FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Du-ne in B,nu ne suparam, ca de-aia esti simbol

«123458»
AdrianUltras2504.08.2008 22:18

Da' nimeni nu da cu noroi in Lacatus.

 

Eu nu inteleg unde vedeti voi insulte in faptul ca unii oameni zic ca Laca nu e in acest moment antrenor de nivelul Stelei.

 

De ce e asta o insulta?

De ce murdaresc eu imaginea lui Lacatus doar pt ca declar asta?

Cum?

 

Singurl lucru pe care eu i-l reprosez lui Laca e ca nu pleaca.

Atat.

E clar ca e depasit de situatie.

Toata lumea o stie.Si el o stie.

Dar sta!

Sta ca sa se umileasca in fata oierului.

Si ne umileste si pe noi odata cu el.

 

Nimeni nu are nimic cu Lacatus.Nimeni nu ii doreste raul.Nimeni nu ii doreste sa nu faca treaba la Steaua.

Dar pana acum nu a putut. Si demonstreaza ca nu poate in continuare.

 

Si prin declaratii gen: "cine da in Gigi, da si in minte" sau faze ca :"Acum Gigi, acum!" cu ce ne ajuta pe noi?

 

Pai cum sa ma duc eu pe stadion sa injur pe cioban cand Lacatus o sa vina imediat si sa zica ca eu nu sunt Stelist?

 

Pot face asa ceva?

NU!

 

Ba mai mult, parca vad ca mi-o si iau de la unii care cred ca vor sa ii fac rau lui Laca prin faptul ca dau in cioban.

 

Metzzz

 

Si mie mi-ar place sa vad o cupa macar in vitrina.

Ca la cum am inceput campionatul...

Desi e lung, nu prea vad cum am putea sa ne revenim.

 

Dar in momentul de fata, mancatorul de branza a zis echipei ca singurul lucru care conteaza e CL.

Asa ca Steaua are ca obiectiv locul 2.

Pt ca e mai usor de atins ca locul 1.

 

Ca pt locul 1 se bat vreo 4 prosti.

In timp ce pt locul 2 nu se bate nimeni.

Garrincha04.08.2008 22:25
Steaua noastra se duce, putin cate putin in fiecare zi.

Daca o tine tot asa, pana la urma doar noi,suporterii, vom mai ramane din ea.

 

Sper sa nu fie asa.

 

Forza Steaua!

Oare sa va aduc aminte ca singurul lucru comun intre Steaua "voastra" si Steaua actuala e Laca.

AdrianUltras2504.08.2008 22:28

Garrincha

 

Laca al nostru nu se facea frate cu becalul impotriva suporterilor si il scuipa in fata daca ii cerea sa bage vreun jucator in teren sau ii facea echipa.

 

Laca al nostru era Fiara si devora oi.

Nu era in nici un caz caine dresat la turma.

 

Probabil ca trebuie sa ii aduca cineva aminte ca a fost odata Fiara Salbatica!

Garrincha04.08.2008 22:30
INCREDIBIL... va mandriti peste tot ca suntem cea mai tare si cea mai mare galerie, ca suntem intotdeauna SUPERIORI celorlalti dar va certati ca la usa cortului. Am ajuns ca crrapizii. Am ajuns sa ne tiganim aici. Adevarata vorba aia "Dezbina si vei domina". In sfarsit a reusit ciobanul ce-a vrut. Incepem sa dam in Laca, nimeni nu-l mai injura pe cioban ca-i tremura chilotii, ca de poate vine Zmarandescu si-l ia pe sus din stadion, mai ramane sa se strige demisia pe stadion si sa incepem sa ne batem intre noi. Si da.... daca dai bani nu inseamna ca ai voie sa critici oricand si cand vrei. Asa de ce nu te duci sa comentezi de cum ne conduc unii tara asta de kkt ca doar platim impozite, deci statul traieste din banii nostri nu? Lacatus si-a rupt picioarele pt clubul asta, care era clubul armatei nu al stanei ca azi. La Manchester n-a dat nimeni cu noroi in Bobby Charlton niciodata si nici la alte cluburi. Nu faceti decat sa va lamentati ca niste oameni slabi ce sunteti. De fapt asta e poporul roman asa in general UN POPOR LAS, NERECUNOSCATOR, TRADATOR. NE MERITAM SOARTA SI MA DOARE SA SPUN ASTA DAR IL MERITAM SI PE Becali IN FRUNTE. MERITAM TOT CE E MAI RAU PE LUMEA ASTA.

 

PS: Laca DU-NE IN C. Eu o sa fiu acolo in peluza si o sa te aplaud. Asa sunt eu mai masochist si stiu sa respect, sa fiu loial si sa apar un simbol care mi-a adus ani de zile de bucurii.

 

FORZA Steaua, FORZA Laca , tu mereu vei fi THE OLD NR 7

Vin si eu cu tine in C ca sa se poata recladi Steaua "lor", a celor care platesc drept urmare l-au cumparat pe Lacatus

Garrincha04.08.2008 22:35

"La referendumul de anul acesta pentru mentinerea presedintelui Laporta la Barcelona, o parte din fani l-a huiduit pe Johan Cruyff pentru ca si-a declarat sustinerea pentru acesta. Oare EI CINE SUNT sa faca asta? Sau si ei sunt niste nimicuri care n-au dreptul sa vorbeasca? Diferenta dintre Cruyff si Marius e uriasa. La toate nivelurile. Daca Laca s-a identificat cu Steaua" nu cred ca sunt impotriva mea si a Stelei", pe marele jucator batav nu l-am auzit identificandu-se cu Barca, pe criteriul, " cate am facut io pentru clubul asta". Johan Cruyff a inteles insa, ca atata vreme cat un suporter da 1 euro din buzunarul PROPRIU, din banii pentru care munceste, ca sa vada niste baieti platiti regeste care promit spectacol, are dreptul sa CRITICE ce a primit si pe cei care au oferit, daca nu-i place. Se cheama NORMALITATE" Acolo suporterii sunt actionari, la Steaua nu. Doi cine spune ca suporterii Barcelonei sunt mai recunoscatori decat noi. Imi aduc aminte cat de milogi au fost cand l-au fluierat pe Ronaldinho si pe Deco, dupa ce le-au adus un titlu de CL in vitrina. Faptul ca l-au fluierat pe Cruyff, iarasi arata ca nu sunt foarte departe de noi ca recunostiinta. Da ia alte exemple, da-mi un exemplu din Anglia te rog.

Marius04.08.2008 22:43

E evident ca disputa asta a mers mult prea departe. Dupa cum stiti eu am fost unul din cei mai mari contestatari ai antrenorului Lacatus. Inca mai sunt, parerea mea despre antrenorul Lacatus nu are capacitatea de a antrena Steaua. In fine, nu asta conteaza.

 

Ovidiu are dreptate, articolele in care antrenorul Lacatus e contestat sunt deja multe iar asta nu e bine. Vad ca exista 2 tabere, contestatari vs. aparatori, ceea ce nu este normal.

 

Haide ca deocamdata sa sustinem Steaua, indiferent de cine e antrenor. Vedem mai tarziu ce iese din toata treaba asta.

choli04.08.2008 22:45
INCREDIBIL... va mandriti peste tot ca suntem cea mai tare si cea mai mare galerie, ca suntem intotdeauna SUPERIORI celorlalti dar va certati ca la usa cortului. Am ajuns ca crrapizii. Am ajuns sa ne tiganim aici. Adevarata vorba aia "Dezbina si vei domina". In sfarsit a reusit ciobanul ce-a vrut. Incepem sa dam in Laca, nimeni nu-l mai injura pe cioban ca-i tremura chilotii, ca de poate vine Zmarandescu si-l ia pe sus din stadion, mai ramane sa se strige demisia pe stadion si sa incepem sa ne batem intre noi. Si da.... daca dai bani nu inseamna ca ai voie sa critici oricand si cand vrei. Asa de ce nu te duci sa comentezi de cum ne conduc unii tara asta de kkt ca doar platim impozite, deci statul traieste din banii nostri nu? Lacatus si-a rupt picioarele pt clubul asta, care era clubul armatei nu al stanei ca azi. La Manchester n-a dat nimeni cu noroi in Bobby Charlton niciodata si nici la alte cluburi. Nu faceti decat sa va lamentati ca niste oameni slabi ce sunteti. De fapt asta e poporul roman asa in general UN POPOR LAS, NERECUNOSCATOR, TRADATOR. NE MERITAM SOARTA SI MA DOARE SA SPUN ASTA DAR IL MERITAM SI PE Becali IN FRUNTE. MERITAM TOT CE E MAI RAU PE LUMEA ASTA.

 

PS: Laca DU-NE IN C. Eu o sa fiu acolo in peluza si o sa te aplaud. Asa sunt eu mai masochist si stiu sa respect, sa fiu loial si sa apar un simbol care mi-a adus ani de zile de bucurii.

 

FORZA Steaua, FORZA Laca , tu mereu vei fi THE OLD NR 7

 

 

vin si eu....am fost toata viata alaturi de Laca, voi fi cu el indiferent de situatie!!!

 

Marius Lacatus, inima mea, te voi iubi neconditionat toata viata!!!!!

Garrincha04.08.2008 22:47
Garrincha

 

Laca al nostru nu se facea frate cu becalul impotriva suporterilor si il scuipa in fata daca ii cerea sa bage vreun jucator in teren sau ii facea echipa.

 

Laca al nostru era Fiara si devora oi.

Nu era in nici un caz caine dresat la turma.

 

Probabil ca trebuie sa ii aduca cineva aminte ca a fost odata Fiara Salbatica!

Si ce vrei sa-i "rupa capu'" lui Becali, sau sa faca o intrare criminala la Argaseala ca sa fie fiara de odinioara. Da nu-i nimic fratilor ca sunteti de o fatarnicie fantastica, o sa vina in curand momentul in care Laca o sa plece, tot in aceleasi conditii cum a plecat si Hagi. Ce o sa mor de ras cand primii care l-au injurat vor fii primii care-l vor regreta prin articole la fel cum au facut cu Hagi. Inainte de a pleca Hagi toata lumea il facea sclav, argat, lipsit de coloana vertebrala si dupa ce si-a dat demisia toti ii aduceau osanale. Da nu-i nimic ca si la inmormantarea lui Eminescu cel care a citit ultimele cuvinte a fost Venturiano, cel care a avut grija ca el sa ajunga la doi metrii sub. Natie de doi lei, ne meritam soarta.

MoWeed04.08.2008 22:53

Trist, dar incetul cu incetul ajungem ca tiganii. Cum de nu putem sa ne respectam idolii? Oricum va juca echipa niciodata nu ii voi cere idolului Lacatus sa plece! Orice ar fi! Pur si simplu nu pot! Chiar daca ne-ar duce in "C" cum bine zicea cineva mai sus...

De la un timp observ un trend de a se scrie numai articole impotriva lui Lacatus, dar voi nu va dati seama ca e prea tarziu sa plece. Orice antrenor ar veni acum ar pierde primele meciuri cu asemenea jucator dezinteresati si apoi imediat i-ar sari in cap unii specialisti ca nu e antrenor de Steaua.

Ce e cel mai rau este ca in loc sa fim uniti am ajuns sa ne certam intre noi ignorand raul suprem: Jiji...

 

AdrianUltras2504.08.2008 22:54

Garrincha

 

Mi-ar place de la Laca sa iasa in fata, sa isi dea demisia, sa faca o conferinta de presa si sa zica tot ce e la Steaua.

 

Sa stie lumea cum functioneaza treaba acolo.

Ce invarte becalii, cum se comporta jucatorii, tot.

Sa stim!

 

Ca suntem tinuti in ceata.Nu stim cand un antrenor e slab sau lucrat de jucatori.

Nu stim cand echipa e facuta de antrenor sau patron.Nu stim cine decide schimbarile.

NIMIC!

 

Sa iasa Laca in fata si sa zica: "Da, mi-a impus pe cutare.Da, ala face ce vrea in teren ca are pile.Da, au adus la echipa doar jucatorii doriti de ei, nu si de mine.Da, jucatorii nu au respectat tacticile mele ci ale altuia.etc"

 

Si sa vezi atunci cum o sa il manance intreaga Romanie pe becaliii cu fulgi cu tot.

 

 

Choli si ceilalti

 

O sa mergeti in Liga a 3a dupa echipa daca antrenor e Lacatus chiar daca patron e becaliii?

Chiar daca jucatori vor fi: Nicolita,Badea,Lovin,a.becalii,b.becalii,c.becalii,d.becalii,a.ianuli,a.Sponte,b

.ianuli,c.ianuli,etc?

Chiar daca echipa se va numi FC becaliiiii?

 

Ce ziceti voi e foarte periculos!

FOARTE PERICULOS!

 

Practic, ii dati dreptate becaliotului!

 

De oameni ca voi are el nevoie ca sa distruga Steaua!

Uitati-va la poza in ansamblu.Nu doar la cifra 7 colorata in ros albastru din centru.

MoWeed04.08.2008 23:01
Si sa vezi atunci cum o sa il manance intreaga Romanie pe becaliii cu fulgi cu tot.

La fel am crezut si cand a plecat Hagi, am crezut ca de atunci inainte oierul va fi injurat meci de meci. Am constatat cu stupoare ca atat in presa cat si in randul suporterilor stelisti incidentul nu a mai fost mentionat la o saptamana dupa demisie.

De aceea sunt sigur ca nu se va intampla nimic, va fi un foc de paie dar nu va conta. Fanii oierului tot vor veni la stadion, el va face in continuare bani, va aparea la televizor. Si oamenii care oricum sunt atat de prosti incat sa-l voteze pe Becali il vor vota in continuare pentru ca ei nu sunt fanii Stelei adevarate ci a Stelei lui Becali.

Mai mult, cred ca daca Becali il va da afara pe Lacatus vor fi multi care-i vor da dreptate pentru ca, nu-i asa?, Lacatus nu e antrenor de Steaua...

AdrianUltras2504.08.2008 23:03

MoWeed

 

Ma simt nevoit sa te corectez.

Dupa ce a plecat Hagi, becalii a fost atacat.

 

La meciul de la Cluj cu U, cel putin, noi cei din cj,l-am atacat.

Si nu numai noi.Intreaga galerie care a venit acolo.

 

S-a facut mare scandal.Si becalii ameninta la sport total fm ca inchide peluzele.

 

Dar la scurt timp dupa a venit Laca si s-a stins totul.

MoWeed04.08.2008 23:07

@AdrianUltras25

 

Exact!

A fost atacat de catre cei din peluze. Dar ceilalti? Opinia publica? De ce nu s-a scandalizat nimeni in afara de 2-3 ziaristi care au trecut insa la alt subiect la cateva zile dupa?

La fel se va intampla si daca-l va da afara pe Lacatus. Va fi atacat de catre cateva mii de oameni din peluza si atat!

AdrianUltras2504.08.2008 23:09

Si eu ce sa fac?

 

Cu aia sa vorbeasca Choli si sa le zica ca nu sunt stelisti, nu mie!

 

Oricum, decat sa stau cu mainile in san, mai bine ma bat cu morile de vant.Poate mor cu ele de gat macar.

MoWeed04.08.2008 23:10

Nu am zis sa faci tu nimic, vroiam doar sa iti punctez ca indiferent de felul in care va pleca Lacatus, aceasta plecare nu va avea un impact major asupra lui Becali...

Aici sunt de acord cu tine, normal ca vrei sa faci ceva. Si eu vreau sa fac ceva, dar mereu se va gasi cineva care va decide "pentru binele echipei" sa nu-l mai contestam pe oier si sa incurajam echipa.

In mod normal ar trebui injurat si contestat meci de meci indiferent de numele antrenorului, jocul echipei si locul din clasament. In mod normal...

AdrianUltras2504.08.2008 23:11

Dar macar va avea un impact.

 

Asa, nu se intampla nimic!

Si Steaua tot merge rau.

choli04.08.2008 23:12
Si eu ce sa fac?

 

Cu aia sa vorbeasca Choli si sa le zica ca nu sunt stelisti, nu mie!

 

Oricum, decat sa stau cu mainile in san, mai bine ma bat cu morile de vant.Poate mor cu ele de gat macar.

 

 

Da o sa vb.:) dar sti ce? vezi ca aia nu intra pe forum si nu improasca cu noroi ca tine si altii!

Deci cu ei nu pot vb...Nu/?

AdrianUltras2504.08.2008 23:14

Choli

 

cu ce noroi am improscat in cine?

te tot rog de o zi incoace sa imi explici asta si nimic.

 

Te rog zi-mi cu ce noroi am aruncat in Lacatus(ca ma gandesc ca de el vorbesti).

 

Doar ca am zis ca nu e de Steaua?

Pai nu e asta realitatea?

robespierre04.08.2008 23:17

ce bucuros ar fi ciobanul daca ar vedea cum ne certam intre noi...

MoWeed04.08.2008 23:18
ce bucuros ar fi ciobanul daca ar vedea cum ne certam intre noi...

Pai asta isi si doreste....

choli04.08.2008 23:23
Choli

 

cu ce noroi am improscat in cine?

te tot rog de o zi incoace sa imi explici asta si nimic.

 

Te rog zi-mi cu ce noroi am aruncat in Lacatus(ca ma gandesc ca de el vorbesti).

 

Doar ca am zis ca nu e de Steaua?

Pai nu e asta realitatea?

 

ca e omul lui Becali, ca nu e bun de Steaua, ca nu stie sa puna in teren echipa....sa continui?

Si cu realitatea......cred ca esti masochist :):ce_oameni: iar incepem?

 

mai bine intra pe gsp..... citeste articolul asta:

"Gazeta a stat cu "Fiara" pe bancã! " - poate asa iti schimbi parerea si iti dai seama ca gresesti...

AdrianUltras2504.08.2008 23:27

Choli

 

Pai cand Laca zice ca "daca dai in becalii, dai in mine" si mai baga si un "acum Gigi, acum" ce sa cred?

 

Ca nu e antrenor de Steaua e total adevarat.Nici nu se pune problema sa fie asta injuratura.

Nu il urasc pe Laca pt ca nu poate sa antreneze.

Doar am zis ca nu poate.Si ca ar fi mai bine sa plece.

Pt ca nu imi place faptul ca sta pe post de scut pt becalii.

joseph04.08.2008 23:31
Choli si ceilalti

 

O sa mergeti in Liga a 3a dupa echipa daca antrenor e Lacatus chiar daca patron e becaliii?

Chiar daca jucatori vor fi: Nicolita,Badea,Lovin,a.becalii,b.becalii,c.becalii,d.becalii,a.ianuli,a.Sponte,b

.ianuli,c.ianuli,etc?

Chiar daca echipa se va numi FC becaliiiii?

 

Ce ziceti voi e foarte periculos!

FOARTE PERICULOS!

 

Practic, ii dati dreptate becaliotului!

 

De oameni ca voi are el nevoie ca sa distruga Steaua!

Uitati-va la poza in ansamblu.Nu doar la cifra 7 colorata in ros albastru din centru.

 

ma bag si eu la capitoul ceilalti si nu pot decat sa ma mir de ce ai inteles tu din ce au zis baietii. eu o sa incerc sa iti ofer alta viziune.

 

se facea ca Steaua ajungea in divizia C... si plecau de langa echipa toti cei care n-o meritau... jegosii de bisnitari, suporterii de rezultat, suporterii de UCL, sunatorii in goarna, rumegatorii de seminte, Becali(pt ca Steaua nu i-ar mai folosi in cazul asta) si ne intorceam la un fotbal in care banul nu mai era atat de important si ramaneau cei care iubesc cele 2 culori, cei care isi aprecieaza legendele si idolii... in nici un caz semi-omenii de teapa lui Becali care cred ca banii invart totul. mi-as dori sa le introduc un cuvant in vocabular si in minte... PASIUNE...

 

vreau sa va mai ganditi la un aspect... chiar nu putem sa castigam totul an de an. fiind stelisti trebuie sa ne propunem sa castigam tot si sa facem tot ce putem sa si reusim(si sunt convins ca Lacatus a facut si face tot ce poate), dar daca pierdem, macar sa o facem cu capul sus si sa stam in spatele simbolului nostru...

choli04.08.2008 23:31

@Adrian

 

intri in niste discutii la 2 si 20 dimineata de ma doare capu'. Iti promit ca iti voi raspunde la treaba cu Gigi.

 

Pana atunci lasa vrajeala si zi daca ai citit ce ti-am zis....

AdrianUltras2504.08.2008 23:38

joseph

 

M-ai inteles gresit.

Eu nu am pus la indoiala faptul ca voi sunteti stelisti.

 

Eu am intrebat daca o sa il urmati pe Laca peste tot chiar daca el e in colaborare cu becalii.

 

Choli

 

Am citit.Si nu pot sa nu ma intreb de ce nu au pus baietii si faza in care Laca le facea disperat semn cu mana sa se intoarca in aparare, faza care a urmat imediat dupa ce am marcat al 2lea gol.

 

Ahahahahha....

 

Pai acum am vazut.

Articol semnat de Dan udrea.E clar.

Fictiune pe fata.

 

Ala nici nu cred ca era in stadion la vremea aia.Ca era in studio la gespeteve.

«123458»