FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Despre incidentele din Ghencea

«1234569»
1uLy4Nn16.11.2008 10:33
Bai, dar singura torta, aia mica si UNA SINGURA, dupa cum tot repetati la nesfarsit, era obligatorie? Vi s-a spus, ati fost avertizati, rugati: nu mai aprindeti torte pe stadion, pt ca sunt ilegale. V-a pasat? Nu. Atunci suportati consecintele. Asta meritati.

 

esti facut zdrente..

 

1.cu ce a incurcat acea torta? ce rau a facut?

2.crezi ca daca nu se aprindea torta mai intrau gorilele peste noi? eu zic ca da.cautau orice motiv ca sa intre in peluza..fecali a amenintat public ca o sa le rupa capul huliganilor din peluze.

3. TACI IN p*** MEA DE OAIE

bodanelu16.11.2008 10:33

@Shabalala dar baiatul ala plin de sange care citea mesajul, el a dat torta? daca ar veni fortele de ordine si ar da in tine nevinovat ce ai face? sau prietenii tai ce ar face? ar sari pentru tine?

Papp16.11.2008 10:34
Bai bula... daca tu iei de buna legea plii care interzice mijloacele pirotehnice in stadiaon, afla ca eu, ca si altii - nu.

1) Esti una dintre vacile/oile care distrug absolut oirce urma de pasiune din fotbal.... suporteri ca tine isi doreste Mitica... bagat **** in gat si el fericit ca viede mieshiul...SCLAV!

2) In asta seara a fost amendat si interzis de pe stadion un membru AISS.. o sa atacam in instanta respectiva hotarare, mai ales ca baiatu' nu a facut nimic din ce scrie pe proces.. pacat ca a semnat, sub influenta promisiunii bataii iminente care urma sa i se aplice. Sincer, imi doresc, draga ovina, sa fii linsat de "fortele de ordine" fara motiv si apoi sa vii cu pretentii p-aici.

 

P.S.: Parere personala - cei care au ramas si nu l-au injurat pe cioban, sunt jegurile jegului, scarbe ordinare, mai antistelisti decat cainii!

 

Urma de pasiune pt forbal???

sunteti enbuni ? bagamiash **** in petardele voastre? adica cei care nyu au pertarde fumigeni si tore si mama draku inseamna ca nu sunt suporteri cu adevarat?

mergi dreq ca m-am saturat d voi...

dak nu intrati cu torte se m-ai intampla chestia asta? NU!

SUNTETI SINGURII VINOVATI!

NU INTELEGI CA CEEA CE FACETI VOI E UN MARE RAHAT?

DACA NU SUNT OTRTE PE STADION INSEAMNA CA JUKATORII NU SE SIMT INCURAJATI ?

M-AM SATURAT DE TOTI TAMPITII CARE SE CRED MARI ULTRASI PT O HANDIACPATA D PETARDA SAU TORTA PE CARE O APRIND!

 

 

Shabalala16.11.2008 10:35
esti facut zdrente..

 

1.cu ce a incurcat acea torta? ce rau a facut?

2.crezi ca daca nu se aprindea torta mai intrau gorilele peste noi? eu zic ca da.cautau orice motiv ca sa intre in peluza..fecali a amenintat public ca o sa le rupa capul huliganilor din peluze.

3. TACI IN p--a MEA DE OAIE

 

1. alta mostra de inteligenta a unuia care nu intelege ca daca e ilegal, e ilegal, nu mai poate sa vina orice debil sa zica: ce rau a facut?

 

2. eu zic ca nu

 

3. sunteti niste huligani necivilizati (o mare parte din voi), si ati primit exact ce meritati. tu esti un exemplu

Marius16.11.2008 10:37

Ok, terminați cu atacurile la persoanã.

bodanelu16.11.2008 10:37

decat sa stati pe forum sa va certati, vedeti ca joaca Steaua la hochei.. sau la buzau la handbal.

MoWeed16.11.2008 10:40

Posturile off-topic,in speta atacurile la persoana, vor fi sterse de acum inainte.

Shabalala16.11.2008 10:40
@Shabalala dar baiatul ala plin de sange care citea mesajul, el a dat torta? daca ar veni fortele de ordine si ar da in tine nevinovat ce ai face? sau prietenii tai ce ar face? ar sari pentru tine?

 

Asa este, dar e vorba aia: daca nu vrei sa te umpli de rahat, nu intra in cocina. Eu i-as sfatui pe nevinovati sa nu mai mearga in peluze. Dar atata vreme cat le place sa fie asociati cu ultrasii, si sunt convins ca arunca si ei cu pietre si scaune, daca sunt la o distanta respectabila, nu stiu cat sunt de nevinovati.

1uLy4Nn16.11.2008 10:40
decat sa stati pe forum sa va certati, vedeti ca joaca Steaua la hochei.. sau la buzau la handbal.

 

 

corect...am fost si o sa fiu prezent la hochei..poate suntem mai multi de data aceasta

 

 

@papp

 

a oferit un spectacol frumos..sau cel putin asa trebuia sa fie..in alte tari de ce sunt permise tortele si la noi nu? acolo nu fac rau?

Protasov16.11.2008 10:42

E cat se poate de clar ce s-a intamplat. Galeria s-a aparat impotriva unei agresiuni. Pretextul cu torta este cu adevarat penibil. Daca nu ar fi fost torta ar fi gasit un ultras violent sau ar fi alungat tantarii cu bulanele dintre suporteri. Ce-i asta subiect de discutie, aici?

 

 

Cineva aici inainte de acest meci insista sa nu intram deloc in stadion, sa protestam in afara stadionului. Acum vedeti, avea dreptate. Chiar daca umplem stadionul au sa gaseasca un motiv sa intre peste noi. Ce este mai rau este ca maimuta are bani. Isi spala imaginea foarte usor in presa. Plateste 3-4-5 asa-zisi ziarsti care au sa bata din nou toba pe subiectul violenta in fotbal.

 

Dealtfel s-a cam cuibarit teama in sufletul lor. Acest animal si smardoi (zmaracotoi sau cum il cheama) declara aseara ca legea nu-i buna. Pai nu-i buna pt ca stie ca a incalcat-o. Puneti-va in locul unuia care a fost la meci aseara. Iti platesti bilet, intri pe stadion si te trezesti "extras" de acolo si cu botul plin de sange. Ce-i asta? Uciderea pruncilor, razboiul din Kosovo sau Cecenia? Cum adica sa "extragi" un om care sta la locul lui? Pai dupa o astfel de chestie in orice tara de drept un astfel de individ isi pierde libertatea. Poate ca ar trebui sa strangem martori si sa facem plangere la Politie.

Argaseala batea in retragere, deja. Pomenea de o interventie prematura a fortelor de ordine.

Co-Steaua16.11.2008 10:42

Mah da de ce sunteti atat de prosti si nu intelegeti??legea asta de care spuneti voi spune clar ca jandarmii trebuie sa ridice pe cel care a aprins torta dupa ce se termina meciul pe baza probei video si sa ii dea amenda,iar in al doilea rand cel pe care s-au dus sa-l ridice nici macar nu era cel care a aprins torta..mai bine nu comentati subiectul asta ca se vede ca sunteti pe langa,cand vezi comentarii de genul "mi-e greu sa cred ca l-a batut fara sa faca nimic" te apuca capul si este clar ca cel care a zis asta nu a mai calcat pe un stadion de ani de zile,s-au daca a fost principala lui grija a fost sa manance seminte si nu sa-si incurajeze echipa...cum zicea unul de mai sus,sa dea domnul sa va bata copii fara sa faca nimic cum s-a intamplat aseara si sa vedeti cum strigati toti :abuzuri,comunism etc..

Shabalala16.11.2008 10:43
a oferit un spectacol frumos..sau cel putin asa trebuia sa fie..in alte tari de ce sunt permise tortele si la noi nu? acolo nu fac rau?

 

 

Tu ai probleme mari in a intelege conceptul de "ilegal". Vezi numa sa nu te trezesti intr-o zi in puscarie, meditand asupra subiectului.

Papp16.11.2008 10:43
corect...am fost si o sa fiu prezent la hochei..poate suntem mai multi de data aceasta

 

 

@papp

 

a oferit un spectacol frumos..sau cel putin asa trebuia sa fie..in alte tari de ce sunt permise tortele si la noi nu? acolo nu fac rau?

 

A oferit un spectacol absolut superb. Oameni nevinovati care mancau bataie. Frumos spectacol

Nu mai abuza de caps lock

mirceaor16.11.2008 10:45

Io am o singura intrebare: UNDE ESTI TU, JEAN PAVEL?

 

Ne-ai lasat pe mana unor imbecili cumparati

 

1uLy4Nn16.11.2008 10:48

@papp & shabalala

 

e clar ca nu ati fost pe stadion de prea multe ori...fa abstractie de interventia jandarmilor.spunemi..ce rau a provocat torta aia? ca aia au fost trimisi de fecali sa "le rupa capul huliganilor" este alta treaba..

 

de ce in groapa nu s-a aplicat legea? au fost zeci de torte si nimeni nu s-a batut cu nimeni..a fost spectacol? ori se aplica legea pentru toata lumea ori pentru nimeni

 

Mintea voastra [...] nu poate intelege o pasiune profunda

bodanelu16.11.2008 10:49
Asa este, dar e vorba aia: daca nu vrei sa te umpli de rahat, nu intra in cocina. Eu i-as sfatui pe nevinovati sa nu mai mearga in peluze. Dar atata vreme cat le place sa fie asociati cu ultrasii, si sunt convins ca arunca si ei cu pietre si scaune, daca sunt la o distanta respectabila, nu stiu cat sunt de nevinovati.

 

Adica sa lasam peluzele goale, sa ne luam 2-3 pungi de seminte, o goarna si sa ne mutam la tribuna. Sa fie liniste si pace pe stadion. Dar membrul AISS luat nevinovat de jandarmi pe motivul: Ce mah, comentezi, vrei si tu in duba? (raspunsul dat de jandarm cand i-am intrebat de ce il ia).

MoWeed16.11.2008 10:49

Se pare ca unii de pe aici nu inteleg faptul ca SCOPUL NU SCUZA MIJLOACELE

 

Chiar daca s-a comis o ilegalitate prin aprinderea tortei(ciudat cum e ilegalitate numai la unii), jandarmeria era obligata prin lege sa intervina dupa meci pe baza probelor video si sa-l sanctioneze numai pe cel vinovat! Asa scrie in aceeasi lege care interzice tortele. Sau jandarmeria nu trebuie sa respecte legile?

fedora16.11.2008 10:50
Hai sa fim seriosi!:)

Copil nevinovat "de ce"?De viol, de lovitura de stat?:)Refuz sa cred ca a luat bataie ca statea pe scaun linistit si au venit zdrahonii sa-l snopeasca in bataie "din senin".

E clar ca n-ai fost in viata ta la Peluza.

Mai draga, este perfect posibil sa-ti iei bataie chiar stand linistit la locul tau.

Daca ti se pare imposibil, da o fuga prin Peluza si convinge-te singur.

 

Apoi vine shalabala si-mi spune sa nu ma mai duc la Peluza daca vreau sa stau linistit. Ar vrea sa-mi bag vreo 2 goarne in fund si sa ma burdusesc de seminte la Tribuna "Stati Jooos" 2. Eu merg de peste 10 ani in PN si nu sunt genul pus pe scandal, dar doar cu mult noroc am scapat de batai ale fortelor "de ordine" care "ordonau" la gramada fete, baieti, huligani sau copii.

alexzeu16.11.2008 10:50

fratilor haideti sa ne strangem la un protest nu stiu ce hai sa ne gandim la o solutie dak suntem multi ne p*sam p zmarandescu&ai lui facem mai intai un protest pasnic cu aprobare de la primarie asta dak AISS vrea sa ne ajute si sa obtina o aprobare si dak nu se poate HAIDETI SA ASEDIAM Ghencea! JOS CU OIERU!

PS: scuze pentru scrisul neingrijit dar sunt plin de nervi!

@dy_00716.11.2008 10:52
Fratilor , despre ce lege vorbiti ? La caini se aplica vreo lege ? Totu` a pornit de la cioban si sluga lui ( Argaseala) ca ei nu vor pe Ghencea torte aprinse si huligani... Cei mai nesimtiti sunt cei care au fugit din peluze in tribune si n-au parasit stadionul . La cei din tribune n-aveam pretentii sa plece pt ca aia sunt cetatenii care vin la meci sa manance seminte. Cand se pun biletele in vanzare pt meciul cu Urziceni , trebuie sa formam toti un lant viu in fata caselor de bilete sa nu poata nimeni sa cumpere bilete.Asa trebuie facut si inainte de meci , pt cei care au abonamente. Sa vada ciobanu` ala spurcat cum e fara suporteri ...

cred ca este o idee bunicica ..

Shabalala16.11.2008 10:54
@papp & shabalala

 

e clar ca nu ati fost pe stadion de prea multe ori...fa abstractie de interventia jandarmilor.spunemi..ce rau a provocat torta aia? ca aia au fost trimisi de fecali sa "le rupa capul huliganilor" este alta treaba..

 

de ce in groapa nu s-a aplicat legea? au fost zeci de torte si nimeni nu s-a batut cu nimeni..a fost spectacol? ori se aplica legea pentru toata lumea ori pentru nimeni

 

Mintea voastra [....] nu poate intelege o pasiune profunda

 

 

1. nu stiu cat e de clar. daca prin stadion intelegi galerie, ai dreptate. e irelevant raul provocat de torta. du-te aprinde-ti un joint in fata unui politist, dupa care intreaba-l de ce e voie in Amsterdam si aici nu.

 

2. irelevant, din nou. stim cu totii care e situatia la Dinamo. si oricum, faptul ca nici altii nu respecta legea nu va da dreptul sa nu o respectati nici voi.

 

[.....]

 

I.N.Money16.11.2008 10:56

Unde-i lege , nu-i tocmeala ...doar pe Ghencea . In groapa de gunoi apar zeci de torte si nu e nicio problema , dar daca se gaseste cineva la noi sa aprinda o amarate de torta , incepe circul.

Stati linistiti prieteni ca adevarul nu o sa iasa la suprafata vreodata , o sa ne trezim iar cu intoxicari cum erau cele de aseara de pe gsp si sport.ro in care huliganii erau considerati cancerul fotbalului romanesc , in care derbedeii si animalele de suporteri produc victime nevinovate si ca domnul Becali a facut numai bine Stelei . Nimeni nu o sa scrie despre baiatul ala lesinat sau de cei pocniti care incercau sa il ridice , o sa se scrie despre bravii jandarmi care au "evacuat" tribuna (doar asa spun cei din presa) fara prea multe incidente , de eroul Zmarandescu care a restabilit ordinea printre derbedeii ce incercau sa il injure pe acest Mesia al Stelei , pe George Becali .

Nu imi vine sa cred ca mai apareti unii care spuneti ca tot suporterii sunt vinovati , ca maimutoii lui Gigi au actionat justificat , cand fete si copii erau gazati doar pentru ca incercau sa iasa din peluza.

Nu Becali este cancerul Stelei , ci voi .

 

Shabalala16.11.2008 10:56
Adica sa lasam peluzele goale, sa ne luam 2-3 pungi de seminte, o goarna si sa ne mutam la tribuna. Sa fie liniste si pace pe stadion. Dar membrul AISS luat nevinovat de jandarmi pe motivul: Ce mah, comentezi, vrei si tu in duba? (raspunsul dat de jandarm cand i-am intrebat de ce il ia).

 

ar fi o idee. cealalta ar fi sa nu ii mai primiti pe huligani printre voi. da eu am impresia ca ei sunt cei care va primesc.

cristian01416.11.2008 10:57
Fratilor , despre ce lege vorbiti ? La caini se aplica vreo lege ? Totu` a pornit de la cioban si sluga lui ( Argaseala) ca ei nu vor pe Ghencea torte aprinse si huligani... Cei mai nesimtiti sunt cei care au fugit din peluze in tribune si n-au parasit stadionul . La cei din tribune n-aveam pretentii sa plece pt ca aia sunt cetatenii care vin la meci sa manance seminte. Cand se pun biletele in vanzare pt meciul cu Urziceni , trebuie sa formam toti un lant viu in fata caselor de bilete sa nu poata nimeni sa cumpere bilete.Asa trebuie facut si inainte de meci , pt cei care au abonamente. Sa vada ciobanu` ala spurcat cum e fara suporteri ...

 

Realizezi ca astfel incalci dreptul omului de-a merge la meci ? Realizezi ca cetatenii, care oricum dau vina pe noi (dupa cum vezi aici, pe forum), se vor scandaliza si mai tare aratandu-ne cu degetul si bucurandu-se la interventia gardei in peluze ?

Pe langa asta, e posibil sa ne suspende terenul pentru incidentele de aseara si mai vedem Steaua la anul'.

fedora16.11.2008 10:58

Cand pana si Argaseala a spus ca omul cu torta putea bine mersi fi retinut dupa meci, vin pe aici desteptii cu coji intre dinti sa ne spuna ca meritam sa ne macelareasca Zmarandescu doar pentru ca mergem la Peluza si trebuie sa fi facut noi ceva (vorba securistilor).

Acesti becalioti alimenteaza "mana" care-i permite lui Becali sa cast-uiasca prohodul Stelei.

«1234569»