FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Universitatea Craiova - Steaua 0 - 0

«1234568»
iancu dragosh22.11.2008 10:38

robesppiere

In sfarsit mai aud si eu pe cineva spunand lucrul acesta. Din cauza presei sportive de rahat, totii copii au impresia ca tactica de fotbal este vreo mare filosofie si iti trebui 4 ani de Coverciano pentru a o stapani. Eu am o vorba: DAca si Claudiu Raducanu intelege o schema de joc nu poate fi atat de greu. 80% din rezultat este dat de un lot bine gandit si de capacitatea antrenorului de a-i motiva pe jucatori.

xray_rom22.11.2008 10:44
@xray_rom te asteptam sa platesti tu si google ads-ul o sa fie scos. Sau poti sa vi cu un contract de colaborare cu o anumita firma...

 

 

PS. Suntem off-topic ;)

De ce sa dispara?Eu nu am ABSOLUT nimic cu google ads!

Cat despre bani, incearca la Becali. Oierul ar da muuuult mai multi bani decat google ads sa-i apara mecla aici:)))Ca tot nu conteza ce apare in reclamele de pe site. Banul sa iasa:)

 

Adrian22.11.2008 10:46
@ AndyQ

 

tocmai ca fotbalul este simplu...nu trebuie sa ai multa minte ca sa joci fotbal. Pur si simplu trebuie sa bagi o amarata de minge intr-o poarta. Si nu vreau acum sa incep sa dau exemple de jucatori din fotbalul mare. Fotbalul e pur si simplu fotbal... nu e matematica, nu e fizica nucleara, nu este medicina... este pur si simplu un sport, un sport care il poate face oricine. Asta cu fotbalul modern este cea mai mare tampenie inventata de presa. Pun pariu ca Brazilia 70 cu sistemul lor 4-2-4 ar rupe tot si in ziua de azi fara atatia "mijlocasi la inchidere de meserie"

 

L-ar lua unul ca Lovin sau Alexa pe Pele pe sus si l-ar rupe in 3-4 bucatele.Dupa 2-3 minute de joc Pele ar fi terminat pt tot restul meciului.

Nu merge asa nene.

In fotbalul de azi nu mai merge cu driblinguri la nesfarsit si joc foarte liber.

 

Un mijloc format din 2 oameni crezi ca poate face fata unui bloc de 8 jucatori(4-4 din 4-4-2) intre care distanta e foarte mica?Nu trec pasele frate.Driblinguril nici atat, pt ca exista oameni care dubleaza.Dai pasa peste aparare?Te lovesti de offside.

 

Fotbalul de azi se joaca pt a castiga, nu pt spectacol.

Tactica e foarte importanta si ,chiar daca crezi sau nu, in ziua de azi fotbalul are cate ceva din fizica,matematica si chiar medicina.

iancu dragosh22.11.2008 10:48
De ce sa dispara?Eu nu am ABSOLUT nimic cu google ads!

Cat despre bani, incearca la Becali. Oierul ar da muuuult mai multi bani decat google ads sa-i apara mecla aici:)))Ca tot nu conteza ce apare in reclamele de pe site. Banul sa iasa:)

de unde domne atata suparare si rautate? BAietii acestia incerca sa faca ceva pentru noi, pentru restul suporterilor care doar stau la tastatura si tu esti atat de carcotas.

xray_rom22.11.2008 11:03
de unde domne atata suparare si rautate? BAietii acestia incerca sa faca ceva pentru noi, pentru restul suporterilor care doar stau la tastatura si tu esti atat de carcotas.

Nu este rautate!Era doar o constatare trista ca se opereaza cu 2 unitati de masura la judecarea publicitatii politice sub drapelul Stelei si ca moralitatea este invinsa de ban!

 

Apoi sa stii si tu, ca publicitatea aia tot noi o "platim", indirect! Noi de la tastatura care accesam acest site. Daca nu ar avea accesari nu ar avea nici contract de publicitate site-ul. Deci "co-finantam" AISS-ul.

Ceea ce nu e rau, chiar f bine!!!!Rau este ce am scris mai sus...

iancu dragosh22.11.2008 11:06

 

A inchiria un spatiu publicitar nu este acelasi lucru cu a face reclama. Si noi nu co-finantam, asa cum nu co-finantez clubul Dinamo atunci cand ma uit la Dinamo-Steaua sin vad reclamele de pe marginea terenului.

Bodanel22.11.2008 11:10
@ Bodanel

 

Google ads sau nu, cel mai misto ar fi ca prin intermediul acestor anunturi sa vedem si vreo 3-4 reclame la vreo echipa rivala, cum ar fi Dinamo, magazin oficial or something. Ar fi spectaculos, nu?

 

Poti filtra cuvinte dintr-un text (Dinamo,rapid etc) dar nu poti filtra text-ul continut intr-un flash(din cate stiu eu flash ul e vazut ca o imagine)

Joga Bonito22.11.2008 11:16

Rahat mare...

 

De unde am vazut eu meciul nu prea am observat eu imbunatatirile de care pomeneai, draga Cataline. Aceleasi tactici falimentare de pe vremea lui Laca si Olaroiu. Ce-i desparte pe antrenorii Munteanu si Lacatus e ambitia jucatorilor. Aseara, in afara de Mirel si Bogdan Stancu nimeni nu s-a stresat.

Absolut nici o tactica, nici macar 3-4 pase legate si o minima intentie de atac. Singurul fotbalist de pe teren care dat mai mult de 3 pase cu folos si a verticalizat a fost Mirel Radoi. Atat frate. S-a dus si ambitia de pe vremea lui Laca. Vedeti voi ce rahaturi ne astepta in primavara.

Cat despre arbitraj, putem sa-i multumim. Tudor ne-a iertat de 2 eliminari la Goe si inca una la Ov. Petre, a fost un arbitraj echidistant. Nu-i inteleg reactia lui Munti, mai bine ar lucra suplimentar la psihicul jucatorilor.

enjoy22.11.2008 11:36

@ georgecristian & Cornel Cluj

va rog eu revedeti meciul si spuneti-mi cu care oltean a castigat Dayro duelul, poate am sarit eu peste faza respectiva! omul nu e in masura sa dribleze, chiar nu vedeti?

zloty22.11.2008 11:52

bah 5 minute din deschiderea de la academie? atat au putut sa dea gunoaiele astea?? 5 minute discutie despre ceva bun pentru fotbalul din Romania si 50 de minute discutie despre un teren inzapezit

eu_jimmy22.11.2008 11:57

Eu zic ca totusi e o imbunatatire in jocul echipei,chiar daca nu avem rezultatele dorite totusi avem ratari si cateodata chiar facem faze frumoase...putine da inainte cei drept da inainte nici pe astea nu le aveam!Sunt sigur ca dupa pregatirea de iarna or sa apara si rezultatele!Aveti incredere in echipa!FoRtA Steaua!e doar parerea mea!Respectul meu tuturor stelistilor!

xray_rom22.11.2008 11:57
A inchiria un spatiu publicitar nu este acelasi lucru cu a face reclama. Si noi nu co-finantam, asa cum nu co-finantez clubul Dinamo atunci cand ma uit la Dinamo-Steaua sin vad reclamele de pe marginea terenului.

Frate!Mai uita-te si tu pe la ghilimele cu co-finantarea aia si nu o lua ca in tratatul de economie!Chiar e asa de greui de priceput ce am vrut sa spun?

 

In virtual!

Nu inchiriaza nici dracu' un spatiu publicitar virtual daca locul respectiv nu are "vizibilitate"! si potential de accesari semnificative.

Numarul de accesari este monitorizat site-uri specializate (in cazul de fata trafic.ro) si vizibilitatea este masurata prin usurinta gasirii cu motoarele de cautare.

Conform trafic.ro, site-ul este pe locul 5 in top la categoria sport, deci un ranking f bun!!!!

Ratingul bun, a permis contratul de inchiriere spatiu publicitar.

Locul 5 se datoreaza stelistilor cu "taste" care acceseaza acest site!

Timpul petrecut de ei pe site si/sau numarul de accesari, inseamna bani pentru proprietarul site-ului prin contract de inchiriere. Asta am numit eu metaforic "co-finantare" a proprietarului(AISS). Daca nu am exista noi, nu ar exista nici contractul si nici banii!

 

In real(pe stadioane)!

Principiul este la fel, numai ca sunt altele criterile de rating, etc. Acolo nu mai e cu tasta, ci cu televizorul:))La cele netelevizate, cu spectatorul, dar cu impact in masa mult mai mic decat TV-ul.

noname_fu22.11.2008 12:43

Bai angajatu` lui Gigi. Este o singura problema in asertiunea ta. Banii pe care ii ia fcsteaua se duc catre o asociatie non-profit. Banii pe care ii ia seful tau se duc in buzunarul lui.

calinel22.11.2008 13:15

bine ca nu am comentat ieri ca imi dadeau adminii un ban pe viata astazi m-am mai linistit

totusi impresiile ramin

am privit ultimele 20 de min din meci dar n-am putut sta pina la final ce am vazut a fost oribil am vazut o echipa obosita de jucatori linistiti care jucau la alibi nimic mai mult

parca ar fi jucat din 2 in 2 zile luna asta asa se miscau numai iar Radoi era cel mai activ desi jucase la nationala

in acele momente am fost cuprins de regret ca nu joaca Lacatus ca daca era el in teren ii dadea un cap in gura lui Stancu de avea sa alerge ca racheta

e inadmisibil sa il bagi pe Ochirosii sa joace doar 5 min asta e o bataie de joc uitati-va si la alte meciuri daca nu e nevoie de tragere de timp sau situatii neprevazute nici o echipa mare nu face modificari in ultimele 5 min mai ales in atac ce sa fac un jucator in 5 min (doar daca nu e Pele sau maradona) cind el poate nici sa nu puna piciorul pe minge in acest sens Dorinel sau face modificari sau joaca fara ele decit sa le faca atit de prost in meciul cu Poli a fost la fel jucam cit de cit pina a fost introdus Lovin (nu stiu de ce nici pina astazi) care imediat a gresit la ambele goluri nemaivorbind de prestatia penibila

si mai lasati-ma cu sistemele astea de joc fanteziste 4-2-3-1, 4-1-4-1 9-1-1 etc. cei cu timpenia asta uitativa la spania campioana europeana sa vedeti ca acum se joaca cu un inchizator sau germani vicecampioana care juca un 4-4-2 pronuntat la Steaua ai impresia ca toti cei 4 din atac se aseaza pe o linie la marginea careului si astepta ca Goian Radoi sau Lovin sa le dea o pasa magica din acest motiv nu recuperam mingile respinse de fundasii adversi

despre pasele lungi e o cu totul alta poveste eu de vand privesc fotbal nu imi amintesc ca un jucator de la Steaua cel putin sa primeasca o pasa de 40 m a la Goian si macar sa o ajunga nemaivorbind de o finalizare la asa pase numaidecit un jucator trebuie sa fie cu spatele la poarta sa o preia iar pentru a se intoarce ii trebuie timp

nu il inteleg pe Dorinel nici in reticenta lui de a folosi jucatori tineri la echipa Steaua il are pe pedriel, russu mustata filip Ochirosii dar lor nu li se da nici o sansa sa joace si hai sa fim seriosi ca la cum joaca Steaua acum acesti baieti nu pot inrautati jocul Lacatus si Dorinel au uitat ca ei debutau la Steaua resp Dinamo la 19-20 de ani pai daca imi Ienei nu ii dadea sanse lui Lacatus sa joace si il trimitea la Steaua II ar mai fi jucat Lacatus in finala din 1986

alex ferguson nu se teme sa bage pusti de 18-19 ani sa joace macar citeva min in premier ligue iar noi persistam cu aceiasi jucatori plafonati sau il exploatam pe Petre Marin la maximun

 

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE22.11.2008 13:16

am fost unul din cei patru veniti din Bucuresti, dar singurul care a venit cu trenul, am fost la meci pentru culori.

 

 

AFARA CU Becali DIN Ghencea.

Sunnyblack22.11.2008 13:18
Foarte posibil... Ma gandeam si eu la acelasi lucru....Dinamuistii sunt in stare de asta.

 

Sper sa ne inselam.

 

In alta ordine de idei am observat ca nu prea esti multumit de antrenorul nostru. Oare Lacatus castiga vreun meci din astea 4 ? :hmmm:

 

 

Eu cred ca da ! Simple supozitii cum faceai si tu inainte ;)

 

cum?? sa ne inselam?? poti spera mai departe, dar Dinamo numa prin blaturi o ajuns unde o ajuns.

si nu spun asta cai urasc, o spun pt ca sunt cei mai rupti in cur din divizia A.

 

Sper din tot sufletul sa ia Urziceni campionatul pt ca noi sigur nu mai avem sanse.

 

Jiji arrivederci Jiji arrivederci Jiji

Stanici22.11.2008 14:18
1) Cine vorbeste aiurea? Ce trebuie sa stiu, prietene? Ca bannerul din dreapta cu "Alegel pe candidatul.... Cristian Olteanu" nu e o realitate, ci o aiureala "google ads" din care "ne prea" poti alege?

Daca de acolo venea la "pachet publicitar" un banner cu " Votati-l pe Becali" sau o recalama a "cainilor" cu o ironie la Steaua, tot asa se lua in brate fatalitatea lui "nu prea poti" alege si ramanea?

Prezenta unui banner politic pe acest site este ca un banner cu Alina Plugaru facand reclama la vibratoare pe site-ul Patriarhiei Romane!

 

2) Stai linistit. Politizarea si manipularea exista, dar indirect, nu la vedere ca bannerul ala.

Sigur, de asta nu mai are site-ul vreo vina, ci unii forumisti.

 

Auzi, ma? Da tu bani, fa tu rezervare la autocar in prealabil din banii tai, macar plateste 10 ron amarati pe luna... pe urma vino cu pretentii. Am crezut ca esti de o anumita calitate - vad ca esti doar unul dintre carcotasii care nu stiu decat sa critice fara a face ceva constructiv. Vrei sa fie frumos?!! Implica-te si nu mai o arde aiurea pe net! Daca nu esti de acord cu ceva si nici nu esti dispus sa faci ceva, nu mai intra si gata, daca tu consideri ca ne faci un pustiu de bine facand trafic pe aici. Si inca ceva.. nu mai vorbi in numele celorlalti!!

 

LE: Presupun ca ti-era usor sa intri p-aici cand unii dintre cei care se ocupa de acest site stateau in frig si pregateau "o mare de steaguri" ; ce plt, te mai scarpinai si tu in nas, intrai pe FcSteaua, mai iti dadeai cu parerea din fotoliul tau de-acasa din Costanta, mai criticai umpic, asa mai departe. Cu proprietarul barului in care mai bei cate o bere te certi cand nu iti place decorul? Ca doar si ala isi scoate profit de pe carca ta, o , tu, asupritule!

mountytoma22.11.2008 14:37
mai bine remarcai altceva. zapata era cu mainile jos si se sprijinea pe genunchiul de langa bara pentru ca era sigur ca mingea iese afara. am noroc ca l-a izbit in piept, nici vorba sa fi vrut el asa ceva.

 

nu inteleg de unde atata rautate fata de zapata. chiar nu inteleg. dar nu e nici primul nici ultimul lucru pe care nu il inteleg...

SzabiStelistu22.11.2008 16:24

Dinamo a pierdu al 2 lea meci consecutiv...noi insa am facut egal......daca castigam la cate puncte ne aflam acuma de Dinamo??X(egalurile asteaX(X(

AndyQ22.11.2008 17:18

@ Stanici

 

Eu chiar ma cert cu proprietarul barului unde-mi beau cafeaua, pentru decor. :) Se numeste critica, se suporta sau nu, asta tine de persoana care o primeste.

 

:)

 

Hai sanatate!

Stanici22.11.2008 17:35

Andyq, poti sa schimbi in plm barul si gata! Nu e critica, e carcoteala... du-te untr-un bar pe Marte!

 

Noroace! Itiaduc poze de la nemti cu blonde bune si usuratice. Da' sa nu critici incadrarea, focusul, samad :)

 

Noroace!

tavimai22.11.2008 18:08

Ne contram aici de pomana.Adevarul e ca jumatate din jucatori au fost adusi in pripa(au facut un meci sau doua bune la fosta lor echipa) si fara nici o strategie .Sunt in lot destui care n-au fata de Steaua chiar daca unii se amagesc la nesfarsit.Daca am avea rabdare si am incerca sa comparam cu generatiile anterioare am vedea ca acum nu mai avem jucatori care sa faca diferenta dribland.Tot mai rar sau deloc vezi pe cate unul de azi care sa-si depaseasca unul sau mai multi adversari prin dribling ,pasele nu se mai leaga sau sunt imprecise iar cei care au cat de cat viteza nu stiu sa si-o valorifice.Nu cred ca este acum cazul sa luam apararea cuiva si sa devenim partizanii diferitelor tabere cand este evident ca toti care au fost implicati la echipa in ultimi ani au facut greseli .Patronul a gresit in primul rand prin atitudinea lui de atotstiutor alimentator permanent de scandaluri si prin faptul ca nu a stiut sa-si aproprie fostele glorii si oameni competenti.Langa astea insa s-au adaugat si altele de care nu ne place sa vorbim.Hagi are si el vina lui in primul rand pentru ca echipa nu a avut realizari deosebite sub comanda lui cu toate ca sustinea cu gura mare ce este multumit de lot.Trebuia sa iasa in fata si cu curaj sa elimine din lot jucatorii care nu sunt de Steaua pe care si acum ii contesta orice suporter vazandu-se de la o posta lipsa lor de calitati.El s-a declarat multumit de transferuri cu toate ca timpul a demonstrat ca au fost in marea majoritate rateuri! La valoarea lui Hagi trebuia sa sesizeze asta si sa-si previna patronul in primul rand dar si suporterii pentru a avea sustinere.Dupa aceea Lacatus a avut o evolutie aproape identica cu a lui Hagi si tot mai multi l-au contestat rezultand de aici ca si el a gresit. Munteanu acum porneste si el asemanator si daca el crede ca cu acest "lot ideal" poate razbi si nu incearca sa-l convinga pe patron sau pe suporteri ca este nevoie de schimbari radicale va avea si el o soarta similara cu Hagi sau Lacatus.Vine acum "vacanta de iarna" si este un moment prielnic pentru schimbare iar Munteanu poate face acest lucru sau macar poate insista sa se faca .In prezent la Steaua este posibil sa avem de a face si cu o "sabotare din interior" regizata cu maiestrie de "bisericute".Daca privesti lotul cu greu poti sa-ti imaginezi ca nu este capabil de rezultate si "prea multe au de spus unii" care insa "gafeaza cand nu te astepti" cu toate ca sunt perceputi ca fiind"liderii echipei"."Trantirea" intentionata de meciuri poate fi si ea o cauza si pare din ce in ce mai plauzibila.Este suficient ca 4sau 5 sa joace "pe invers" ca sa nu mai functioneze jocul echipei si dupa aceea cand vor sa joace sa nu le mai reuseasca jocul.Hagi si Lacatus poate ca au simtit si ei la vremea lor o astfel de "lucrare" dar evita sa o prezinte temandu-se ca sa nu fie perceputi ca fiind fraieri.Dan Petrescu a scos recent la iveala o astfel de atitudine "din aventura lui rapidista" si este foarte probabil ca acum sa vedem la Steaua ceva similar.Se poate chiar ca tinta sa nu fie antrenorul .

Daca este bun sau rau un jucator e bine ca antrenorul sa decida si sa o faca stiuta atat in interior intregului staful tehnic cat si suporterilor.Nu este bine deloc sa ne ascundem dupa deget acum si sa tacem iar mai tarziu sa ne lamentam.Munteanu trebuie in curand sa dea dovada de tarie de caracter , sa taie in carne vie sortand lotul asta si sa ceara transferuri adevarate!Antrenorul si echipa au obligatia sa obtina rezultate daca sunt platiti pentru asta si sa nu conteze numele sau atitudinea patronului.Si asta in primul rand pentru suporteri !Daca insa atitudinea lor este ostila vizavi de suporteri atunci avem de a face cu o problema grava pe care o putem corecta si noi prin atitudine!

grgapitic2222.11.2008 18:44
......si inca ceva Cataline: baleanu a strigat gol la un cap a lui Baird. Mai e ceva de comentat?

de fapt e vb de costi pruna care a comentat cu baleanu.

ala a strigat gol nu baleanu.

xray_rom22.11.2008 19:20
Auzi, ma? Da tu bani, fa tu rezervare la autocar in prealabil din banii tai, macar plateste 10 ron amarati pe luna... pe urma vino cu pretentii. Am crezut ca esti de o anumita calitate - vad ca esti doar unul dintre carcotasii care nu stiu decat sa critice fara a face ceva constructiv. Vrei sa fie frumos?!! Implica-te si nu mai o arde aiurea pe net! Daca nu esti de acord cu ceva si nici nu esti dispus sa faci ceva, nu mai intra si gata, daca tu consideri ca ne faci un pustiu de bine facand trafic pe aici. Si inca ceva.. nu mai vorbi in numele celorlalti!!

 

LE: Presupun ca ti-era usor sa intri p-aici cand unii dintre cei care se ocupa de acest site stateau in frig si pregateau "o mare de steaguri" ; ce plt, te mai scarpinai si tu in nas, intrai pe FcSteaua, mai iti dadeai cu parerea din fotoliul tau de-acasa din Costanta, mai criticai umpic, asa mai departe. Cu proprietarul barului in care mai bei cate o bere te certi cand nu iti place decorul? Ca doar si ala isi scoate profit de pe carca ta, o , tu, asupritule!

 

Eu nu am emis nicio pretentie, nici de la tine, nici de AISS si nici de la alta organizatie!!!!!

Eu am spus doar ca nu mi se pare corect sa apara bannere publicitare electorale pe un site definit ca al suporterilor stelisti, care ii reproseaza lui Becali ca isi face publicitate politica pe spatele Stelei!Punct!

E constructiva, moderatorule, ca este vorba de imaginea site-lui care vrea sa reprezinte vocea si imaginea suporterilor stelisti! Se poate interpreta ca atacurile(indreptatite) asupra lui Becali sunt ipocrite si au tinta politica daca vin dintr-un loc care promoveaza electoral imaginea unui partid concurent! Isi pierd si credibilitatea si eficienta!Capisci?

 

Discutia despre gestionarea spatiului publicitar a fost colaterala si nu am generat-o eu!Nici nu ma interesa!Doar am dat o replicala cuiva la modul explicativ si nu revendicativ!Nu la "traficul meu" m-am referit, ci la al tuturor stelistilor!M-am referit la el ca o dimensiune intrinseca si nu ca o revendicare facuta in numele lor ca avocatul multimii!Reciteste acolo si apoi (re)cugeta.

Daca nici acum nu ai inteles "nu te mai scarpina in nas" dupa replici.Ti-am mai spus. Da ignore!

 

 

PS.

Sunt milioane de stelisti care nu sunt cu nimic mai prejos in atasamentul lor fata de Steaua decat tine, care nu iti dai cu parerea din fata TV-ului ca ei! Printre ei sunt si eu!

Sau ai luat si tu in locatie de gestiune "calitatea de suporter", ca Becali Steaua si acum o imparti cum imparte si el primele de joc?:))

 

 

Dragoshel22.11.2008 19:23

@xray_rom ce tot nu intelegi din faptul ca SITUL FCSTEAUA.RO are reclame de la google Adsene, iar politicienii isi fac campanie electorala prin google adsense, deci noi NU le punem bannerele pe site, sunt puse de google.

 

OPRESTE aici discutia, sau continua pe topicul special pentru dastea

«1234568»