FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri In Pauza Dintre Tur Si Retur

«1161718192029»
mountytoma03.01.2009 19:50
Neaga a terminat cu fotbalul la Steaua.Va pleca sigur,daca nu acum,in vara. In afara meciului cu Dinamo in care a dat gol,spuneti-mi un meci in care Neaga a jucat ceva de cand a revenit din Korea.

 

Neaga nu a juca nimic pentru ca nu a fost pe teren. cand a fost pe teren a fost cam singurul care juca fotbal, intr-o echipa in care vreo 8-9 se chinuiau sa tina mingea departe de poarta (si de-a noastra, dar si de-a adversarului!!) iar 1-2 varfuri nu reueau sa ajunga la minge.

 

ai vazut meciul cu Timisoara de exemplu? rica a fost cel mai bun!

 

nu va luati dupa cioban, ala e negru de suparare ca i-a dat salariu asa mare lui Neaga si si-a pus ambitia sa-l dea afara pe rica. iar rica nu pleaca, si bine face, decat cu toti banii luati. ca sa-l doara pe Gigi la portofel, ca doar la asta il doare!

Bogdan4Steaua03.01.2009 21:22

Bicfalvi nu poate juca inchizator alaturi de Ionescu. Partea defensiva ar avea de suferit, datorita lipsei de experienta.

 

In conditiile lotului actual, in centrul liniei mediene vad un tandem Ionescu-Tiago sau Bicfalvi-Tiago, asta in cazul in care Mirel pleaca sau joaca fundas central.

 

Neaga a jucat putin, dar a fost printre putinii care au aratat ceva, desi a jucat mijlocas.

redondo03.01.2009 21:45
ai vazut meciul cu Timisoara de exemplu? rica a fost cel mai bun!

In meciul cu Timisoara la 2-2 prin min 92 a ratat Neaga doar cu poarta in fata...bagand latul sub o minge care s-a dus 2 m peste poarta. A mai spus cineva aici,e stelist 1000% dar pe langa faptul ca e depasit,cade si foarte usor psihic(asta a demonstrat in toata cariera lui).

@mo weed

Pe vremea lui Hagi a jucat mereu dar cand dai doar un gol cu poarta goala in 10 meciuri si nici nu arati altceva decat vointa....e normal sa patesti ca Arthuro.

Bogdan4Steaua03.01.2009 21:53

Redondo, hai sa nu exageram. Arata-mi acele 10 ratari cu poarta goala din mandatul Hagi si iti dau o lada de bere.

 

Cu Timisoara a tras echipa dupa el, a ratat o ocazie, se mai intampla. Rica este un jucator de moral... daca ar juca pe postul care ii convine, acela de atacant, increderea antrenorului si sprijinul publicului l-ar transforma in acel jucator pe care ni-l dorim cu totii. Nu avem nevoie de atacantul X sau Y, de experimentul A sau B, il avem in curtea noastra dar nu stim sa il folosim.

redondo03.01.2009 21:56

E clar ca la Steaua nu va mai juca.Deci daca tu ai dreptate inseamna ca va arata ce stie la Pitesti sau oriunde se va duce.

Bogdan4Steaua03.01.2009 22:01

Eu inca mai sper sa nu plece. Stirile Pro TV fabuleaza intr-un ritm incredibil. :hmmm:

axl03.01.2009 22:04
Stirile Pro TV

Nu m-as da in laturi s-o cotopanesc un pic pe Arvat.

Lari03.01.2009 22:35

Axl, cred ca lista ei de transferuri este inchisa, oricat ar fi a ta de deschisa

 

:confused: pt tine

razvan_stelist200704.01.2009 00:09

daca s-a inchis nu putem spera la mai mult de UEFA...e clar ca pe langa un atacant langa Dayro trebuie si un mijlocas stanga,un fundas stanga si un coordonator.ca atacant este foarte bun pavel brozek(wisla kracovia) si markus berg(FC groningen) , ca mijlocas stanga ar putea veni buonanoutte , ca fundas stanga ar trebui sa il promovam pe pustiul din meciul cu sportul - filip , iar ca mijlocas coordonator ar fi potrivit un sarb sau un croat care sa aiba intre 20 si 26 de ani.

MoWeed04.01.2009 00:17
@mo weed

Pe vremea lui Hagi a jucat mereu dar cand dai doar un gol cu poarta goala in 10 meciuri si nici nu arati altceva decat vointa....e normal sa patesti ca Arthuro.

Nu e chiar asa; nu a ratat extrem de mult Neaga atunci.

steaua_gloria04.01.2009 11:30
Ar fii ideal cu Szekely si Ochirosii pe benzi....

Ar fi pe draq , Steaua joaca mereu la victorie, nu joaca la ciupeala , ca sa joci cu jucatorii astia.La o echipa precum FC Brasov, unde un egal e bun oricand merge, dar nu si la Steaua. Stelei i se potrvea un armenteros, un belluschi, jucatori care deja au confirmat.

Marius04.01.2009 11:35

Un Diego, un Kaka, un Cr. Ronaldo sau un Messi...

OTAKU04.01.2009 13:27

un alt atacant f bun pt Steaua ar fi Dorin Goian. nu glumesc.

MoWeed04.01.2009 13:58
Ar fi pe draq , Steaua joaca mereu la victorie, nu joaca la ciupeala , ca sa joci cu jucatorii astia.La o echipa precum FC Brasov, unde un egal e bun oricand merge, dar nu si la Steaua. Stelei i se potrvea un armenteros, un belluschi, jucatori care deja au confirmat.

In ultimul timp nu se vede ca jucam numai la victorie. Jucatori ca astia o sa vina in momentul in care Jiji va decide sa mai si dea bani la Steaua nu numai sa incaseze. Pana atunci sa ne multumim cu ce avem in lot sau ne permitem...

 

@Marius

 

L-ai uitat desigur pe Camus :)

GOD04.01.2009 14:17

Eu zic mai bine in atac sa intre Becali ,ar da o gramada de goluri daca i s-ar arunca valize de la loja.

Guardian04.01.2009 15:33

nu zilele astea trebuia sã aducã niste jucãtori ? parcã asa anuntase ..

sunt foarte curios sã vãd ce aducem

dacã era MM la Steaua , cu sigurantã era altã atmosferã la echipã , dar uite cã jj ne-a fãcut sã îl regretãm

omu ãsta chiar stia sã urmãreascã jucãtorii

stelistul10004.01.2009 17:26
daca s-a inchis nu putem spera la mai mult de UEFA...e clar ca pe langa un atacant langa Dayro trebuie si un mijlocas stanga,un fundas stanga si un coordonator.ca atacant este foarte bun pavel brozek(wisla kracovia) si markus berg(FC groningen) , ca mijlocas stanga ar putea veni buonanoutte , ca fundas stanga ar trebui sa il promovam pe pustiul din meciul cu sportul - filip , iar ca mijlocas coordonator ar fi potrivit un sarb sau un croat care sa aiba intre 20 si 26 de ani.

brozek costa cam 3 mil euro iar marcus berg este cotat la 7 500 000 euro si nu ar veni la Steaua

DelPiero1004.01.2009 17:39
Adriano ma, cel mai bun atacant din lotul lui Inter!

Saracul Ibrahimovic,el joaca la Primavera... :innocent:

mountytoma04.01.2009 18:18

cred ca nici acolo nu joaca ibrahimovici, ca nu are loc de daminuta!

stelistul10004.01.2009 19:01

Se pot cumpara jucatori buni si foarte ieftin:

Nu inteleg cum l-a luat Chievo pe Kerlon cu 1 300 000 euro ...sau Lecce pe Dusan Basta cu 500 000 euro...

Lari04.01.2009 19:05
Nu inteleg cum l-a luat Chievo pe Kerlon cu 1 300 000 euro ...sau Lecce pe Dusan Basta cu 500 000 euro...

 

Pentru ca aia au scouteri profesionisti.

 

stelistul10004.01.2009 19:16

Daca stau sa ma gandesc bine noi suporterii am propus in ultimul an atatia jucatori buni...si la Steaua au ajuns numai paralele...Eu zic de ceva timp de Carlos Villanueva (ajuns la Blackburn), Pedro Morales(ajuns intre timp la Dinamo Zagreb,un mijlocas central ofensiv,exceptional,pasa fantastic....plus ca mai si marca..), Patrik Ingelsten,golgeterul suediei, ajuns la Heerenveen pentru 1 250 000, Fabian Orellana(i-mi aducea aminte de Elton,insa era ceva mai inalt 1,69,jucator foarte rapid si tehnic care inca joaca la Audax Italiano) si inchei cu Lucas Barrios un atacant argentinian cu calitati foarte bune (siam de el de cand juca la Cobreola pentru care a marcat 20 de goluri,apoi s-a transferat la Atlas unde a avut unele probleme marcand doar 5 goluri,dar cum calitatile unui jucator raman,el a fost luat de Colo-Colo unde si-a redresat cariera devenind golgeter cu 37 de goluri marcate in 36 de meciuri (impresionant nu?). Poate ca cineva de la Steaua ar trebui a se uite pe aceste forumuri si sa-si dea cu parerea...

Lari04.01.2009 19:22
Poate ca cineva de la Steaua ar trebui a se uite pe aceste forumuri si sa-si dea cu parerea...

 

Asta a fost cea mai tare gluma de multa vreme...

 

Esti entuziasmant! Si o spun fara niciun fel de urma de ironie! Numai ca nu toti sunt Mihai Stoica sau Walter Zenga (inainte, acum nu stiu) sa se uite sa vada care este parerea fanilor. In general, ei se cred alesi de Dumnezeu sa stea in posturile alea. Leo Strizu iti spune ceva? Du-te la un meci al Stelei II sa vezi ce atitudine are.

 

Jucatorii care vor veni in Ghencea, mai ales astia din pauza asta competitionala, nu vor avea decat accidental treaba cu valoarea. In rest, vor fi multe jocuri de culise, interese, afaceri cu impresari si alte asemenea.

 

Guardian04.01.2009 19:28

@ Lari

 

crezi cã nu a intrat Argãsealã pe acest forum ? eu cred cã da , pentru cã am vãzut chiar multi suspecti , mascati cu nickuri false

stelistul10004.01.2009 19:30
Asta a fost cea mai tare gluma de multa vreme...

 

Esti entuziasmant! Si o spun fara niciun fel de urma de ironie! Numai ca nu toti sunt Mihai Stoica sau Walter Zenga (inainte, acum nu stiu) sa se uite sa vada care este parerea fanilor. In general, ei se cred alesi de Dumnezeu sa stea in posturile alea. Leo Strizu iti spune ceva? Du-te la un meci al Stelei II sa vezi ce atitudine are.

 

Jucatorii care vor veni in Ghencea, mai ales astia din pauza asta competitionala, nu vor avea decat accidental treaba cu valoarea. In rest, vor fi multe jocuri de culise, interese, afaceri cu impresari si alte asemenea.

 

Apropo de Leo Strizu...ce atitudine are?...eu sunt din Slatina si nu am cand sa ma duc sa vad Steaua II,daca as fi din bucureti probabil m-as duce ca ma intereseaza viitorul Stelei.Nu prea am auzit lucruri bune depre Srtizu asta,sau despre Gigel ala care l-a refuzat pe Alibec.Care e treaba cu ei?Si daca te duci la meciuri la Steaua II..ce jucatori promitatori avem pe acolo..am auzit pe un Rusu,Albu,Bejan...

«1161718192029»