Eu unu incep protestu prin a nu mai merge pe Ghencea cat timp e Becali la Steaua ar fi interesant sa facem toti la fel .. dar cum rromani is praf si nu au auzit de unitate nici o sansa ...
Eu unu incep protestu prin a nu mai merge pe Ghencea cat timp e Becali la Steaua ar fi interesant sa facem toti la fel .. dar cum rromani is praf si nu au auzit de unitate nici o sansa ...
Eu unu incep protestu prin a nu mai merge pe Ghencea cat timp e Becali la Steaua ar fi interesant sa facem toti la fel .. dar cum rromani is praf si nu au auzit de unitate nici o sansa ...
mare greseala faci
acuma trebuie sa fie stadionul plin si sa se auda din minutul 1 pana la sfarsit Jiji LASA-NE!
Respect Marius Lacatus.. Eternul numar 7
Si.. incepem din nou .....AFARA DIN Ghencea CU CIOBANUL...
Spunea cineva mai sus ca Steaua e pe jumatate Lacatus, oriunde, oricand....si cat adevar contine aceasta afirmatie!
Problema nu este ca a plecat Lacatus! problema o constituie meciul cu Dinamo si cel cu Rapid care vor veni imediat, iar dupa aceasta criza.....hmmmm!
Mie nu-mi vine sa cred ca la cat este de iubit Lacatus in Ghencea, a fost lasat sa plece, si s-au gasit unii, stelisti doar cu numele sa-l conteste.... A vazut cineva gafele fantastice a lui Toja, a lui Arthuro, pasele alea nenoricite in spate, muuulte gresite? E din vina lui Lacatus? Nu cred... Ceea ce cred eu este ca postul lui Lacatus ca antrenor la Steaua demult a fost vanat...de cine, vom vedea... Iar cat despre Jiji ca baga banii la Steaua doar pentru imagine, iarasi este adevarat, deoarece este cea mai iubita echipa din Roamania.
Lacatus nu este vinovat, pacat ca nu a avut mai mult tupeu si obraz gros sa reziste la magariile unora... fie ei suporteri sau finantatori. Este ultimul lucru la care m-as fi asteptat de la Fiara, sa demisioneze!!!
Greseala mare a echipei a fost ca nu a stiut sa gestioneze scorul, pur si simplu s-au speriat!
Forza Steaua! pentru mine esti mereu Campioana !
ce slabi pot sa fie unii?! de multe ori site-ul a devenit sursa de umor si haz! in fine! Lacatus a plecat pentru ca rezultatele lui erau de nesuportat! NOI SUNTEM Steaua Bucuresti si fotbalul este un malaxor unde recunostinta sau mila nu-si au locul! cei care-l criticati pe Gigi ar trebui sa realizati ca de fapt a dat dovada de o mare delicatete fata de omul Lacatus, caci putea sa-l demita scurt pe doi si asta l-ar fi pus pe Marius intr-o situatie jenanta. asa, arata ca si cum el a decis a se retrage si pleaca nu demis ci demisionar, cu demnitate si onoare! oricum bravo lui Lacatus si bravo si lui Gigi care in sfarsit a inteles ca anumite lucruri neplacute se pot face cu manusi si cu oarecare delicatete!
eu cred ca o sa avem antrenor! ba chiar problema este ca avem deja si de unde alege! nenorocirea este ca meciul cu Dinamo este peste 10 zile si trebuie decis ce solutie este de preferat: pe termen scurt, sau ceva de anvergura, dar cu posibil efect negativ in primele rezultate?!
un antrenor strain are marele handicap ca nu cunoaste bine campionatul si lotul de jucatori. si va avea nevoie de cateva luni sa inteleage ce si cum?! dupa parerea mea Protasov e mai degraba tot o solutie populista, care sa inchida gura peluzelor, si nici decum ceva viabil! Oleg vrea 800mii, suma imensa pentru potentialul care l-a dovedit. e drept jucam spumos, dar ratam nonsalant toate obiectivele importante (Liga, Dinamo, locul I in campionat). a plecat la dnepr unde tot asa, nu s-a remarcat decat prin transferul lui Mazilu. cu banii ceruti de el poti aduce un antrenor italian sau spaniol de prima divizie!
oricum discutiile sunt deja pornite pe palierul 2 + 2! de aceea nu va ingrijorati ca nu sunt antrenori care sa-si doreasca sa vina la Steaua. daca v-as spune o chestie, cred ca multi ar cadea de pe scaun, dar eu sper ca ne potolim cu aiurelile si Gigi chiar va numi un tehnician serios! mingea este la el si sa vedem ce fel de conducator este! acum Steaua chiar este intr-o situatie de criza care trebuie rezolvata rapid! in fapt rapid si Dinamo sunt tintele noastre!
Adrian,
Nu am timp sa caut acum acele posturi, si probabil ca e asa cum spui tu. Dar sunt prea putine, pentru ca daca ar fi fost mai multe, crede-ma ca as fi retinut. De vreo doua luni citesc ce scrii tu si in 90% din posturile tale il combateai pe Lacatus cu argumente, care erau si in gandul meu.
Afirmatia de mai sus se refera la ce i-ai sugerat lui MoWeed, si anume "Intai sa vedem daca urmatorul antrenor face treaba sau nu." Nu, nu mai trebuie sa vedem nimic, avem deja destule exemple: Zenga, Protasov, Olaroiu, Hagi, Lacatus, in care am vazut cu ochii nostri cum becali se baga peste antrenor crezand ca el e vreun Scolari si Mourinho la un loc.
Cati antrenori vrei sa mai aduca la echipa doar pentru a le da indicatii pretioase?
M-am saturat pana peste cap de acest "supra-om". Voi nu?
LE: Victor, si Hagi si-a dat demisia, nu a fost demis, ceea ce inseamna ca Becali a inteles de mult ca "anumite lucruri neplacute se pot face cu manusi si cu oarecare delicatete", nu acum. Interesant punct de vedere.
Victor, 2+2..care sunt cei 4 antrenori?
Nu prea mai conteaza cine vine antrenor, si nici cine vine sa joace in Ghencea. Marlanismul omului de tip nou creat de lipsa de educatie a epocii de "aur" s-a exemplificat perfect in Becali, oricare dintre ei. Nici nu stiu daca ar trebui sa ma doara mai mult ce se intampla cu Steaua, tratamentul antrenorilor si jucatorilor plus lipsa de rezultate (altele decat cele financiare), sau ce se intampla cu Romania, anume faptul ca astfel de ciocoi umbla inca liberi pe strada. In definitiv nici n-ar trebui sa fiu suparat, s-a spus de atatea ori: mamaliga nu explodeaza. Amin.
Dorinel Munteanu noul antrenor al Stelei :noexpression: in prop d 80%...trebuie ca urmt meci sa ii aratam ciobanului ca nu el e Steaua:) s pare ca d acum stadionu'va fii gol...trebuia la 5 sa mergem sa n luam adio d la Marius...ca avea antrenam...dar noi suntem nijte lasi,acceptam sa n faca ciobanu in toate felurile;) stiti cand rrapidisti au intrat peste Copos si l-au adus inapoi p Lucescu???noi dc nu putem sa n aparama nici macar GLORIILE:| acceptam sa isi bata joc d ele un cioban!FRATILOR FACEM CVA SAU O SA AJUNGA SA SKIMBE SI NUMELE EKIPEI!!!E VORBA D Lacatus:(
ramai in inimele noastre Laca orice ar fii:-<....respect nr7...**** ciobanului...sper sa vada adevarata fatza a suporterilor Stelei:| sa vdm dak s a face cva...ca p astia din nord ii cumpara ujor:|.... respect Laca,Ogararu SI RICA Neaga care au p viata sufletu ros-albastru si joaca pt culori nu pt bani;)
unu din sud!!!
afara cu Jiji din Ghencea!!! Ciobane pleaca din Ghencea!!!! Gigi la puscarie!!!!
nu mai am ce spune.2-0 pentru sportul ,2-0 pentru Otelul si totusi cu toate promisiunile lui Becali si Lacatus 5-3 cu lyonul.il respect din toata inima pe Lacatus eternul 7 rosu-albastru dar stofa de antrenor nu prea are daca se lasa influentat de Becali.
Si ce se rezolva cu protestul?Sau mai bine zis pentru ce anume protestam? ca a esuat Lacatus in meseria de antrenor sau ca pur si simplu unii nu pot sa traiasca pe acelasi pamant cu Becali?
Din pacate trebuie neaparat sa-ti spun ceva:*****!!!!!tot raul de la Steaua porneste de la ciobanul ala imputit!!!toti oamenii de pe forum realizeaza ca Jiji este cel care distruge Steaua si vii tu acum si ne zici ca"nu putem trai pe acelasi pamant cu becali"!!!tu ori nu esti stelist ori esti prost!!!du-te mai bine si lustruieste-i pantofii lui Jiji si scuteste-ne de comentarii stupide cum a fost acesta!!!
Septi_eu
Nu cred ca becalii va risca.
Daca aduce un antrenor care face treaba, sigur nu se va baga peste el.Cel putin nu imediat.
Peste Protasov nu s-a bagat.Dar nu il inghitea, pt ca e xenofob.
Sa vedem daca poate trece peste asta.
Daca nu poate, viata linistita la Steaua nu va mai avea.
Lacatus nu mai e acolo sa il apere.Alti mari stelisti nu cred ca vor veni ca sa fie doar scut pt ciobanas dupa ce s-a intamplat cu Hagi si cu Laca.
Eu imi doresc un singur lucru in momentul asta.
Vreau sa vina la Steaua un antrenor care sa aibe alaturi un avocat care sa se ocupe de contractul lui de munca.
M-am saturat de antrenorii care vin doar pe palma batuta.
Vreau sa vina la Steaua un antrenor care sa aibe alaturi un avocat care sa se ocupe de contractul lui de munca.M-am saturat de antrenorii care vin doar pe palma batuta.
A fost unu', cu care s-a negociat zdravan, dar care a plecat dupa 6 luni la echipa lui de suflet. Numai ca ala a avut si cu cine sa negocieze, a avut si cine sa-l protejeze de spumele celui pentru care s-a inventat camasa de forta.
Lari
Daca Dumnezeu e corect cu noi, acel om va reveni ca antrenor la Steaua.
Numai ca ma tem ca, la cate blasfemii a facut iubitorul de oi, o sa ni-l trimita dracu' fix pe satana Piturca.
p.s.
Sper ca nu ati pus botul la toate prostiile alea cum ca Hagi sau Dan Petrescu sau MM incearcau sa il lucreze pe Laca.
Unul din cei care ar vrea sa vina la Steaua e selectionerul putirca.
putirca a fost cel care le-a zis jucatorilor sa o lase mai moale in campionat si mi se pare ciudat ca Laca pleaca acum, fix dupa ce s-a certat cu putirca.(cearta recenta in care ii cerea satanei sa lase jucatorii in pace)
Daca vine Dorinel, e clar ca in cel mult un an putirca e din nou principal la Steaua.
Vreau sa vina la Steaua un antrenor care sa aibe alaturi un avocat care sa se ocupe de contractul lui de munca.
Daca Dumnezeu e corect cu noi, acel om va reveni ca antrenor la Steaua.
Numai ca ma tem ca, la cate blasfemii a facut iubitorul de oi, o sa ni-l trimita dracu' fix pe satana Piturca.
Nu stiu de ce ma mai miram ca-ti imaginezi pe viitor relatii profesioniste becali-antrenor.
Va inlemni becali cand ii va arata avocatul contractul de munca al antrenorului, isi va retracta toate aberatiile debitate de cand a aterizat la Steaua, va jura cu mana pe muntele Athos ca-si va vedea de treaba lui de conducator si va asigura antrenorului conditii profesioniste de a practica meseria de antrenor, iar noi suporterii vom discuta in parametri normali despre valoarea acestui antrenor.
Nu stiu de ce ma mai miram ca-ti imaginezi pe viitor relatii profesioniste becali-antrenor.
Apai da-o dracului!
Daca atat de boi sunt si antrenorii astia incat sa nu vada ce patesc daca vin pe palma batuta, eu ce sa le fac?
Din ultimii 5 antrenori ai Stelei doar Protasov si Hagi au venit pe contract.
Protasov a plecat de buna voie si sincer cred ca lui oaie ii parea rau in momentul ala de el(momentul a tinut insa vreo 2 minute.adica pana a pus mana pe telefon si l-a sunat pe Oli).
Iar Hagi...cat a fost Hagi antrenor la Steaua becalul era tot ud la fund.
Ca nu mai stia ce sa faca sa il convinga pe Hagi sa isi dea demisia.Ca sa nu fie nevoit sa ii plateasca masivul contract de 400de mii pe sezon.Hagi a avut bun simt si a plecat de buna voie, refuzand contractul.
Dar alt antrenor, unul strain, nu o sa faca la fel.
O sa ceara creditorului sa ii plateasca contractul acela pana la sfarsit sau pana cand gaseste de lucru.
Si ce se rezolva cu protestul?Sau mai bine zis pentru ce anume protestam? ca a esuat Lacatus in meseria de antrenor sau ca pur si simplu unii nu pot sa traiasca pe acelasi pamant cu Becali?Din pacate trebuie neaparat sa-ti spun ceva:*****!!!!!tot raul de la Steaua porneste de la ciobanul ala imputit!!!toti oamenii de pe forum realizeaza ca Jiji este cel care distruge Steaua si vii tu acum si ne zici ca"nu putem trai pe acelasi pamant cu becali"!!!tu ori nu esti stelist ori esti prost!!!du-te mai bine si lustruieste-i pantofii lui Jiji si scuteste-ne de comentarii stupide cum a fost acesta!!!
uite eu chiar sunt stelist, si-ti spun tie ca esti *****! banuiesc insa ca asta nu te va afecta prea mult! respectivii sunt si foarte fuduli!
Bai, nu va mai jigniti, ca sunt ocupat si n-am timp de dat ban-uri! :biggrin:
@Adrian
Pai si crezi ca becali nu e dispus sa-i plateasca eventuale daune? Antecedentele ciobanului ne spun ca esentialul e sa arate ca el face si drege, si ca nimeni nu-i sta lui in cale. El nu poate pricepe acea diviziune a muncii, ca intai ii asiguri conditii profesioniste angajatului iar la scadenta il tragi la raspundere, fara sa te amesteci mereu, sa tulburi ape, sa faci circ de prost gust, sa ii stirbeasti constant autoritatea antrenorului etc.
Cand i se pune lui pata sa plece cutare antrenor, ii va plati becali contractul pe inca 100 de ani, eeeell la baniiii luiiii, cand se enerveaza eeeell pe baniii luiiiiii. Si acum vorbim vorbe. Nu pot sa-l banuiesc pe becali de ceva cerebral, nu am de ce, a demonstrat de prea multe ori contrariul. In fiecare zi o face.
Mai inainte am citit o declaratie a lui Becali cum ca nu aduce antrenor strain, si ca 80% e Dorinel Munteanu antrenor. Pentru mine e clar, daca nu va fi Dorinel, va fi alt roman, care nu a facut performanta mare nicaieri si care nu ar ajunge la Steaua dupa valoare, si care va face acest compromis de a lucra cu Becali chiar daca se baga peste el, dor pentru a antrena la Steaua.
Asteptam in zadar profesionalism in relatia patron - antrenor cat e Becali la echipa.
o decizie foarte inteleapta din partea lui Lacatus..imi doresc sa vina Oleg Protasov..raman la parerea ca orice antrenor vine la Steaua vine degeaba..atata timp cat ciobanul face echipa antrenorul nu are ce face
"Insa, odata cu plecarea lui Marius Lacatus, poate a venit momentul protestului organizat impotriva vremelnicului finantator... "
Dar vai...de cand astept momentul asta ....sa i aratam ciobanului ca este o mizerie , ca nu e dorit in Ghencea....as tipa din tot sufletul numai sa plece Becali din Ghencea, sa ne unim fratilor ca prea suntem niste mielusei ....
chiar si prin micile scandari....asta daca nu sunt oprite de liderii nostii de galerie "prieteni" cu gibonul din loja....
:steag_cruce_invers:Lacatus... AI FOST, ESTI SI VEI FI UN MIT, UN IDOL, O LEGENDA, O ONOARE, UN SIMBOL PENTRU TOATA SUFLAREA ROS-ALBASTRA SI PENTRU Steaua!
LA URMATORUL MECI IN Ghencea, CATE O LACRIMA VA CURGE DIN OCHII FIECARUI SUPORTER SI VA INUNDA GAZONUL SI INIMILE CELOR CE TI-AU VRUT RAUL SI TE-AU FACUT SA PLECI!
Steaua NU VA MAI FI NICIODATA CEEA CE A FOST CU TINE SI LANGA TINE! PARCA CEVA DIN Steaua S-A RUPT ODATA CU PLECAREA TA!
CEL PUTIN EU SI CRED CA FOARTE MULTI SUPORTERI TE VOM IUBI MEREU SI PENTRU NOI TU INSEMNI SIMBOLUL Stelei!!!
Gigi VEI REGRETA ENORM PLECAREA LUI SI ACEST BLESTEM TE VA URMARI ORIUNDE PANA CAND ACEASTA Steluta A NOASTRA VA "APUNE"!
"7 PENTRU Steaua SI Steaua PENTRU 7"
"ASA VA FI MEREU, DE-ACUM PANA LA MOARTE"
![]()
"Insa, odata cu plecarea lui Marius Lacatus, poate a venit momentul protestului organizat impotriva vremelnicului finantator..." poate a venit??poate??sigur a venit.ar fi trebuit sa fie mai de mult momentul unui protest impotriva lu' Becali.treuie neaparat facut ceva cu el pt ca sa zici u ca ai fct acea declaratie special pt ca FIARA sa demisioneza at deja e prea mult,mult prea mult.daca se va face un protest impotriva lui sper sa se anunte pe site pt ca vr si eo,in calitate de sustinator al Stelei,sa particip pt ca nu il mai suport pe acest Becali acest om care a facut si face de rusine clubul Steaua chiar daca a bagat destui bani aici.sper ca mai tineti minte acest mesaj scris de ultrasi pe un gard:"MINTEA TA INCULTA DISTRUGE O PASIUNE PROFUNDA" nimic mai adevarat de aceea trebuie facut ceva pt ca Steaua nu e a lui si a urmasilor urmasilor urmasilor lui ci a stelistilor,a oamenilor care vin de atata timp pe stadion,a oamenilor care sufera pt Steaua pe stadioane si in fata televizoarelora si a oamenilor care au plans aseara(st printre ele)pentru ca Steaua a luat bataie intr-ul mod putin spus rusinos. **** Becali!!!!!!!!!!!!!!!