FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - CS Otopeni 1 - 1

«167891014»
Joga Bonito04.10.2008 20:12
Lacatus, cu parere de rau ca spun, nu este antrenor de Steaua.

Sper sa plece cat mai curand, nu se mai poate in felul asta.

Am pierdut pe mana lui si a jucatorilor campionatul trecut.

Nu vreau sa-l pierdem si pe actualul.

 

Bye, bye Laca ! :thumbdown:

 

Perfect de acord cu ce ai zis. Aducem un antrenor strain cu minimum 1 milion de euro pe an si precis ne salvam de la retrogradare. Pardon, am vrut sa zic ca luam titlul cu 20 de p avans fata de dinam0.

Ic3MaN04.10.2008 20:14

Laca trebuia sa fac mai multe schimbari azi.in primul rand nu trebuia sa joace cu 2 inchizatori si cu Stancu varf impins.chiar nu vede nimeni ca el nu se decurca pe pozitia aia.trebuia jucat cu Radoi stoper langa Ghionea(asa Goe era odihnit si avea si mai mult viteza in aparare).la mijloc sa fi jucat cu tiago(Lovin a jucat tot timpul i ultimele 2 luni) singur si apoi o linie de 4 mijlocasi in spatele lui kapetanos.in astia 4 mijlocasi trebuia sa se gaseasca Neaga,Semedo pe centru si Ochirosii,szekely pe margini.trebuie sa joace si altii ca aia intra cu alta daruire pe teren,nu ca Dayro,Stancu care au facut egal cu fiorentina si cred ca pe otopeni o sa-i batem doar prezentandu-ne.Prima repriza parca nu stiau ca a inceput meciul.a 2 au mai incercat ceva dar degeaba.asta e.merem mai departe.Laca arata-ne ca sti fotbal(echipa trebuie rulata!!!!).Hai Steaua!!!!! pana la moarte..................

ThereauRistul04.10.2008 20:14

 

"Dupa un astfel de joc trebuie sa admitem ca ne va fi greu sa castigam aceasta editie de campionat. Stiu, sezonul este lung, fotbalul aduce multe schimbari, dar experienta bataliilor trecute ne-a aratat ca ori de cate ori ros albastii nu au reusit evolutii constant bune, au pierdut titlul de campioni. Mai mult, rivalele Dinamo si Rapid nu vor duce povara meciurilor solicitante din cupele europene, beneficiind de un plus de prospetime. Plecand de aici si rata accidentarilor va fi mai mica."

 

-------------------------------------------

100% de acord!!! cred ca dupa ce k era foarte greu sa castigam titlul ne facem singuri viata mai grea. Sa nu uitam astfel de meciuri cu echipe mici conteaza enorm,iar CFR vine tareee....

 

xray_rom04.10.2008 20:17
doamne...auziti ce zice Lacatus....."mi se pare ciudat ca s-au aratat doar 3 minute de prelungire...dupa parerea mea cred ca sunt prea putine"...deci mai pnibil de atat nu se putea...mai bine idolul Lacatus ne=ar explica cum e sa joci cu Goian atacant....deci eu asa ceva n-am mai vazut ..nici auzit...sa joci cu fundasul atacant.....corectati-ma daca gresesc...e ceva inedit..Lacatus a revolutionat fotbalul.....si inca ceva...sa nu mai aud pe nimeni ca suspina dupa Stancu titular....este varzaaaaaaaaaaa.....cu gaz metan =o..cu fiorentina=o...cu astia zero.....afara cu legenda Lacatus..si..cu Argaseala...aaaa...si sa nu uit de toja....penibiiiiil...cata dreptate avau unii baieti aici pe forum cand ziceau ca toja nu e fotbalist....asa e....nu are ce cauta in prima Liga....sa ne auzim sanatosi

Cred ca atat de tare si de mult ai strigat incat ai gasit singur usa...sa te calmezi un pic:)

L-a trimis pe Goian langa Kapetanos ca nu-l avea pe Arthuro si Otopeniul era "0" in atac..

La reduta aia din fata portii trebuiau 2 atacanti inalti care sa aiba vreo sansa la mingile centrate pe sus!Nu ai vazut ca stoperii lor prindeau tot?

Ca a fost o masura inteleapta o dovedeste faptul ca Goian era sa inscrie cu capul in cea mai clara situatie de gol si la putin timp dupa, a fost decisiv la golul lui Kapetanos!

Deci, daca nu a putut castiga meciul, Goian l-a salvat!

Golul lor nu l-am primit din cauza ca Goian a fost trimis atacant. Urcarea lui in atac trebuia compensata de Radoi!

 

Nu ca ar fii ca exemplu, dar la ratarea lui Lucian Goian de la Dinamo, i-a pasat din post de aripa(exact ca Dorin la gol lui Kapetanos) Julio Cesar! Si tot de trista amintire, si Olaraiu l-a folosit pe Goian atacant pe final la un meci:))

danimarcu04.10.2008 20:18
Lacatus, cu parere de rau ca spun, nu este antrenor de Steaua.

Sper sa plece cat mai curand, nu se mai poate in felul asta.

Am pierdut pe mana lui si a jucatorilor campionatul trecut.

Nu vreau sa-l pierdem si pe actualul.

 

Bye, bye Laca ! :thumbdown:

 

Laca face greseala ca nu conduce el echipa.As avea incredere in el daca ar face-o!

Personal,cred ca daca ramanea Hagi eram departe,in situatia in care avea lotul actual si intelegere din partea conducerii si a jucatorilor!Eram blindati in aparare,iar fazele fixe erau specialitatea casei.Cu actualii jucatori,la ora asta jucam si fotbal si aveam si rezultate.

Laca e diferit de Hagi:i-a permis lui Jiji sa conduca din umbra,si de asta jocul de multe ori nu merge.

Sa ne bucuram de micile victorii si participari europene,ca echipa mare nu o sa avem niciodata,atata vreme cat e becali aici.

lakinstone04.10.2008 20:18

voi sunteti tampiti fratilor ...nu am nicio nevoie...ce aveti voi cu Lacatus??..cik nu e antrenor bun..cik nu e antrenor pt Steaua...a avut un meci mai slab echipa si asta dupa ce a jucat marti cu fiorentina si ati si inceput...dak nu stiati Dinamo are alt site nu asta...dak tineti cu Steaua sustineti o mereu si nu mai judecati voi niste socatzi antrenorul...dak joaca cum joaca face asta pt ca vede zi d zi jucatorii la antrenament...dati voi sfaturi rpd despre cum ar trebui sa se faca echipa...dak era asa simplu erati la Liverpool sau real si aveati vreo 2 cupe chl castigate...

f234567k04.10.2008 20:19

Noapte buna... Lacatus!

enjoy04.10.2008 20:22

Suntem o echipa de zapaciti si pe deasupra si ghinionisti. astept fanii lui Dayro, Stancu, szekely. sunt convins ca daca arturo si Banel erau in teren castigam. in teren a fost haos, nimeni nu conduce jocul toti paseaza aiurea, mi-e greu sa cred ca ne vom reveni in felul asta, poate dupa meciul cu franta.

Marius04.10.2008 20:23

Ce legatura are meciul cu Franta?

Bad™04.10.2008 20:24

Mergeti la somn. Habar n-aveti care este insemnatatea cuvantului SUPORTER!!! Mi-e rusine de comentariile pe care le vad pe acest site.Numai mizerii! CE ATI SCANDAT DE FIECARE DATA CAND NU V-A CONVENIT "ANTRENORUL"??? "Lacatus!", NU? Acum il aveti si sunteti gata sa il aruncati la gunoi, uitand cate clipe minunate v-a adus acest TIP MODEST si totodata REALIST.

 

Stie ca suntem un popor de mahalagii si ne da lectii de moralitate!!! El, "tiganu", care "il tine pe Banel titular pentru ca e de-al lui". De retinut ca ne-a dus in grupele CL eliminand o echipa cu nume, Galatasaray, cu "tiganu" ala si cu "inaptul de Lovin" pe care ii huiduiti atat de copios!!!

 

Vochin a scris "Hai Marius!" cu o zi inaintea Steaua - Galatasaray, un articol impresionant si prin prisma faptului ca Andrei Vochin nu e un sustinator al Stelei, dar mai ales prin calitatea sa. Pe de alta parte pe site-urile "rosalbastre" comentariile pe tema "Lacatus e un 0 ca antrenor" au primat incurajarilor.

 

A trecut hopul cu Galata si l-am vazut pe Lacatus la Telesport vizibil emotionat de respectivul articol, chiar daca il citise si cu o zi inainte. Iovanovici ii citeste textul si face referire la "legenda antrenorului" la care nea Marius ii raspunde "Toate aceste lucruri ramaneau uitate daca Steaua nu se califica in Champion's League".

 

Asta inseamna sa pui pasiune, sa fii suporterul Stelei, nu doar din gura, in fata TV sau in tribuna, ci acolo unde conteaza, acolo unde s-au castigat meciuri mari, acolo unde s-a scris istorie!!! In ciuda lipsei de respect de care are parte din partea unor grupuri de "mari stelisti", presiunii exercitate de Becali, suporteri si presa, cat si alor impedimente, continua sa lupte intre hiene.

La sfarsitul acestui comentariu am o intrebare, la care astept si raspunsuri. PENTRU CINE?

 

:steagcruce: MANDRU CA SUNT STELIST!!! :steagcruce:
Joga Bonito04.10.2008 20:25
mi-e greu sa cred ca ne vom reveni in felul asta, poate dupa meciul cu franta.

 

pugliesi04.10.2008 20:26
doamne...auziti ce zice Lacatus....."mi se pare ciudat ca s-au aratat doar 3 minute de prelungire...dupa parerea mea cred ca sunt prea putine"...deci mai pnibil de atat nu se putea...mai bine idolul Lacatus ne=ar explica cum e sa joci cu Goian atacant....deci eu asa ceva n-am mai vazut ..nici auzit...sa joci cu fundasul atacant.....corectati-ma daca gresesc...e ceva inedit..Lacatus a revolutionat fotbalul.....si inca ceva...sa nu mai aud pe nimeni ca suspina dupa Stancu titular....este varzaaaaaaaaaaa.....cu gaz metan =o..cu fiorentina=o...cu astia zero.....afara cu legenda Lacatus..si..cu Argaseala...aaaa...si sa nu uit de toja....penibiiiiil...cata dreptate avau unii baieti aici pe forum cand ziceau ca toja nu e fotbalist....asa e....nu are ce cauta in prima Liga....sa ne auzim sanatosi

Cred ca atat de tare si de mult ai strigat incat ai gasit singur usa...sa te calmezi un pic:)

L-a trimis pe Goian langa Kapetanos ca nu-l avea pe Arthuro si Otopeniul era "0" in atac..

La reduta aia din fata portii trebuiau 2 atacanti inalti care sa aiba vreo sansa la mingile centrate pe sus!Nu ai vazut ca stoperii lor prindeau tot?Golul lor nu l-am primit din cauza ca Goian a fost trimis atacant. Urcarea lui in atac trebuia compensata de Radoi!

 

Nu ca ar fii ca exemplu, dar la ratarea lui Lucian Goian de la Dinamo, i-a pasat din post de aripa(exact ca Dorin la gol lui Kapetanos) Julio Cesar! Si tot de trista amintire, si Olaraiu l-a folosit pe Goian atacant pe final la un meci:))

 

mda...explicatia ta are logica..e corect ce spui....dar de ce nu avem cel atacant?..a cui e vina?

 

AndyQ04.10.2008 20:28

Bai, dar cum v-ati intors toti impotriva lui Lacatus. Cand spuneam pe aici, cu alti insi, ca nu-i cine stie ce antrenor, doar un mare simbol al Stelei, sufletul oricarui suporter... a-ti dat-o pe aia cu "Sa avem incredere!"

 

Pai tot avem incredere, imediat se pierde si al 2-lea campionat sub comanda lui... si noi tot cu increderea ramanem.

 

Apropo, asta a fost un meci penibil, exasperant, am inchis TV-ul prin minutul 58... pentru ca nu se intampla nimic. Steaua juca precum jucau adversarii celor de la CS Otopeni in sezonul trecut, adica exact ca o echipa de Divizia B.

 

Jenant, urat... nimic!!!

pugliesi04.10.2008 20:28
...mai bine idolul Lacatus ne=ar explica cum e sa joci cu Goian atacant....

si ce alt atacant sa mai intre prietene?

 

asta trebuie sa-l intrebam pe idolul Lacatus...si pe nea Vali Argaseala ;)

predatorpulse704.10.2008 20:30

Mesaj pentru cei ce incearca sa scuze acest rezultat: Opriti-va,sunteti penibili.

Otopeni e o echipa infiintata de 7 ani de zile,care a luat bataie in 90% din meciurile acestui sezon. Noi,Steaua Bucuresti,jucam astazi pe Ghencea cu cea mai slaba echipa din Liga 1. Trebuia sa-i batem si cu juniorii.

 

Problema la acest meci a fost relaxarea prea mare a jucatorilor,ca sa nu zic durerea in cot a multora,poate cu exceptia lui zapata si kapetanos. N-am crezut sa vad jucatori ai Stelei cum se plimba efectiv pe gazon,uitati-va doar la faza golului lor cum reusesc sa combine 2 adversari intre 3 stelisti,iar unul dintre ei(Lovin mi se pare) se plimba in momentul in care a plecat pasa. Am zis-o mai devreme si ma repet,pentru o asemenea "performanta"as amenda drastic de tot pe toti jucatorii care au intrat astazi pe teren.

 

As putea sa vorbesc de prostia cu 2 inchizatori impotriva celei mai slabe defensive din prima Liga insa de la o vreme m-am obisnuit sa vadasemenea tactici "de geniu" venite de pe banca Stelei. Stiti de ce nu se agita ciobanul? Pai dupa mintea lui de oaie plouata noi suntem pe locul 2,chefere si crapid sunt ceva mai in spate iar Urziceni o sa cada pe parcurs. D-aia sta el linistit,banii tot vor veni. As zice k Lacatus sa ii tina pe banca pe unii insa avand in vedere cati au jucat penibil astazi nici nu stiu pe cine ar putea sa puna.

 

Un lucru imi e clar,Dayro moreno trebuie sa frece banca o vreme,si va rog sa nu veniti cu argumentul k a dat gol cu chefere. In ultime vreme e mereu in contratimp,pierde mingi aiurea si sta un an pana sa paseze sau sa suteze si chiar si atunci cand o face nu prea are succes. Stiam k atacul nostru e tandari insa surpriza extrem de neplacuta au fost benzile laterale,atat cele din aparare cat si cele din atac. O imensa dezamagire a fost szekely,Semedo a fost mortaciune,Petre Marin depasit ca mai mereu iar Ogararu nu e nici la jumatate din forma care l-a facut atat de iubit

in Ghencea(a dat n mingi in primul adversar). Si ar mai fi o chestie care ma sacaie de foarte multa vreme la jocul nostru: Steaua face rost destul de usor de lovituri libere si de cornere si totusi nu avem variatie in scheme k sa nu mai zic calitatea centrarilor(Banel Nicolita anyone),vorba aia de cate ori trebuie sa faci faza aia cu devierea de la coltul scurt,cred k toate echipele din Romania ne-au invatat schema asta,ce naiba chiar asa nu mai stie nimeni sa centreze din tot lotul.

 

Hai sa vedem si partea plina a paharului: ramanem invincibili pe Ghencea. :rolleyes:

 

Daca ii bagam si pe maidanezi in CL,ar trebui sa deschidem o fundatie de caritate ca prea ii facem pe altii fericiti.

 

Si daca tot "analizam" declaratiile ciobanului,abia astept ce o sa zica atunci cand vom fi eliminati din Cupa Romaniei,parca si vad "cupa nu e importanta,e bine k avem mai putine meciuri bla bla bla"

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

xray_rom04.10.2008 20:30
doamne...auziti ce zice Lacatus....."mi se pare ciudat ca s-au aratat doar 3 minute de prelungire...dupa parerea mea cred ca sunt prea putine"...deci mai pnibil de atat nu se putea...mai bine idolul Lacatus ne=ar explica cum e sa joci cu Goian atacant....deci eu asa ceva n-am mai vazut ..nici auzit...sa joci cu fundasul atacant.....corectati-ma daca gresesc...e ceva inedit..Lacatus a revolutionat fotbalul.....si inca ceva...sa nu mai aud pe nimeni ca suspina dupa Stancu titular....este varzaaaaaaaaaaa.....cu gaz metan =o..cu fiorentina=o...cu astia zero.....afara cu legenda Lacatus..si..cu Argaseala...aaaa...si sa nu uit de toja....penibiiiiil...cata dreptate avau unii baieti aici pe forum cand ziceau ca toja nu e fotbalist....asa e....nu are ce cauta in prima Liga....sa ne auzim sanatosi

Cred ca atat de tare si de mult ai strigat incat ai gasit singur usa...sa te calmezi un pic:)

L-a trimis pe Goian langa Kapetanos ca nu-l avea pe Arthuro si Otopeniul era "0" in atac..

La reduta aia din fata portii trebuiau 2 atacanti inalti care sa aiba vreo sansa la mingile centrate pe sus!Nu ai vazut ca stoperii lor prindeau tot?Golul lor nu l-am primit din cauza ca Goian a fost trimis atacant. Urcarea lui in atac trebuia compensata de Radoi!

 

Nu ca ar fii ca exemplu, dar la ratarea lui Lucian Goian de la Dinamo, i-a pasat din post de aripa(exact ca Dorin la gol lui Kapetanos) Julio Cesar! Si tot de trista amintire, si Olaraiu l-a folosit pe Goian atacant pe final la un meci:))

mda...explicatia ta are logica..e corect ce spui....dar de ce nu avem cel atacant?..a cui e vina?

 

Pentru ca in fotbal te mai si accidentezi!Arturo este indisponibil medical, iar Petriel joaca intr-o telenovela Becalo-Boliviana pe o carte verde:))

il_scorpio04.10.2008 20:35
Laca trebuia sa fac mai multe schimbari azi.in primul rand nu trebuia sa joace cu 2 inchizatori si cu Stancu varf impins.chiar nu vede nimeni ca el nu se decurca pe pozitia aia.trebuia jucat cu Radoi stoper langa Ghionea(asa Goe era odihnit si avea si mai mult viteza in aparare).la mijloc sa fi jucat cu tiago(Lovin a jucat tot timpul i ultimele 2 luni) singur si apoi o linie de 4 mijlocasi in spatele lui kapetanos.in astia 4 mijlocasi trebuia sa se gaseasca Neaga,Semedo pe centru si Ochirosii,szekely pe margini.trebuie sa joace si altii ca aia intra cu alta daruire pe teren,nu ca Dayro,Stancu care au facut egal cu fiorentina si cred ca pe otopeni o sa-i batem doar prezentandu-ne.Prima repriza parca nu stiau ca a inceput meciul.a 2 au mai incercat ceva dar degeaba.asta e.merem mai departe.Laca arata-ne ca sti fotbal(echipa trebuie rulata!!!!).Hai Steaua!!!!! pana la moarte..................

Dupa razboi multi viteji se arata. Daca jucam cum zici tu si faceam egal iti trecea prin minte alta echipa. Nu e vorba neaparat de cine intra. Astazi Lacatus a facut echipa cum si-o doreau multi: Toja stanga, Janos dreapta in locul lui Banel, Dayro si Stancu atacanti. Si tot degeaba.

Il Soldatino04.10.2008 20:36
Szekely. Slab baiatul. Cred ca fost umflat de presa. Il urmaresc de cateva meciuri. Nico prestatie buna, sa-mi fie cu iertare. Atat este de spus, dezamagitor se prezint Steaua. Hai sa fim obiectivi.

 

Sunt multi care l-au urmarit de cateva sezoane incoace. Crede-ma, a fost cel mai bun jucator din "zona" jucatorilor transferabili la o echipa "mare" din Romania.

 

Nu e de mirare ca si Rapid si Dinamo l-au vrut. Nu uita ca de vreo opt ani multi jucatori buni (sau care promiteau mult) au ajuns la Steaua si au sfarsit in anonimat...naiba stie din ce cauza (sau o stim cum totii si ne-am saturat sa discutam pe acest site). Szekely este un baiat extrem de talentat.

danimarcu04.10.2008 20:37

Se pare ca anul asta Jiji va incepe premierile mai devreme..))

 

Grav este ca noi am fost cei care i-au reabilitat deja pe dinamovisti.Maine vor zburda cu Farul,si se vor distanta la 5 puncte.Cam multe in 10 etape,nu credeti?

Anul asta Dinamo e programata pt LC.Datoria lor este sa traga macar un sut-doua pe poarta,de restul se ocupa Mitica,Prunea ,Lupescu,Borcea si brigazile de arbitrii.Noi ii putem contracara doar jucand exact si nefacand pasi gresiti,ceea ce nu a fost cazul in seara asta.

Asta e problema,vom rata un nou titlu.

 

Marius04.10.2008 20:40
Sunt multi care l-au urmarit de cateva sezoane incoace. Crede-ma, a fost cel mai bun jucator din "zona" jucatorilor transferabili la o echipa "mare" din Romania.

 

Nu e de mirare ca si Rapid si Dinamo l-au vrut. Nu uita ca de vreo opt ani multi jucatori buni (sau care promiteau mult) au ajuns la Steaua si au sfarsit in anonimat...naiba stie din ce cauza (sau o stim cum totii si ne-am saturat sa discutam pe acest site). Szekely este un baiat extrem de talentat.

 

De acord cu tine Catalin. Dar, daca si tu l-ai urmarit macar in ultimul sezon la Galati, trebuie sa stii ca Janos rateaza mult, suteaza destul de slab, este individualist... Lucrurile astea trebuiau stiute si de staff-ul nostru tehnic si corectate din timp. La fel ca in cazul lui Dayro, care imi pare din ce in ce mai individualist si infumurat.

 

La 22-23 de ani e usor sa crezi prostiile din presa, sa crezi ca esti "matador" sau "perla Columbiei". Datoria antrenorilor, printre altele, este de a infrana pornirile astea si a aduce fotbalistii cu picioarele pe pamant...

 

La capitolul asta, s-a gresit foarte mult.

ThereauRistul04.10.2008 20:42
Mergeti la somn. Habar n-aveti care este insemnatatea cuvantului SUPORTER!!! Mi-e rusine de comentariile pe care le vad pe acest site.Numai mizerii! CE ATI SCANDAT DE FIECARE DATA CAND NU V-A CONVENIT "ANTRENORUL"??? "Lacatus!", NU? Acum il aveti si sunteti gata sa il aruncati la gunoi, uitand cate clipe minunate v-a adus acest TIP MODEST si totodata REALIST.

 

Stie ca suntem un popor de mahalagii si ne da lectii de moralitate!!! El, "tiganu", care "il tine pe Banel titular pentru ca e de-al lui". De retinut ca ne-a dus in grupele CL eliminand o echipa cu nume, Galatasaray, cu "tiganu" ala si cu "inaptul de Lovin" pe care ii huiduiti atat de copios!!!

 

Vochin a scris "Hai Marius!" cu o zi inaintea Steaua - Galatasaray, un articol impresionant si prin prisma faptului ca Andrei Vochin nu e un sustinator al Stelei, dar mai ales prin calitatea sa. Pe de alta parte pe site-urile "rosalbastre" comentariile pe tema "Lacatus e un 0 ca antrenor" au primat incurajarilor.

 

A trecut hopul cu Galata si l-am vazut pe Lacatus la Telesport vizibil emotionat de respectivul articol, chiar daca il citise si cu o zi inainte. Iovanovici ii citeste textul si face referire la "legenda antrenorului" la care nea Marius ii raspunde "Toate aceste lucruri ramaneau uitate daca Steaua nu se califica in Champion's League".

 

Asta inseamna sa pui pasiune, sa fii suporterul Stelei, nu doar din gura, in fata TV sau in tribuna, ci acolo unde conteaza, acolo unde s-au castigat meciuri mari, acolo unde s-a scris istorie!!! In ciuda lipsei de respect de care are parte din partea unor grupuri de "mari stelisti", presiunii exercitate de Becali, suporteri si presa, cat si alor impedimente, continua sa lupte intre hiene.

La sfarsitul acestui comentariu am o intrebare, la care astept si raspunsuri. PENTRU CINE?

 

:steagcruce: MANDRU CA SUNT STELIST!!! :steagcruce:

---------------------------------------------------------------

prietene hai k nu e placut sa ne tot "lovim "intre noi...iti voi raspunde normal si cilivizat.

 

1. vorbesti de Banel si Lovin...Banel e acelasi jucator care ne-a exasperat deopotriva pe toti..anti sau pro Lacatus...Lovin:)) nu stiu daca iti aduci aminte.Florin Lovin nu e numai un jucator modest,dar e unul din putinii jucatori care i-au reprosat in fata lui Marius Lacatus anumite lucruri( e si unul din motivele pt care e fluierat continuu)..ce a urmat?? excluderea din lot si neparticparea lui la stagiul cel mai important de pregatire din austria. ce a urmat dupa?? interventia patronului si "plasarea" lui Lovin in primul 11 cu toate ca ratase stagiul de pregatire...

 

2.tu vorbesti de un articol scris de un ziarist..:)) noi,restul contraatacam cu argumente ca Marius are mari carente ca antrenor!

 

3. ai dreptate Marius Lacatus e un MARE SUPORTER al Stelei nu un ANTRENOR cum ar trebui sa fie.!

 

4. la intrebare iti raspund sincer..pentru cine? in primul rand pentru el prietene pentru ca Marius dak va reusi la Steaua si sa dea Dumnezeu sa fie asa o va face in primul rand pt el,cert e la Marius ca o va face si pt Steaua..dar pana atunci mai e muuult..tare muuuult

Il Soldatino04.10.2008 20:42
Laca trebuia sa fac mai multe schimbari azi.in primul rand nu trebuia sa joace cu 2 inchizatori si cu Stancu varf impins.chiar nu vede nimeni ca el nu se decurca pe pozitia aia.trebuia jucat cu Radoi stoper langa Ghionea(asa Goe era odihnit si avea si mai mult viteza in aparare).la mijloc sa fi jucat cu tiago(Lovin a jucat tot timpul i ultimele 2 luni) singur si apoi o linie de 4 mijlocasi in spatele lui kapetanos.in astia 4 mijlocasi trebuia sa se gaseasca Neaga,Semedo pe centru si Ochirosii,szekely pe margini.trebuie sa joace si altii ca aia intra cu alta daruire pe teren,nu ca Dayro,Stancu care au facut egal cu fiorentina si cred ca pe otopeni o sa-i batem doar prezentandu-ne.Prima repriza parca nu stiau ca a inceput meciul.a 2 au mai incercat ceva dar degeaba.asta e.merem mai departe.Laca arata-ne ca sti fotbal(echipa trebuie rulata!!!!).Hai Steaua!!!!! pana la moarte..................

Dupa razboi multi viteji se arata. Daca jucam cum zici tu si faceam egal iti trecea prin minte alta echipa. Nu e vorba neaparat de cine intra. Astazi Lacatus a facut echipa cum si-o doreau multi: Toja stanga, Janos dreapta in locul lui Banel, Dayro si Stancu atacanti. Si tot degeaba.

 

Nu echipa este importanta ci atititudinea, determinarea jucatorilor si crearea automatismelor de joc.

 

Din pacate, Steaua are an de an fotbalisti dar ii lipsesc in anumite batalii exact celelalte caracteristici.

 

Lacatus? Hmmm, e posibil sa fie un antrenor slab dar ce vedem in prezent nu este o premiera: acum doi ani ne gandeam ca Oli nu stie fotbal apoi am vazut mediocritate la Hagi (desi se vedea clar ca omul muncea, dorea sa construiasca ceva, urmarea UN PLAN cu niste jucatori adusi de-a valma, la gramada).

 

Inainte de acestia a fost Zenga....care a sfarsit cum a sfarsit. Tocmai de aceea nu pot sa ma pronunt in privinta lui Laca...

 

Ce sa faci? Boloni este "ungur", Iordanescu "caschetar", Petrescu are minte si nu vrea sa devina sclavul lui Becali.

 

E cam greu sa gasesti solutii "steliste" in acest caz. Din pacate, unica situatie cand s-a reusit crearea unui stil de joc apropiat de ceea ce ne doream, a coincis (dracu sa-i ia pe Rosemborg) cu un ghinion teribil. Pacat....

xray_rom04.10.2008 20:44
@Adrian Steaua a incercat toate variantele sa sparga defensiva otopeniului. Si combinatii pe mijloc, mingi lungi si centrari. Daca aia se apara cu 11 oameni in caere ce vrei sa faci? da`mi o solutie.

Esti naiv, tu ai vazut in prima etapa Otopeni - CFR 0-3? Asta ca sa dau doar un exemplu. Doar Pandurii si Buzau nu au reusit sa bata pe Otopeni in campionatul asta. Hop si noi!

Ai uitat si de Dinamo_Otopeni 3-2 cand le-au tremurat chilotzii cainiilor.Ai vazut meciul ala?In ultimul minut a marcat Marius Nicolae. In acel meci i-au tavalit pe caini, nu a fost asa, o ocazie un gol.

Normal, meciul de azi nu isi are vreo scuza in nici un meci anterior al Otopeniului.

Trebuia sa batem cu atat mai mult cu cat am jucat si pe Ghencea unde vrem sa rupem Lyonul si Fiorentina!

Aici au prorocit bine cei de la Otopeni. Am intrat pe teren cu aerul lui Chelsea la Cluj. Cand ne-am trezit, nu mai era nici timp si nici loc de atatea picioare incat sa bagi si mingea-n poarta ... usor:))

Dar daca viata nu ar avea si noroc si ghinion, nu le-am gasi nici in DEX.

f234567k04.10.2008 20:45

Kapetanos și-a câștigat dreptul de a juca titular, a spus Lãcãtuș la conferința de presã.

 

Cate goluri mai trebuia sa dea , vreo 7-8?

ThereauRistul04.10.2008 20:45
Szekely. Slab baiatul. Cred ca fost umflat de presa. Il urmaresc de cateva meciuri. Nico prestatie buna, sa-mi fie cu iertare. Atat este de spus, dezamagitor se prezint Steaua. Hai sa fim obiectivi.

 

Sunt multi care l-au urmarit de cateva sezoane incoace. Crede-ma, a fost cel mai bun jucator din "zona" jucatorilor transferabili la o echipa "mare" din Romania.

 

Nu e de mirare ca si Rapid si Dinamo l-au vrut. Nu uita ca de vreo opt ani multi jucatori buni (sau care promiteau mult) au ajuns la Steaua si au sfarsit in anonimat...naiba stie din ce cauza (sau o stim cum totii si ne-am saturat sa discutam pe acest site). Szekely este un baiat extrem de talentat.

-------------------------------------------------

sunt de acord cu tine...szekely a dezamagit pana acum,dar e un baiat foarte talentat...mai mult eu spun ca a fost cel mai bun mijlocas dreapta in sezonul trecut.. dar logic vine si intrebarea...cum draq sa cumperi cel mai bun / promitator mijlocas dreapta din campionat si sa-l pui sa joace in stanga???

«167891014»