FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Redactori

«1293031323397»
axl28.05.2010 23:57

Sanatate!

 

Ziceam si eu asa. Acum arata mai omeneste.

Lari29.05.2010 00:02

Sanatate tuturor, nene!

 

Pai poti zice, bre. Daca oameni ca tine nu-si cu parerea, cin' s-o faca? :beer2:

Lari29.05.2010 20:47

Am modificat eu sondajul, ca m-am gandit ca ala cu mutarea echipei la Buzau nu prea mai e de actualitate.

Lari02.06.2010 23:26

Bah, n-aveti decat sa ma injurati cat vreti ca am pus articolul din CanCan, dar rubrica "sport" a mizeriei asteia de ziar a publicat deseori chestii adevarate. Au dat mai putine chixuri decat GSp, de-a lungul timpului, daca privim raportul zvonuri publicate/zvonuri confirmate.

Lari03.06.2010 19:08

Pune careva asta pe Steaua.ro? Eu nu am acces si nu vreau sa va fur voua un subiect.

 

Jucatorii si antrenorii echipei nationale de rugby a Romaniei si staff-ul Federatiei Romane de Rugby (FRR) s-au recules, joi după-amiaza in localitatea botoșăneană Mitoc, la mormantul fostului capitan al echipei nationale si al formatiei Steaua Bucuresti, Florică Murariu, impuscat in timpul Revolutiei din 1989.

Rugbystii, condusi de actualul capitan Sorin Socol, dar si reprezentantii FRR au depus cate o coroană de flori la mormantul lui Murariu.

Momentul solemn a avut loc la scurt timp după inaugurarea in localitate a unui muzeu care poartă numele marelui rugbyst roman si care prezintă fotografii, trofee si echipament sportiv care au apartinut lui Florică Murariu.

Tot joi, a fost dezvelită o placă comemorativă care a fost amplasată pe unul dintre peretii casei natale a lui Murariu.

'Florică Murariu 1955- 1989. În această casă a copilarit fostul capitan al echipei nationale de rugby a Romaniei, Florică Murariu, decedat in timpul Revolutiei din Decembrie 1989', scrie pe placa dezvelită de presedintele FRR, Alin Petrache.

Florică Murariu (1955-1989) a fost capitan al echipei Steaua si al echipei nationale, a câștigat 10 titluri de campion national si a totalizat 69 de selectii in echipa nationala Rugbystul a participat la prima Cupa Mondială din 1987 fiind in teren la victoriile Romaniei cu Franta, Italia, Țara Galilor, Scotia.

Murariu a fost cooptat in Selectionata Mondială cu ocazia Centenarului Rugbyului Galez desfășurat pe Arms Park. A participat la 12 editii ale Campionatului European (FIRA) - trei dintre ele câștigate.

Florică Murariu a fost impuscat in timpul Revolutiei din 1989.

 

Agerpres

 

Clipboard01.jpg

Clipboard02.jpg

Azzido04.06.2010 05:46

am adaugat eu

axl04.06.2010 22:57
snap0001.jpg
Lari04.06.2010 23:05

Fii pe pace, man, acelasi lucru se afiseaza si daca dai click pe rubricile redactorilor, si tot asa.

 

Da' ai vazut ce sefi se cred aia de la departamentu' de la IT? :punk:

axl04.06.2010 23:06

Ideea e ca ultima data cand am intrat acolo apareau enspe mii de articole.

Adrian04.06.2010 23:25

S-a dus dracului toata munca depusa. E clar ca unul dintre cei care au primit noi "puteri" au dat-o in bara. Sa vedem cine ramane fara 25% din salariu :D

Lari04.06.2010 23:39

Nu s-a distrus nicio munca, fiti pe pace. ITu' vrea sa ascunda dovezile ca mai muncim si noi, atata tot. Jenant...

Azzido05.06.2010 04:10

s-ar putea sa lucreze George. de cand a aparut problema asta ?

axl05.06.2010 09:18

Eu aseara am vazut.

Lari05.06.2010 21:39

Eu am observat vineri dupa-amiaza, insa nu am spus nimic gandindu-ma ca faceti niste teste, ceva.

Azzido06.06.2010 22:19

dintre cei care ati fost la petrecere, rog sa scrieti un articol despre desfasurarea evenimentului

Lari07.06.2010 04:25

Nu stiu daca o sa-l termin azi.

 

Vorbesc si cu Keluboss.

Marius07.06.2010 15:40

am pus eu, la rugamintea lu' Costi.

Lari07.06.2010 17:14

Oooo, pasha, cat de darnic esti! :worthy:

axl07.06.2010 17:20

Si modest.

Marius07.06.2010 18:30

sms cu aceeasi urma de ironie :D

MoWeed07.06.2010 18:38

http://www.sport.ro/pe-bune/video-toata-is...l?autoplay=true

 

 

Nu le raspundem si noi cacatilor astia? S-au gasit niste nimeni ilustri sa isi bata **** de Steaua la TV.

 

Adrian07.06.2010 19:33

Raspundeti repede ca eu m-am si pus sa fac un articol si nu prea e frumos ce zic de banciu si mironica. Le raspundem cacatilor sau nu?

 

axl07.06.2010 19:40

Raspundeti, dar fara invective.

Semper Svperiores

MoWeed07.06.2010 20:47

@axl

 

Tocmai de aia l-am rugat pe altu' :))

Adrian07.06.2010 21:05

Am vorbit cu Costi si el crede ca nu ar trebui sa bagam in seama astfel de emisiuni. Sincer, si eu simt la fel si nu as cam vrea sa facem reclama acestor 2 rahati. Oricat de mult as vrea sa il injur pe banciu, nu merita sa il facem sa se simta important.

«1293031323397»