FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri In Pauza Dintre Tur Si Retur

«12345629»
axl04.12.2008 13:04

Toti au avut calendare dubioase.

Adrian04.12.2008 13:29
Cand am vorbit de neo-zeelandezi m-am referit la fizic,statura...

 

 

Si cand ai vorbit despre neo-zeelandezi te-ai referit la bastinasii maori sau la jucatorii de rugby?

Bogdan4Steaua04.12.2008 14:12

Haideti sa ne mentinem ontopic.

redondo04.12.2008 14:23
Si cand ai vorbit despre neo-zeelandezi te-ai referit la bastinasii maori sau la jucatorii de rugby?

Tu mereu trebuie sa ai ultimul cuvant.M-am obisnuit.....Scuze pt off-topic

Adrian04.12.2008 15:04

Pai gresesti prietene!

 

Maorii sunt, la fel ca majoritatea asiaticilor, mai mici de statura si deci forta fizica nu e unul din punctele lor tari.

Eu ti-am mai spus tie ca tu mergi din presupunere in presupunere.Si te-ai suparat pe mine din cauza asta.

Dar acesta e adevarul.

 

Ai niste idei in cap si mergi tot pe ele indiferent ca sunt corecte sau nu.

La fel faci si cand vorbesti despre Radoi.Imi tot zici ca ai o sursa la dinam0 si ca e de incredere.

Pe langa faptul ca ti-ai ales foarte rau sursa, ai doar 1!!!UNA!

 

Ziaristii(aia adevarati), cand scriu un articol, se informeaza din cel putin 3 surse independente!

TREI!

 

Tu ai doar una.Si asta nu prea e de incredere.

Daca ai avea macar 2 surse independente atunci poate ca ai avea dreptate.Dar asa...

 

Tu te bazezi pe stereotipuri:

 

America de Sud - Fotbal - Brazilia - Spectacol - Dribling - Ronaldinho - Jucator foarte tehnic.

Noua Zeelanda - Rugby - Sport dur - Jucatori mari - Forta fizica.

Olteni - Praz-mafioti - prosti - Garcea

 

Ti se pare corect modul asta de a gandi?

Bodanel04.12.2008 15:50

@Adrain

 

Imi pare rau sa te contrazic insa maori au o constitutie solida in general nu doar jucatorii de rugby.

redondo04.12.2008 16:54

@Adrian

Eu am vorbit la modul general,acum normal ca sunt mereu si exceptii.

Totul a pornit de la comparatia dintre Pedriel si Kapetanos,in care eu am vrut sa subliniez faptul ca bolivianul e mai tehnic deoarece asta lipseste Stelei de 2 ani pe faza ofensiva - tehnica.

Zici ca vorbesc din presupuneri...Ti-am zis ca in Craiova se vorbeste foarte mult despre fotbal si aici au jucat sau au locuit foarte multi "viitori idoli" la cele 3 echipe bucurestene.Si automat ca foarte multe lucruri se pot afla.Acum normal ca nu aveam eu cum sa stau cu ei in vestiar si sa aflu mai multe.Dar am stat la masa cu Niculescu sau Danciulescu care se cunosc destul de bine cu oltenii de la Steaua.Am stat la masa si cu Plesan cand venise la Dinamo,si desi initial zicea in toata Craiova ca ar juca doar la Steaua,acum zicea ca n-a avut chef sa vina la Steaua si ....Despre Radoi am mai zis ca nu consider ca e un mare fotbalist,ci mai mult joaca cu sufletul...iar foarte multe gafe i se iarta mereu deoarece a jucat mult la Steaua si e un simbol.Acum,daca sunt stelist nu inseamna sa nu spun si eu ce vad si ce cred.

Oltenii manaca praz de max.2-3 ori pe an in orase...la tara poate e altfel,nu stiu.Iar faza cu prostia vine de la bancuri...si aici se zice la fel despre ceilalti...asa ca..

Bodanel04.12.2008 17:32

@ redondo

 

Cred ca multi dintre noi prefera un jucator care joaca cu sufletul unuia mai talentat dar pe care il doare in 16. Daca jucatorii romani ar sti ce inseamna profesionalismul atunci am putea spune ca i-am gasi usor inlocuitor lui Radoi dar unui jucator care da mereu 110% si care mai si forteaza cateodata ii ierti multe gafe pentru ca merita asta.

redondo04.12.2008 17:42
@ redondo

 

Cred ca multi dintre noi prefera un jucator care joaca cu sufletul unuia mai talentat dar pe care il doare in 16. Daca jucatorii romani ar sti ce inseamna profesionalismul atunci am putea spune ca i-am gasi usor inlocuitor lui Radoi dar unui jucator care da mereu 110% si care mai si forteaza cateodata ii ierti multe gafe pentru ca merita asta.

Asta e o alta discutie.Nu neg faptul ca e un adevarat profesionist si da totul pe teren.

vlad7504.12.2008 17:51

Apropos de maori si bastinasi,

cica revine Valentin Badea.

Ma scuzati ca sunt off-topic.

Adrian04.12.2008 18:02

Redondo

 

Da' mi-ai mai zis frate ca ti-au tot zis aia despre Radoi.Poate ca ai vorbit cu aia.

Nu intelegi ca nu asta iti reprosez eu tie?

De cate ori sa iti repet ca problema la tine e faptul ca ai informatii despre Stelisti de la o singura sursa, jucatorii dinamovisti(care, bineinteles, e foarte de incredere)

 

Iar la faza cu oltenii, era doar un exemplu.

Am vrut sa demonstrez unde te pot duce ideile preconcepute.

 

 

Bodanel

 

Oamenii din Oceania si Asia sunt mai slabi fizic decat Europenii.

Noi suntem mai inalti si mai grei.Ei sunt mai mici si datorita faptului ca traiesc pe insule de n ori mai mici decat continentul nostru.Eu nu am zis ca sunt rahitici.Am zis doar ca nu sunt la fel de puternici din punct de vedere fizic ca si alte popoare si ca nu sunt cel mai bun exemplu.

fredysteaua04.12.2008 18:16

pana la urma vine V Badea sau nu?! stie cineva 100%?

Guardian04.12.2008 20:02
pana la urma vine V Badea sau nu?! stie cineva 100%?

cicã si-a reziliat contractul si se întoarce

mountytoma04.12.2008 21:23
Pai gresesti prietene!

 

Maorii sunt, la fel ca majoritatea asiaticilor, mai mici de statura si deci forta fizica nu e unul din punctele lor tari.

Eu ti-am mai spus tie ca tu mergi din presupunere in presupunere.Si te-ai suparat pe mine din cauza asta.

Dar acesta e adevarul.

 

ca unul care a fost in noua zeelanda, trebuie sa te contrazic Adriane. maorii nu sunt mici de statura, dar la fel nici asa ca All Blacks nu sunt toti. la ei sportul este ca berea si micii la romani, nu pot trai fara. asa ca, mici sau mari, au o conditie fizica excelenta. cred ca au cea mai mica rata a obezitatii dintre toate tarile civilizate. tari intre care, apropo de ce zicea cineva mai sus, noi Nu ne aflam, ei DA.

 

eu as aduce un preparator fizic de acolo la echipa!

MoWeed04.12.2008 21:25

Aoleu, revine "moartea pasiunii" Vali Badea...

Lari04.12.2008 21:28

Vali Badea spune cã vrea sã se intoarcã în România fãrã sã întrebe clubul despre clauzele contracuale. Nu e obligatoriu ca el sã vinã la Steaua, el trebuia sã ne întrebe și pe noi înainte sã anunțe cã vine la Steaua.

 

Elton e un subiect închis pentru Steaua.

mountytoma04.12.2008 21:32
Aoleu, revine "moartea pasiunii" Vali Badea...

daca intre timp s-a mai dat o data peste cap, poate a revenit la normal! oricum nu e mai slab decat arthuro in nici un caz!

redondo04.12.2008 21:35
Aoleu, revine "moartea pasiunii" Vali Badea...

Fata de Arthuro sau Pepe...mergea si el,desi avea niste miscari de ziceai ca e beat pe teren.

fredysteaua05.12.2008 14:50

beat nebeat a dat niste goluri frumoase :))

sper sa reuseasca ceva...sa nu fii plecat bou si sa vina vaca :(

ar fii frum sa vina la noi inapoi !

s0r1n11105.12.2008 20:13

Sa vina Curtean,Cristi Tanase,Bicfalvi si un fundas stanga ca inlocuitor al lui Petre Marin.

Cat despre Badea,mai bine ar ramane acolo unde este,nu cred ca ne'ar ajuta foarte mult.

 

 

Adryela05.12.2008 23:17
Apropos de maori si bastinasi,

cica revine Valentin Badea.

Ma scuzati ca sunt off-topic.

 

 

Da de Ochirosii ?? Se stie ceva ??? O sa revina la Steaua???

MoWeed05.12.2008 23:41

@Adryela

 

Ochirosii e la Steaua :ce_oameni:

Lari10.12.2008 13:33

"Nu mai revine nici un Pepe Moreno, pentru cã nu vreau sã mai iau niciun strãin. Am scãpat de Arthuro, am scãpat și de Abel Moreno, voi scãpa și de Cristocea, Neaga și Croitoru. Vreau sã fac curãțenia de iarnã", a spus Becali".

mountytoma10.12.2008 13:51
" Vreau sã fac curãțenia de iarnã", a spus Becali".

 

ar fi cazul sa isi faca curatenie in gura, eventual cu un fierastrau circular, sau vreo bormasina, o drujba ceva...

steaua_gloria10.12.2008 14:22
"Nu mai revine nici un Pepe Moreno, pentru cã nu vreau sã mai iau niciun strãin. Am scãpat de Arthuro, am scãpat și de Abel Moreno, voi scãpa și de Cristocea, Neaga și Croitoru. Vreau sã fac curãțenia de iarnã", a spus Becali".

retrogradeaza gloria, aduce de acolo

«12345629»