FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CFR Cluj - Steaua Bucuresti 1 - 1 (1 - 1)

«1345678»
john_8624.09.2008 21:34

kvsc e partea ungureasca de galerie?

Bluitza RELOADED24.09.2008 21:41

[...]

Bluitza RELOADED24.09.2008 21:59

[...]

Adrian24.09.2008 22:12

kvsc e numele pe care l-a purtat CFR Cluj in 1907, cand s-a infiintat.

in traducere daca nu ma insel insemna FC Cluj sau sc Cluj.

 

galeria asta si-a ales numele din motive stiute numai de ei.

 

trebuie insa sa stie lumea ca ei nu sunt o brigada ultras.

sunt doar niste oameni platiti de club ca sa mearga in deplasari si acasa si sa sustina echipa.

din cate am inteles transportul e asigurat de club.si mai sunt si alte "servicii" de care beneficiaza ei prin bunavointa clubului cefere.

 

printre ei sunt si romani, nu doar unguri.

 

sunt doar suporteri platiti.atat!

john_8624.09.2008 22:24

stiam ce inseamna kvsc, dar de asta am dedus ca e galeria ungureasca, nu cred ca sunt romani mandri de aceste initiale pe care le reprezinta.

Adrian24.09.2008 22:28

Mandria lor e platita.

Sunt oameni falsi.Ceferistii in proportie de 99% sunt oameni falsi!

 

Uitati-va la meci vineri.

Veti vedea.

dee25.09.2008 04:13
stiam ce inseamna kvsc, dar de asta am dedus ca e galeria ungureasca, nu cred ca sunt romani mandri de aceste initiale pe care le reprezinta.

 

kvsc=kolozsvari vasutas sport klub =clubul sportiv feroviar clujean

din cate stiu cam 60% sunt maghiari, restul romani. Nu stiu cat de mandri sunt cei 40%, adica inteleg sa ai respect pentru istoria clubului ,insa inceputul aceasteia se suprapune cu o perioada grea si nefasta din istoria noastra, iar folosirea initialelor unguresti mi se pare un afront adus celor care au avut de suferit. N-am inteles de ce n-au ales varianta romaneasca CSFC ,suna la fel de impronuntabil ca si KVSC :)

Oricum, nu sunt o brigada, ci un fel de AISS al lor: au o organizatie non profit, sedinte saptamanale, organizeaza deplasari in strainatate etc. Sunt tolerati de RMNS si CG, dar nu prea se inteleg, fiind singura galerie care sta la p2, restul fiind grupate la p1.

Virgil25.09.2008 04:40
Acest mesaj a fost editat de Marius: Astazi, 12:51 AM

Motivul editarii: Daca nu postezi on-topic zbori imediat de pe forum

 

Fiind clona individului care si-a permis sa intre pe acest forum doar pentru a provoca si a jigni, trebuia banat, conform regulamentului, chiar de la acest prim post. De unde atata toleranta pentru un astfel de dezaxat?

GuessWhoo25.09.2008 06:12
de curiozitate...care e peluza 2 la astia?

 

exista o singura peluza divizata pe verticala: cea de sus e considerata peluza 2, cea de jos 1. Galeria Stelei va sta la peluza 1, in timp ce galeria propriu zisa a CFR-ului (adica aia care se agita ceva mai mult decat majoritatea si canta) in partea opusa a aceleasi peluze, atat jos (romaniacs, cg etc) cat si sus (kvsc). Ti-am atasat o schita, ei stau in sectoarele 30, 31, 25 :)

 

@ms yoyo, am modificat

am bilet la peluza 1 in sectorul 25 , vreau sa stiu daca pot sa intru in sectorul 28 unde va sta galeria noastra! ma poti ajuta?

Yoyoyoi25.09.2008 06:47
am bilet la peluza 1 in sectorul 25 , vreau sa stiu daca pot sa intru in sectorul 28 unde va sta galeria noastra! ma poti ajuta?

te-ai scos :laugh:

 

ai bilet chiar in galeria CFR-ului. Poti sa intri in galeria Stelei doar daca sari gardul :laugh: dar nu-i sigur ca si reusesti.

Marius25.09.2008 06:49
Acest mesaj a fost editat de Marius: Astazi, 12:51 AM

Motivul editarii: Daca nu postezi on-topic zbori imediat de pe forum

 

Fiind clona individului care si-a permis sa intre pe acest forum doar pentru a provoca si a jigni, trebuia banat, conform regulamentului, chiar de la acest prim post. De unde atata toleranta pentru un astfel de dezaxat?

 

Pentru ca, la ora 1 noaptea, nu aveam de unde sa stiu ca e clona cuiva, mai ales ca in topicul de Sanctiuni nu este postat nimic referitor la el.

VISA25.09.2008 07:44

:steag_cruce_invers:

trebuie sa castigam cu orice pret

 

sirFlorin25.09.2008 07:49
:steag_cruce_invers:

trebuie sa castigam cu orice pret

si vom castiga cu orice pret...

NimVind25.09.2008 09:22

O sã fie greu insã am convingerea cã jucãtorii se vor mobiliza și o sã obținem victoria. Merg pe un 1-2!

GuessWhoo25.09.2008 10:33
am bilet la peluza 1 in sectorul 25 , vreau sa stiu daca pot sa intru in sectorul 28 unde va sta galeria noastra! ma poti ajuta?

te-ai scos :laugh:

 

ai bilet chiar in galeria CFR-ului. Poti sa intri in galeria Stelei doar daca sari gardul :laugh: dar nu-i sigur ca si reusesti.

daca acolo sta galeria cefereului atunci de ce sa mai pun bilete in vanzare in sectoru ala (si au fost destule un prieten a cumparat peste 30), banuiesc ca cei din galerie majoritatea au abonamente. sper ca o sa intru la noi !

 

4_ever_steaua25.09.2008 12:28

va fi un meci foarte dificil...dar o am presimtire ca Steaua va castiga DIN NOU

si pt galeria Stelei: sa`i terminaaaaaaati :X

 

FORZA Steaua fular-campionii

--Steaua4Ever--GaByoo725.09.2008 13:07
fular-campionii:hooray: Se stie ...
dee25.09.2008 14:21
daca acolo sta galeria cefereului atunci de ce sa mai pun bilete in vanzare in sectoru ala (si au fost destule un prieten a cumparat peste 30), banuiesc ca cei din galerie majoritatea au abonamente. sper ca o sa intru la noi !

 

nu cred ca te vor lasa sa intri in alt sector decat cel de pe bilet, doar daca vei face schimb cu cineva. sorry! Te-ai bagat direct in gura lupului si fix langa aia mai "rai" :))) Oricum, stai linistit, nu vei fi singur acolo, galeria lor ocupa cam 2/3 din sect.25, cam cat tine sectorul 31 de deasupra, in rest sunt simplii spectatori.

Mi+za25.09.2008 14:29

Intrebare: Se pot cumpara bilete de la galeria Stelei care face deplasarea ?

dr.adrian925.09.2008 14:37

aveti ba grija ce bannere aveti si ce strigati. in caz de bannere si strigari rasiale sau xenofobe pierdem cu 3-0 direct. si dupa ce sa intamplat in jiulesti abia asteapta comisia sa ne traga prin bat

Yoyoyoi25.09.2008 14:56

mai sunt stelisti cu bilete in sectorul 27. Cei care aveti bilete in sectoarele 24, 25, sau 26 puteti sta si in sectorul 27, ca nu sunt delimitate sectoarele decat sectorul 28 e despartit printr-un gard.

 

Sectorul 27 o sa fie un fel de zona tampon plin cu stelisti kamikaze :D

Khalid25.09.2008 16:21

Cine are de vanzare 2 bilete pentru meciul de vineri si la ce pret?

mNiosu25.09.2008 16:33

Sper sa batm dar imi e frica sa dau un pronostic. Poate fi foarte imprevizibil jocul asta. Sper doar ca jucatorii sa joace concentarti si sa fie macar in 80% forma...

 

FORZA Steaua... :steag_cruce_invers:

kapp0ne25.09.2008 18:26

Stie careva la cat se pleaca maine din buc? astept msg privat

RBK25.09.2008 18:31

nu se mai spune pe forum

«1345678»