu-n praznic. Inconjurat de becalisti dementi.

 

E inadmisibil ce s-a intamplat.

 

Ori EU ori EL!

Azzido16.08.2010 12:20

i-am scos accesul lui gandalf. e cu pluta omu'...

ps: vrea sa-i sterg si contul asta

andyro16.08.2010 12:49
i-am scos accesul lui gandalf. e cu pluta omu'...

ps: vrea sa-i sterg si contul asta

 

 

:blink:

 

Great. Bine ca pastram retardatii.

axl16.08.2010 13:17
axl, eu n-as fi de acord cu tine. De fapt, n-as fi de acord ca postarea numelui unei persoane este un lucru pe care ar trebui sa-l consideram acceptabil. Si iti dau 2 exemple :

 

2. Am avut o "aventura" pe un alt forum, in care descoperisem (impreuna cu alti utilizatori) o retea de trafic de persoane sub acoperirea unei firme de HR (bine, toata treaba a durat mai mult timp). Pornind doar de la nickname si de la mai multe postari ale mele pe site, am primit un PM de la unul din membrii retelei, care imi atasa o poza cu mine si-mi zicea ca ne vedem in fata cladirii unde lucrez. Si asta in conditiile in care nu-mi dadusem numele, nr. de telefon, sau alte detalii personale pe site.

Dupa ce-am citit acolo si m-am speriat nitelus iti dau dreptate. De aia ti-am si sters link-ul, pentru ca ducea la asta:

untitled.JPG

 

Azzido16.08.2010 13:21

ce retardati pastram ma? omul mi-a trimis nu stiu cate mesaje private, zici ca e la gradinita.

dupa 2 zile de cand are acces el imi zice "eu sau el (Virgil)", cauta postari vechi de 3 ani, face rezumate, ma spameaza, pune conditii de zici ca e cel mai vechi de aici, imi cere acum sa-i sterg si contul asta, dupa ce l-am sters pe ala cu Maskopole si tu vrei sa-i las acces la /admin unui asemenea om ?

 

imi pare rau, dar nu se poate.

la cat de nebun e tipul, nu m-a mira sa puna pe prima pagina " **** AISS" sau eu mai stiu ce alta aberatie.

Tu ai citit "cronica" pulii de la meciul cu Branesti ? Ti s-a parut cronica ?

 

PS; aplica regulamentul si da-i ban lui Virgil, ca a incalcat regulamentul, nu ?

Azzido16.08.2010 13:33

Gandalf nu mai are acces la /admin si nu o sa mai posteze articole, drept pt care nu mai are cine sa faca cronica meciului. Ronnie, ai cum sa le faci tu in continuare ?

axl16.08.2010 13:46

Azzido, nu fi puturos si modifica te rog caseta meciului, e transmis de Antena 1 la 20:30.

Marius16.08.2010 13:48

am modificat eu.

Ronnie16.08.2010 14:54

Da, le voi face eu.

«1383940414297»