Artista germana Natascha Stellmach a declarat ca este in posesia cenusii lui Kurt Cobain, si ca o va fuma intr-un joint, la deschiderea unei expozitii de arta.
Courtney Love a declarat in luna mai ca cenusa fostului sau sot a fost furata din locuinta ei.
Artista germana, care este o fana declarata a trupei Nirvana, nu a vrut sa recunoasca daca a furat cenusa, spunand doar ca a intrat in posesia urnei.
Fumatul cenusii va avea loc la sfarsitul expozitiei, pe 11 octombrie, publicului permitandu-i-se sa asiste la ceremonie.
Natascha Stellmach spune ca aceasta ceremonie va fi punctul culminnant al expozitiei.
Mi se pare o porcarie asta, cine plm ar avea o placere sa fumeze o persoana incinerata....mai bine facea o tigara cu iarba simpla...si gata
