Etapa 24:
meph_frumossu v s3rgyu_adriano_13 5-1
Etapa 22 :
meph_frumossu v alinn50c 3-0
Etapa 20:
meph_frumossu v mihainho86 6-0
Am terminat si etapele....
Etapa 24:
meph_frumossu v s3rgyu_adriano_13 5-1
Etapa 22 :
meph_frumossu v alinn50c 3-0
Etapa 20:
meph_frumossu v mihainho86 6-0
Am terminat si etapele....
etapa 21 restanta
f1or_cs v fifa_for_fun 4-3
alinn50c v dogu_91 = 3 - 0 , etapa 25
ady_adinho v alinn50c = 4 - 7 , etapa 26
am si eu o intrebare ..ori nu ma pricep la fotbal ori nu stiu...dak intr-un atac 2 jucatori sunt trecuti de ultimu fundas, iar cel care paseaza este in spatele celui care primeste pasa nu e offsaid?
ceva de genu
| |
X
0
.
0
X X
X X
stiu sunt talentat la desen
cand il fac pe edit se vede cum trebe dar nush d c se vede asa in post
Etapa 25: only_babbardel1 [2 - 3] danny_racari_92
Etapa 26: danny_racari_92 [4 - 3] fifa_for_fun
Etapa 27: mihainho86 [4 - 3] danny_racari_92
salut sunt nou aici astea sunt jocuri de fifa??? si unde pot juca ???
daca ala care primeste pasea e in fata cu juma de cm juma de metru juma de ce vrei tu de pasator e ofsaid.. tre sa fie pe aceeasi linie sa nu fie ofside si cand primeste pasea sa vina din spate cum ar venii , sa se intalneasca cu mingea,sper ca ti au fost de ajutor cat de cat
daca scapa 2 singur cu portarul nu e ofsaid,automat nu mai exista ultimul aparator daca scapa 2...
etapa 26
danny_racari_92 v fifa_for_fun 4-3
etapa 27
fifa_for_fun v fallenangell002000 3-2
@Mihai nu sunt de acord cu ce zici ... dak un jucator este in fata mingii cand primeste mingea si ambii jucatori(si cel care priemste si pasatorul) au trecut de linia de fundasi e OFFSIDE.
intreb pt ca am primit un gol de la alin50c si el a zis ca nu e offside
deci daca scapa 2 sau 5 sau 10 singuri cu portaru' , chiar si ultimu' din aia 10 poate sa paseze la care vrea el ...nu e offside atata timp cat pasatorul este intre portar si ultimul fundas
cand am zis ultimu' din aia 10 m-am referit la cel mai apropiat de poarta proprie
aici este offisde daca cel cu mingea paseaza la cel de dupa linia punctata :

aici nu este : 
cel putin eu asa stiam
pey la a doua imagine ai dreptate nu e offside , pt ca mingea e pe linie cu cel care primeste pasa, dar dak ala din careu era mai in fata decat mingea e offside

nici in asta nu e fiindca pasatorul este dupa ultimul fundas advers ...
Eu cred ca aici se primeste offside, de multe ori am dat asa, atacantul la care am pasat fiind mai in fata, s-a dat offside.
deci tu zici ca daca cel care primeste pasa este in fata mingii , atunci se acorda offside
inseamna ca si aici ar trebui sa fie offside nu ? e in fata mingii ...

Nu, acolo nu e offside. Daca ai depasit fundasii ma refer, gandeste-te ca sunt doar ce 2 atacanti pe teren. Elimina toate punctele rosii inafara de portar, daca dai pasa atunci, eu spun ca se da offside. Daca ar fi invers. Mingea sa fie la cel de sus, si sa dea pasa la atacantul de jos , care se afla in spate, nu se da offside. ![]()
daca nu fluiera arbitrul nu e offside:))
Eu cred ca aici se primeste offside, de multe ori am dat asa, atacantul la care am pasat fiind mai in fata, s-a dat offside.
poate s-a dat offside fiindca pana ai dat pasa , cel cu care ai dat-o a fost depasit de vreun fundas advers ...sau poate cel cu care ai pasat era in linie cu vreun fundas advers
ma rog , eu stiam ca nu se acorda offside daca primesti pasa de la un coechipier aflat deja dupa ultimul fundas advers indiferent de pozitia ta fata de minge
oricum nici "live" nici la reluare nu am fost atent daca cel care a primit pasa era in linie cu mingea sau nu , stiu doar ca amandoi au depasit ultimul fundas advers
oricum cred ca daca era in offside se fluiera ...daca si aia gresesc ...
nu e offsaid cand scapa 2 singuri cu portarul indiferent cum ar pasa
Etapa 26 : only_babbardel1 v mihainho86 : 4 - 3
Mie mi s-a intamplat sa imi dea offside cand am ramas 2 vs portarul.
La fel si mie..chiar daca am scapat cu doua varfuri.
Daca jucatorii sunt trecuti de ultimul aparator si raman singuri cu portarul,iar jucatorul care primeste pasa este mai aproape de linia portii adverse decat jucatorul care paseaza,ESTE OFFSIDE.Doar daca jucatorul care paseaza este mai aproape de linia portii adverse in momentul in care paseaza,atunci nu este offside
Hai sa ma bag si eu . Eu sunt arbitru la nivel judetean , cred ca stiu ceva. Este offside daca jucatorul care primeste pasa este in fata mingii.
Aici e offside spre exemplu.
Pana una alta
Etapa 26
alexxx_tzupy v s3rgyu_adriano_13 0-3
Etapa 27
s3rgyu_adriano_13 v dogu_91 3-0
grele etape ai avut sergiule ![]()