FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Redactori

«1161718192097»
Ronnie15.10.2009 10:28

A fost amanat pana pe 4 noiembrie.

Adrian16.10.2009 18:47

Dragoshel, Lari, oricine altcineva... Va rog, iarasi, daca ati vazut meciul de baschet cu spurcatii, faceti va rog o cronicuta.

 

Baga-mi-as **** in ea viata, ca am fost pe drum enspemii de ore si am pierdut fix cel mai important meci :((

 

 

p.s.

 

Am rezolvat eu ceva cumva... :)

 

 

MoWeed06.11.2009 09:23

http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?s=&...st&p=410914

 

 

Cred ca aceasta postare al lui predatorpulse ar merita sa fie pusa pe prima pagina

Adrian24.11.2009 16:04

Nu mai vrea sa scrie nimeni, dintre redactorii fcsteaua.ro, pentru www.Steaua.ro?

Pana acum suntem doar 3: eu, Dragoshel si Padrese.

Asta daca nu a mai racolat Dragos pe altcineva :D

MoWeed24.11.2009 16:06

Adriane, eu zic sa incerci sa vorbesti cu baiatul ala de la volei, Ricardo Patran parca il cheama si cu baiatul care joaca la HC Steaua

Adrian24.11.2009 16:10

De ei parca zicea Dragos ca se ocupa :)

Eu nu ii cunosc. Dragos va avea mai mult succes. Asta daca nu a rezolvat deja treaba :)

 

Cu Saramago ar mai fi de vorbit...

I-am trimis pm dar nu mi-a raspuns nici acum...

Dragoshel24.11.2009 16:56

se rezolva in cel mai scurt timp asta. Ricardo a zis ca nu prea le are cu articole, ne da doar date importante si fac eu/padrese articole despre meciuri.. si altele...

Lari25.11.2009 00:23
Nu mai vrea sa scrie nimeni, dintre redactorii fcsteaua.ro, pentru www.Steaua.ro?

 

Bai, si mie mi-ar placea sa mai scriu din cand in cand p-acolo. Insa, daca nu vreti sa aruncati cu accese in stanga si-n dreapta, nu ma deranjeaza sa va trimit voua articolele.

 

Ideea e ca de-abia am timp sa-mi fac articolul saptamanal si nu vreau sa promit ceva ce nu prea o sa fac.

 

Si inca un lucru: dati-i acces acolo lui Saramago, ca omu' a facut un preview al tragerii la sorti de la handbal incredibil...

 

Adrian30.11.2009 17:38

Ce ziceti ca, de 1 Decembrie, sa punem acest articol pe prima pagina din nou: http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/2253/

 

Ca sa mai prinda stelistul un pic de drag de tara asta si de istoria ei.

 

 

 

Update. Am pus articolul pe prima pagina si imi asum toate suturile in cur pe care vreti sa mi le dati daca am gresit.

 

La multi ani :)

MoWeed30.11.2009 22:37

Eu nu vad nici un articol...

Adrian30.11.2009 22:54

E pe prima pagina, dar mai jos. Poate ma ajuta Azzido si il pune mai sus :)

Virgil09.12.2009 07:07

Sunt siderat. Redactorii si colaboratorii nostri nu mai scriu nimic pentru prima pagina. Inainte obligatia, da da obligatia, era ca fiecare redactor sa scrie cel putin odata pe saptamana. Si colaboratorii erau mai activi. Nu exista nimeni care sa impulsioneze aparitia acestor articole. Ar trebui sa fie. Si "obligativitatea" asta de a se scrie numai impotriva lui Becali, a dus la blocaj. Sa se abordeze domnilor si alte subiecte legate de Steaua sau altele, altfel site-ul pierde pe zi ce trece din atractivitate.

E observatia mea.

 

Astept opinii.

MoWeed09.12.2009 07:55

Virgile, nu stiu despre grupul redactorilor, dar nu imi amintesc sa fi vazut pe aici scris ca este obligatoriu sa scrii impotriva lui Becali.

Pur si simplu cred ca multi colaboratori s-au saturat de situatia de acum de la Steaua si au intrat intr-o stare de lehamite.

Lari09.12.2009 08:16

Eu am scris doar contra lui Becali pentru ca:

 

- mi se pare copilaresc sa te legi de alte aspecte, cata vreme suntem in picaj (mai putin in campionat) evident din cauza lui.

 

- in campionat suntem in frunte nu pentru ca am fi noi cine stie ce valori, ci pentru ca adversarii isi dau si ei cu sutu-n boashe.

 

- financiar, la pamant; sportiv, la pamant; coeficientul UEFA, in drum spre pamant; antrenorul ... ; patronu', :oleole:

 

Nene SuperNash, spune-mi despre ce-as putea scrie si ma ocup, pe bune!

bodanelu09.12.2009 08:37

@Virgil ce articole ar putea scrie? o cronica de meci? Le face Adrian. Altceva? Sa atacam rivalii?

Virgil09.12.2009 09:50

Nu vreau sa intelegeti ca as fi contra scrierii de mesaje contra lui Becali. Nu! Doamne fereste. Uite o ocazie unica in fotbalul nostru e ca Unirea sa se califice in optimi. E un lucru fabulos. Cine ne opreste sa scriem un articol in care sa afirmam performanta lor si sa le uram succes la Stutgart? E un subiect la ordinea zilei. Suntem romani si ar trebui sa ne pese.

E doar un exeplu de subiect, dar daca se doreste se pot gasi nenumarate.

 

Marius a debutat in cariera de redactor pe site, cu un articol despre Lyon si despre magnificul Michel Aulas.

MoWeed09.12.2009 09:59

Pai Virgile, asta este o ocazie rara de a scrie despre altceva. Dar, in general, noi trebuie sa postam articole despre Steaua. Ori, din pacate, tot ce este legat de Steaua in acest moment porneste de la Becali. Nu putem sa discutam despre o deziluzie fara sa vorbim de cauza ei.

 

Totusi, parerea mea este ca ar fi bine daca am putea gasi oameni mai batrani(adica oameni care au prins Steaua Seviliana sau macar echipa de la mijlocul anilor '90) care sa scrie articole despre cine am fost si ce insemna Steaua in perioada in care eram stindardul fotbalului romanesc. Sa fie practic o comparatie intre profesionalismul staffului tehnic si administrativ si mentalitatea imprimata jucatorilor de atunci si de acum.

Adrian10.12.2009 09:02
Sunt siderat. Redactorii si colaboratorii nostri nu mai scriu nimic pentru prima pagina. Inainte obligatia, da da obligatia, era ca fiecare redactor sa scrie cel putin odata pe saptamana. Si colaboratorii erau mai activi. Nu exista nimeni care sa impulsioneze aparitia acestor articole. Ar trebui sa fie. Si "obligativitatea" asta de a se scrie numai impotriva lui Becali, a dus la blocaj. Sa se abordeze domnilor si alte subiecte legate de Steaua sau altele, altfel site-ul pierde pe zi ce trece din atractivitate.

E observatia mea.

 

Astept opinii.

 

 

Eu unul imi cer scuze ca nu am mai scris in ultimele 2 saptamani dar sunt foarte ocupat cu proiecte-examen plus antrenamente, ca sambata am kumite si presimt ca o sa imi iau o bataie sora cu moartea.

Pur si simplu nu am timp momentan.

De saptamana urmatoare mi se va elibera programul si o sa revenim la normal.

 

 

p.s. Voiam sa ma ocup de meciul echipei de baschet cu asesoft. Din pacate, din cauza programului, nu l-am vazut. Si baietii au batut. E probabil cea mai importanta victorie a echipei de baschet din acest sezon.

Lari10.12.2009 09:05

Adriane, iti e frica de mogul, ai? :D

 

BAFTA la kumite! Gandeste-te ca il ai in fata pe Dediu, pus de nea Gigi sa te mangaie. ;)

Adrian10.12.2009 09:18

Mi-am pus poza lu Gigi pe desktop de vreo saptamana incoace, sa ma motiveze. Intre timp am schimbat 3 monitoare :))

Lari12.12.2009 12:26
m-am saturat de articole despre Becali pe siteul asta.

 

Pe bune ca si eu m-am saturat sa scriu despre el.

 

Daca are careva idei despre cum am putea pastra calde ideile de protest, sunt gata sa le urmez!

 

MoWeed12.12.2009 12:40

Ar trebui sa scriem despre cine eram inainte de era Becali. Sa fie un fel de comparatie intre profesionalismul, rezultatele, bunul simt, respectul pentru fani si glorii de pana in 2003 si Becali.

Astfel le-am arata tuturor ce vrem noi de la Steaua, ce intelegem noi prin Steaua adevarata si de ce Steaua lui Becali nu este ceea ce ne dorim noi. Am arata ca echipa de aur a CCA si Steaua din a 2-a jumatate a anilor '80 erau echipe temute in Europa si ca Steaua anilor '90, desi nu avea aceleasi rezultate, era totusi o echipa respectata in Europa. Asta ca sa nu mai vina toate oile cu argumentul "ne-a Gigi ne-a dus in Europa"

Marius12.12.2009 20:35

am sa incerc sa scriu mai des... dar asa cum i-am zis si lui somanescu, incerc sa scriu mai mult pt servici pt ca acolo e alt tip de public, exact ala pe care trebuie sa-l atragem de partea protestului.

Lari12.12.2009 20:45

Pai baga un paste si acilea, nu? :thumbup:

 

Sau e posibil sa ai probleme cu aia?

Marius13.12.2009 17:16

nu e vorba ca am probleme la servici, cei de acolo stiu din prima zi ca scriu si aici. problema e la mine.

 

e putin mai complicat insa, in principiu, nu mi se pare corect ca un editorial de-al meu care nu e scris pentru fcsteaua.ro sa apara totusi pe fcsteaua.ro. acum ceva timp imi spunea si Adi sa pun cateva din editorialele de la servici si aici, insa i-am spus si lui ca nu e corect.

 

o sa am mai putine ore de somn in anumite zile, dar voi incerca totusi sa scriu cate ceva numai si numai pt fcsteaua.ro.

 

P.S. si lari, cand esti pe mess, da-mi un semn, vreau sa discut ceva cu tine.

«1161718192097»