FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Du-ne in B,nu ne suparam, ca de-aia esti simbol

«1345678»
endorama06.08.2008 03:09

de acord cu articolul.. eu personal n-am nici o speranta cu Lacatus antrenor... m-am uitat la meciul Rapidului de la Constanta si mi-am dat seama ca singura modalitate de a-i putea intrece e sa apelam din nou la butoane la primavara. sincer, parca mi-era si rusine sa am pretentia sa castigam noi titlul anul asta, avand in vedere diferenta dintre jocul Rapidului si cel al Stelei..

pui de dac 11206.08.2008 05:27

bah fratilor aveti vreo alta varianta mai buna decat Lacatus??? cine sa vina Olaroiu (cel mai mare pupincurist din istoria Stelei) haideti dracu sa nu mai cerem demisia dupa fiecare insucces si sa lasam un antrenor sa poata sa isi faca treaba pana la capat, iar la sfarsit tragem linie.

Multi din cei care posteaza aici sunt papagalii aia din Peluza Sud care din 90 de minute de meci se uita la maxim 10 si in rest se iau la bataie sau se uita dupa parasute dar se cred mari stelistii p....

Omul asta si-a rupt picioarele pentru Steaua, si-a sacrificat ani de zile, si ne-a facut fericiti de atatea ori (dar probabil contestatarii lui habar nu au chestia asta, ei stiu atata: 'emblema Stelei' fara sa aibe habar de fapt ce inseamna asta).

Inca o data ajungem la concluzia asta (desi sunt stelist de mic si voi fi pt totdeauna)..majoritatea stelistilor tin cu Steaua numai pt rezultatele din trecut. As vrea pana la urma sa trecem printr-o perioada foarte proasta, sa intram un pic in anonimat ca sa scapam naibii de toti taranii astia care nu au nici o treaba cu culorile ros-albastre..pai ii vedeti pe caini sa arunce cu atata noroi in Andone??? sau in Gigi multescu?? (si ei nici impreuna nu au facut cate a facut Fiara).

hai injurati-ma cat vreti ca mi se rupe

Gica Chioru06.08.2008 07:12

Lacatus nu este si nu a fost "emblema", "simbolul", Stelei. Lacatus este asa ceva doar pentru niste puradei imberbi si idioti. Ce a facut Lacatus pentru Steaua?!? Spuneti voi... Ce a facut Steaua pentru [...] venit de la Brasov va pot spune eu...

 

Editat de moderatori! Atentie la limbaj!

JDERUL06.08.2008 08:01

Cand apar 5-6 jucatori noi in prima echipa este cam greu sa ,,legi"jocul in 2 luni de pregatire.

Ce avem noi la inceputul acestui campionat? Dupa parerea mea:

 

-un portar usor iesit din forma

-o aparare care oscileaza cuplurile centralilor Radoi-Ghionea,Radoi-Goian.Incertitudine in ceea ce priveste cine pleaca si cine ramane.

-doi inchizatori,aceiasi din sezonul trecut si care stim cat de limitati sunt.Revenirea lui Plesan ar putea aduce un plus.

-de la cei doi inchizatori in sus,avem formule total inedite fata de campionatul trecut.

In aceste conditii credeti ca se pot face minuni la echipa peste noapte? Stiti cum se spune,,antrenorul te duce pana in 16-le advers;de acolo te descurci singur".Este vinovat Lacatus ca Arthuro trage aiurea,sau Badea se pierde in driblinguri inutile?

Sa nu fim rautaciosi.Jocul Stelei difera in bine fata de cel de anul trecut.Mai trebuie putin pentru omogenizare.

Bafta Lacatus!

pui de dac 11206.08.2008 08:12

mosule Gica chioru, cred ca ai consumat ceva inainte sa scrii aici..

SSK06.08.2008 08:19

Gica Chioru are prostul obicei sa arunce vorbe grele la adresa lui Lacatus. Dar si noi avem prostul obicei sa-l mai potolim, asa ca situatia se poate repeta, daca se impune.

Azazello06.08.2008 08:43
Lacatus nu este si nu a fost "emblema", "simbolul", Stelei. Lacatus este asa ceva doar pentru niste puradei imberbi si idioti. Ce a facut Lacatus pentru Steaua?!? Spuneti voi... Ce a facut Steaua pentru țigãnușul obraznic si semianalfabet venit de la Brasov va pot spune eu...

 

 

Stimate d-le Gica Chioru,

 

V-am mai raspuns si cu alta ocazie, o voi face si acum. Nu stiu si nu ma intereseaza ce studii aveti, dar indiderent de scara sociala pe care va aflati, nimeni si nimic nu va da dreptul sa catalogati sustinatorii lui Marius Lacatus asa cum o faceti. Acuzatia dvs ce fundament are? I-ati strans cumva pe "imberbii si idiotii" sustinatori ai lui Marius intr-o tabara de reeducare unde ati reusit sa le "dovediti" aceste calitati...? Cum v-ar pica daca eu as spune ca toti contestatarii sai sunt niste imbecili ?

 

Va aflati intr-o mare eroare d-le CHIORU !!! Vederea va este intunecata de simtaminte personale.

Sustinatorii lui Lacatus nu sunt doar acei "imberbi" pe care-i numiti si care nu l-au prins pe Marius in teren. Sunt oameni care au trait marile performante ale Stelei, care l-au vazut pe "tiganusul din Brasov" inca de la primul sau meci in Ghencea. Da, unii din ei erau imberbi in 1986..., altii erau in floarea varstei pe atunci, unii poate ca mai in varsta...Dar din fiecare putem gasi sustinatori ai lui Lacatus. Asa cum sigur sunt si contestatari ai sai.

 

Cat despre apelativul "idioti", pe care cu umbre de mainie proletara l-ati adresat, el nu reflecta decat incapacitatea de a dialoga cu "acesti oameni cu idei", cãci asta înseamna idiot, nu ? Amice...

Virgil06.08.2008 08:48

Este corect sa lasam omul sa-si duca ideea pana la capat. Gica Chioru, esti liber sa spui tot ce stii despre Lacatus, cu conditia sa renunti la jigniri la adresa lui. Sa renunti la modul general la jigniri. Ar fi in folosul unei mai bune cunoasteri a actualului idol stelist.

Sunt lucruri care nu se cunosc si ar fi interesant sa ni le spuna marele stelist care este Gica. Si cand spun ca e mare stelist nu gresesc deloc.

SSK06.08.2008 08:54

Ia zi-ne Virgile, poate e mai mare stelist decat Lacatus....

Virgil06.08.2008 09:01

Nu poate fi vorba de asa ceva. Nu comparam merele cu perele si jucatorii cu suporterii. Lacatus este un mare stelist si nu am sa contest niciodata acest lucru. Ca si Gica Chioru e un mare stelist e un adevar pe care nimeni dintre cei care il cunosc, nu il poate contesta. :)

pui de dac 11206.08.2008 09:04

ce naiba mah..nu i-o fi dat Laca prioritate de dreapta lui Gica chioru si de atunci nu il poate suferi :))

paraipan_2906.08.2008 09:41

Nu cred ca trebuia sa-i dai atentie!. Daca am raspunde tuturor aberatiilor de pe forum printr-un articol special unde am ajunge?

Gica Chioru06.08.2008 10:17
Ia zi-ne Virgile, poate e mai mare stelist decat Lacatus....

Pai "Laca" nu e stelist. Þigãnusul (nu inteleg de ce editati asta, ii negati originea etnica?) venit la Steaua era spurcaciune, aka dinamovist. Þinând cont de "imi bag aia (autocenzura) in Steaua voastra", a ramas [...].

 

Gica Chioru, esti liber sa spui tot ce stii despre Lacatus, cu conditia sa renunti la jigniri la adresa lui. Sa renunti la modul general la jigniri. Ar fi in folosul unei mai bune cunoasteri a actualului idol stelist.

 

Nu mai spun nimic, Virgile, ce sa mai spun... v-o spun de ani de zile, individul e [...], nu are caracter, e asa cum a fost toata viata, un [...], un [...]. Pe vremuri astia nu aveau voie in clubul nostru, astazi, desi "**** la țigani" face cariera, avem țigani si in teren si in tribune...

AdrianUltras2506.08.2008 10:36

Lacatus a ajuns simbol datorita fanilor, datorita atasamentului lui fata de fani.

Nu pt ca a fost cel mai mare fotbalist din istoria Stelei.Ci pt ca a fost tot timpul in inima suporterilor.

 

Ca fotbalist a fost bun, de nivel international.

Dar nu se poate compara cu alti fotbalisti care au calcat prin Ghencea: Marcel Raducanu, Hagi, Gheorghe Constantin, Apolzan,Puiu Iordanescu si lista poate continua.

 

De aceea ma surprinde faptul ca Lacatus si-a tradat suporterii si s-a aliat cu becaliii impotriva noastra.

 

Pacat.

Gica Chioru06.08.2008 10:45
Lacatus a ajuns simbol datorita fanilor, datorita atasamentului lui fata de fani.

Nu pt ca a fost cel mai mare fotbalist din istoria Stelei.Ci pt ca a fost tot timpul in inima suporterilor.

 

Ca fotbalist a fost bun, de nivel international.

Dar nu se poate compara cu alti fotbalisti care au calcat prin Ghencea: Marcel Raducanu, Hagi, Gheorghe Constantin, Apolzan,Puiu Iordanescu si lista poate continua.

 

De aceea ma surprinde faptul ca Lacatus si-a tradat suporterii si s-a aliat cu becaliii impotriva noastra.

 

Pacat.

Lacatus nu a respectat si nu va respecta niciodata pustimea care e moarta dupa el. Spui ca s-a aliat cu mizeria de Becali... de fapt Becali se foloseste de el ca sa inchida gura puradeilor de care vorbeam... le da circ, colega. Iar Lacatus va sta si capra ca sa nu-l supere pe Becali, sa nu va indoiti de asta.

 

Becali le da circ iar "Laca", la randul lui, le da ceea ce le-a dat toata viata, comportament de baragladina pe stadion, vezi ce a facut cu Brasovul...

pui de dac 11206.08.2008 10:54

ok deci gata cu Lacatus frate, nu mai e simbolul,emblema Stelei, asta e. dar ce facem ca un idol, un mare stelist trebuie si noi sa avem in continuare nu? ca altfel nu am mai fi club de mare anvergura. asa ca eu il proclam pe Gica chioru emblema,simbolul,stindardul (ce mai vreti voi, ba chiar i-as pune poza si pe steagu ros-albastru).

 

frate atatea aberatii intr-un topic legat de fotbal nu am mai vazut nici pe commenturile de pe site-urile prosportului sau gazetei

 

chiorule, get real man, wake up ca esti paralel :))

Azazello06.08.2008 11:10
Ia zi-ne Virgile, poate e mai mare stelist decat Lacatus....

Pai "Laca" nu e stelist. Þigãnusul (nu inteleg de ce editati asta, ii negati originea etnica?) venit la Steaua era spurcaciune, aka dinamovist. Þinând cont de "imi bag aia (autocenzura) in Steaua voastra", a ramas spurcaciune.

 

Gica Chioru, esti liber sa spui tot ce stii despre Lacatus, cu conditia sa renunti la jigniri la adresa lui. Sa renunti la modul general la jigniri. Ar fi in folosul unei mai bune cunoasteri a actualului idol stelist.

 

Nu mai spun nimic, Virgile, ce sa mai spun... v-o spun de ani de zile, individul e slugarnic, nu are caracter, e asa cum a fost toata viata, un obraznic needucat, un țigan. Pe vremuri astia nu aveau voie in clubul nostru, astazi, desi "**** la țigani" face cariera, avem țigani si in teren si in tribune...

 

 

Gica Chioru, te-ai bucurat in '86 cand "tiganusul" pe care il urasti atat a inscis la 11 m? Te-i bucurat ca roman Gica Chioru atunci cand Lacatus a inscris in 90 doua goluri URSS...Te-ai bucurat Gica Chioru la cele 10 campionate castigate in care echipa l-a avut in teren? Ce caracter ai tu Gica Chioru cand jignesti zeci de suporteri, emiti judecati fara sa le argumentezi si cand terfelesti numele lui Lacatus, fara ca el sa se poata apara in fata ta...? Cine te crezi tu Gica Chioru, sa faci legea in functie de un trecut in care "astia nu aveau voie in clubul nostru"...Care "nostru" ....? De ce te-am crede te tine, atotstiutorule, care ne spui de ani si ani doar opinia personala prin care iti refulezi cine stie de angoase ?

Gica Chioru06.08.2008 11:11
ok deci gata cu Lacatus frate, nu mai e simbolul,emblema Stelei, asta e. dar ce facem ca un idol, un mare stelist trebuie si noi sa avem in continuare nu? ca altfel nu am mai fi club de mare anvergura. asa ca eu il proclam pe Gica chioru emblema,simbolul,stindardul (ce mai vreti voi, ba chiar i-as pune poza si pe steagu ros-albastru).

 

frate atatea aberatii intr-un topic legat de fotbal nu am mai vazut nici pe commenturile de pe site-urile prosportului sau gazetei

 

chiorule, get real man, wake up ca esti paralel :))

Prietene, imi place nick-name-ul tau, asa ca nu-ti raspund la subiect, totusi, daca tu esti "pui de dac", "Laca" pui de ce o fi?

 

ps.in urma cu ani de zile, discutiile noastre aveau loc pe yahoo.com, initiativa ii apartinuse tot lui George, adminul acestui site, cred. Am scris atunci intreaga poveste a lui "Laca", acolo, cu bune si cu rele... pacat ca n-am pastrat acele randuri, acum nu am rabdare sa mai scriu. "Laca" nu va merita, mai baieti...

Gica Chioru06.08.2008 11:17
Ia zi-ne Virgile, poate e mai mare stelist decat Lacatus....

Pai "Laca" nu e stelist. Þigãnusul (nu inteleg de ce editati asta, ii negati originea etnica?) venit la Steaua era spurcaciune, aka dinamovist. Þinând cont de "imi bag aia (autocenzura) in Steaua voastra", a ramas spurcaciune.

 

Gica Chioru, esti liber sa spui tot ce stii despre Lacatus, cu conditia sa renunti la jigniri la adresa lui. Sa renunti la modul general la jigniri. Ar fi in folosul unei mai bune cunoasteri a actualului idol stelist.

 

Nu mai spun nimic, Virgile, ce sa mai spun... v-o spun de ani de zile, individul e slugarnic, nu are caracter, e asa cum a fost toata viata, un obraznic needucat, un țigan. Pe vremuri astia nu aveau voie in clubul nostru, astazi, desi "**** la țigani" face cariera, avem țigani si in teren si in tribune...

 

 

Gica Chioru, te-ai bucurat in '86 cand "tiganusul" pe care il urasti atat a inscis la 11 m? Te-i bucurat ca roman Gica Chioru atunci cand Lacatus a inscris in 90 doua goluri URSS...Te-ai bucurat Gica Chioru la cele 10 campionate castigate in care echipa l-a avut in teren? Ce caracter ai tu Gica Chioru cand jignesti zeci de suporteri, emiti judecati fara sa le argumentezi si cand terfelesti numele lui Lacatus, fara ca el sa se poata apara in fata ta...? Cine te crezi tu Gica Chioru, sa faci legea in functie de un trecut in care "astia nu aveau voie in clubul nostru"...Care "nostru" ....? De ce te-am crede te tine, atotstiutorule, care ne spui de ani si ani doar opinia personala prin care iti refulezi cine stie de angoase ?

Sigur ca m-am bucurat. M-am bucurat pentru Steaua, m-am bucurat pentru Romania. Cand a spus vorbele alea: "imi bag ****-n Steaua voastra" si-a pierdut orice drept la respectul meu si al tuturor stelistilor, pe viata. Daca voi va simtiti bine cu acest "simbol" in club, sa fiti sanatosi, il meritati! Meritati flegmele si injuraturile lui, va meritati unii pe altii.

 

Sa inteleg ca tu nu spui opinii personale?

SSK06.08.2008 11:23

Gica, ma vad nevoit sa-ti atrag atentia ca daca vei continua cu astfel de mesaje la adresa lui Lacatus o sa iei o pauza. Ca de fiecare data.

Gica Chioru06.08.2008 11:36
Gica, ma vad nevoit sa-ti atrag atentia ca daca vei continua cu astfel de mesaje la adresa lui Lacatus o sa iei o pauza. Ca de fiecare data.

 

Sa inteleg ca n-am voie sa spun ca "Laca" e [...]? Ca ne-a facut si ne face de ras prin comportamentul lui? OK! "Laca" nu e [...], e neamț, nu si-a flegmat adversarii niciodata si nici nu le-a rupt picioarele, comportamentul lui a fost si este unul ireprosabil, merita sa fie antrenorul Stelei, URA!

DanStan06.08.2008 11:37

Gica, tot respectul, da' prefer pe unu' care sa-si bage din vorbe si sa tina in spate 10 ani la nivel inalt atacul Stelei decat pe unu' care sa se autodeclare stelist inca din faza conceptiei si sa faca figuratie pe teren. Tin minte si-acum ce capete-n gura isi luau aparatorii potailor atunci cand jucau impotriva lui Lacatus. Cat era el de maidanez in cuget si-n simtiri si tot matura cu ei pe jos. Cel putin felul in care l-a luat la misto pe Andone in '85 (Steaua - Dinamo 5 - 0) n-am sa-l uit in viata mea.

Mihai Gruia06.08.2008 12:03

Cred ca acest subiect a degenerat si degenereaza la fiecare 2-3 luni. MSomanescu trebuie sa inteleaga ca este in inferioritate cu opiniile lui despre Laca ... asta nu inseamna ca nu trebuie sa-si exprime opiniile, parerea mea este totusi ca exagereaza.

 

In al doilea rand ce se doreste de la Lacatus? Este si el om ca toti altii si un antrenor, cu siguranta nu cel mai bun, dar nici cel mai prost pe care il putea avea Steaua. Cred ca lumea asteapta mult prea mult de la acest idol pentru ca indiferent ce se spune Laca este un IDOL in Ghencea - cred ca 90% din juniorii din fotbal viseaza un stadion care sa le scandeze numele asa cum este scandat numele lui Laca.

 

Poate este incult, zgarcit sau cum vreti voi dar asta nu cred ca este treaba noastra sa judecam (draga Gica).Nici unul din marii stelisti nu cred ca este puritatea intruchipata si lipsit de defecte.

Noi insa vrem sa vedem fotbalisti, antrenori de fotbal nu prezentatori la "din dragoste".

 

Cred ca acest om trebuie lasat macar sa termine acest sezon competitional dupa care sa ne dam cu parerea, ca niste specialisti ce suntem.

 

In rest cred ca ar fi mai bine sa ne "delectam" cu afirmatiile tzancului lui il muce care se agita ca si un gay la bara la meci. Oricum a avut o primire in Ghencea exact asa cum merita taranul care acum cativa ani dedica o victorie a sportului studentesc cu Steaua tuturor antistelistilor.

Si care provoaca pe toata lumea si apoi se retrage ca un pervers ... care a injurat o femeie (fie ea si arbitru) pentru ca i-a stricat lui ploile la un meci de divizia B.

Cred ca pe astia ar trebui sa-i luam in colimator nu valorile noastre.

joseph06.08.2008 12:14
bah fratilor aveti vreo alta varianta mai buna decat Lacatus??? cine sa vina Olaroiu (cel mai mare pupincurist din istoria Stelei) haideti dracu sa nu mai cerem demisia dupa fiecare insucces si sa lasam un antrenor sa poata sa isi faca treaba pana la capat, iar la sfarsit tragem linie.

Multi din cei care posteaza aici sunt papagalii aia din Peluza Sud care din 90 de minute de meci se uita la maxim 10 si in rest se iau la bataie sau se uita dupa parasute dar se cred mari stelistii p....

Omul asta si-a rupt picioarele pentru Steaua, si-a sacrificat ani de zile, si ne-a facut fericiti de atatea ori (dar probabil contestatarii lui habar nu au chestia asta, ei stiu atata: 'emblema Stelei' fara sa aibe habar de fapt ce inseamna asta).

Inca o data ajungem la concluzia asta (desi sunt stelist de mic si voi fi pt totdeauna)..majoritatea stelistilor tin cu Steaua numai pt rezultatele din trecut. As vrea pana la urma sa trecem printr-o perioada foarte proasta, sa intram un pic in anonimat ca sa scapam naibii de toti taranii astia care nu au nici o treaba cu culorile ros-albastre..pai ii vedeti pe caini sa arunce cu atata noroi in Andone??? sau in Gigi multescu?? (si ei nici impreuna nu au facut cate a facut Fiara).

hai injurati-ma cat vreti ca mi se rupe

pot sa te intreb cum ai ajuns la concluzia ca cei de la SUD sunt impotriva lui Lacatus, cand meci de meci ii strigam numele? stii ca de ziua lui noi, cei din SUD, am fost la antrenament ca sa ne aratam atasamentul fata de el si sa-i cantam "La multi ani"?

 

nu in ultimul rand as vrea sa imi spui si mie ce batai au mai fost la peluza II din Ghencea(cea de la tabela) de ne-am uitat doar cate 10 min dintr-un meci? poti sa imi spui si mie de ce eu, cat si prietenii mei, suntem papagali?

noname_fu06.08.2008 12:58
bah fratilor aveti vreo alta varianta mai buna decat Lacatus??? cine sa vina Olaroiu (cel mai mare pupincurist din istoria Stelei) haideti dracu sa nu mai cerem demisia dupa fiecare insucces si sa lasam un antrenor sa poata sa isi faca treaba pana la capat, iar la sfarsit tragem linie.

Multi din cei care posteaza aici sunt papagalii aia din Peluza Sud care din 90 de minute de meci se uita la maxim 10 si in rest se iau la bataie sau se uita dupa parasute dar se cred mari stelistii p....

Omul asta si-a rupt picioarele pentru Steaua, si-a sacrificat ani de zile, si ne-a facut fericiti de atatea ori (dar probabil contestatarii lui habar nu au chestia asta, ei stiu atata: 'emblema Stelei' fara sa aibe habar de fapt ce inseamna asta).

Inca o data ajungem la concluzia asta (desi sunt stelist de mic si voi fi pt totdeauna)..majoritatea stelistilor tin cu Steaua numai pt rezultatele din trecut. As vrea pana la urma sa trecem printr-o perioada foarte proasta, sa intram un pic in anonimat ca sa scapam naibii de toti taranii astia care nu au nici o treaba cu culorile ros-albastre..pai ii vedeti pe caini sa arunce cu atata noroi in Andone??? sau in Gigi multescu?? (si ei nici impreuna nu au facut cate a facut Fiara).

hai injurati-ma cat vreti ca mi se rupe

 

 

Bai pui de dac, citeste si tu toate posturile inainte sa scrii ceva ca dupa aia pari penibil. Nu stiu daca ai observat dar cei mai ferventi aparatori ai lui Lacatus sunt chiar papagalii aia. :ce_oameni:

 

 

Ia de aici ma:

«1345678»