FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CFR Cluj - Steaua Bucuresti 1 - 1 (1 - 1)

«1238»
Virgil21.09.2008 12:44

Vineri 26 septembrie, campioana CFR intalneste pe terenul propriu din cartierul Gruia, vicecampioana ligii 1 si campioana sufletelor noastre, Steaua Bucuresti.

Meciul este programat sa inceapa de la ora 20:45, iar cei care nu vor putea sa urmareasca pe viu aceasta partida, o vor putea urmari pe postul de televiziune Antena 1.

 

Brigada de arbitri va fi stabilita cu cel tarziu 2 zile inainte de data disputarii meciului.

 

Precum se stie, desi avea un lot numeros si omogen, CFR a facut in vara alte cateva transferuri, care au tras serios in jos jocul echipei, ca urmare a neacomodarii unora dintre jucatorii noi. Astfel ca dupa 6 etape disputate, echipa lui Paszkany si Muresan se afla surprinzator, in a doua jumatate a clasamentului.

 

Cum in astfel de situatii responsabilitatea rezultatelor si a locului ocupat in clasament revin antrenorului, vajnicul caine rosu pana la moarte-Andone- a fost sacrificat. Locul i-a fost luat de nimeni altul decat Maurizio. Secundul sau.

 

thumb_size1.jpg

 

Imediat dupa numirea sa, Maurizio Trombetta, a obtinut 2 victorii din 2 meciuri. Nu as vrea sa-i diminuez meritele, dar gurile rele spun ca la Bistrita CFR-ul a castigat cu 2-1 dupa 2 gafe monumentale ale portarului nostru Tatarusanu, imprumutat pana in vara la Gloria.

 

Contra renumitei AS Roma, aflata in deriva dupa decesul presedintelui ei Sensi, CFR a reusit un joc bun terminat dupa cum se stie cu o victorie - 2-1 - care putea fi chiar mai consistenta. Tocmai pentru ca Roma se afla in cadere libera, victoria CFR-ului e cumva pusa pe seama sansei.

 

Pe de alta parte, Steaua a realizat o a doua repriza buna in fata Bayernului in TFR si numai ghinionul a privat-o de cel putin 1 punct. Momentan se afla pe locul secund in campionat, fiind devansata de Unirea.

 

Se poate spune ca la ora aceasta cele doua echipe se afla in forma si ca vor lupta aprig pentru obtinerea victoriei. Prima sansa apartine, fara sa ne ascundem dupa deget, echipei gazda. In sprijinul ei vor veni iarba verde de acasa si publicul propriu. Galagiosul public propriu, care doreste revansa dupa umilitorul 1-3 din primavara.

 

Steaua va dori sa-si apropie cele 3 puncte si va juca pe viata si pe moarte. Nu mai e loc pentru puncte pierdute, pentru ca Unirea lui Dan Petrescu atat asteapta. Sa se duca la 5 puncte de noi.

 

Sper ca Marius sa-si motiveze foarte bine trupa si sa aleaga cea mai buna strategie pentru a invinge o echipa inca euforica (probabil) dupa victoria obtinuta pe Olimpico din Roma.

 

thumb_size2.jpg

 

FORZA Steaua!

 

Pronostic pentru acest meci: 1, x, 2

 

http://www.trilulilu.ro/alexandru26/f00bb2b4781374

 

http://www.trilulilu.ro/alexandru26/f012cab9511384

 

.Ax3L.21.09.2008 12:48

vrei sa spui pronostic 2 solist

Virgil21.09.2008 12:51

Sigur ca as vrea sa iasa 2-ul, dar precaut e sa joci tripla. :)

danimarcu21.09.2008 13:00
Sigur ca as vrea sa iasa 2-ul, dar precaut e sa joci tripla. :)

Dar si castigul e mai mic..))

 

Ar fi bine sa-i batem,le-am mai da peste nas un pic dupa victoria de la Roma.

Sper intr-un 0-1,dupa un meci spectaculos.

LARI21.09.2008 13:28

Eu sper sa nu le dam nicio sansa de contraatac. Doar asa pot castiga ei in fata noastra. De fapt, asa au castigat cele mai multe puncte si sezonul trecut.

Ardelean21.09.2008 14:08

Clar ca este un meci de 1sau in cel mai fericit caz de x. La cum joaca CFR Clujul mirama-s sa ia Steaua 3 puncte de la Cluj.

 

Clar ca este un meci de 1 sau in cel mai fericit caz de x. La cum joaca CFR Clujul mira-ma-s sa ia Steaua 3 puncte de la Cluj.
c.ronaldo1721.09.2008 14:18

Normal ardelene, e foarte greu sa iei pe Wembley de Romania 3 puncte. Doar nea popicu de la Iasi o mai face din cand in cand si Craiova daca se arbitreaza corect.

MoWeed21.09.2008 15:19

Batem la Cluj!

sabin130721.09.2008 15:55

Trebuie sa atacam. Din min 1 pana in minutul 90.

cristy.steaua2121.09.2008 19:17

batem cu 1 sau 2-0...

 

 

stie cineva unde va sta galeria Stelei??? :steag_sah_mic:

MALDINI21.09.2008 19:47

Sper sa batem sa ne mentinem acolo sus unde ne este locul :steagcruce:

vlad7521.09.2008 20:06

Mie imi este foarte teama de Fabianni de la CFR. Si de Semedo,evident!

1uLy4Nn21.09.2008 20:07

cat de frumos ar fii sa ii batem la ei aks...sa ii aducem cu picioarele pe pamant ca deja se cred extraterestrii :-j

 

sper intr-o victorie frumoasa a echipei noastre

Yoyoyoi21.09.2008 20:17
batem cu 1 sau 2-0...

 

 

stie cineva unde va sta galeria Stelei??? :steag_sah_mic:

tot acolo unde am stat si in anii trecuti... sa vedem daca incapem acolo...

Adrian21.09.2008 20:20

They will burn!!!

 

 

P.s.

 

Ardelene invata sa scrii si mira-te abia dupa aia.

cristy.steaua2121.09.2008 20:26
Mie imi este foarte teama de Fabianni de la CFR. Si de Semedo,evident!

 

 

 

u cu cine tii??

fabianii nu mai e la CFR...si Semedo este la Steaua... :clap:

EternalK21.09.2008 20:39

familiarizat cu notiunea de sarcasm ?!

LARI21.09.2008 20:42

Lasati, bai, omu' in pace, ca si mie mi-e teama de Andone si de Adrian Anca

DelPiero1021.09.2008 20:52
familiarizat cu notiunea de sarcasm ?!

Trebuie sa ai si nitel creier pt a intelege sarcasmul...

steaua_gloria21.09.2008 21:02

Derbiul UCL , pronostic 1-1

danimarcu21.09.2008 21:16
Lasati, bai, omu' in pace, ca si mie mi-e teama de Andone si de Adrian Anca

Nici cu antrenorul-jucator Dorinel Munteanu nu sunt linistit... :gathering:

Acu' serios: cel mai frica imi este de arbitrajul pro-franari...

In rest,daca ne facem jocul nu avem cum sa nu-i batem.

Ar fi un pas urias sa invingem la Cluj...

Melku21.09.2008 21:22

Intr-adevar este un meci de 1, X, 2 orice se poate intampla, Putem castiga in masura in care Lacatus reuseste sa ii monteze serios, ca pentru un meci de Champions League (pana la urma este un meci intre doua echipe de CL) si sper ca jucatorii sa fie mai atenti la finalizare, Dayro sa nu mai fie bezmetic, putin mai ordonat, Arthuro sa traga mai tare de el.

MALDINI21.09.2008 21:41

A spus cineva pe forum ca la meciul cheferistilor au cantat "ce drog ciudat"....linia melodica si unele versuri ca ale noastre...dupa celebrul plagiat : Steaua .... victorie...

Adrian21.09.2008 21:44

vor muri sugand!

john_8621.09.2008 21:45

sper sa ii calcam in picioare la ei acasa. 2 solist.

«1238»