FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

STEAUA PE PRIMUL LOC

«12345618»
reddog07.09.2005 18:49

Cu asta sunt si eu de acord. Plesan e cam supraestimat...Oricum mie numai de Moti imi place cum joaca. Restul ori nu s-au trezit inc, ori nu prea au valoare de Dinamo.

SteauaToronto07.09.2005 21:31

Dintre baietii veniti de la echipa retrogradata Moti e singurul care a confirmat! Dar sa asteptat ca inca suntem la inceput! Cred ca dupa derbyul Steaua-Dinamo si dubla Dinamo-Everton antrenorul la caini o sa fie schimbat si o sa fie haos la caini! :P

Forza Steaua!

sorin_77708.09.2005 02:04

Pentru Andone abia acum incepe adevaratul test... Are 3 meciuri (daca apuca sa il antreneze pe al treilea) cu Steaua, Everton si apoi Rapid) Nu cred ca va fi ajutat sa le depaseasca, sunt interese mari la Dinamo... Jucatorii lui Netoiu nu trag pentru echipa, daca ar venii un alt antrenor probabil ar juca alceva acesti jucatori... Eu unul zic ca nu prea aveti sanse in Ghencea... Nu o sa miscati un deget in templu... Ce poate sa faca Dinamo daca nu are cu ce?!?!?! :lol: :lol: :lol:

reddog08.09.2005 13:40

Asa ati spus si inainte de Supercupa, ati avut aere de campioni si ati luat-o in ultimele minute. Ghinion sau accidentare nasoala, fotbalul se joaca pe goluri. Asteapta Sorine meciul. Ori va fi redresare ori inceputul sfarsitului. Oricum Ando nu cred ca va parasi echipa cel putin pana in iarna. Asta daca nu isi va da demisia. Ceea ce ma indoiesc. Va mai amintiti celebra perioada de glorie a lui Dinamo cand eram pe locul 10? Anul ce urma reuseam eventul. Andone e cel mai bun momentan pentru Dinamo.

zarboss08.09.2005 13:50

nu stiu de ce dar .. eu cred ca Andone va fi demis .. am eu asa o presimtire :twisted:

reddog08.09.2005 13:55

Becali intr-adevar i-o coace lui Ando, dar nu e numai dupa el. Cica acum e in silenzio stampa ca i-au fost interpretate anumite afirmatii de catre presa..

zarboss08.09.2005 14:01

nu cred ca i-au fost interpretate vorbele.. ci cred ca i-au fost citite intentiile

reddog08.09.2005 14:06

Oricum ar fi fost, eu sper sa ramana asa mereu. Sa nu il mai aud cel putin.

zarboss08.09.2005 14:24
Cu asta sunt si eu de acord. Plesan e cam supraestimat....

esti constient ca plesan la ora actuala nu pleaca nici pe 500.000 .. ce zic eu 500 cred ca nici 2-3 sute nu isi ia pe el acu.. si chiar daca va juca bine pana la sf campionatului.. si va face si meciuri bune.. bune .. cred ca nu va pleca din Romania niciodata pe 3 mil cum vor aia

reddog08.09.2005 14:32

Am spus ca e un pret super mare pentru valoarea lui. Eu nu prea stiu ce a vazut toata lumea la el. A avut noroc sa dea un gol norocos in amicalul cu nemtii si de atunci a fost o lupta pentru achizitionarea lui... Nu imi place deloc cum a jucat la noi pana acum. Ca sa nu mai spun ca toti blue lions-ii il fac responsabil in mare masura de retrogradarea Craiovei. Oare or fi avand dreptate?

zarboss08.09.2005 14:36

eu cred ca au mare dreptate... e prea plin de el asa .. nu mai are loc nimeni pe langa el...Prea e umflat asa ..vinovat e si dinel ...

Eu sincer ma bucur ca nu a ajuns la Steaua

reddog08.09.2005 14:38

Eu nu pot sa spun ca ma bucur sau ma supar ca e la Dinamo. Doar ca momentan nu vad de de Andone o da sus si tare ca e bun. Nu a facut nimic pana acum. Chestia e ca e un jucator titrat totusi si de aceea vin si anumite declaratii umflate. Pana nu il vad ca da ceva din el pe teren, nu il am deloc la suflet.

sorin_77709.09.2005 04:15

Reddog,

Adica vrei sa spui ca daca Ando pierde si cu Steaua si cu Everton, noi ramanad pe primul loc si distantandu-ne la 4 puncte probabil, iar englezii luand o optiune importanta pentru calificarea in grupe, Ando nu va fi DEMIS? pai asta asteapta si Becali si netoi si Borcea... Bineinteles ca ei nu ar vrea sa se intample asta dar e cam inevitabil la cum jucati...

reddog09.09.2005 11:54

Cum jucam Sorine? Acelasi stil pe care l-am avut si in Supercupa. A fost acel ghinion cu Farul (nu poti afirma ca am facut un joc rau) si cel cam "greu" cu Poli Iasi. Cu Omonia a fost o delasare din partea noastra. Ne revenim noi.

Nu, cred ca Ando nu va pleca in cazul unui esec. Everton e o echipa tare si nu sunt sanse chiar reale de a trece de ei, iar cu voi, in cazul in care vom pierde, nu ar fi prima data cu Ando la carma.

sorin_77709.09.2005 15:29
... iar cu voi, in cazul in care vom pierde, nu ar fi prima data cu Ando la carma.

 

Este adevarat nu ar fi prima data cu Ando la carma, dar ar fi prima data cu Becali la conducere... Interesant, nu? :wink:

 

Eu unul abia astept meciul, uit cateodata ca sunt cu o zi inainte nas... Bine ca se joaca duminica :lol:

reddog12.09.2005 13:11

Becali in sus Becali in jos. Lasa-l ca e in totala tacere. Sa ramana asa. Duminica se va decide cine e mai bun. Pana atunci nu ma mai vedeti pe aici. Va doresc bafta cu Valerenga...Doar cu ei. :wink:

sorin_77712.09.2005 16:57
Becali in sus Becali in jos. Lasa-l ca e in totala tacere. Sa ramana asa. Duminica se va decide cine  e mai bun. Pana atunci nu ma mai vedeti pe aici. Va doresc bafta cu Valerenga...Doar cu ei. :wink:

 

Si voua bafta cu Everton... Vorbim luni sau de ce nu, duminica noapte, doar e derby :wink:

 

IN CONTINUARE Steaua E PE PRIMUL LOC! 13 puncte GVJ. 11-1 :D

zarboss13.09.2005 02:43

e pe primul loc si o sa fie si dupa meciul cu Dinamo.. si chiar si la sfarsitul turului

redbluestar14.09.2005 06:54
e pe primul loc si o sa fie si dupa meciul cu Dinamo.. si chiar si la sfarsitul turului

 

si returului! :D

FanSteaua4Life14.09.2005 07:31

voi credeti ca au catei sanse impotriva noastra?eu nu cred...doar daca am juca din nou in inferioritate numerica...anul trecut nu au avut nimik de spus in nici unul din derbiuri...nu a castigat nici unul...decat un egal cu crapid...asa ca toata lumea la stadion sa facem atmosfera de derby...

reddog14.09.2005 13:23

M-am intors... :twisted:

Asta a fost anul trecut, anul asta e altul. Ce optimism aveti in voi. Si cata siguranta...

sorin_77714.09.2005 14:14

Reddog, parca spuneai ca vi dupa meci... Ai prins curaj iar? :lol:

Optimismul si siguranta vine datorita jocului prestat si traditiei...

sorin_77718.09.2005 16:47

Chiar daca ati facut egal la noi ramanem in continuare pe primul loc "stimati" caini... Si se pare ca vom aveam un final de tur mult mai usor... Este un adevar care doare la voi acum...

zarboss19.09.2005 10:37

meritam sa castigam....pacat ca s-a terminat asa... la cat am ratat trebuia sa castigam lejer

SteauaToronto19.09.2005 22:24

Ghinion a fost acum, ghinion a fost si in SuperCupa! Daca eram mai atenti nu se intampla sa le dam 2 puncte aiurea cateilor! Dar pana la urma suntem lideri si as da orice ca Everton si rapid sa ii incurce pe Dinamo!

«12345618»