FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - CS Otopeni 1 - 1

«12314»
fcsteaua.ro04.10.2008 17:57

Steaua:

 

Zapata - Ogararu, Ghionea, Goian, Marin, Toja, Lovin, Rãdoi, Szekely, Dayro Moreno - Stancu.

 

Antrenor:

 

Marius Lacatus

 

Un meci extrem de slab facut de echipa noastra. Jucatorii au fost indolenti, antrenorul Lacatus nu detine inca informatii despre meciurile slabe facute de Steaua impotriva echipelor romanesti dupa partide bune jucate in Europa. Mai mult, antrenorul nostru nu a aflat inca reteta pregatirii psihologice a unui astfel de meci care poate face diferenta in economia unui campionat.

 

In prima repriza stelistii au preferat sa paseze mingile cu o suficienta socanta de parca erau campioni modiali invitati sa dea o reprezentatie la un meci de caritate. In cea de-a doua repriza ros albastri au urcat in atac dar inversunarea oaspetilor, lipsa ideilor tactice si a imaginatiei jucatorilor au facut ca poarta lui Cristi Munteanu sa ramana intacta pana in ultimul minut de joc. Aceasta dupa ce oaspetii marcasera un gol in urma unei faze de contraatac rapide.

 

Dupa un astfel de joc trebuie sa admitem ca ne va fi greu sa castigam aceasta editie de campionat. Stiu, sezonul este lung, fotbalul aduce multe schimbari, dar experienta bataliilor trecute ne-a aratat ca ori de cate ori ros albastii nu au reusit evolutii constant bune, au pierdut titlul de campioni. Mai mult, rivalele Dinamo si Rapid nu vor duce povara meciurilor solicitante din cupele europene, beneficiind de un plus de prospetime. Plecand de aici si rata accidentarilor va fi mai mica.

 

Zapata = 6

 

Marin = 6

 

Radoi = 7

 

Goian = 6

 

Ghionea = 6

 

Ogararu = 6

 

Lovin = 5

 

Toja = 5

 

Szekely = 5

 

Moreno = 6

 

Semedo = 5

 

Stancu = 4

 

Plesan = a jucat prea putin

 

Kapetanos = 7

maye04.10.2008 18:00

nimic...:|

Yoyoyoi04.10.2008 18:05

Jenanta echipa asta a Otopeniului. Absolut penibila. Astia ar trebui scosi din campionat pentru anti-fotbal, anti-joc si anti-bun simt....

MD_4Steaua04.10.2008 18:07

Ma lamureste cineva? Ce post joaca Toja in acest meci?

stelist24/2404.10.2008 18:08
Ma lamureste cineva? Ce post joaca Toja in acest meci?

are vreo importanta? ca nimeni nu ii paseaza ...

 

Jenanta echipa asta a Otopeniului. Absolut penibila. Astia ar trebui scosi din campionat pentru anti-fotbal, anti-joc si anti-bun simt....

 

 

da dar si atitudinea jucatorilor nostri lasa de dorit + lipsa de idei cauzata cred eu de aceasta atitudine

MD_4Steaua04.10.2008 18:09

Si totusi, fostul sau antrenor il recomanda mijlocas stinga, nu? Acum vad ca nu mai e la centru, dar joaca pe dreapta (?)

gicusocrate04.10.2008 18:11

cine stie mai multe de ce nu joaca golanski e alegerea lu Laca sau e inca accidentat?

zloty04.10.2008 18:12

Ce joc penibil avem

ps:si nu e vina otopeniului

Joga Bonito04.10.2008 18:12

"Din pacate Steaua continua seria jocurilor neconvingatoare in compania adversarilor modesti. "

 

Hai ca m-ai dat pe spate. 4-1 la Farul, 4-0 acasa cu Medias, care serie frate?

Ah... te refereai la jocurile de campionat disputate dupa meciuri de Liga Campionilor. Gen 1-0 acasa cu Pandurii ( dupa meciul retur cu Galatasaray) si acesta de fata dupa meciul extenuant de la Florenta.

Sper sa castigam cu 1-0 si sa continuam "seria jocurilor neconvingatoare".

maye04.10.2008 18:15

sa ma c*c pe antena 1 si pe toti din trustu ala...

LARI04.10.2008 18:16

Inainte de meci, imi parea extrem de rau ca n-am ajuns la meci. Acum imi pare rau doar ca nu sunt alaturi de ei, ca nu prea as fi avut ce vedea.

 

E adevarat ca marti au jucat in Liga, dar ma intreb de ce naibii mai avem atatea rezerve?

 

In fine... FORZA Steaua!

maye04.10.2008 18:26

Ogararu playmaker in meciul acesta....

Shabalala04.10.2008 18:27

Ce petarda e Szekely... ajungem sa ne fie dor de Banel...

jaap04.10.2008 18:29

Otopeniul joaca pentru...dinamu

CoRsSo04.10.2008 18:35

Ce diferente intre jocul otopeniului cu noi si cel din meciul cu prietenii nostri. jucam slab, Laca isi bate pur si simplu joc de toja.

Il Soldatino04.10.2008 18:41
"Din pacate Steaua continua seria jocurilor neconvingatoare in compania adversarilor modesti. "

 

Hai ca m-ai dat pe spate. 4-1 la Farul, 4-0 acasa cu Medias, care serie frate?

Ah... te refereai la jocurile de campionat disputate dupa meciuri de Liga Campionilor. Gen 1-0 acasa cu Pandurii ( dupa meciul retur cu Galatasaray) si acesta de fata dupa meciul extenuant de la Florenta.

Sper sa castigam cu 1-0 si sa continuam "seria jocurilor neconvingatoare".

 

Este vorba de o evolutie raportata la ultimii ani, o evolutie medie. Sper sa castigam macar cu 1 -0 si sa fii si tu fericit. Eu as fi vrut 5 - 0 cu 2 - 0 la pauza. Pentru ca aceasta este diferenta de valoare.

Guardian04.10.2008 18:44

kapetanos omu meciului , altii nu prea au miscat deloc

*poate bagã Dragomir o lege , cã ãsta deja numa e fotbal.

CoRsSo04.10.2008 18:44

ce experimente face si Lacatus. il baga pe plesan, care nu a mai jucat de atata timp. da gol kapetanos

fiara704.10.2008 18:45

Lacatus e un MARE antrenor (cam 120 de kg)

CoRsSo04.10.2008 18:48

lol

zloty04.10.2008 18:48

au fost prea buni

Joga Bonito04.10.2008 18:49

Incredibil...

Piece of Mind04.10.2008 18:49

RUSINE!

 

2 inchizatori cu Otopeniul? Laca, LASA-NE!

fiara704.10.2008 18:49

La-ca-toosh

La-ca-toosh

La-ca-toosh

La-ca-toosh

stelist24/2404.10.2008 18:50

mi-i mila pentru oamenii care platesc bani sa vina sa vada asa meci ...

«12314»