@Piece
Nu poate fi cert niciun protest, dar trebuie incercat. In cazul nostru nu poti porni un protest si sa ai garantat 100%ca va iesi ce ne-am propus. E deja haos la echipa, tacerea il va prelungi la nesfarsit, in stare latenta dar sigura. Daca tu ai obosit si ti-ai pierdut speranta poate altii nu au facut-o.
Nu ma pot bucura la venirea niciunui antrenor, nu ma pot minti la nesfarsit ca acesta va reusi sa colaboreze cu ciobanul mai mult de cateva luni, ca va fi organizare si atmosfera profesionista la club.
Asta este ¨reversul medaliei¨ de a avea cei mai multi suporteri, e greu sa-i unesti pe toti intr-o dorinta, o idee. Multi nici macar nu realizeaza ca raul porneste de la Becali, si acum se bucura si-si fac cacule cu noii antrenori, de parca s-ar rezolva ceva. In cazurile unor proteste trebuie ¨luptat¨ si impotriva acestora. Daca omul nu a inteles ca Becali e raul, normal ca nici nu poate fi de acord cu ceva care nu a inteles. Ar fi o campanie de durata, care intai sa-si propuna sa constientizeze masele de stelisti de raul becalian, abia apoi sa se inceapa protestele propriu-zise. Asociatia, site-ul acesta, sunt intrumente excelente de mediatizare a ¨doctrinelor anti-Gigi¨. Sunt convins ca va functiona, incet dar sigur. Nu rascoale spontane, focuri de paie, razboaie de durata. Vor huidui tribunele un meci, doua trei, 5, dar nu la nesfarsit. Stadionul Steaua fara peluze nu poate exista.
E foarte greu, dar nu imposibil.
Daca nu a mers acum 6 ani, acum 1 an si jumatate, ne resemnam inca 60 de ani? Eu nu pot, si sunt sigur ca multi altii nu pot.
Ne rade-n nas ciobanul zi de zi, isi bate joc, decarteaza incontinuu mizerii iar noi ne jucam cu ele, le discutam, le calculam, ne facem sperante..