FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Redactori

«1333435363797»
Daniel-Ionut26.07.2010 21:33
Posteaza aici sa radem... astaaaaa, sa ne dam cu parerea. ;)

 

Steaua " Dinamo cand pui aceste echipe una langa cealalta, iti vine inevitabil in minte si cuvantul derby.

Indiferent de locurile in clasament, de miza jocului si de sport, acest meci va fi intotdeauna unul special, Unicul derby.

Asa ca sambata, 31 iulie, sa facem impreuna o zi ros-albastra, de la ora 11:00, sunteti asteptati in numar cat mai mare pe terenul de rugby din Complexul Sportiv Steaua pentru a simti din nou spiritul Stelist, pentru a incuraja din nou echipa si pentru a purta-o din nou spre victorie intr-un meci important.

 

Cu victoria din meciul trecut (38-3 cu Univ. Arad) echipa noastra si-a trecut in clasament inca o victorie, a 11-ea din tot atatea posibile in acest sezon, avand cel mai bun atac (643 puncte inscrise) si cea de-a doua aparare (88 de puncte primite).

Echipa militara portenste ca favorita certa in aceasta partida, dar din pacate nu va putea conta pe Alex Grigore, care a suferit o fractura de peroneu si va lipsi o perioada de timp.

 

Steaua pregateste marele duel cu antrenamente la stadion, toti jucatorii fiind concentrati pentru acest duel si asteptand cat mai multi fani sa ii incurajeze, mai ales ca este foarte posibil ca meciul sa nu fie televizat.

 

Sambata, 31 iulie ora 11:00, terenul de de rugby.

 

Semper Superiores!

 

Hai razi :ras: astaaaaaa... da-ti cu parerea :rolleyes:

MoWeed26.07.2010 21:37

Ahahahahahaha (sa fie Lari multumit)

Lari26.07.2010 21:49

@Mo

Nu-s multumit. Ai ras fals, ipocritule! :banned:

 

@Daniel-Ionut

Mie mi se pare ok. Daca, pentru final, mai gasesti o incurajare pentru fani sa vina la stadion, si o poza, il voi posta chiar eu.

 

Da' dupa ce mai rad nitzel, ca imi cam tremura mana de la accesele de hohoteala. :hump:

 

P.S. Ar trebui sa incerci mai mult sa scrii. Daca nu ai curaj sa te infigi la chestii mai "babane", mai scrie astfel de avancronici. Si e valabil pentru toti. Cand scrii din toata inima (da'-ti mai folosesti si creerele), e imposibil sa nu faci ceva din tine. ;)

 

Uitati-va la Adrian, tot situl il adora! :punk:

Daniel-Ionut27.07.2010 11:19

Pune poza asta la articol:

steauarugby.jpg

O fac mai mica daca e nevoie...

MoWeed27.07.2010 11:26

Rezolvat

 

 

(de cand asteptam sa zic si eu asta odata)

Ronnie28.07.2010 11:16

Ca sa ma revansez ca nu am putut scrie cronica de dupa meciul cu U Cluj, am facut o avancronica pentru meciul urmator.

 

Avancronica: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

 

 

Dupa un debut cu dreptul in noua editie de campionat, Steaua va intalni sambata seara, incepand cu orele 20:00 o echipa care anul trecut s-a salvat in ultima etapa de la retrogradare, Universitatea Craiova. Acest meci va reprezenta si revenirea lui Victor Piturca in calitate de antrenor pe stadionul din Ghencea.

 

 

Cu o echipa noua, ros-albastrii sunt datori fanilor sa faca o evolutie buna avand in vedere ca in ultimele sezoane echipa a jucat sub ceea ce trebuie sa joace o echipa care se doreste a fi cea mai galonata din Romania. Dupa victoria cu 2-1 in fata celor de la "U" Cluj, moralul din tabara stelista este foarte ridicata si este de asteptat ca baietii nostri sa realizeze a doua victorie din acest an, mai ales ca adversarul nu este unul de speriat. De cealalta parte, oltenii au remizat in prima etapa, scor 0-0, impotriva campioanei Romaniei, CFR Cluj.

 

 

Pentru acest meci, CCA l-a delegat pe arbitrul Marius Avram, cel care a fost aspru cotestat de MM Stoica dupa Supercupa CFR Cluj - Unirea. Totusi, Avram a fost ales in sezonul precedent cel mai bun arbitru din fotbalul romanesc ca urmare a prestatiilor sale, decizie aspra contestata de oamenii din fotbal, avand in vedere ca seful CCA este chiar tatal sau, Vasile Avram.

 

 

In ceea ce priveste echipa de start se asteapta sa fie foarte putine modificari fata de etapa trecuta. Avand in vedere ca singurele absente sunt cele ale lui Kapetanos si Anghelov este foarte probabil ca echipa de start sa fie identica cu cea folosita in prima etapa, impotriva celor de la "U" Cluj. Asadar, echipa probabila este:

Tatarusanu - Emeghara, Abrudan, G.Alves, Latovlevici - D. Stoica - Nicolita, Radut, Pacurar, Tanase - Stancu.

O alta varianta ar fi trecerea lui Todorov in partea dreapta si a lui Latovlevici pe banca de rezerve, avand in vedere ca fostul jucator al celor de la FC Timisoara a avut o prestatie stearsa in prima etapa.

Observam asadar ca din 11 jucatori, 6 sunt care au venit in aceasta vara. Pe langa ei, alti 2 jucatori ar putea debuta in premiera in culorile ros albastre: Gardos si Martinovici.

 

 

Din cate se pare, stadionul Ghencea va fi aproape plin sambata seara, clubul avand asteptari sa aduca la stadion peste 15000 de oameni pe langa cei 3600 de abonati. Conform ziarelor, Piturca a ordonat conducerii steliste ca preturile la bilete in acest an sa fie cat mai mici posibile. Asadar, pentru meciul contra oltenilor un pret la peluza costa 10 lei, la tribuna a IIa 15 lei, tribuna I 20 lei, tribuna 0 40 lei si la fotolii 75 de lei. Doar de doua ori s-a depasit in ultimii 2 ani numarul de 20000 de fani stelisti stranti la stadion intr-un meci de Liga 1: in martie 2008, 1-0 impotriva celor de la Urziceni si in mai 2009, la 1-1 impotriva celor de la Dinamo.

 

Meciul va fi live-text pe fcsteaua.ro si transmis pe Digisport sambata, de la ora 20:00.

 

Mult succes baieti!

axl28.07.2010 14:40

Mai, mai, ne rupem in talente de scriitori.

MoWeed29.07.2010 09:18

Azzido, da-i te rog acces la prima pagina lui Ronnie sa-si poata posta singur cronicile. Ti-ar cere el singur dar mi-a zis ca-i e rusine.

Dragoshel29.07.2010 09:25

ronnie, modifica cumva p-acolo si scrie ca meciul va fi live text pe fcsteaua.ro

Ronnie29.07.2010 09:31
Azzido, da-i te rog acces la prima pagina lui Ronnie sa-si poata posta singur cronicile. Ti-ar cere el singur dar mi-a zis ca-i e rusine.

 

Cioban din fundul Brasovului ma, da' de-ala ma care nici macar de oi nu este indragit.. Cioban de prima clasa, sa mor eu, nu alta.

 

Modific Dragos.

MoWeed29.07.2010 09:33

Dupa ce ca vreau sa te ajut...

Ce om mah, ce om

Azzido29.07.2010 09:52

dar ce ma, Ronnie nu are gura, pardon tastatura ? Sa zica daca vrea asa ceva, ca oricum nu-l vad prin monitor daca se inroseste (asta daca nu cumva are webcamul deschis)

Ronnie29.07.2010 09:56

Eu l-am intrebat pe mess pe Calin ce trebuie sa fac ca sa pot pun cronicile imediat dupa meciuri si cum mai rad cu el i-am zis ca mi-e rusine. :)) da' cum ciobanul tot cioban ramane, el a luat-o in serios :)

 

Vreau acces in caz ca nu va gasesc pe niciunul dupa meci (poate sunteti la stadion) sa bag cronicile.

Virgil29.07.2010 10:44

Ar cam fi normal sa ai acces la admin. Pe urma, daca nu te descurci iti spun eu.

Azzido29.07.2010 12:51

Ronnie, trimite-mi ce user/parola vrei

axl29.07.2010 12:58

username: vasilica_bossu_bacaului

parola: guta_este_veata_mia

Ronnie29.07.2010 13:27

Vorbeste maNgalia

axl29.07.2010 13:30

Da ba,bravo, ai dreptate. Destul cu cocalareala.

MoWeed29.07.2010 15:38
dar ce ma, Ronnie nu are gura, pardon tastatura ?

E fata mare mah, intelege-o si tu

Azzido29.07.2010 16:04
username: vasilica_bossu_bacaului

parola: guta_este_veata_mia

offtopic

 

http://www.220.ro/funny/Mihaita-Boss/3B8b4UN90B/

:bananadance:

Daniel-Ionut29.07.2010 16:13
offtopic

 

http://www.220.ro/funny/Mihaita-Boss/3B8b4UN90B/

:bananadance:

 

Hahahaaa Mihaita boss :))

Bai da vi s-a pus pe saracu` runi? :D

 

PS: sa ii dea cineva 10% warn lu` Azzido pentru offtopic :w00t::D

Ronnie29.07.2010 18:43

@Azzido sau restul

 

Stie cineva de ce imi apare asa dupa ce ma loghez? De pe orice browser incerc, la fel.

aaaaaaasssss.JPG

 

Dragoshel29.07.2010 18:48

incearca de mai multe ori cu refresh sau inchide si redeschide browserul. S-ar putea sa iti mai dea si eroare cateodata.

 

dau eroare si siturile porno...da asta?

Ronnie29.07.2010 18:51

plm, mie site-urile porno nu imi dau erori.

 

dupa ce dau refreshuri la greu imi apare asta

asdasd.JPG

 

Ronnie29.07.2010 19:03

am incercat si cu parola cu litere mici... degeaba, nu vrea.

«1333435363797»