Unde-i lege , nu-i tocmeala ...doar pe Ghencea . In groapa de gunoi apar zeci de torte si nu e nicio problema , dar daca se gaseste cineva la noi sa aprinda o amarate de torta , incepe circul.
Stati linistiti prieteni ca adevarul nu o sa iasa la suprafata vreodata , o sa ne trezim iar cu intoxicari cum erau cele de aseara de pe gsp si sport.ro in care huliganii erau considerati cancerul fotbalului romanesc , in care derbedeii si animalele de suporteri produc victime nevinovate si ca domnul Becali a facut numai bine Stelei . Nimeni nu o sa scrie despre baiatul ala lesinat sau de cei pocniti care incercau sa il ridice , o sa se scrie despre bravii jandarmi care au "evacuat" tribuna (doar asa spun cei din presa) fara prea multe incidente , de eroul Zmarandescu care a restabilit ordinea printre derbedeii ce incercau sa il injure pe acest Mesia al Stelei , pe George Becali .
Nu imi vine sa cred ca mai apareti unii care spuneti ca tot suporterii sunt vinovati , ca maimutoii lui Gigi au actionat justificat , cand fete si copii erau gazati doar pentru ca incercau sa iasa din peluza.
Nu Becali este cancerul Stelei , ci voi .