Noul clip Rammstein:
Noul clip Rammstein:
mos craciun e rocker, chiar daca unii spun ca e dinamovist ![]()
La concertul Tarjei, de aseara, printre altele:
cauta pe Rock Box, acolo e un loc unde se gasesc multe.
a fost cineva zilele astea la Ostfest? care dintre trupe v-a motivat sa mergeti si cum v-a placut festivalul?
Eu am fost in ziua a treia.Cred ca cel mai mult am fost pentru WASP, desi ar fi fost a treia oara cind ii vad, dar nici cu celelalte trupe nu mi-e rusine.A fost o caldura infernala, si in continuare mi se pare nesimtit pretul de 6 lei pentru un pahar cu APA- asta la minusuri.Publicul putea fi mai activ, dar cred ca iarasi caldura a fost de vina.trupele: LOT au cintat ce stiu ei, bine, dar multa lume inca se foia.WASP (cel putin pentru mine n-au cum sa sune naspa) au facut un show bun, dar putin cam scurt.Megadeth au avut ceva pb de sunet la inceput, dar si-au revenit, si fata de Sonisphere au cintat cu chef.Motorhead nu face parte din preferintele mele in mod special, dar era o ocazie (cred) unica sa-i vad, avind in vedere virsta lor.Neavind termen de comparatie, mie mi s-a parut ca au sunat bine, energic si foarte "loud".Solo-ul de tobe a lui Mickey Dee a fost unul dintre cele mai bune pe care le-am vazut.Per total, nu regret nici un minut din cele 12 ore in care soarele m-a torturat(7 ore a fost drumul cu o masina fara AC).Next stop: Therion, si,cu putin noroc Artmania.
eu am vrut sa merg duminica special pentru Lake of Tears, pe care i-am vazut si cu un an in urma in concert. Din pacate insa, considerandu-i o trupa importanta, am presupus ca vor canta in timpul serii, sau printre ultimele. Cand m-am trezit pe la ora 5 sa ma duc la festival am vazut pe program ca au inceput pe la ora 4... Sper ca ti-au placut.. eu m-am zgariat pe ochi o seara intreaga pentru greseala asta.
Versurile se potrivesc binisor pe ce i s-a intamplat ieri unui politician:
You steal from the hungry... you take from the poor
You swindle the rich man... and then you steal more
Greed is your life-blood... and white collar crime
Your hands don't get dirty... no, you steal with your mind
But the days of your reign... are all over now
The fortress you built for yourself, has come crashing down
[Chorus:]
There is no shelter... (no shelter)
No limos, no yachts, no homes
There is no shelter... (no shelter)
Vultures pick at your bones
Welcome to main street... you forgot your champagne
All of your off-shore accounts, have gone down the drain
Your stocks are all worthless, your paper trail burns
Your riches have turned into rags, the tables have turned
An eye for an eye... justice is served
Vengeance is ever so sweet, when you get what you deserve
No, no, no, no!
[Chorus:]
There is no shelter... (no shelter)
No limo's, no yachts, no homes
There is no shelter... (no shelter)
Vultures pick at your bones
There is no shelter... (no shelter)
Only life in your cell
There is no shelter... (no shelter)
No, you can't take it with you to hell
[solo]
[Chorus:]
No shelter... (no shelter)
No limo's, no yachts, no homes
There is no shelter... (no shelter)
Vultures pick at your bones
There is no shelter... (no shelter)
Only life in your cell
No shelter... (no shelter)
No, you can't take it with you to hell
Mihnea Blidariu, unul dintre cei doi vocalisti Luna Amara, a fost legitimat "in vederea amendarii" (citat din jandarmul care a efectuat legitimarea) dupa recitalul sustinut de formatie la festivalul Tuborg Green Fest/ ROCK THE CITY, in data de 29 iulie.
"La piesa Albastru, am facut o dedicatie Jandarmeriei Bucuresti, mentionand ca este pentru baietii cu scuturi si bastoane care au batut oameni nevinovati in Piata Universitatii, in ianuarie si februarie 2012. Apoi am spus: daca vreti, ridicati degetul mijlociu pentru Jandarmeria Bucuresti. Dupa concert, mai multi jandarmi m-au asteptat la intrarea in backstage, m-au legitimat si mi-au spus ca ma vor amenda pentru jigniri aduse organelor de ordine, potrivit legii 61/1991, art. 3, punctul 1. I-am intrebat la ce se refera si mi-au raspuns ca e in legatura cu afirmatiile despre batutul de oameni nevinovati; dupa ce m-am aratat foarte mirat de chestia asta, au mentionat si faza cu "degetul mijlociu"... Am refuzat sa semnez procesul verbal si am plecat." relateaza Mihnea Blidariu.
Articolul din lege precizeaza urmatoarele: Constituie contraventie [...] savarsirea in public de fapte, acte sau gesturi obscene, proferarea de injurii, expresii jignitoare sau vulgare, amenintari cu acte de violenta impotriva persoanelor sau bunurilor acestora, de natura sa tulbure ordinea si linistea publica sau sa provoace indignarea cetatenilor ori sa lezeze demnitatea si onoarea acestora sau a institutiilor publice.
Mihnea Blidariu NU a savarsit fapte, acte sau gesturi obscene si nu a proferat injurii, expresii jignitoare sau vulgare in public. Vocalistul a facut publicului o sugestie, pe care acesta a fost liber s-o urmeze sau nu. Din pacate, nu mai mira pe nimeni ca Jandarmeria Bucuresti a ajuns la astfel de acte de intimidare, inclusiv la adresa artistilor, in debutul unui festival international.
In eventualitatea in care va primi amenda, artistul a declarat ca o va contesta. De altfel, Mihnea Blidariu se mai afla in proces cu Jandarmeria Bucuresti pentru contestarea altor doua amenzi contraventionale, primite in urma protestelor din 15 artie 2012, din fata Ministerului Mediului, impotriva proiectului de la Rosia Montana.
sursa: metalhead.ro
olistul trupei Iris, Cristi Minculescu, a declarat intr-un interviu acordat Rock FM că motivul retragerii sale are legatură cu 'degradarea morală care ne inconjoară', motivele financiare nefiind cele hotaratoare.
'Decizia a fost luată nu in mod spontan. M-am mirat si eu că am ajuns in pozitia aceasta de a decide să parasesc trupa. Este o decizie care nu are sub nicio formă nicio legatură cu baietii din trupa ci pur si simplu cu vremurile pe care le traim si cu degradarea morală care ne inconjoară in momentul de față in Romania anului 2012', a afirmat Minculescu.
El a precizat că se retrage de la Iris, nu si din muzica
'Nu mă retrag din muzica mă retrag de la Iris. Repet, m-am mirat si eu că am ajuns să iau decizia aceasta, dar e singurul moment in care nu-mi pare rau. Deocamdata singura certitudine tristă e că nu voi mai fi la Iris. Nu stiu ce voi face. Mă linistesc si eu un pic, să ies din presiunea asta, a obiectivelor pe care le-am avut de-a lungul timpului si cu siguranță că veti afla primii ce am de gand', a spus Minculescu in interviul acordat.
Artistul a afirmat că nu există nicio sansă de a reveni asupra deciziei sale. 'Nu e vorba de niciun conflict, baietii chiar mi-au respectat decizia si nu are legatură in plan personal cu niciunul dintre ei. Vreau să le multumesc lor si vouă pentru suportul moral de acum trei ani si jumatate', a mai spus el.
Cristi Minculescu i-a urat succes lui Toni Șeicarescu, cel care ii va lua locul in trupa 'Acum trebuie să-i urez succes lui Toni, pentru că o să aibă o treabă de facut', a mai spus el.
'Eu mă bucur foarte mult ca mai ales pană in 1989, au fost foarte multe momente cand am simtit că toate sperantele lor (ale fanilor - n. red.), erau in noi si, fiind eu in față, in linia intai, erau in mine. Și chiar m-am simtit onorat si privilegiat pentru chestia asta, a fost o onoare extraordinar de mare ca, fiind acolo, in linia intai, să reprezint sperantele si visele unor generatii intregi. A fost frumos, dar orice vis frumos dispare dimineata si momentul asta a venit acum', a mai spus Minculescu in interviul acordat.
mda... vorbe, legende, povesti. asa era si cand a plecat Kempes
mda... vorbe, legende, povesti. asa era si cand a plecat Kempes
Rammstein a confirmat prin intermediul site-ului oficial ca va concerta din nou in Romania. Evenimentul urmeaza sa aibe loc in data de 28 iulie 2013 la Romexpo, Bucuresti, in cadrul festivalului Rock over Bucharest. Mai multe detalii urmeaza a fi anuntate in curand.
Rammstein a concertat pentru prima data in Romania in anul 2010, concertul avand loc in cadrul Tuborg Green Fest presented by Sonisphere Festival.
Videoclip facut la Zarnesti:
ce ziceti ba de lacrimosa?
N-am auzit de ei in viata mea!
Primele 2 piese trase de Iris cu noul solist vocal, Toni Seicarescu:
Next stop: Therion.
cum a fost?
Concertul RHCP din Romania:
cum a fost?
A durat raspunsul pina am avut timp/mi-am invins lenea si am descarcat pozele, care oricum au iesit infiorator. Pun totusi 3 dintre cele mai reusite.CFoncertul in sine a fost bun, trupa a sunat cum trebuie, dar pentru mine tot concertul din 2006 ramine reprezentativ, beneficiind si de vocea lui Matts Leven. Asta probabil si pentru ca nu ma impresioneaza ultimul material, "fleurs du mal". Tragind linie, mi-ar fi parut rau sa-l ratez
.Anul viitor se anunta deosebit de bogat in evenimente de toate felurile, deja avind 3 pe lista:Roger Waters, Rammstein si Depeche Mode. Se mai zvoneste si de un nou Maiden, cu un turneu bazat pe albumul meu favorit, "Seventh son..."
Sper sa ma tina punga pt toate.
Primul concert Therion in Romania a fost in 2005 ![]()
N-am fost la asta pentru ca nu mi-a placut albumul si citisem ca se va baza pe piesele noi.
Cu toate astea, ce trupa...
Primul concert Therion in Romania a fost in 2005
Esti tu sigur ca n-a fost pe 4 iulie 2006? La Sala Palatului?
Si nu ma refer la "Goes Classic", la ala n-am fost. Da' puteam sa jur ca la ce am fost eu era in 2006
) Dupa Lemuria/Sirius B, cind a intrebat Christopher ce album preferam, si toata lumea a urlat eronat Lemuria.
Se intampla, nu e bai. ![]()