Ceea ce s-a intamplat la Steaua-Timisoara nu e nicidecum asa cum a relatat o parte din presa. S-a spus, ca zmarandescu a intrat in peluza ca sa linisteasca suporterii. "Un numãr consistent de spectatori s-a luat la bãtaie cu agenții de pazã! Zmãrãdescu a coborat și el în peluzã pentru a opri incidentele." (GSP )Fals. zmarandescu a venit acolo cu un singur scop, sa se bata! Primul lucru pe care l-a facut a fost sa loveasca in stanga si in dreapta lui. Sustinut de alti golani ca el, angajati sa aiba grija de securitatea de la stadion, acesti huligani au lovit cu incrancenare in tot ce le-a iesit in cale. Mai mult, au folosit arme cu electrosoc intr-un mod de-a dreptul barbar. Unul dintre baietii implicati in scandal s-a ales cu o lovitura pe obraz, provocata tocmai de aceasta arma. Cum e posibil sa pui electrosocul pe fata unui om si inca sa te afli in libertate?
S-a spus ca "Suporterii din peluze atacã forțele de ordine!" (GSP). Fals, in nici un moment, suporterii nu au atacat …. Adevarul este ca asa zisele forte de ordine au atacat suporterii, replica fiind una normala! Da, normala, pentru ca legea nu este respectata de "uniforme". Ei fac dreptate cu batele si cu pumnii si nu sunt trasi niciodata la raspundere. Cine sa faca dreptate? Nimeni, deci, replica este una normala.
S-a spus ca "jandarmeria a evacuat peluza"(GSP). Fals, suporterii au parasit peluzele in semn de prostesc fata de atitudinea oamenilor lui zmarandescu. In plus, jandarmeria nu are nimic de a face cu incidentele de pe stadion. Cei vinovati sunt "zmarandestii", care probabil la ordinele lui GB au facut ce i-a dus capul cel mai bine, au luat lumea la bataie.
Cine scrie articolele astea? Cine este GSP? Cine stie ca la intrari, "zmarandestii" puneau cainii pe oricine stationa in zona portilor de acces? Cine stie ca nu s-a facut nici un control la porti pana la ora 20:55? Cine il baga la puscarie pe militianul georgescu, cel care a autorizat macelul la Dinamo-Steaua? Cine il baga la puscarie pe Dragomir, care i-a dat voie lui georgescu sa traga in oameni? Nimeni. In conditiile astea, in tara asta de rahat, e OCHI PENTRU OCHI SI DINTE PENTRU DINTE!
Aceasta e relatarea unui alt stelist legata de incidente, postata pe un alt site.Sper sa nu se supere ca am postat si aici!