FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Roakery Exclusiv

«1789101115»
CatalinBerceni06.09.2008 07:41
Videoclip nou Metallica.

Bun,chiar asteptam acest videoclip.

 

Dap belea clip dar nu prea am inteles dc prima data moare un american , iar apoi se pune in lumina faptul k americanii ar ajuta musulmanii cand ei acolo s-au dus sa le fure petrolul si sa mai dea de lucru firmelor americane, construind autostrazi si cladiri numai cu firme americane

adidwu08.09.2008 18:11

Melodia asta are pasaje intregi care amintesc de Metallica din vremurile de glorie.

Seamana putin cu Fade to black, si din fericire are o durata care permite sa o savurezi.

Asa ca Death Magnetic(care se lanseaza oficial pe 12 septembrie) se anunta un album mai reusit ca St.Anger.

Parerea mea.

CatalinBerceni10.09.2008 09:13
Melodia asta are pasaje intregi care amintesc de Metallica din vremurile de glorie.

Seamana putin cu Fade to black, si din fericire are o durata care permite sa o savurezi.

Asa ca Death Magnetic(care se lanseaza oficial pe 12 septembrie) se anunta un album mai reusit ca St.Anger.

Parerea mea.

Nu sunt un adept al celor de la Metallica dar canta destul de acceptabil, imi plac formatiile mai agresive gen Burzum, Pantera,Crematory etc....:D

razvan_stelist200713.09.2008 17:54

linkin park si nirvana(asta cand eram mai mic) :clap:

adidwu13.09.2008 21:37
linkin park si nirvana(asta cand eram mai mic) :clap:

Fara suparare,dar daca acum ai 15 ani ,cam pe la ce varsta ascultai Nirvana?

razvan_stelist200713.09.2008 22:31

pe la 12-13...cand eram clasa a 5a

CatalinBerceni14.09.2008 10:04
pe la 12-13...cand eram clasa a 5a

 

Ok ...atunci respect, dar pentru Linkin park...nu stiu cat respect pot avea :D

adidwu14.09.2008 10:41
pe la 12-13...cand eram clasa a 5a

 

Ok ...atunci respect, dar pentru Linkin park...nu stiu cat respect pot avea :D

Pentru inceput e bun si Linkin park,pe viitor mai vedem.

CatalinBerceni14.09.2008 11:50
pe la 12-13...cand eram clasa a 5a

 

Ok ...atunci respect, dar pentru Linkin park...nu stiu cat respect pot avea :D

Pentru inceput e bun si Linkin park,pe viitor mai vedem.

Dap poate pe viitor va progresa la ceva mai violent :D

 

razvan_stelist200714.09.2008 16:29

nu imi place rockul violent.nu inteleg de ce nu iti place linkin park ca dupa mine sunt cea mai buna formatie rock

AdyX14.09.2008 17:02

Nu orice are chitara este rock :)

 

In alta ordine de idei, daca o sa "treci" catre alte genuri, incet, incet, o sa vezi ca o sa-ti placa si metal-ul mai agresiv ;)

adidwu14.09.2008 17:49
nu imi place rockul violent.nu inteleg de ce nu iti place linkin park ca dupa mine sunt cea mai buna formatie rock

La un anumit moment o sa vrei ceva in plus fata de nu-metal.

Adrian14.09.2008 18:40
pe la 12-13...cand eram clasa a 5a

 

 

Ce minte asta micu'!

 

Te interesa pe tine rocku' la 12 ani cum ma intereseaza pe mine muzica populara acum.

razvan_stelist200714.09.2008 19:07

nu mint :dry: dar aveam niste prieteni foarte buni care ascultau si "m-au virusat" si pe mine cu rockul....

Adrian14.09.2008 19:13
:wanker:
adidwu14.09.2008 20:05
nu mint :dry: dar aveam niste prieteni foarte buni care ascultau si "m-au virusat" si pe mine cu rockul....

Te cred,eu la 12 ani am ascultat Nirvana si Metallica si din pacate pentru mine nu am inteles nimic.

Putin mai tarziu am devenit pasionat de rock.

Si de la Nirvana ce melodii apreciezi in mod special?

DelPiero1014.09.2008 20:22
:wanker:

Asta-i manelar d-ala... :bananadance: ce o are iubita pe Palmela!

Adrian14.09.2008 20:22

Taci ba...ca si tie iti place(maneaua, evident!)

CatalinBerceni14.09.2008 20:54

Sunt si eu de parere ca este ceva neinregula pe aici, faza cu indoctrinarea de la prieteni este clasica iar cand un manelar spune rock se gandeste la Linkinpark si Metallica,nu-i place rock-ul violent.....ce inseamna violent in rock? tobele batute tare?? bass-ul? cand o melodie este cu adevarat violenta? parerea mea ca atunci cand se canta de teme violente, rock-ul difera prea mult de la o melodie la alta, sunt foarte multe genuri incat sa nu-ti placa ca om.

Cat despre intrusul nostru sa avem mila cu el...la 12 ani poate are o sansa de scapare din lumea celor care "este" :))

Adrian14.09.2008 21:13

Eu zic ca daca ar asculta Led Zeppelin - Stairway to Heaven , ar face pe el de frica.

CatalinBerceni14.09.2008 21:39
Eu zic ca daca ar asculta Led Zeppelin - Stairway to Heaven , ar face pe el de frica.

 

dAP la cat de agresiva este melodia aia ma ascund sub pat, dau foc la culturi, si arunc copii in fatana

Adrian14.09.2008 21:41

Dar daca o asculti invers, te asigur ca ti se ridica macar paru de pe picioare...

 

Mai ales cand auzi : " six six six, who's power is satan" si din alea :))

razvan_stelist200715.09.2008 14:38

de la nirvana imi plac cel mai mult lithium si the man who sould the world

adidwu15.09.2008 18:14
de la nirvana imi plac cel mai mult lithium si the man who sould the world

Corect este "The Man Who Sold the World" ,cover dupa David Bowie.

CatalinBerceni15.09.2008 20:40

WTF......Hail satan, die god

«1789101115»