La cum s-au desfasurat ostilitatile, vom ajunge la borna 15 fara niciun fel de probleme.
Sper c-au vazut toti diletantii, ipocritii si rasistii de tip "black power"(nu degeaba a fost etichetat Banel drept Obama=)) ), care este valoarea lui Banel. De departe cel mai prost jucator: cotonogar(a facut cel putin 7 faulturi doar in prima repriza!), a dat in aut vreo 10 mingi, a stricat 3 contraatacuri, a fost depasit adesea, nicio idee de joc. ZERO BARAT. Atletul lui peste...
La fel si Semedo, care, desi incepuse bine cu goluri si avea un joc limpede, a ajuns la aceleasi nivel ca Romeo Surdu. Se pare ca Steaua a ajuns din apoteoza unui fotbalist, sau macar din rampa catre Vest, un biet grup al plafonarii, in care toti, impenitent, spun ca n-au ce face plecandu-si capul in fata Voievodului.
Ei au fost (cele mai mari) maini moarte de pe teren. Schimbarea lor a venit pe fond logic, desi un antrenor mai impulsiv si mai putin milos l-ar fi schimbat din prima repriza pe Semedo. Totusi, Dorinel s-a aratat milos fata de ei. Asta e.
Stancu... oftez. Am tinut mult la el, dar se va pierde. Nu e exploatat, consolat, ajutat, certat cum trebuie.
Concluzia e ca suntem o echipa depersonalizata, obosita, ai carei actori principali parca au reveria automacerarii. Deceptia a devenit nevroza acuzatoare. Amalgamul de teorii, metode si instrumente tipic ciobanesti, adaugate coroziv ca agent disolutiv la traditionalul talent romanesc de "Ardere a etapelor", au produs catastrofa, intr-o compozitie a carei finalitate, inca si mai tragica, nu s-a aratat, e departe de a se definitiva.
Suporterii sunt batuti de oamenii ciobanului, "tribunarii" nu s-au solidarizat cu "peluzarii" intr-un moment in care toata lumea ar fi exploatat momentul, Dorinel a acceptat sa vina antrenor (bufon) la curtea Despotului cand toti ii tranteau usa-n nas oierului, Argaseala e Argaseala, umilintele din CL au curs garla ca in precedentele 2 trasee, jucatorii...stim deja.
Ne meritam soarta si intr-un fel e bine ca patim asa. Sa fie o lectie pentru noi toti ce inseamna sa pui prostul, imbecilul, necioplitul si cretinul in frunte, resmenandu-te in acelasi timp.
Spre borna 15! Forza Png-ul! Zmarandesc deputat!