Protasov
Dayro e atacant la fel ca Danciulescu sau Bratu.
Nu ii place sa mearga pe banda.Merge acolo pt ca asa ii cere antrenorul.
Uita-te la meciurile lui din Columbia sau de la nationala.Vei vedea acolo un atacant la fel ca Danciulescu, un Inzaghi daca vrei.Sta la limita offsideului si joaca pe jos, cu mingea la picior.
Intra intr-adevar cu sut de pe benzi dar la fel de bine o face si din pozitie centrala.
Dayro da cel mai bun randament intr-un sistem cu 2 atacanti centrali.(nu varfuri masive care sa intoarca mingi, atacanti de gol - Cum are Urziceniul in Bilasco si Onofras)
Daca ar avea mai putine sarcini defensive si ar primi mana libera sa faca ce frea in careul advers, nu ai mai vorbi despre jucatori de banda.
Cat despre Toja, asta scoate cei mai multi adversari din joc prin driblinguri.Nu iti trebuie pe benzi viteza decat daca joci pe benzi.Daca iti faci un joc perpendicular pe poarta adversa, un joc in care sa ataci central(ca astia de la dinam0) atunci Toja nu ar avea probleme in a juca mijlocas stanga.
Scoate din joc un om, da drumul la pasa in centru.Atat trebuie.Si nici nu are nevoie de driblinguri.Daca joci central poti sa iti obijnuiesti echipa cu triunghiuri de jucatori care sa scoata adversarii din joc prin pase.
Asa, cu pase scurte, poti juca foarte rapid.
Asa jucau tiganii in anul in care i-am elminat din sferturile cupei UEFA.