FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Universitatea Craiova - Steaua 0 - 0

«145678»
radutheodor23.11.2008 21:25

@ThereauRistul: ce bine ca Protasov nu vine la Steaua sa iti infirme varianta cum ca ar lua titlul fara nici un transfer.

 

Vrabia malai viseaza, ok, jucam frumos si imi placea sa ma uit la Steaua, dar hai sa nu ne amintim din nou ca a busit si cupa Romaniei, si super Cupa si calificarea in grupele CL si a lasat si Steaua pe locul 2 la sfarsitul turului.

 

Una peste alta, exista o explicatie logica a faptului ca Steaua sta atat de prost in clasament: o mentalitate de 2 lei a jucatorilor actuali. Cum adica? Pai adica ma uitam ca Urziceni era pe primul loc (inainte de meciul cu Timisoara) cu 11 victorii si 4 infrangeri. Adica NICI UN EGAL. In timp ce Steaua are 8 egaluri.

 

 

Matematic:

 

4 infrangeri = -12p

8 egaluri = -16p

 

Nu inteleg de ce nu le explica nimeni si jucatorilor stelisti ca din egal nu castigi un punct, ci pierzi 2. Nu imi dau seama cine, Hagi, Lacatus, Becali sau cine le-a explicat lor ca daca fac egal, vezi Doamne, nu se indeparteaza nici ceilalti in clasament, dar uite asa se face ca peste Steaua in clasament sunt si Poli Timisoara si Craiova si Urziceni si Dinamo si culmea, si FC Arges fratilor !!!

 

Daca jucatorii astia, buni rai cum sunt ei, nu se multumeau cu cate un rezultat de egalitate, preferam sa piarda 4 meciuri si sa castige 4 si insemna 12p in loc de 8p ... cu 4 puncte in plus ... poate ii ia si pe ei cineva deoparte si le explica, ca in cele 8 meciuri, daca pierdeau 5 si castigau doar 3, tot ar fi facut cu un punct in plus in clasament ...

 

Mie imi place acum sincer, cum joaca Steaua, de vreo 5 etape. Am dominat Dinamo in Groapa si Rapid in Giulesti, am dominat pe Timisoara acasa si pe Craiova in deplasare, ziarele au scris frumos de noi, am ratat din 2m, am dat 10 bare, am ratat penalty-uri, avem acum cele mai multe ocazii create pe meci, foarte frumos ... sincer, prefer alea 0,1 ocazii pe meci ale "altor antrenori" cand mai si castigam si noi un titlu, o cupa, niste puncte prin CL ...

 

Ati zis voi ca mare lucru ca "zerOli" a facut 5p in CL fata de 1p Hagi sau Lacatus, dar alea 4 puncte in plus ale lu Oli insemnau ca idee 1.500.000 euro in plus, adica 30% din bugetul anual al Stelei ... :D.

 

Asa e cand te uiti la fotbal ca la telenovele.

 

Si oricum, concluzia e clara: vremurile din 1986 nu se vor mai repeta, traim in alta lume, s-a schimbat lumea in sine, Europa e alta, jucatorii nu vor mai juca niciodata ca in 1986, acum sunt sute de alte aspecte care conteaza in fotbal. Niciodata, dar NICIODATA (in urmatorii 30 de ani) nu se vor mai incropi 11 jucatori romani care sa joace de la egal la egal cu vreo forta a Europei, nici la echipe de club si nici la nationala.

 

De ce zic 30 de ani? Pai ar mai trebui 10 ani sa se schimbe macar un pic mentalitatea, sa se nasca alti copii si sa ajunga fotbalisti la 20 de ani sa aiba creier si mentalitate. Deci 10 (pentru schimbare) + 20 sa creasca plozii = 30. Dau pariu ca 30 de ani de acum vom avea performante gen Romania - Lituania 0-3.

 

Majoritatea fotbalistilor provin din familii sarace de cartier, de pe langa stadion, care nu se tin de scoala si care vad in fotbal o salvare financiara. In acest fel, cresc numai jucatori retarzi, lipsiti de creier pe teren, cu o mentalitate de saraci si de frustrati, care se bucura la un egal si la o prima de 5.000 de euro. Jucatori care dupa 3 calificari in CL si in titlu', isi iau Audi Q7 si isi fac o vila, se vad iesiti din saracie si se cred buricul pamantului si uita ca defapt fotbalul e o arta pe care trebuie sa o iubeasca si sa o respecte ...

 

Cum vreodata v-ati imaginat voi ca Ghionea, Banel, Lovin, Plesan, Nicolita, P Marin, Vali Badea si alte petarde (sa nu mai amintesc Bostina, Oprita, G Coman, Baciu, Croitoru sau Cristocea) au mentalitate de invingatori?

 

Mentalitatea lor s-a vazut in semifinala de la Boro. Cand jucau amicale in turneele din Cipru si din Austria, se ciocneau de jucatori de 18-20 de ani de la echipe necunoscute si se faceau praf, de-alde Paraschiv si Plesan ...

 

Sunt o mana de jucatori mai acatari la Steaua, Radoi, Goian, Ov Petre ... ce sa faci cu Ov Petre si Radoi cand ei de doi ani joaca PlayStation la Bologna, iar Goian nu mai are nici un chef de Steaua?

 

Va dati seama de valoarea actuala a lotului Stelei facand, foarte usor, urmatoare comparatie clara ca lumina zilei: Dica, motorul Stelei 4 ani, golgheterul echipei in campionat 4 ani, in CL, cel mai jupan jucator al Stelei in ultimii 4 ani, perla Stelei ca sa glumim asa un pic, n-are loc in Italia la marea nebunie de echipa Catania.

 

Orice alte incercari si explicatii sunt de prisos.

 

Iar in legatura cu marele fotbalist Ochirosii: pai a intrat la Craiova si la primul contact fizic umar la umar cu un copilas din ala de la Craiova, a sarit Ochirosii 4m in afara terenului ... poate o avea omu talent in glezna, dar daca el se dezintegreaza la dueluri cu jucatorii Craiovei, imi dau seama cam ce poate face el mai departe ...

 

Ma uitam aseara la Inter - Juventus ... pai mi-ar fi mila sa joace vreodata nemancatii nostri cu Muntari, Maicon, Adriano, Ibrahimovic, Amauri, Vieira, Cambiasso, etc ... chiar am fi ridicoli, am arata ca hobbitii din Lord of the Rings in puii mei ... =))

 

P.S.:

 

Lari, merci.

 

Si ca idee, ma uitam acum in datele de la FM 2008:

 

P Marin: 169 cm / 62kg

Bicfalvi: 178 cm / 69 kg

Banel: 175cm / 70kg

Lovin: 190cm / 74kg (poreclit Sarma saracu)

Vali Badea: 182cm / 76kg

Bogdan Stancu: 182cm / 74kg

Andrei Ionescu: cred ca nici n-are rost, poate a mai crescut, in 2008 avea 169cm / 54kg :D

Ochirosii: 176cm / 74kg

 

Prin comparatie, atacantul Bendtner de la Arsenal, avea la aceiasi data 191cm si 80kg, mijlocasul olandez Barazite de 18 ani avea 194cm si 90kg, Cedric Evina de numai 16 ani avea 182cm si 79kg ... Senderos 190cm si 87kg, Djorou de 21 de ani avea 191cm si 89kg ... Amauri are 188cm si 80kg, Adriano 189cm si 86kg iar Ibrahimovic 192cm si 84kg ...

 

Partea nasoala este doar ca avem asteptari de la ei in Champions League.

Lari23.11.2008 21:29

@radutheodor

Excelente observatii.

 

WELCOME BACK!

 

 

sabin130723.11.2008 22:00
[...]epoca Lacatus, cand nu eram in stare sa ne cream doua faze de poarta in 3 meciuri, [...]

S-a ratat mult si clar si in perioada Lacatus, in destule ¨momente psihologice¨. Sirul barelor nu a inceput cu Munteanu.

 

radutheodor23.11.2008 22:18

Hmmm, ma uitam acum pe site-ul transfermarkt.de, imi pierdeam asa timpul si observ ceva interesant, adica defapt trist:

 

Toja, Arthuro, Pedriel, Abel Moreno, Thiago, Neaga ... nu sunt impresariati de Giovanni.

 

Seamana cu presiunile unui anumit patron de a-i juca pe Dayro, B Stancu, Banel Nicolita, care sunt impresariati de Giovanni?

 

Ghionea, care mie de mult mi se pare un fundas mediocru, joaca meci de meci, impresar fiind Giovanni, in timp ce Rada nu prinde nici lotul, nefiind in legatura cu Giovanni?

 

Un singur semn de intrebare: de ce mama dracu joaca Lovin meci de meci, ca asta nici macar nu e impresariat de varu' ... =))

Lari23.11.2008 22:20

Cred ca lucrurile pot fi privite si altfel: relatia buna de prietenie dintre Dorinel si Victorel si relatia buna dintre Giovanel si Piturcel...

 

Sper doar ca Munti sa se tina de cuvant si chiar sa-i incerce pe toti. De fapt, stai asa, ca nu mai e decat un meci! Aaaa... ce chestie...

Adrian23.11.2008 22:29
Si ca idee, ma uitam acum in datele de la FM 2008:

 

P Marin: 169 cm / 62kg

Bicfalvi: 188 cm / 69 kg

Banel: 177cm / 70kg

Lovin: 190cm / 74kg (poreclit Sarma saracu)

Vali Badea: 182cm / 76kg

Bogdan Stancu: 182cm / 74kg

Andrei Ionescu: cred ca nici n-are rost, poate a mai crescut, in 2008 avea 169cm / 54kg :D

Ochirosii: 180 si ceva cm / 74kg

 

Kilogramele sunt departe de realitate.

 

Sfat de la mine: nu te mai uita la FM08 cand incerci sa culegi date despre jucatori.

Baza de date a FM08 pt Romania e facuta de catre jucatori romani de FM08, nu de specialisti.

Ei isi iau de obicei datele de pe siteul FRF(foarte slab actualizat) sau de pe wikipedia(ahahahha-cea mai sigura sursa din lume :)) )

 

Ochirosii avea 176 pe la vreo 16 ani.De atunci a mai crescut.

 

In ceea ce priveste masa jucatorilor, aici e treaba antrenorilor.

Daca un jucator e prea slab din punct de vedere fizic, antrenorul/preparatorul fizic trebuie sa ii faca un program care sa ii rezolve problema.

 

Fizic si tehnic avem jucatori care se pot bate oricand de la egal la egal cu baietii aia din straintate.

Psihic problema e alta.Aici diferenta e mult mai mare in favoarea "occidentalilor".Si cam aici se face diferenta.La capitolul asta ai foarte mare dreptate si sunt de acord cu tine.

 

 

p.s.

Rada e jucatorul lui giovanii.

iancu dragosh23.11.2008 22:32

Piece, inteleg ca nu-ti place Lacatus. Dupa tonul adoptat, nu din cauza opiniilor, este clar ca il urasti. Ceea ce este pacat este ca realitatea ta se distorsineaza datorita acestui lucru. Cum poti sa spui ca echipa antrenata de Lacatus este la pamant fizic? Cum poti sa spui ca nu aveam ocazii cu Lacatus cand in meciurile cu el se ratau cele mai mari ocazii? CU poti sa spui ca in meciurile cu Rapid si Craiova cand am ajuns de doua ori in careul de 16m echipa a aratat altceva?

Sincer, intcepi sa semeni din ce in ce mai mult cu Vicotr. Acelasi ton condescendent, acelasi dipsret fata de stelistii adevarati si fata de suporterii care nu sunt de acord cu tine!

ps. Sper ca n-o sa ma ameninti si pe mine acum?

 

Adrian23.11.2008 22:44

Iancu Dragosh

 

Realitatea e, oricat de mult ne-ar place sau nu, ca Lacatus a dus echipa in situatia in care se afla acum.El e responsabil pt asta.El si Gigi becalii sunt in egala masura responsabili pt ceea ce se intampla la Steaua in momentul de fata.

radutheodor23.11.2008 22:48

@Adrian:

 

Inclin sa iti dau dreptate in ceea ce priveste kilogramele, era o comparatie aproximativa, insa e clar cu ochiul liber diferenta de gabarit.

 

Nu iti dau insa dreptate la faza cu "fizic si tehnic se pot bate de la egal la egal cu echipele de afara". Ideea e FOARTE simpla: patronii de cluburi si scouterii marilor echipe se pricep la "business". Cine de la Manchester United ar mai da 10 milioane de euro pe un jucator sarb sau si-ar dori un fundas grec de 17 ani de la Olympiacos, cotat tot pe la 10 milioane de euro, daca s-ar bate de la egal la egal cu Chelsea si Liverpool transferand din Romania cu de 10 ori mai putini bani? Adica nu l-ar lua ei pe Ochirosii cu 1 milion de euro ca sa ii faca mucii cravata lu' de-alde Gallas, Sagna si Clichy? Nu l-ar lua ei pe fundasul Ducu Ninu cu 500.000 de euro sa faca marcaj la Adebayor? :D

 

Asta 1 la mana. Si 2 la mana, sa nu ne amagim cu infrangerile la limita din Europa: DOAR 1-0 cu Bayern, DOAR 1-0 si 2-1 cu Arsenal, DOAR 1-0 in deplasare la Madrid, etc ... echipele astea vor juca intotdeauna cu noi la modul odihna psihica si fizica, adica intotdeauna vor da un singur gol mai mult decat noi. In timp ce pentru ei este un simplu meci de bifat pentru 3p, incercand sa se fereasca de accidentari si sa se menajeze pentru etapa de campionat, la noi e exact invers: jucatorii stelisti se menajeaza in campionat si cupa Romaniei ca sa-si dea viata intr-un meci de CL cu Bayern sau Arsenal ... de aici impresia ca "ne batem de la egal la egal" cu ei ...

 

Echipele adevarate din Europa, in asemenea meciuri, se lasa dominate, dar pleaca de la tine cu 3p si in 9 cazuri din 10, se califica mereu din grupe, in timp ce noi mereu terminam pe 4 (cu micii exceptii, evident ...).

DanStan23.11.2008 23:17

Steaua lui Dorinel Munteanu a reusit cel de-al 4-lea egal consecutiv in campionat. Catastrofa ! Am jucat cu Dinamo in deplasare (2 bare), cu Rapid in deplasare (1 bara), cu Timisoara acasa (2 bare) si la Craiova (1 bara). Per total nu am remarcat nici o diferenta intre jocul Stelei de azi si jocul de pe vremea lui Oli cand ne excitam in grup de 3-4 ori pe meci, adica de tot atatea ori de cate ori reusea Steaua sa treaca de centrul terenului in meciurile cu miza. Ne aducem aminte cu placere de vremurile cand reuseam rezultate cu adevarat excelente cum ar fi 0-0 la Timisoara, 2-2 cu Dinamo acasa si 0-0 cu Rapid in deplasare (mandatul Protasov, tur 2005-2006). 0-0 la Timisoara, 1-1 cu Rapid acasa si 0-1 cu Dinamo in deplasare (mandatul Olaroiu, sezon 2006-2007), cu diferenta ca in nici unul din cazurile mentionate meciurile n-au fost consecutive iar antrenorii n-aveau fix 24 de zile de cand preluasera conducerea tehnica. O alta diferenta ar fi ca seria de 3 meciuri cu grad inalt de dificultate n-a fost urmata un meci tembel si inutil cu Georgia care sa ne trimita pe banca un titular indiscutabil (Ogararu) si nici nu se continua cu o alta serie ucigatore de 3 meciuri (Bayern, Urziceni, Fiorentina), ceea ce presupune o dozare a efortului diferita fata de cea necesara in cazul in care ultimele 3 meciuri ar fi fost contra Farului, Iasiului si Pandurilor.

Adrian24.11.2008 00:38

Juniorii romani au facut treaba buna cu juniorii francezi in ultimele preliminarii.S-au impiedicat in ultima etapa, cu tara galilor, datorita mentalitatii proaste si a lipsei experientei.

 

Juniorii nostri nu sunt jucati.Ei sunt rezerve la cluburile lor.Asta in cel mai bun caz.

 

Daca ar primi si ei niste sanse, poate ca altcumva ar sta lucrurile.

JDERUL24.11.2008 06:59

Un nonagenar este interpelat de un reporter cu urmatoarea intrebare:

-Care este atitudinea dv. vis-a-vis de femei?

Nonagenarul raspunde:

-A fost o vreme cand puteam dar nu vroiam,iar acum vreau dar nu mai pot!

 

Similitudine cu situatia baietilor nostri.Daca pana la venirea lui Dorinel au pierdut puncte ce le erau la indemana vroind sa protesteze astfel impotriva promisiunilor neonorate de jjjj,acum ar vrea sa castige dar si-au ,,iesit din mana"si nu mai gasesc drumul spre gol.

Stelisimul24.11.2008 07:53

Sa vina CRIZA, sa vina CRIZA.. si sa inebuneasca oitza! Ciobans mars pe imas... gata scapam de dictator.. nema banutzi... he-he vericule nu te mai dai tu rotund ca esti nr 1 in tara? falituleee!

FORZA Steaua!!!

Protasov24.11.2008 08:22
Mie imi place acum sincer, cum joaca Steaua, de vreo 5 etape. Am dominat Dinamo in Groapa si Rapid in Giulesti, am dominat pe Timisoara acasa si pe Craiova in deplasare, ziarele au scris frumos de noi, am ratat din 2m, am dat 10 bare, am ratat penalty-uri, avem acum cele mai multe ocazii create pe meci, foarte frumos ... sincer, prefer alea 0,1 ocazii pe meci ale "altor antrenori" cand mai si castigam si noi un titlu, o cupa, niste puncte prin CL ...

 

Ati zis voi ca mare lucru ca "zerOli" a facut 5p in CL fata de 1p Hagi sau Lacatus, dar alea 4 puncte in plus ale lu Oli insemnau ca idee 1.500.000 euro in plus, adica 30% din bugetul anual al Stelei ... :D.

 

Asa e cand te uiti la fotbal ca la telenovele.

 

Si oricum, concluzia e clara: vremurile din 1986 nu se vor mai repeta, traim in alta lume, s-a schimbat lumea in sine, Europa e alta, jucatorii nu vor mai juca niciodata ca in 1986, acum sunt sute de alte aspecte care conteaza in fotbal. Niciodata, dar NICIODATA (in urmatorii 30 de ani) nu se vor mai incropi 11 jucatori romani care sa joace de la egal la egal cu vreo forta a Europei, nici la echipe de club si nici la nationala.

 

 

Vremurile acelea nu se vor mai repeta pentru ca echipa este inconjurata de oameni mici care gandesc asijderea- adica meschin. Si ma refer aici la toata compozitia: patronat, administratie, jucatori( cu putine exceptii-Radoi desi nu este fotbalist pe de-a intregul este unul care nu se multumeste cu putin) si suporteri care se multumesc cu firmituri.

 

Mie mi-a fost rusine cand ma uitam la jocul Stelei in anul cu semifinala din perioada lui Olaroiu. Poate mai putin in Olanda si la Sevilla dar atunci se juca inca din amintiri - perioada Protasov. Cel mai bun exemplu este meciul cu Rapid. Mi-a fost rusine apoi cu Middlesborough, Standard- echipe minuscule chiar si cu Real si Lyon. Sa nu uitam cat de prost jucam in campionat in aceasi perioada. Un joc mic facut de oameni mici. Nu ma pot mandri cu asa ceva.

Dar asta este sunt oameni care incearca sa intretina o oarecare preocupare in jurul acestei echipe care a devenit o afacere pt un singur specimen. Pomenesti la un moment dat de 1.5 mil in plus care ar fi completat bugetul Stelei pe cand antrena Olaroiu. Unde sunt banii aceia? In bugetul Stelei? Chiar crezi tampenia asta? O echipa de fotbal trebuie construita sa joace. Bugetul ei nu trebuie sa vina de la UEFA, aia sunt doar o parte din banii cuveniti din televizari. Banii trebuie sa vina din promovare si de la suporteri ca o consecinta a jocului si a rezultatelor. Ori exact lucrul asta nu se intampla- mai clar- echipa nu joaca nimic si nici nu a mai jucat de vreo 10- 12 ani incoace. Eu nu ma raportez la '86 ci la perioada in care antrenau Titi si Stoichita.

 

 

@Lari, eu nu sunt convins ca Dorinel are vreo filozofie de joc. Imi plac cateva reglaje pe care insista insa e un idealist. Nu observa un lucru extrem de limpede - nu are fotbalisti potriviti pt stilul de joc pe care il incearca. Sigur si Lacatus a gresit in privinta asta, insa lasa-ma sa observ ca Lacatus inchegase cumva jocul si echipa ataca cu mult mai multa convingere chiar daca nu avem mijloc.

 

Si apoi atacantii. Ce atacanti? De cate ori am ajuns la poarta casa punem totul pe seama inexistentei lor? Eu am numarat - o singura data! In 90 min cu Craiova, eu spun ca asa ceva este inadmisibil. Cele mai mari ocazii au fost suturile lui Radoi din preajma liniei de mijloc. Dai exemplul meciului cu Dinamo. Dinamo in momentul asta nu este o echipa! Nici nu merita sa discutam despre acel meci, am demonstrat ca jucam acelasi lucru ca si ei- adica nimic. Suntem egalii lui FC Timisoara pe care cu noroc am egalat-o. Cam asta este, suntem praf. La mijloc si in atac nu avem nici un jucator care ridica capul. Nimic. Zero!

 

@Piece of Mind

 

Nu stiu daca merita sa iti raspund. Poate inveti ce inseamna politetea. Fac o exceptie de data asta.

Si spundoar atat: cu Lacatus echipa ataca desi nu avea mijloace( nici mijloc, nici varfuri). Si mai fac o predictie: multa vreme de aici incolo nu ai sa mai vezi echipa atacand ca in perioada aceea. Altfel- nu ai sa mai vezi tu cum Steaua inghesuie echipe ca Bayern, Fiorentina nici macar 3 goluri in poarta unei echipe ca Lyon. Sper ca evenimentele sa nu imi dea dreptate.

 

Va rog nu mai incercati inutil si intr-un mod caraghios sa legitimati prezenta oligrofenului la echipa. Toate deciziile lui au fost si sunt gresite: alegerea jucatorilor, tratamentul aplicat antrenorilor, relatia cu oamenii de aur ai Stelei, relatia cu suporterii. Rezultatele sunt evidente.

 

Adrian24.11.2008 08:28
Altfel- nu ai sa mai vezi tu cum Steaua inghesuie echipe ca Bayern, Fiorentina nici macar 3 goluri in poarta unei echipe ca Lyon.

 

Dar tu ai vazut?

Protasov24.11.2008 08:35
Dar tu ai vazut?

 

Da, pe alocuri, repriza 2-a cu Bayern. Prima repriza cu Fiorentina. Nu mai vorbesc de dubla cu Galatatasaray. Cred ca poti sa numeri pe degete echipele din LC care au dat trei goluri intr-un singur meci lui Lyon. Necazul este ca jucatorii nu au suflu si nu s-au putut ridica la ambitiile lui Lacatus. Daca s-ar fi intamplat asta acum eram deja in optimi.

Adrian24.11.2008 08:59

Si din cauza cui crezi ca nu au avut suflu?

Protasov24.11.2008 09:02
Si din cauza cui crezi ca nu au avut suflu?

 

E simplu: nu au suflu. Astea le sunt limitele. Greseala nu este a lor ci a celui care i-a ales: oligrofenul.

Adrian24.11.2008 09:05

Deci ei sunt prost pregatiti fizic si tactic din nastere, nu din cauza antrenorului...inteleg.

 

 

Cine este oligofrenul?

stelistul_8624.11.2008 09:06

Nu vreau sa ma cert cu nimeni doresc doar sa-mi spun punctul de vedere in legatura cu Dorinel Munteanu si Steaua. Eu cred ca Steaua joaca bine cu Dorinel doar ca nu vrea mingea sa intre in plasa. Eu niciodata nu l-am inghitit pe Olaroiu si cred ca a fost o perioada in care Steaua juca infect, desi nu inscrie eu cred ca Steaua practica un fotbal de calitate dar trebuie sa vina si norocul. Pentru cei care zic ca domne am facut egal cu Dinamo in deplasare, rapid in deplasare si Craiova.....cred ca erau ani in care vroiati sa facem egal cu ei si nu reuseam iar acum sunteti nemultumiti mai ales dupa cum au decurs meciurile, dominate de echipa noastra doar nesansa facand sa nu plecam cu toate punctele. Eu cred in continuare in Dorinel si in baieti. Bafta!

Protasov24.11.2008 09:09
Deci ei sunt prost pregatiti fizic si tactic din nastere, nu din cauza antrenorului...inteleg.

 

 

Cine este oligofrenul?

 

 

Nu. Ei nu pot fi pregatiti mai bine de atat. Pt ca oricat ai lucra cu ei mai mult nu pot.

 

Cine este oligofrenul?

 

 

Oligrofenul este acela care se pretinde patron desi nu are pe numele lui nimic la Steaua.

 

Adrian24.11.2008 09:15

Daca un antrenor, sa zicem Dorinel, reueste sa ii pregateasca mai bine, ce o sa zici?

 

p.s.Esti sigur ca "oligofrenul" care i-a ales e creditorul?

Protasov24.11.2008 09:21
Daca un antrenor, sa zicem Dorinel, reueste sa ii pregateasca mai bine, ce o sa zici?

 

p.s.Esti sigur ca "oligofrenul" care i-a ales e creditorul?

 

 

Mie imi era clar inca de cand era Lacatus la echipa ca caesti jucatori nu pot mai mult. Daca am sa vad ca Dorinel pune in teren echipa asta in asa fel incat sa joace FOTBAL atunci o sa imi scot caciula in fata dumnealui si o sa admit ca am gresit.

Numai un copil ar putea crede ca altcineva a ales jucatorii. Dealtfel a si declarat la un moment dat ca Ilie vine cu propuneri si el ia deciziile.Cum Ilie avea un buget limitat nu a putut face cine stie ce alegeri, asta e motivul pt care a plecat. Lacatus chiar nu are nici un amestec. Sigur a facut o mare greseala prin faptul ca a mai ramas inca la echipa in conditiile astea. Dar ce om nu greseste?

Adrian24.11.2008 09:33

Prea va grabiti sa dati vina pe ciobanas.Ala nu e singurul vinovat.Te asigur.

 

Fata de ce juca sub Lacatus, echipa de acum joaca mult mai bine.As zice chiar ca joaca fotbal.Desi nu ma prea impresioneaza ratarile astea.Si aici eu zic ca e vina lui Dorinel, ca nu vorbeste cu ei si nu stie psihologie.

 

Lacatus chiar nu are nici un amestec.

 

Chiar crezi asta?

Sa fim seriosi.

Lacatus are foarte mult amestec.A fost acolo cand becalii a facut toate mizeriile alea si a luat parte la multe din ele.

 

Ca a zis becalii ca el decide, astea sunt povesti de-ale lui.Tu chiar crezi ca un om care nu stie fotbal(si el nu stie) ar putea sa isi dea seama de calitatile unui jucator dupa un meci sau 2?Sau tu crezi ca becalii sta sa se uite la mai multe meciuri ale unui anumit jucator?

 

Arthuro a venit la Steaua fiind acceptat de Lacatus si a jucat titular sub Lacatus desi nu dadea randament deloc.

In afara de Semedo si Stancu nu stiu alti jucatori adusi de beclaii in acest an.

Szekely a venit la insistentele lui Laca.Arthuro la fel.

Ca doar Laca a fost de acord sa se renunte la "mercenarii" Pepe si Mendoza(Ca ei nu pun suflet, ca sunt mercenari.De parca Arthuro e nascut si crescut in Ghencea)

Toja a venit ca i-a placut unui var becalian.Dar eu cred ca acest jucator poate sa ajute foarte mult Steaua.Are calitate in joc si nu degeaba e selectionat la nationala tarii sale.

Tiago si Kapetanos au fost adusi de Adi Ilie.

Grecul a fost o super afacere.Jucator liber de contract care ne-a salvat in cateva meciuri.Ieftin si bun.Combinatia perfecta.

Tiago e folosit pe un post pe care nu stie, la fel ca Toja.

Cum sa dea randament.Desi, si copilul asta are calitati.Ca nu degeaba a jucat la o nationala portuggeza de tineret unde ii avea colegi pe Nani sau Moutinho.

 

Echipa a ajuns unde a ajuns datorita fostului antrenor.Pt ca fostul antrenor a insistat cu folosirea acestei formule de joc de rahat si tot el a facut pregatirea de vara cu jucatorii(nu degeaba nu au suflu).

Vina lui becalii e ca l-a adus antrenor.

 

c.ronaldo1724.11.2008 09:46
Altfel- nu ai sa mai vezi tu cum Steaua inghesuie echipe ca Bayern, Fiorentina nici macar 3 goluri in poarta unei echipe ca Lyon.

 

Foarte bine spus. O echipa care nu joaca nimic nu cred ca ar fi in stare sa de-a 3 goluri celor de la Lyon.

 

Ratarile jucatorilor nu sunt doar din cauza ca Lacatus, Dorinel sau altcineva ca nu stiu sa vorbeasca cu jucatorii sau ca ar trebui un psiholog. Acolo se vede valoarea jucatorilor. Imi aduc aminte o declaratie a lui Dan Petrescu de acum 3,4 ani: "Cand jucatorul ajunge 1 vs 1 cu portarul, eu mi-am facut datoria".

 

«145678»