FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri In Pauza Dintre Tur Si Retur

«1171819202129»
stelistul10004.01.2009 19:34

Se pere ca Steaua l-ar lua pe Dacian Varga...

 

"Încep negocierile pentru transferul lui Dacian Varga

De Crãciun, conducerea clubului Sportul Studențesc a primit primele oferte concrete pentru vedeta echipei, Dacian Varga, negocierile urmând însã a se purta pânã spre finalul perioadei de transferãri. "Alb-negrii" nu se grãbesc în aceastã privințã deoarece doresc sã analizeze toate variantele și sã o aleagã cea mai bunã atât pentru club, cât și pentru jucãtor.

 

 

 

Chiar dacã nu au dorit sã confirme, se pare cã cele mai mari șanse pentru a-și asigura serviciile atacantului le are Steaua, chiar dacã va fi vorba doar de un împrumut pânã la finalul sezonului, cu prima opțiune de cumpãrare pentru "roș-albaștrii" la expirarea acestuia." ProSport

 

Lari04.01.2009 19:39

Uite AICI si AICI doua articole despre starea juniorilor de la Steaua, scrise de userii acestui site. Sper sa-ti faci o impresie generala.

 

Arunca un ochi si pe site-ul oficial, la sectiunea dedicata echipei a doua sa vezi lotul nostru de juniori.

 

Eu sunt un optimist din fire si sper ca Denis Alibec sa fi fost doar o scapare a celor de la Academie. Desi ma cam indoiesc. Dar eu sper.

 

Ramane sa vedem peste doi, trei ani cum stam la acest capitol. Dar, daca tinerii nu vor fi introdusi la prima echipa, deageaba avem Academia aia. Asta tine si de antrenorul principal, care acum este Lacatus. Sa vedem pe cine va lua in pregatiri...

Guardian04.01.2009 19:39

ar fii o solutie .. a fost la juniori la câini nu ?

redondo04.01.2009 20:11

@MoWeed

Bani a dat.Problema e ca nu pe ce trebuie...si aici mai sunt de vine si altii.

MoWeed04.01.2009 21:03

@redondo

 

Pentru a aduce jucatori foarte buni, trebuie sa le dai si salarii nu numai suma de transfer. Aici e marea problema, la salarii

redondo04.01.2009 21:31
@redondo

 

Pentru a aduce jucatori foarte buni, trebuie sa le dai si salarii nu numai suma de transfer. Aici e marea problema, la salarii

Pai da ca se supara in primul rand Mirel....idolul vostru.

MoWeed04.01.2009 21:36

Radoi este sub contract cu Steaua. Parerea lui este irelevanta; el nu are puterea sa opreasca transferurile sau sa decida contractele jucatorilor care vin. Cel putin asa ar fi normal....

 

Acum dam vina pe Radoi ca e Becali zgarcit. Daca vroia atat de mult sa nu-l supere ii marea si lui contractul pentru a rivaliza cu cele cerute de eventualele transferuri...

Lari04.01.2009 23:55

Gaozeta sustine ca ne interesam acum de Lino Maciel, 31 de ani, de la FC Porto, care a intrat in ultimele 6 luni de contract cu aia.

 

Cica avantajele ar fi:

 

1. Trupa lui Lãcãtuș ar cîștiga un fundaș lateral experimentat, capabil sã-l înlocuiascã pe veteranul Petre Marin (35 de ani).

2. Preț scãzut de transfer, circa 200.000 de euro, și salariu de maximum 180.000 de euro pe sezon.

 

Cica dezavantajele ar fi:

 

1. Vîrsta destul de înaintatã a brazilianului, care va împlini 32 de ani la varã.

2. Faptul cã n-a jucat cu regularitate la Porto. Totuși, el a strîns 14 meciuri în 2008, dintre care 3 în grupele Champions League. A marcat și un gol, în victoria cu Fenerbahce (3-1), din pasa lui Sãpunaru.

 

Dorvalino Alves Maciel "Lino"

Nãscut: 1 iunie 1977

A jucat la: Corinthians (1997-1998), Sao Caetano (1999), Figueirense (2000, 2002), Sao Paolo (2001-2002, 2004), Bahia (2003), Fluminense (2005), Marilia (2006), Juventude (2006), Academica Coimbra (2006-2007), FC Porto (2007-2009)

Înãlțime / greutate: 1,84 m / 73 kg

 

__________________

 

În privința lui Ronny Heberson, dorit împrumut pe 6 luni, lucrurile s-au complicat. Oficialii lui Sporting Lisabona i-au anunțat pe omologii lor din Ghencea cã nu iau în calcul împrumutul brazilianului de 22 de ani, ci vînzarea sa definitivã pe un milion de euro. Cum Becali a spus în nenumãrate rînduri cã doar pentru un atacant de mare valoare ar scoate din buzunar o sumã importantã, transferul lui Ronny are șanse infime de a se realiza.

 

Bogdan4Steaua05.01.2009 01:34

Asta cu Lino Maciel e hilara. Si asteptati-va la mai multe!

 

Au prins talentatii nostri ziaristi un citat dintr-un ziar spaniol conform caruia in Spania sunt peste 200 de jucatori aflati in ultimele 6 luni de contract.

 

Asa a aparut mania jucatorilor liberi de contract si in presa de doi lei din Romania. Si s-au pus baietii pe cautat jucatori care sa corespunda profilului contractual, dar si profilului fotbalistic. Asadar, baietii din presa cauta acum disperati nume de jucatori, de preferat de la cluburi cat de cat importante, care au doua calitati: sunt in ultimele 6 luni de contract si joaca fundas stanga sau atacant.

 

Dupa acest Lino Maciel, asteptati-va la atacanti de la Sporting, Benfica, Getafe, Osasuna sau fundasi stanga de la Valencia, Bilbao, Reggina sau Napoli. Toti liberi de contract, cu salarii sub 200.000 euro(sa coincida cu "pohta" creditorului) si dornici sa vina la Steaua.

 

Si totul de dragul unui titlu bomba in ziar, de dragul rating-ului...

In ce lume traim...

SteauaB05.01.2009 03:26
Asta cu Lino Maciel e hilara. Si asteptati-va la mai multe!

 

Au prins talentatii nostri ziaristi un citat dintr-un ziar spaniol conform caruia in Spania sunt peste 200 de jucatori aflati in ultimele 6 luni de contract.

 

Asa a aparut mania jucatorilor liberi de contract si in presa de doi lei din Romania. Si s-au pus baietii pe cautat jucatori care sa corespunda profilului contractual, dar si profilului fotbalistic. Asadar, baietii din presa cauta acum disperati nume de jucatori, de preferat de la cluburi cat de cat importante, care au doua calitati: sunt in ultimele 6 luni de contract si joaca fundas stanga sau atacant.

 

Dupa acest Lino Maciel, asteptati-va la atacanti de la Sporting, Benfica, Getafe, Osasuna sau fundasi stanga de la Valencia, Bilbao, Reggina sau Napoli. Toti liberi de contract, cu salarii sub 200.000 euro(sa coincida cu "pohta" creditorului) si dornici sa vina la Steaua.

 

Si totul de dragul unui titlu bomba in ziar, de dragul rating-ului...

In ce lume traim...

 

Nu in ce lume. In ce tara traim..Eu chiar cred ca jurnalistii romani, sunt cei mai inculti din Europa...

vlad7505.01.2009 07:14
...................................

Cum Becali a spus în nenumãrate rînduri cã doar pentru un atacant de mare valoare ar scoate din buzunar o sumã importantã, transferul lui Ronny are șanse infime de a se realiza.

 

Trezeste-te Ciobane!

Afaceristul p...lii! Cine crezi ca-ti vinde tie atacant supervaloros pe 1 milion de euro??? Bai Ciobane ,tu ii confunzi pe patronii de cluburi cu niste parliti,rupti in coate sau cu niste neaveniti din Ministerul Apararii,gen Babiuc.

Crezi ca faci schimburi gen Pipera-Stefanesti???

Cretinul naibii,ai scos perla pe gura cand ai zis ca pe voi,cei cu bani nu va afecteaza criza! Saracule (cu duhul) ,pe voi ,samsarii de terenuri,speculantii de orice , miliardarii de carton,"antreprenori" turci si micuti, va afecteza criza.Doar pe voi! Gata cu fabuloasele castiguri de 300-400%!

La munca cu voi!

Auzi,vrea super-atacant cu 1 milion de euro! Sa-l faci tu de c...cat pe la toate televiziunile!

 

Piece of Mind05.01.2009 09:55

Stati linistiti, ca nu se mai fac alte transferuri!

 

Printre altele, a avut grija de asta in vara si nea Mariusica, idolul multimilor, care ne-a fericit cu alde Arthuro sau Abel, in timp ce Mendoza sau Pepe erau lasati sa plece intr-un mod nonsalant.

 

Probabil ca in retur nea Mariusica va apela la aceeasi paguboasa reprofilare a fotbalistor (pe care tot el a brevetat-o cu succes in Ghencea!), asa ca va puteti lua gandul de la titlul 24. Gigi nu va mai baga nici un ban la indirecte (spre deosebire de returul sezonului trecut), prin urmare nea Mariusica este exclusiv pe barba dumnealui!

 

Oricum, realizez intr-un final ca pentru Steaua ar fi ideal sa nu mai prinda Europa vreo 2-3 ani, poate ne lasa jogodia, care se pare ca este si intr-o criza profunda de lichiditati.

bodanelu05.01.2009 17:23

@Piece ca sa dai vina pe un singur om in legatura cu transferurile mi se pare mult. Asta vara, din cate stiu eu, la un transfer, deciziile apartineau lui Adi Ilie, Lacatus si in ultimul rand Becali.

MoWeed05.01.2009 17:28

@bodanelu

 

In primul rand Jiji, nu in ultimul rand....

Piece of Mind05.01.2009 17:32
@Piece ca sa dai vina pe un singur om in legatura cu transferurile mi se pare mult.

 

Nu dau, doar ca Lacatus a avut o pozitie oarecum privilegiata in raport cu Gigi, din care putea trage foloase. Dar daca nu ai stofa de tehnician, sa stii ce sa cumperi, ce sa vinzi, pe cine sa lasi sa plece, de cine sa tragi cu dintii sa ramana, ce sa-i faci? Pai nu spunea chiar nea Mariusica asta vara ca are lotul cel mai cel, ca e complet, ca va spulbera tot, etc?

 

In fine, repet, e mai bine pentru Steaua sa nu ajunga si anul asta in Liga.

Bogdan4Steaua05.01.2009 17:34

Vina este impartita.

 

Creditorul este vinovat pentru ca nu ofera salarii suficient de mari pentru a atrage jucatori valorosi si cu experienta. In plus, judeca jucatorii, taie si spanzura, se implica in alcatuirea echipei si dicteaza plecarile din Ghencea.

 

Adi Ilie este vinovat pentru ca nu are ochi la jucatori, iar Argaseala este vinovat pentru ca este eternul Yes-Man.

 

Lacatus este vinovat pentru ca nu are o personalitate suficient de puternica pentru a pune piciorul in prag si pentru ca nu are capacitatea, cel putin deocamdata, de a fi un antrenor valoros, inteligent si capabil. Orice antrenor care nu vede nevoia unui pasator in centrul liniei mediene si cere in aceste conditii doar un atacant si un fundas nu are ce cauta la Steaua, fie ca se numeste Lacatus, Mourinho sau Ferguson.

steaua_gloria05.01.2009 18:15

gata, il luam pe Lino :inlove: .

 

ce topic ...

I.N.Money05.01.2009 18:19

S-ar putea sa ne trezim cu Victoras Iacob inapoi , mai ales ca este si gratis .

Guardian05.01.2009 18:21

nu cred cã îl mai primeste gigii , nu prea era pe placul lui.

bodanelu05.01.2009 21:15

@piece si eu sunt de parere ca nu te trebuie cupe europene acum. Suporterii injura, rezultate politice ioc, bani pauza... Reteta perfecta sa plece babuinul

Co-Steaua05.01.2009 21:48

La transferuri sa stiti ca nu Gigi este principalul vinovat,cand cumpara Gigi un jucator se cunoaste pentru ca recunoaste chiar el ex.Semedo,Surdu,Vatca .....in rest jucatorii au fost adusi de Meme,Adrian Ilie si Argaseala sau mai nou Virgil.Problema este ca la jucatorii straini ai nevoie de rabdare nu sa-l injuri la de la primele 2 meciuri cum face ciobanul si de ce sa nu recunoastem si suporterii,care din pacate cunostintele lor in fotbal se rezuma la Fifa si Footbal Manager.

Bogdan4Steaua06.01.2009 00:45

Ce sa ne ascundem dupa deget? In ultimul timp, cu exceptia lui Kapetanos, am avut parte numai de esecuri manageriale.

 

Semedo teapa, Arthuro bataie de joc, Szekely nu a confirmat, Abel a fost adus aiurea, Toja si Dayro sunt departe de eticheta de jucatori de vis, Stancu e momentan doar la stadiul de tanara speranta. Singurul plus ar fi imprumutul lui Ogararu...

GOD06.01.2009 10:02

Acum puteti sa va suparati pe mine nush dc a fost adus Ogararu nu imi dau seama.

 

Il aveam pe Golansky si mie mi se pare ca acesta incepuse sa joace klumea....

 

Scoate om din joc ,vine in atac,a si inscris ......

 

Debea se integrase ,acum o ia iar de la capac daca pleaca Ogararu....

Piece of Mind06.01.2009 10:46
@piece si eu sunt de parere ca nu te trebuie cupe europene acum. Suporterii injura, rezultate politice ioc, bani pauza... Reteta perfecta sa plece babuinul

 

 

Da, toate astea combinate, coroborate si cu o presiune a justitiei, l-ar putea determina finalmente sa ne lase.

redondo06.01.2009 11:46

Sunteti prea visatori. Nu mor caii cand vor cainii. Nu mai poate Becali de injuraturi si de forumisti....ce dracu.

«1171819202129»