Daca suna bine si e comercial, nu mai ascultati melodia respectiva?
@CatalinBerceni
Semnatura ta nu e normal cu "pericol" in loc de "matol" la final? ![]()
Daca suna bine si e comercial, nu mai ascultati melodia respectiva?
@CatalinBerceni
Semnatura ta nu e normal cu "pericol" in loc de "matol" la final? ![]()
Daca suna bine si e comercial, nu mai ascultati melodia respectiva?
Sunt melodii ca " GreenDay -Bloulevard of broken dreams" sau "Evanesces- Bring me to life" pe care orice rocker le asculta macar o data in viatza dar astea doua formatii au incercat o imbinare mai spre necomercial decat spre comercial....bine exista melodia aia " RockStar " care cu toate ca suna in cel mai comercial mod posibil....e geniala melodia in sine deci mici exceptii dar in general eu unul nu prea ascult comercial de dragul de a asculta, trebuie sa fie de calitate mare sa pot asculta ![]()
Daca suna bine si e comercial, nu mai ascultati melodia respectiva?
Nici nu s-a pus problema asta.
Nu a zis nimeni nicaieri ca ne-am autoimpune ceva de dragul unui concept. Nu suntem asceti penitenti.
Totusi, un mare totusi, o piesa trebuia sa aiba ceva care sa te impresioneze. Iar cand merge pe o tematica simpla, cu niste versuri usoare si putine, cu un schelet muzical monoton, cam greu sa te delecteze.
De la Greenday ascult intotdeauna cu placere "Working class hero" care-i tot una si identica cu "Working class hero" a lui nenea John Lennon. Pana si vocea pare aceeasi.
Tare complicatã treaba asta. Oricum, m-ați fãcut curios sã ascult și (multe) alte formații de care n-am auzit pânã acum (pentru cã nici n-am avut de unde și nici nu m-a interesat).
Si asta chiar ca le pune capac la toate:
http://www.trilulilu.ro/zummagio/32d201997f465c
Oare exista vreo modalitate in care sa canti "Working class hero" fara sa aduci cu Lennon? Nici macar MM n-a reusit.
Complicat, cand doar vorbim, nu si ascultam.
Uiti aici 2 melodii de la trupe de death, dar care, spre deosebire de celelalte piese, n-au voce( stiu ca multi sunt sensibili la vocile groase, la urlete, ma rog, la orice ce nu-i clear:) )
LE: a fost o mica greseala de tehnoredactare(cea cu "bim")
Complicat, cand doar vorbim, nu si ascultam.Uiti aici 2 melodii de la trupe de death, dar care, spre deosebire de celelalte piese, n-au voce( stiu ca multi sunt sensibili la vocile groase, la urlete, ma rog, la orice ce nu-i clear:) )
LE: a fost o mica greseala de tehnoredactare(cea cu "bim")
Misto arch enemy, aveau o piese pe penultimul album super tare, "we will rise" park.......nu mai tin minte sigur....oricum super adevarata.
Ma bucur ca ne facem unii curiosi pe altii de a asculta si alte formatii.......eu spun sa ma asteptati pana imi refac calculatorul ca deocamdata il am demontat prin camera.....si stau pe calculatorul unui manelist& houser ...a trebuit sa formatez sa nu mai gasesc nimik....dar cand o sa fiu la mine pe proprietate...am vreo 6000 de melodii selectate de rock din toate genurile, ne putem da cu parerea acolo ![]()
Tare complicatã treaba asta. Oricum, m-ați fãcut curios sã ascult și (multe) alte formații de care n-am auzit pânã acum (pentru cã nici n-am avut de unde și nici nu m-a interesat).
daca n-ai mai ascultat metal, nu ti-as sugera sa incepi cu death sau black metal ... ia-o usor cu ceva mai soft , gen gothic
sau vezi ca ti-a pus Lazio ceva melodic death.
A, si Rammstein, bineinteles.
La Arch Enemy e si mai misto faptul ca e o vocalista, nu un vocalist. ![]()
Nici n-ai crede ascultand ca e fata. Eu am inlemnit cand am auzit asta ![]()
"In autumn 2000 ARCH ENEMY split up from former vocalist Liiva, they felt the new album "Wages Of Sin" demands a much more aggressive, intense vocalist. Fortunately, they spotted the amazing Angela Gossow from Germany, a metal-goddess with a frightening demonic and variable guttural roar. "
Cradle- Nyphetamine?
eu ![]()
si mai ascult mult Skillet ![]()
Pt Merlyn, care desi sustine ca nu e militar, eu inca sper ca el sa vina cu mine in Abhazia in cruciada!
![]()
Hmmm....rock placut, clasic, anii 70-80 , simplu si marfa
Apropo mi-am tunat casca ![]()
Propun si asta ![]()
Pt Merlyn, care desi sustine ca nu e militar, eu inca sper ca el sa vina cu mine in Abhazia in cruciada!
Vezi ca si-altii au plecat in cruciada si-au ajuns in Pndapetzim.
Pt Merlyn, care desi sustine ca nu e militar, eu inca sper ca el sa vina cu mine in Abhazia in cruciada!Vezi ca si-altii au plecat in cruciada si-au ajuns in Pndapetzim.
Apropo de razboi , va recomand :" We were Soldiers" cu Mel Gibson .. super film , nu poti sa stai fericit pe durata lui.....cred ca va lua un oscar
Luati melodia asta...e superba , cantec compus pentru alianta formata impotriva lui Hitler
hai ma sa pun si io o melodie, ca tot am sute de Mb pt uploadat ![]()
hai inca una
02._Skillet___The_Last_Night.mp3
si una super
Acum educ politia comunitara cu Sabaton- Primo Victoria , sta dobitocii langa geamul meu si eu cu muzica-n blana si geamul deschis,se pare ca si mascaricii astia asculta rock ![]()
imi place ca la drums e o fata ![]()
Hai ca am facut rost de niste muzica de motociclisti........sper ca va place ![]()
HammerFall___02___Riders_of_the_Storm.mp3
HammerFall___09___A_Legend_Reborn_Bonus_Track.mp3
Buna asta de la Sabaton.
Nu o stiam.