Apropo, e ceva in Romania care sa iti placa?
Eva Kent. Cica se babardeste pentru 300 de euro ![]()
![]()
![]()
Apropo, e ceva in Romania care sa iti placa?
Eva Kent. Cica se babardeste pentru 300 de euro ![]()
![]()
![]()
Exista cumva muzica buna Romanesca? Rockul romanesc e vai de capul nostru..
Pai daca cei de la Zero, sunt considerati cei mai valorosi rockeistii din Romania, atunci?
Exita IRIS!
@SteauaB
Ba, tie macar romancele iti plac?
Exista cumva muzica buna Romanesca? Rockul romanesc e vai de capul nostru..
Pai daca cei de la Zero, sunt considerati cei mai valorosi rockeistii din Romania, atunci?
Iti recomand formatiile Luna Amara,Trooper si chiar Negura Bunget.
Sper sa nu-ti para lipsite de ABC-ul rockului.
SteauaB este un fel de raduu banciu , tare mi-e sã nu fie chiar el .
@SteauaB
Du`te tu tata in Angola ca au aia o muzica pfff..aur...ce`ar fi sa te duci la cules de melci prin Uzbekistan daca tot esti asa anti-roman si anti-tot in general...
Un studio realizat de un student la sociologie din California, pe nume Virgil Griffith, a demonstrat ca ascultatorii de muzica rap, pop si dance au cel mai scazut nivel de inteligenta.
Cei mai inteligenti, conform acestui studiu, sunt ascultatorii de muzica clasica, in special cei care il prefera pe Ludwig Van Beethoven.
La mijloc se situeaza ascultatorii de rock si metal, cu precizarea ca acestia sunt mai aproape de ascultatorii de muzica clasica in ce priveste nivelul intelectual si cultura generala.
Subiectii studiului realizat de Virgil Griffith au fost preponderent tineri, cu varste cuprinse intre 13 si 35 de ani.
Acestia au fost rugati sa completeze un test de inteligenta, dupa care au precizat care sunt preferintele lor muzicale. Cele mai putine puncte la testul de inteligenta le-au obtinut fanii artistilor Lil Wayne si Beyonce.
O precizare interesanta: rezultate foarte bune la test au obtinut fanii trupei Radiohead.
MetalHead.ro
teapa f** de evrei
Cine merge la ac/dc?
Cine merge la ac/dc?
Prima oara am crezut ca este o vrajeala aparuta printr-o gazeta de perete. Banuiala mi s-a confirmat in cele din urma. AC/DC chiar nu vine in Romania!
Adica pentru Depeche Mode (mi-am luat bilete) se face tambalau iar pentru AC/DC absolut nimic?
Cu AC/DC am crescut.! Imi aduc amine cum in liceu aveam un prieten foarte bun,cel mai bun prieten, fan AC/DC.Avea pereti plini cu postere cu celebrii australieni.De la el m-am molipsit si eu. Si prietenul asta al meu semana cu Angus Young,atat ca fizionomie cat si ca vestimentatie adoptata. Cand il vad pe Serban Huidu,imi amintesc de colegul meu Romeo.Dar Huidu este mic copil pe langa cat de tampit si dezinvolt era amicul meu. Romeo avea o geaca de blugi,fara maneci ,pe care avea cusut din piele sloganul celebrei trupe rock. La concertul aniversar de"15 ani" al lui Iris,un prieten bun cu Minculescu,dar si cu Romeo ,i-a facilitat intrarea la cabine lui Romeo.S-a ales cu o semnatura pe geaca aceea de blugi din partea lui Cristi Minculescu. Dupa cateva zile am imprumutat geaca de la Romeo si considerand ca e prea "jegoasa" am spalat-o la masina.Evident ca s-a dus autograful de la Cristi Minculescu. Cand i-am predat geaca lui Romeo ii zic"Uite,ti-am spalat geaca!". Cand a vazut-o curata si fara semnatura lui Minuclescu mi-am luat o portie mare de injuraturi! ![]()
AC/DC...pacat ca nu vin in Romania sa concerteze! Singura formatie rock pe care as dori din tot sufletul s-o vad aici in concert! ![]()
Iar ca solist pe inegalabilul BRUCE SPRINGSTEEN!
Ce teapa ordinara!
Si eu am crescut cu ei.
Cand m-am insurat, i-am spus nevestei: Sa stii, daca ajung AC DC in Romania, daca e nevoie vand din casa si tot ma duc. Sa nu zici ca nu ti-am spus.
Si uite cum mi-audat astia sperante si pe urma mi le-au facut zob!
Rusine!
Ce teapa ordinara!Si eu am crescut cu ei.
Cand m-am insurat, i-am spus nevestei: Sa stii, daca ajung AC DC in Romania, daca e nevoie vand din casa si tot ma duc. Sa nu zici ca nu ti-am spus.
Si uite cum mi-audat astia sperante si pe urma mi le-au facut zob!
Rusine!
Ia citeste pe site-ul lor despre concertul din Romania.
http://acdc.com/index-orig.php
Pai AC/DC era trupa de Arenele Romane???? Sa fim seriosi! Ca veneau si din Europa la concertul lor!
Daca Iris umple Polivalenta ,dar o trupa de calibrul lui AC/DC!
Asta da: E muzica rock:
Nu, ce ascultati voi, Iris,Luna sarata, Holoistii si nu mai stiu ce.
Du-te ba tare d-acilea!
SteauaB
)
Ce glume ai in tine...
Phoenix la da la eium la copilasii aia in orice zi a saptamanii.
Hai, du-te si cauta niste rock suedez de violat copii si lasa-ne.
Ia fiti atenti:
Muzica minunata.
Azi nu se prea mai face. Dar nu vorbesc aici de Romania. Ma refer la nivel mondial.
Apar tot felul de rahaturi de r&b si chinezarii cu love multa care apeleaza la adolescente tampite si la cocalari mai mult decat mai putin homosexuali.
Nici Rap bun nu se mai face. Mi-e dor de NWA.
Macar avem astea ![]()
Va spun sincer, Inceputul trebuie sa fie imnul Stelei......
Nici Rap bun nu se mai face. Mi-e dor de NWA.
Old-school rules!
Inainte exista un 2Pac, NWA, Notorious BIG. Acum numai de-astia gen Soulja Boy sau Jumatate de Dolar care canta numai cate femei si bani au ei(desigur sunt si exceptii, dar ele sunt rare).
Ai mare dreptate; in toate tarile, muzica devine din ce in ce mai comerciala. Nu mai transmite nici un mesaj, ritmurile sunt din ce in ce mai asemanatoare...
@SteauaB
Mai lasa-ne cu suedezii tai superiori romanilor in toate domeniile(chiar si in fotbal desi singurul jucator cu adevarat impresionant al lor este bosniac). Chiar daca nu ascult rock si nu imi place nu am cum sa nu recunosc valoarea unor trupe precum Iris sau Phoenix.
gone
Nici Rap bun nu se mai face. Mi-e dor de NWA.
Asta asa este. Dar rap-ul romanesc este in continuare la un nivel foarte bun, parerea mea! Cel strain ![]()
Asta asa este. Dar rap-ul romanesc este in continuare la un nivel foarte bun, parerea mea! Cel strain![]()
Aici recunosc si eu. Rap:ul romanesc este bun, chiar foarte bun. Daca Parazitii ar fii cantat pe limba engleza, cu dialect American....Era ceva.
@SteauaB
Si ce daca nu canta pe engleza cu dialect american? Ce tre sa fii american sa fii valoros?
Nu sunt numai Parazitii, sunt multi alti artisti de rap romanesc care se compara cu cei straini
@SteauaBSi ce daca nu canta pe engleza cu dialect american? Ce tre sa fii american sa fii valoros?
Vai de capul tau. Vai...your head.. Am zis eu ca e mai "cool" sa fii american?
Da, mai exista C.T.C Veritsaga etc. Insa nu pe limba engleza...
mah....v-am lasat sa aberati pe aici...da' nu e bine...ca va prostiti...
Rap-ul romanesc sta foarte prost.
Daca voua va place sisu si puya...mhmmm...slab!Slab de tot!
In Romania sunt cativa care fac rap de calitate, intr-adevar. Dar sunt foarte putini. Ma refer aici la cei care scot albume. Ca sunt multi freesyleri care baga de te doare capu.
In Romania: Parazitii, Ghetto Dacii si Racla.
Cam astia fac ce trebuie.
Ghetto Dacii erau cei mai buni! Nu faceau ei cacaturi comerciale si nu au prins.
Racla s-a dus(Rimaru si K-gula erau foarte,foarte buni) si au mai ramas Parazitii.
Restu, BUG, La Familia, cine plm mai e....no tengo dinero astia de sug de la moga, astia sunt varza!
Ia fiti atenti:
Asta e ceva ce ar canta cei ca SteauaB
Asta e rap adevarat
SteauaB, gandeste-te ca tu esti Assasin si MoMoney si ca eu sunt Ice ![]()
Rap-ul romanesc nu inseamna doar Sisu si Puya. Si oricum, Sisu canta in continuare un hip-hop foarte bun. Puya s-a mai cocalarizat in ultima vreme. De la versurile: "Ce? A-ti uitat cumva limba romana? / Stiu, nu e cool cand va luam ..." a ajuns la "Is this, is this the life". Dar in intr-o-ul albumului asta scos acuma recent are o vorba foarte adevarata: "2009, nu se mai canta cu pac-pac".
Racla si Getto Dacii nu imi plac. Adica, plm, nu mai merge. Apreciez ca ei vor sa sustina miscarea hip-hop, dar mie nu imi plac.
Cedry2k (cel mai bun), Nimeni Altu, Veritasaga, Guess Who, Spike, Parazitii, Sisu, Vescan, Rappy, CIA, Cumicu, Bitza... si avand in vedere ca majoritatea sunt tineri, viitorul suna bine.
Uite cate ceva nou:
Guess Who - Ca 2 flori (calitatea suge)
Am ales ce e mai bun din 2009.
Am uitat de Veritasaga.
Corect. Si ei sunt foarte buni.