FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Roakery Exclusiv

«1131415»
Lari27.11.2012 17:55

Slash vine in Romania pentru a sustine un concert la Sala Palatului din Bucuresti, pe 5 februarie 2013, informează site-ul oficial al artistului.

 

Slash va canta la Bucuresti alaturi de Myles Kennedy si The Conspirators.

 

Artistii vin la Bucuresti după un concert la Sofia, pe 4 februarie, si vor continua turneul la Budapesta, unde au programat un show pe 7 februarie.

 

Concertul din Romania este organizat de Phoenix Entertainment si prezentat de Rock FM. Potrivit site-ului Rock FM , biletele sunt disponibile la preturile de 360 de lei, 260 de lei, 220 de lei, 160 de lei si 100 de lei, prin reteaua Eventim, magazinele Orange, Vodafone si Domo, librariile Humanitas si Carturesti, la casa de bilete a Salii Palatului si online, pe www.eventim.ro.

olfgob29.11.2012 02:30

Lari, si eu care voiam sa pun o piesa superba, ma impiedic de Slash. Si-ar taia ala un picior sa poata sa scoata asta

 

olfgob19.12.2012 22:22

Cover-uri mai bune ca originalul. Cel putin dupa urechea mea. Mai vreau idei :)

 

 

 

 

 

 

Harald26.02.2013 19:44

nu stiu cat de mult va plac trupele romanesti de metal; pun aici o melodie dintr-un concert la care am fost de curand:

 

 

 

 

PS: astept pareri :)

Lari27.02.2013 00:42

Pentru roackerii cheflii:

 

Lari27.02.2013 22:21
Cover-uri mai bune ca originalul. Cel putin dupa urechea mea. Mai vreau idei :)

 

Versiunea mea preferata "Diamonds and Rust" e asta:

 

 

Un cover care mi-a placut enorm dintotdeauna:

 

 

Si asta mi se pare ca suna mai bine ca originalu':

 

 

Dar inchei intr-o nota vesela:

 

 

olfgob08.04.2013 19:07

Activitati de vara :punk:photo.JPG Ala mic si negru e pt Riverside, care vin si in Bucuresti. Nu-s mare fan progressive, dar polacii astia chiar imi plac, recomand. Daca as gasi comoara la timp, as adauga si Roger Waters.

Harald29.07.2013 07:47
olfgob29.07.2013 18:24

O saptamina foarte buna a fost. Asta daca nu ma leg de organizare. Prefer sa apreciez trupele si publicul suficient de implicat, chiar daca la Maiden au fost cam putini pentru gustul meu :)). Caldura mare in Bucuresti, la ora cind au intrat Maiden eram deja fiert. Voodoo Six nu mi-au placut deloc, Anthrax energici, Maiden excelenti. Bruce nu cred ca-si va pierde vocea sau energia nici la 100 de ani. As merge la concertele lor si o data pe luna si nu m-as satura.Comedia vine la RTC, unde probabil "organizatorii" au cheltuit 80% din buget pe Rammstein si de restul au adus niste trupe care n-ar fi headlineri/coheadlineri pe la nici vreun fest mai rasarit. In prima zi am prins o bucata din Enslaved si Heaven Shall Burn. Trupe decente, care si-au facut treaba, dar au fost subminati de un sunet jalnic. In ziua a doua, as fi vrut sa vad White Walls, dar ora si caldura au zis nu. Asa ca am ajuns exact la timp, dupa ce maimutele de la Trivium si Bullet terminasera de udat adolescentele tembele. Rammstein au aratat ce inseamna sa fii profi si sa respecti publicul. Sunet corespunzator, show caracteristic, public intrat in atmosfera...un concert foarte bun.

 

Harald29.07.2013 18:59

Eu sunt de parere ca nu trebuie sa fii headliner ca sa canti ceva si sa lasi o impresie buna publicului, calitatea nu vine din faptul ca esti headliner. Si hai sa fim seriosi, adolescentele si-au pastrat umiditatea si de-a lungul concertului Rammstein; nu mi se pare frumos sa jignesti trupe care au venit de departe sa cante pentru noi..

olfgob29.07.2013 20:12

De parca au venit in Papua. Saracu' roman nu stie muzica, aplauda orice din cauza ca au venit aia de departe. Au fost platiti, au venit. Si, sa avem pardon, calitatea de headliner iti aduce un plus fantastic la modul in care iti iese showul. Cum a fost sunetul la Rammstein si cum a fost la Heaven Shall Burn? Ce stage set a avut Maiden/ Rammstein fata de Anthrax sau Heaven? Asta nu inseamna, asa cum am si spus, ca oamenii( Enslaved & Heaven) nu si-au dat interesul. Doar ca au fost sabotati de sunetisti. Ei au vrut, dar n-au avut cu ce. Iar astea le obtii cind esti un nume cu greutate. Nu-mi spune ca vreodata in viata lor Enslaved vor fi cap de afis la Waken. O trupa buna, asa ca multe alte zeci de trupe bune. sunt destul de sigur ca daca se vindeau bilete separat pentru cele doua zile, simbata n-aveai mai mult de 3000 de oameni. Trupe ca BfV jignesc de 10 ori pe zi. Intr-o lume in care ai Maiden, Savatage, Queensryche, WASP, Iced Earth, Motorhead, Slayer, Megadeth, Death, Meshuggah, cind auzi niste penalitati ca Bullet nu poti altfel decit sa injuri. Dracu' sa-i ia cu tot metalcore-ul si nu-metalul si stilul lor de rahat.

Harald30.07.2013 14:38

da, sunt de acord in mare cu ce spui, in afara de jignit trupele.. pana la urma nu esti obligat sa cumperi bilet si nici sa mergi la o trupa care nu e pe felia ta...

In legatura cu venitul trupelor la noi in tara, cred ca stim amandoi ca sunt multe nume mari care refuza tara noastra...

 

PS. cred ca am avut o saptamana asemanatoare :)

olfgob28.08.2013 21:43

Printr-un noroc chior, am ajuns la Roger Waters. Jesus fuckin' god!!!! Nu e nimic exagerat in parerea multora ca e cel mai bun show produs pina acum. Nu poti descrie ce este acolo, trebuie sa fii prezent, si imi pare rau ca sunt multi oameni care ar fi vrut sa asiste si n-au putut. Ca fapt relativ ciudat, semnalul telefoanelor a cazut cu jumatate de ora inainte de a incepe, si si-a revenit imediat dupa. Presupun ca a fost sabotaj intentionat pentru a nu se putea transmite vreun feed live. Mare show, pina acum bate de departe tot.

Harald28.08.2013 22:05

Hehe, am norocul de a locui la maxim 20 de minute de mers pe jos pana la piata constitutiei :) Unde ai stat?

olfgob29.08.2013 09:22

Am avut bilet la Gazon A( ma rog, Beton A). A trebuit sa intind gitul ca girafa sa vad cite ceva pe scena :)), mai mult am vazut proiectiile. Nu stiu aia de la B ce dracu au vazut. Si tare-s curios ce categorie de bilete a fost pentru balconul Casei Poporului :D

Harald22.09.2013 08:10

Cateva filmari de la concertele de la arene:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cele doua ale Lake of Tears sunt cele clasice ale lor cu care isi incheie de obicei concertele. Celelalte formatii care au cantat: Lost, Taine, Bucovina, Hatesphere si Hypocrisy.

Hypocrisy, ce trupa...

olfgob01.12.2013 21:58
1391908_10200967873020536_636562831_n.jpg Am fost la My Dying Bride. I-am vazut pentru prima oara, oameni care au mai fost zic ca a fost cel mai bun show al lor in Ro. Mie mi-a placut. Astept cu nerabdare 16 decembrie pentru combinatia Trooper- Mike Terrana. Si, mai ales la ce am poza \m/ . Nu prea inteleg de ce Barlow a plecat sa faca un alt Iced Earth ca sound( si anume Ashes of Ares) in loc sa continue. Poate a fost decizia lui Schaffer. Oricum, Stu Block face o treaba excelenta, atit pe piesele noi, cit si pe cele lansate cu Matt, desi are o tonalitate diferita, el cinta mai sus. Clar o alegere mult mai buna decit prima oara, cu Owens Ripper( care nu e deloc un vocal rau, dovada timpul petrecut la Priest, unde s-a potrivit ca o manusa).

1391908_10200967873020536_636562831_n.jpg

1391908_10200967873020536_636562831_n.jpg

«1131415»