FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Divizia A. Procesul Etapei

«1121314151619»
meph_frumossu10.03.2009 18:13

Etapa 24:

meph_frumossu v s3rgyu_adriano_13 5-1

 

Etapa 22 :

meph_frumossu v alinn50c 3-0

 

Etapa 20:

meph_frumossu v mihainho86 6-0

 

Am terminat si etapele....

F1oRinho10.03.2009 19:03

etapa 21 restanta

 

f1or_cs v fifa_for_fun 4-3

i0nutz8310.03.2009 20:14

clasament

untitled.png

AliN4u10.03.2009 20:58

alinn50c v dogu_91 = 3 - 0 , etapa 25

 

ady_adinho v alinn50c = 4 - 7 , etapa 26

ady_4steaua10.03.2009 21:34

am si eu o intrebare ..ori nu ma pricep la fotbal ori nu stiu...dak intr-un atac 2 jucatori sunt trecuti de ultimu fundas, iar cel care paseaza este in spatele celui care primeste pasa nu e offsaid?

 

ceva de genu

| |

X

 

0

.

0

X X

 

X X

 

 

stiu sunt talentat la desen :thumbup: cand il fac pe edit se vede cum trebe dar nush d c se vede asa in post

Dany's10.03.2009 22:41

Etapa 25: only_babbardel1 [2 - 3] danny_racari_92

Etapa 26: danny_racari_92 [4 - 3] fifa_for_fun

Etapa 27: mihainho86 [4 - 3] danny_racari_92

Ronon_dEX10.03.2009 23:08

salut sunt nou aici astea sunt jocuri de fifa??? si unde pot juca ???

B33KTA11.03.2009 00:03

daca ala care primeste pasea e in fata cu juma de cm juma de metru juma de ce vrei tu de pasator e ofsaid.. tre sa fie pe aceeasi linie sa nu fie ofside si cand primeste pasea sa vina din spate cum ar venii , sa se intalneasca cu mingea,sper ca ti au fost de ajutor cat de cat

mihai141111.03.2009 06:36

daca scapa 2 singur cu portarul nu e ofsaid,automat nu mai exista ultimul aparator daca scapa 2...

branica11.03.2009 08:38

etapa 26

danny_racari_92 v fifa_for_fun 4-3

etapa 27

fifa_for_fun v fallenangell002000 3-2

ady_4steaua11.03.2009 09:49

@Mihai nu sunt de acord cu ce zici ... dak un jucator este in fata mingii cand primeste mingea si ambii jucatori(si cel care priemste si pasatorul) au trecut de linia de fundasi e OFFSIDE.

intreb pt ca am primit un gol de la alin50c si el a zis ca nu e offside

AliN4u11.03.2009 09:50

deci daca scapa 2 sau 5 sau 10 singuri cu portaru' , chiar si ultimu' din aia 10 poate sa paseze la care vrea el ...nu e offside atata timp cat pasatorul este intre portar si ultimul fundas

 

cand am zis ultimu' din aia 10 m-am referit la cel mai apropiat de poarta proprie

 

aici este offisde daca cel cu mingea paseaza la cel de dupa linia punctata :

 

abtsae.png

 

 

 

aici nu este : 160eq68.png

 

cel putin eu asa stiam

ady_4steaua11.03.2009 10:03

pey la a doua imagine ai dreptate nu e offside , pt ca mingea e pe linie cu cel care primeste pasa, dar dak ala din careu era mai in fata decat mingea e offside

AliN4u11.03.2009 10:18

2r7lycz.png

 

nici in asta nu e fiindca pasatorul este dupa ultimul fundas advers ...

BabBarDeL11.03.2009 10:25

Eu cred ca aici se primeste offside, de multe ori am dat asa, atacantul la care am pasat fiind mai in fata, s-a dat offside.

AliN4u11.03.2009 10:28

deci tu zici ca daca cel care primeste pasa este in fata mingii , atunci se acorda offside

 

inseamna ca si aici ar trebui sa fie offside nu ? e in fata mingii ...

 

1zeld6q.png

 

 

 

 

BabBarDeL11.03.2009 10:33

Nu, acolo nu e offside. Daca ai depasit fundasii ma refer, gandeste-te ca sunt doar ce 2 atacanti pe teren. Elimina toate punctele rosii inafara de portar, daca dai pasa atunci, eu spun ca se da offside. Daca ar fi invers. Mingea sa fie la cel de sus, si sa dea pasa la atacantul de jos , care se afla in spate, nu se da offside. :)

marianb11.03.2009 11:12

daca nu fluiera arbitrul nu e offside:))

AliN4u11.03.2009 11:24
Eu cred ca aici se primeste offside, de multe ori am dat asa, atacantul la care am pasat fiind mai in fata, s-a dat offside.

 

poate s-a dat offside fiindca pana ai dat pasa , cel cu care ai dat-o a fost depasit de vreun fundas advers ...sau poate cel cu care ai pasat era in linie cu vreun fundas advers

 

ma rog , eu stiam ca nu se acorda offside daca primesti pasa de la un coechipier aflat deja dupa ultimul fundas advers indiferent de pozitia ta fata de minge

 

oricum nici "live" nici la reluare nu am fost atent daca cel care a primit pasa era in linie cu mingea sau nu , stiu doar ca amandoi au depasit ultimul fundas advers

 

oricum cred ca daca era in offside se fluiera ...daca si aia gresesc ...

mihai141111.03.2009 11:55

nu e offsaid cand scapa 2 singuri cu portarul indiferent cum ar pasa

BabBarDeL11.03.2009 11:56

Etapa 26 : only_babbardel1 v mihainho86 : 4 - 3

 

Mie mi s-a intamplat sa imi dea offside cand am ramas 2 vs portarul.

RobYnho11.03.2009 11:57

La fel si mie..chiar daca am scapat cu doua varfuri.

F1oRinho11.03.2009 11:58

Daca jucatorii sunt trecuti de ultimul aparator si raman singuri cu portarul,iar jucatorul care primeste pasa este mai aproape de linia portii adverse decat jucatorul care paseaza,ESTE OFFSIDE.Doar daca jucatorul care paseaza este mai aproape de linia portii adverse in momentul in care paseaza,atunci nu este offside

Sergyu1611.03.2009 12:30

Hai sa ma bag si eu . Eu sunt arbitru la nivel judetean , cred ca stiu ceva. Este offside daca jucatorul care primeste pasa este in fata mingii. 2r7lycz.png Aici e offside spre exemplu.

 

 

Pana una alta

Etapa 26

alexxx_tzupy v s3rgyu_adriano_13 0-3

 

Etapa 27

s3rgyu_adriano_13 v dogu_91 3-0

mihai141111.03.2009 14:20

grele etape ai avut sergiule :D

«1121314151619»