fmm de cioban...ACAB!
fmm de cioban...ACAB!
@papp & shabalala
e clar ca nu ati fost pe stadion de prea multe ori...fa abstractie de interventia jandarmilor.spunemi..ce rau a provocat torta aia? ca aia au fost trimisi de fecali sa "le rupa capul huliganilor" este alta treaba..
de ce in groapa nu s-a aplicat legea? au fost zeci de torte si nimeni nu s-a batut cu nimeni..a fost spectacol? ori se aplica legea pentru toata lumea ori pentru nimeni
Mintea voastra [...] nu poate intelege o pasiune profunda
Chiar nu vreti sa intelegeti ca echipa se va simti la fel de incurajata si fara torte?
Ce pasiune profunda? Sa stai in peluza si sa aprinzi torte e o pasiune profunda? Da-o naibii de treaba...
De ce nu incercati sa incurajati echipa fara torte si petarzi, sa vedem ce iese...
Uitativa va rog frumos la acest video:
Unde-i lege , nu-i tocmeala ...doar pe Ghencea . In groapa de gunoi apar zeci de torte si nu e nicio problema , dar daca se gaseste cineva la noi sa aprinda o amarate de torta , incepe circul.Stati linistiti prieteni ca adevarul nu o sa iasa la suprafata vreodata , o sa ne trezim iar cu intoxicari cum erau cele de aseara de pe gsp si sport.ro in care huliganii erau considerati cancerul fotbalului romanesc , in care derbedeii si animalele de suporteri produc victime nevinovate si ca domnul Becali a facut numai bine Stelei . Nimeni nu o sa scrie despre baiatul ala lesinat sau de cei pocniti care incercau sa il ridice , o sa se scrie despre bravii jandarmi care au "evacuat" tribuna (doar asa spun cei din presa) fara prea multe incidente , de eroul Zmarandescu care a restabilit ordinea printre derbedeii ce incercau sa il injure pe acest Mesia al Stelei , pe George Becali .
Nu imi vine sa cred ca mai apareti unii care spuneti ca tot suporterii sunt vinovati , ca maimutoii lui Gigi au actionat justificat , cand fete si copii erau gazati doar pentru ca incercau sa iasa din peluza.
Nu Becali este cancerul Stelei , ci voi .
Sper sa sesizati ironia si adevarurile din postarea lui I.N.Money si sa nu incepeti sa-l injurati aiurea.
Realizezi ca astfel incalci dreptul omului de-a merge la meci ? Realizezi ca cetatenii, care oricum dau vina pe noi (dupa cum vezi aici, pe forum), se vor scandaliza si mai tare aratandu-ne cu degetul si bucurandu-se la interventia gardei in peluze ?Pe langa asta, e posibil sa ne suspende terenul pentru incidentele de aseara si mai vedem Steaua la anul'.
E o solutie extrema , dar numai asa ne putem unii cu totii impotriva conducerii .Intr-un fel Ma bucura ceea ce s-a intamplat aseara pt ca ciobanul va scade iar in sondaje , si nu va fi in parlament.
Chiar si cetatenii din tribuna si-au luat bataie aseara nevinovati .
Hai sa fim seriosi!Copil nevinovat "de ce"?De viol, de lovitura de stat?:)Refuz sa cred ca a luat bataie ca statea pe scaun linistit si au venit zdrahonii sa-l snopeasca in bataie "din senin".
E clar. In astfel de situatii se incing multe "telenovele" siropoase si de-o parte si de alta. Este adevarat ca au fost exagerari de ambele parti!Cei vinovati de exagerari sa plateasca conform legii!, indiferent de tabara!
[....]
Da, sunt condamnabile actele huliganice dar problema nu-i intotdeauna alba si neagra .
@I.N.Money
Trist, dar adevarat! Nici nu tre sa ma uit la televizor ca sa stiu ca asa se va intampla
pt astia care n-au fost in peluza si-si dau cu parerea...mai taceti in... as vrea sa vad un "viteaz" de-asta care zice ca f bine ne-au facut cum ar fi sa-si ia bataie asa din senin ca era doar omul nepotrivit la locul nepotrivit. Efectiv a fost un exces de zel. Puteau sa-l ia f bine pe cel care a aprins torta dupa meci nu sa intre tintiti pe bataie. Gigi esti o mizerie dar o sa primesti intr-o zi exact dupa sufletul tau muradar.
PS: Gigi sper ca stii vorba aia "Sunt PROSTI da' MUTLI" si astia MULTI iti vor capul.
Mi se pare incredibil ca inca mai sunt oameni care-l apara pe cioban si pe batausul de serviciu,zmarandoi. Cum au mai zis si altii inaintea mea,s-a aprins o torta iar pe un stadion civilizat respectivul era filmat iar dupa meci era arestat,amendat,etc.
La noi,pentru ca suntem intr-o dictatura becaliota,au fost batuti oameni nevinovati de pe langa acel tip cu torta doar pentru ca omul lui Becali a vrut sa transmita un mesaj,plus ca daca te afli in peluza poti sa-ti iei pulane in cap din orice motiv ca nu ai ce sa faci. Exact ca la meciul Dinamo-Steaua de acu cativa ani cand au fost batuti oameni pe strada de catre jandarmi doar pentru ca se aflau in zona stadionului javrelor.
Presa o sa treaca cu vederea aceste incidente. Ei isi pun intrebarea absolut imbecila "ce sa facem ca sa oprim violentele din tribune" uitand sa faca o relatare obiectiva a evenimentelor de ieri. Se va clasa repede acest caz,Argaseala zice ca a fost o interventie neinspirata,o sa mai apara 2-3 oficiali(fie de la jandarmi fie de la firma lui zmarandescu) care o sa foloseasca expresii gen "exces de zel" si gata.
Si da,exemplul din groapa javrelor e foarte bun. Acolo au fost peste 30 de torte,torte care sunt ilegale si acolo si la noi insa acolo nu s-a intamplat nimic,s-a dat o amenda clubului si gata. Bineinteles ca javrele isi permit asta pentru ca cei de acolo sunt apropiati cu militienii iar Borcea&co nu o sa permita ca fanii lor sa-si ia bataie pe stadion. La noi,in schimb,acea bataie e incurajata,pentru ca incet incet sa devenim acei liceeni docili doriti de cacareaza imparat.
Trebuie sa oprim becalizarea fanilor stelisti.
CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
Dupa cum vorbesti nu ai fost la meci , cu atat mai putin in peluza, deci nu vad cum poti sa vii cu commenturi din astea "sa se respecte legea, cei vinovati sa plateasca" atata timp cat multi baieti nevinovati si-au luat omor si gaze pt o sin gura torta aseara, a fost pur si simplu un abuz de forta asa ca pls nu mai da lectii pe forumuri ca antena 1 nu transmite si meciul din tribuna.
Nu are legatura prezenta mea in tribune cu ceea ce am spus...si pe care nu l-ai inteles. "Cei vinovati sa plateasca" ma refer si la stewarzi si jandarmii care au facut abuz de forta(tot incalcare de lege!)
Cat despre lectii, cred ca unii din suporteri ar trebui sa ia lectii de comportament civic!A crede ca peluzele sunt populate numai de "sfantzi" ar insemna sa fim naivi. Multi confunda peluza ca pe un "teritoriu" stat in stat, unde este permis orice si cei care o populeza sunt intangibili si au mereu dreptate, pt ca dreptatea o impart ei!!Nu sunt toti asa, dar sunt si ei vinovati ca nu ii "potolesc" si pe cei care prin actiunilor lor atrag oprobriu opiniei publice asupra TUTUROR stelistilor!
Trebuie sa oprim becalizarea fanilor stelisti.
Din pacate se pare ca acest proces s-a si terminat in destul de multe cazuri....
Poza atasata ilustreaza perfect neputinta noastra.Chiar nu stiu cum putem iesi din asta.
Mai ales ca Becali are multi acoliti si poate supravietui si fara noi.
unul dintre liderii peluzei sta si priveste...ce am fost si ce am ajuns.
P.S urmeaza deplasari,liderii o sa se "bata" iarasi cu gardurile....
bai frate...eu am abonament la tribuna II...de vreo 6 ani...am vrut sa plec in semn de solidaritate cu PN, dar m-am gandit ca singurii care ar fi avut de suferit dupa plecarea mea ar fi fost jucatorii,ca pe Becali il doare in maciuca de noi, mai ales ca de la mine si-a luat deja banii pe sezonu asta, si au mai fost vreo 10 ca mine care ar fi vrut sa plece, nu e o solutie sa nu mai vi la meci, nu e o solutie sa protestezi violent pentru ca singurii care avem de pierdut suntem noi si echipa...nu e insa o solutie nici sa stai cu mana in san, dar trebuie sa facem ceva productiv cu bannere in stadion anti patron nu rezolvati nimik, decat eventual luati o mama de bataie de la capatanosii aia....RESPECT...chiar daca ne-ai facut oi pe TOTI cei care am ramas in stadion
E clar ca n-ai fost in viata ta la Peluza.Mai draga, este perfect posibil sa-ti iei bataie chiar stand linistit la locul tau.
Daca ti se pare imposibil, da o fuga prin Peluza si convinge-te singur.
Apoi vine shalabala si-mi spune sa nu ma mai duc la Peluza daca vreau sa stau linistit. Ar vrea sa-mi bag vreo 2 goarne in fund si sa ma burdusesc de seminte la Tribuna "Stati Jooos" 2. Eu merg de peste 10 ani in PN si nu sunt genul pus pe scandal, dar doar cu mult noroc am scapat de batai ale fortelor "de ordine" care "ordonau" la gramada fete, baieti, huligani sau copii.
Nu am fost la peluza si nici nu voi merge vreodata. De ce? Vin la meci sa vad jocul echipei din teren.
1) De la peluze am o perspectiva unilaterala (la o singura poarta).
2) Peluza este zona fanilor patimasi, care sacrifica urmarirea meciului din teren pentru meciul cu galeria adversa si coregrafie. Nu spun ca este ceva rau, dar eu prefer sa vad meciul si sa sustin echipa in mod civilizat!
Ca in viata, unii fac si altii trag... Din cauza asta ai fost pus in situatia de a scapa "prin noroc" de bataie, pe care nu o meritai.
Eu sunt non-violent prin educatie, de aceea si actiunea "in forta" a organelor imi repugna! Si acolo sunt multi "badarani", care sub pavaza legii isi etaleaza pornirile animalice!
xray_rom: de acord cu tot ce ai scris, explicatia din partea a doua a postarii mele era adresata lui shalabala.
Pt cei ce spun ca jandarmii sau cei din firma de la Zmarandescu nu vin si te bat fara motiv amun exemplu: cand tineretului a facut 1- ani a fost o mica coregrafie si o fumigena care a fost pusa in fata mea...imediat a venit Zmarandescu, a luat 2 suporteri care stateau exact langa mine pe motivul ca ei au pus fumigena,i-a batut putin si apoi i-au dus la jandarmi...nu stiu cum m-a sarit pe mn...la meciul asta nu am mai venit ca nu am mai avut bani(am specificat asta pt ca o sa sp multi ca nu am fost in peluza si vb fara sa stiu...)
Nu are legatura prezenta mea in tribune cu ceea ce am spus...si pe care nu l-ai inteles. "Cei vinovati sa plateasca" ma refer si la stewarzi si jandarmii care au facut abuz de forta(tot incalcare de lege!)Cat despre lectii, cred ca unii din suporteri ar trebui sa ia lectii de comportament civic!A crede ca peluzele sunt populate numai de "sfantzi" ar insemna sa fim naivi. Multi confunda peluza ca pe un "teritoriu" stat in stat, unde este permis orice si cei care o populeza sunt intangibili si au mereu dreptate, pt ca dreptatea o impart ei!!Nu sunt toti asa, dar sunt si ei vinovati ca nu ii "potolesc" si pe cei care prin actiunilor lor atrag oprobriu opiniei publice asupra TUTUROR stelistilor!
Prietene , tin sa te anunt ca ceea ce ti-am subliniat nu se v-a intampla in veci in tara noastra. Si tin sa te mai anuntz poate nu stii , aseara la un meci din campionatul greciei , a fost macel. Unii dintre suporteri s-au refugiat pe teren etc etc...La aia zburau torte etc etc...si organul a intervenit doar sa ii desparta , nu sa ii macelareasca. Incearca sa faci diferenta , Deschide ochii si baga la cap , IN Romania ORGANUL LEGII NU V-A PATII NIMIC NICIODATA PENTRU RAUL PE CARE IL FACE. PENTRU EI NU SE APLICA ACEEASI LEGE.
cel mai bine ar fi sa nu mergem la meciul cu Urziceniul d'acasa. Sa vada si ciobanu cum e cand nu incasezi bani din bilete
deja nu-l mai suport X( MORI OIERULE !!!!
Am incercat sa citesc toate posturile,dar am cedat la pagina 2.Prea multi idioti.
Voi cum ati reactiona daca prietenii vostri si-ar lua pumni pana la inconstienta?Daca ati fii impasibili asta va raspund ela intrebarea de ce nu aveti viata sociala si dormiti pe net.
In alta ordine de idei.M-am ingrozit de ce am vazut ieri la nord.Dupa ce i-au luat pe aia 2,au inchis poarta si se facuse mare adunare acolo,cam 30 de insi,,care mai de care cu gura mare,care mai de care sa se bata cu malacii.Pana acum nimic spectaculos,doar ca aia cu gura cea mai mare nu sareau de 60 kg,in fine.Dau malacii sa plece,dar se intorc 2 spre poarta,fara sa se repeada,fara nimic si striga unu : "gazeee!" si ce crezi , fug aproape toti 6-7 randuri in sus,raman doar maxim 10.
Faza asta m-a dat peste cap,nu-mi venea sa cred,adica eu nefiind in nici o grupare,nefiind ultras,casual sau ce mai se poarta acum, eram cam la 6 m de poarta nu m-am miscat deloc,iar zmeii aia rupeu scaunele in urma lor.Dupa ce pleaca luptatorii de k1,se urca unu pe gard,deasupra steagului cu insurgentii si incepe sa imparta **** lu Becali,lu' zmarandescu ... adica cand putea sa-i zica/faca ceva,cu toate ca nu avea cum avand si el 60 kg,a fost invizibil,iar cand au inceput sa plece si toate camerele erau pe peluza el incepe sa faca spectacol.
Ma gandesc serios sa-mi fac un abonament la sud,nu ca sa fiu in trend,doar ca sa vad meciul linistit,sa stau jos sa nu mai vad langa mine ultrasi care vin cu posete la meci (cum plm sa vii cu geanta de postas la meci !?!?!?!?1??!?1?,era un casual din asta cu poseta alba,mi-e greu sa cred ca nu l-ati observat )
Si cand imi aduc aminte ca ajungeam cu 2 ore inainte de meci si nici macar nu aveam voie sa stau in primele 10 randuri,acum astia-s in prima linie.Ori m-a depasit pe mine vremea ori ... nu stiu ce sa cred,partea proasta abia acum vine,eu abia fac un sfert de veac
Prietene , tin sa te anunt ca ceea ce ti-am subliniat nu se v-a intampla in veci in tara noastra. Si tin sa te mai anuntz poate nu stii , aseara la un meci din campionatul greciei , a fost macel. Unii dintre suporteri s-au refugiat pe teren etc etc...La aia zburau torte etc etc...si organul a intervenit doar sa ii desparta , nu sa ii macelareasca. Incearca sa faci diferenta , Deschide ochii si baga la cap , IN Romania ORGANUL LEGII NU V-A PATII NIMIC NICIODATA PENTRU RAUL PE CARE IL FACE. PENTRU EI NU SE APLICA ACEEASI LEGE.
Ce pot sa spun ...
De la straini (Grecia, etc.) si de la vecini (Dinamo,etc.) luam numai ce e rau si niciodata ce este bun!
Dam numai exemplele care ne convin nu si pe cele care ne defavorizeaza demersul de disculpare!
Incercam cu disperare sa ne absolvim de vreo vina doar invocand "capra vecinului".
Punem mai presus efectul anuland cauza si legea! Infieram efectul si musamalizam cauza. Justificam propria fara-de-legea prin fara-de-legea altora.
Daca pe Rapid s-a oprit meciul la ploaia de brichete, au sarit multi formatori de opinie cu exemple unde arbitrii plini de sange au continuat meciul!
Suntem cu totii jalnici si ne meritam soarta!
era un casual din asta cu poseta alba,mi-e greu sa cred ca nu l-ati observat
mai erau si d-astia imbracati de discoteca, care, cand s-a strigat de oier, erau dezamagiti ca era injurat idolur lor ....
Suntem fraierii tuturor bai.Toti isi bat joc de noi.
becaliii ne da m**e cum vrea el cand vrea el.Jandarmii se p**a pe noi la orice ora.catelele rad de noi.arbitrii ne-o trag subtil cand vor.
Toti rad de noi.
E incredibil unde am ajuns.
Campionatul e clar facut pt dinam0.
Nu se mai pune problema sa revenim sau sa castigam ceva.
Mai capra decat bragadiru cu dinam0 nu a stat nimeni.Au stat, au luat, au strans din buci si au venit in Ghencea.
De 100 de ani aia au boala pe caini dar tot de 100 de ani nu i-au mai batut.Cu noi insa se "mobilizeaza" ca, vezi Doamne, e Steaua, cea mai tare, respect, chestii, trestii.
De unde respect?
Nimeni nu ne mai respecta in tara asta.
Boratura aia de balaj zici ca a arbitrat aseara la Timisoara, nu in Ghencea.Ce 5% pt gazde?
A dat 25% pt oaspeti.Si-a batut joc de noi.(penalty la intrarea lui pantilimon la Neaga la prima bara a lui Dayro, penalty la obstructia lui Dayro, rosu la badoi)
De 3 ani incoace toti isi bat joc de noi.Isi bat joc de noi pt ca noi am fost fraieri si am dus Romania in cupe europene.(ca fapt divers, cealalta echipa care a jucat acel sfert de finala UEFA de acum cativa ani, sta mai prost ca noi)
Asta se intampla in tara asta.Daca faci performanta, imediat vin sacalii si te mananca si te tarasc prin rahat si te macina pana nu mai poti.Te toaca pana s-a dus dracului ultima putere pe care o ai si sunt siguri ca nu mai ai cum sa faci performanta.
De aia se retrage Copos.El e multe, dar nu fraier.Si taher la fel.A vazut ca nu se poate, s-a tras pe fund.
becalii nu s-a retras inca pt ca el vrea locul 2.Atat.
Atat timp cat locul 2 ii aduce bani, nu vrea altceva.In momentul in care va pica treaba cu locul 2, atunci putem vorbi de o retragere a lui becaliii de la Steaua.
Oricum, ne-am cam dus dracului.
x_ray am o intrebare : Ai fost cumva implicat in aceste evenimente?Ai vazut cu ochii tai ce s-a intamplat acolo?
Nu am fost la peluza si nici nu voi merge vreodata. De ce? Vin la meci sa vad jocul echipei din teren.1) De la peluze am o perspectiva unilaterala (la o singura poarta).
2) Peluza este zona fanilor patimasi, care sacrifica urmarirea meciului din teren pentru meciul cu galeria adversa si coregrafie. Nu spun ca este ceva rau, dar eu prefer sa vad meciul si sa sustin echipa in mod civilizat!
Ca in viata, unii fac si altii trag... Din cauza asta ai fost pus in situatia de a scapa "prin noroc" de bataie, pe care nu o meritai.
Eu sunt non-violent prin educatie, de aceea si actiunea "in forta" a organelor imi repugna! Si acolo sunt multi "badarani", care sub pavaza legii isi etaleaza pornirile animalice!
Omule, tu nu prea ai fost in Ghencea, se pare. De la peluza se vede cel mai bine. Si apoi galeria nu sta ca in alte parti cu spatele la joc, isi incurajeaza echipa in fiecare moment al jocului in functie de ce are nevoie echipa. Nu mai pun la socoteala ca in Ghencea nu se intampla decat foarte rar ce s-a intamplat aseara. Cateva ciondaneli cu galeria Rapidului sau a cainilor, nimic iesit in comun sau care sa iti puna tie integritatea corporala in pericol.
Ce s-a intamplat aseara s-a mai intamplat o singura data nu imi mai aduc aminte la ce meci cand tot asa maimuta era nemultumita de strigarile oamenilor si au azmutit jandarmii pe noi.
*Cer scuze admin, dar daca nu citez intreg postul devine de neinteles replica. Multumesc.
@ cebalaur
ai partea ta de dreptate cu toate ca gazul e destul de eficient (si nu e prima oara cand il incasez)...eu am ramas in afara stadionului pt proteste (care pana la urma erau pasnice si sincer astept de vreo 2 ani o revolta mai organizata impotriva ciobanului) pana s-au strans mamimutele ninja si au venit din 2 parti si mana aia de oameni care era acolo a fost prinsa la mijloc...am intrat direct in jetul unui boudiguard si noroc cu gardul de vis-a-vis de stadion....daca stateam uniti le-ar fi fost mai greu sa se desfasoare...dar asa toti au fost luati prin surprindere...
in fine...ideea e ca scanteia s-a aprins de la inlaturarea lui Laca si acum focul arde mocnit...sper din tot sufletul sa porneasca incendiul si sa continuam sa-l contestam pe machedon pana in panzele albe...
revolutia a inceput...fa-ti bagajele kkt-ule!