FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Du-ne in B,nu ne suparam, ca de-aia esti simbol

«145678»
MoWeed06.08.2008 13:01

Chiar ma miram cum de nu aparuse inca Gica Chioru sa-l injure pe Lacatus.

Asteptam "cu interes" si postarile lui Victor prin care sa ne explice ca Lacatus e raul de la echipa si Becali e un inger.

Marea mea dorinta e sa-si revina echipa sa va vad pe toti cei care-l injurati acum cum o sa-l aclamati...

noname_fu06.08.2008 13:02
Amice M.S. As dori foarte tare sa aud si niste argumente de ordin fotbalistic pe care tu iti fundamentezi articolul. Pana acum ambele articole anti-Lacatus suna doar a dorinta de a iesi in evidenta sau a emana un spirit de fronda fata de majoritatea care are incredere in el ca antrenor. Ce ti-ai dori tu , dpdv fotbalistic sa faca Lacatus? Din punctul meu de vedere in afara de a alinia cea mai buna echipa, a folosi un sistem cat mai modern (exact cel care e acum la Steaua) si a lucra faze de joc (ca urcarea lui Szekely pe dreapta alaturi de Dayro, pe cand restul echipei strange in centru pt a izola partea dreapta a apararii adverse in timp ce mij la inchidere urca in centrul careului cu varful impins) , faze fixe (cum s-a vazut in returul camp trecut) si schimbari inspirate... ce poate face mai mult un antrenor? Pana la urma depinde de jucatori exact cum un regizor depinde de actori! Adevarul e ca Lacatus ar putea sa ii invete fotbal, cum ii invata pe Ochirosii sau pe B.Stancu. Dar in fond el nu este platit pt asta si nici nu are timp de asa ceva. In plus, daca la o varsta de 25 de ani drept exemplu nu ai habar sa-ti joci postul esti pierdut (can`t teach an old dog new tricks).

 

 

TE ROG INSISTENT SA ADUCI ARGUMENTE FOTBALISTICE, NU JURNALISTICE!

 

P.S. Daca am fi continuat meciul frumos cu AS ROMA cu o victorie la Vaslui si cea de ieri cu Brasov, aceste articole nu ar fi aparut. Ori la Vaslui nu tactica superioara a adversarilor de tip "autobaza in poarta" sau acel Mourinho de pe banca moldovenilor ne-au batut, ci o greseala inerenta de portar si apatia varfului (si spre sfarsit varfurilor) impinse care nu au creat spatii pt mijlocasii de creatie (care oricum sunt sublimi, dar lipsesc cu desavarsire - exceptandu-l pe Dayro care inca se acomodeaza cu postura asta) - acest lucru evident s-a schimbat la meciul cu Brasov, Arthuro miscandu-se incontinuu si tragand dupa el 2 oameni din aparare mai mereu.

 

 

Mai ia si de aici "papagali".

dax4706.08.2008 13:21

Nea fecali n-are decat un tel : sa devina el simbolul Stelei, astfel incat toata faima Stelei sa devina faima lui personala. Individul se vrea adulat : se crede zeu, rege, imparat, razboinicul luminii, antrenor, si cate si mai cate.

 

Si-a propus sa-l distruga pe Hagi, sa-l scoata din inimile stelistilor, si a reusit.

Pe Laca l-a adus doar ca sa impace fanii. Acum insa il distruge si pe el, incetul cu incetul. Ii pregateste si lui debarcarea. Macar Hagi a avut coloana si a plecat. Marius cred ca sta capra pentru fecali, ca de, sunt niste banuti in joc, si o functie. E ceva sa fii antrenor la Steaua. Insa deja Laca a scazut mult in ochii nostri. Nu e antrenor de clasa, nu e antrenor de Steaua. Trebuie sa recunoastem. Lumea nu se va ridica impotriva lui, nici daca vom termina campionatul in a doua jumatate a clasamentului. Dar totul are o limita, si candva se va umple paharul si se va revarsa.

 

Pentru cei care , culmea, inca mai cred ca b-oier (oier de clasa B) Becali doreste binele Stelei - trezirea ! Reveniti pe planeta albastra ! Asta nu-si urmareste decat interesele proprii : faima si inavutire ! Atata ! Il adulati degeaba. E cel mai nociv model de luat exemplu.

 

O sa o ducem din ce in ce mai rau pana nu se va aduce un antrenor, care sa fie precum Protasov - cu coloana vertebrala, priceput si cu rezultate bune !

 

 

AdrianUltras2506.08.2008 13:35

Prietene Noname_fu, cum poti sa zici asa ceva?

 

Normal ca e de treaba antrenorului sa ii invete, chiar si fotbal, daca nu stiu.

El si-a facut echipa asta, el e responsabil de ea.

Daca Banel nu stie sa faca preluare, atunci sa il invete.Sau sa il zboare si sa aduca pe altul in locul lui, care poate.

 

Lacatus trebuie sa lucreze cu echipa in totalitate.

Sa faca absolut totul.

 

De la cum sa se imbunatateasca ca fotbalisti la cum sa stea in teren.

? Din punctul meu de vedere in afara de a alinia cea mai buna echipa, a folosi un sistem cat mai modern (exact cel care e acum la Steaua) si a lucra faze de joc (ca urcarea lui Szekely pe dreapta alaturi de Dayro, pe cand restul echipei strange in centru pt a izola partea dreapta a apararii adverse in timp ce mij la inchidere urca in centrul careului cu varful

 

In primul rand, nu e neaparat sa fie folosita cea mai moderna asezare.Trebuie sa folosesti sistemul cel mai potrivit echipei tale.

Daca nu ai extreme nu poti sa joci cu extreme.Ori Steaua are doar un jucator care ar putea fi extrema:Szekely.

In al doilea rand,eu nu am vazut pana acum strategia asta.

De obicei Dayro Moreno nu prea sta pe langa Szekely.

In meciul cu Vasluiul Dayro incerca sa il deschida pe Szekely cu pase.

In meciul cu Brasovul Dayro a jucat extrema alaturi de Szekely.Si cand unul era pe o parte, celalalt era pe cealalta.

Si in nici un caz inchizatorul nu urca la nivelul varfului.

Te lasi poate indus in eroare de faptul ca Ov Petre a venit cu sut in meciul cu brasovul de multe ori.

Acest fapt s-a datorat faptului ca la mijloc am folosit 2 inchizatori si probabil, datorita inteligentei tactice pe care o poseda, Ov Petre a vazut ca e inutil sa stea in spate.

 

Adevarul e ca Lacatus ar putea sa ii invete fotbal, cum ii invata pe Ochirosii sau pe B.Stancu. Dar in fond el nu este platit pt asta si nici nu are timp de asa ceva.

 

Ba de asta e platit.Nu degeaba multi jucatori se adreseaza antrenorilor lor cu "domnule profesor".

 

Daca am fi continuat meciul frumos cu AS ROMA cu o victorie la Vaslui si cea de ieri cu Brasov, aceste articole nu ar fi aparut.

 

Daca si cu parca...

 

Ori la Vaslui nu tactica superioara a adversarilor de tip "autobaza in poarta" sau acel Mourinho de pe banca moldovenilor ne-au batut, ci o greseala inerenta de portar si apatia varfului (si spre sfarsit varfurilor) impinse care nu au creat spatii pt mijlocasii de creatie (care oricum sunt sublimi, dar lipsesc cu desavarsire - exceptandu-l pe Dayro care inca se acomodeaza cu postura asta) - acest lucru evident s-a schimbat la meciul cu Brasov, Arthuro miscandu-se incontinuu si tragand dupa el 2 oameni din aparare mai mereu.

 

Nu te-ai obijnuit inca cu ideea ca toate echipele care joaca cu Steaua se baricadeaza in aparare?

Vorbesti despre gresala de portar dar de ce nu zici nimic despre faptul ca Liubinkovic, un jucator de peste 180, a fost lasat singur in careu.Si zic singur pt ca Petrica Marin la cei 160 si ceva cm inaltime ai sai nu a avut nici cea mai mica sansa sa il opreasca in a lovi acea minge cu capul.

De ce nu zici nimic de faptul ca Nicolita statea la marginea careului nostru si privea cum mingea trece peste Petre Marin?

 

Aici e vina lui Laca.

Ca nu i-a zis banelului sa il ajute pe Petrica.Era evident ca sarbul nu o sa aibe probleme in duelurile fizice cu romanul nostru.Asta de la inceputul meciului s-a vazut.

 

Cu brasovul nu miscarea in continuu a lui Arthuro ne-a adus victoria.

Victoria a venit pt ca Stelea a uitat ca niciodata nu degajezi in centru si pt ca stralucescu junior a scos un fundas stanga si a bagat in locul lui un mijlocas dreapta(care a si dat gol, dar golul pe stanga a ramas).

 

P.s.

Stii de ce l-a scos pe acel fundas stanga?

Pt ca in momentul in care Szekely s-a mutat pe dreapta, benzile noastre au murit.

Stanga nu mergea pt ca Szekely nu e de picior stang iar dreapta nu exista pt ca Dayro statea prea in centru.

 

 

 

Stii ce mi-as dori eu din punct de vedere fotbalistic sa faca Lacatus?

Sa faca echipa sa joace fotbal, nu sa faca experimente!

noname_fu06.08.2008 14:28

ti-am mai zis ca nu-ti mai raspund. zici niste aberatii, apuca-te de ping-pong. :ce_oameni:

bodanelu06.08.2008 14:28
Daca Banel nu stie sa faca preluare, atunci sa il invete.Sau sa il zboare si sa aduca pe altul in locul lui, care poate.

Gresit. asta se invata la juniori. Ca Banel nu stie sa faca o preluare, sau ca Badea nu stie sa dribleze nu e problema antrenorului.

 

In primul rand, nu e neaparat sa fie folosita cea mai moderna asezare.Trebuie sa folosesti sistemul cel mai potrivit echipei tale.

Daca nu ai extreme nu poti sa joci cu extreme.Ori Steaua are doar un jucator care ar putea fi extrema:Szekely.

 

avem extreme in echipa? stiu ca doar una, Surdu. Restul sunt mijlocasi laterali.

si din cate stiu eu nu jucam un 3-4-3 sau 4-3-3 ca sa avem nevoie de extreme...

 

In al doilea rand,eu nu am vazut pana acum strategia asta.

De obicei Dayro Moreno nu prea sta pe langa Szekely.

In meciul cu Vasluiul Dayro incerca sa il deschida pe Szekely cu pase.

In meciul cu Brasovul Dayro a jucat extrema alaturi de Szekely.Si cand unul era pe o parte, celalalt era pe cealalta.

 

Gresit, nu am jucat cu nicio extrema, am jucat cu mijlocasi laterali. SI unul a fost Szekely si celalat a fost Neaga. La fel te-ai lasat si tu dus in eroare de liberatatea care a avut-o in teren Daryo, de venea in lateral...

 

Si in nici un caz inchizatorul nu urca la nivelul varfului.

Te lasi poate indus in eroare de faptul ca Ov Petre a venit cu sut in meciul cu brasovul de multe ori.

Acest fapt s-a datorat faptului ca la mijloc am folosit 2 inchizatori si probabil, datorita inteligentei tactice pe care o poseda, Ov Petre a vazut ca e inutil sa stea in spate.

 

Iar gresesti. Ov. Petre a urcat de foarte multe ori pe spatiile lasate goale intre linia de mijlol si apararea brasoveana. Si de acolo venea o oarecare superioritate. Brasovenii necontand in atac, un mijlocas defensiv este inutil, deci cu mai multa libertate de a urca in atac.

 

Ba de asta e platit.Nu degeaba multi jucatori se adreseaza antrenorilor lor cu "domnule profesor".

 

Nea Marius. Nu i-am auzit zicand domn profesor...

 

Nu te-ai obijnuit inca cu ideea ca toate echipele care joaca cu Steaua se baricadeaza in aparare?

Vorbesti despre gresala de portar dar de ce nu zici nimic despre faptul ca Liubinkovic, un jucator de peste 180, a fost lasat singur in careu.Si zic singur pt ca Petrica Marin la cei 160 si ceva cm inaltime ai sai nu a avut nici cea mai mica sansa sa il opreasca in a lovi acea minge cu capul.

De ce nu zici nimic de faptul ca Nicolita statea la marginea careului nostru si privea cum mingea trece peste Petre Marin?

Aici e vina lui Laca.

Ca nu i-a zis banelului sa il ajute pe Petrica.Era evident ca sarbul nu o sa aibe probleme in duelurile fizice cu romanul nostru.Asta de la inceputul meciului s-a vazut.

Si care e cea mai buna solutie sa spargi apararile alea? nu oare mingea pe flancuri si centrari, cu aglomerarea centrului careului adversar cu cati mai multi oameni de la tine din echipa? Combinatiile pe spatiile mici nu merg, neexistand aceste spatii.

Petre Marin nu avea ce sa faca la acea minge. Si e vina lui Laca, ca Banel e bezmetic in teren. Nici nu ataca, nici nu se apara?

 

 

Cu brasovul nu miscarea in continuu a lui Arthuro ne-a adus victoria.

Victoria a venit pt ca Stelea a uitat ca niciodata nu degajezi in centru si pt ca stralucescu junior a scos un fundas stanga si a bagat in locul lui un mijlocas dreapta(care a si dat gol, dar golul pe stanga a ramas).

 

P.s.

Stii de ce l-a scos pe acel fundas stanga?

Pt ca in momentul in care Szekely s-a mutat pe dreapta, benzile noastre au murit.

Stanga nu mergea pt ca Szekely nu e de picior stang iar dreapta nu exista pt ca Dayro statea prea in centru.

 

Si iar gresesti. La noi mijlocasii laterali se tot schimba intre ei pe tot timpul meciului. Nu cred ca Lucescu nu stia asta si schimba aiurea. Noi, neavad un jucator de banda stanga, acel flanc e mort. Si de accea a scos un fundas stanga si a bagat un mijlocas dreapta. Deci schimbarea era logica, chiar daca juca Szekely acolo sau nu.

 

noname_fu06.08.2008 14:36

nu-i mai raspundeti ma ca nu intelege, e batut in cap omul. sunt unele persoane care nu merita bagate in seama si vad ca s-au adunat pe topicul asta. nici nebuni nu poti sa-i faci ca jignesti populatia de la 8+1.

victor06.08.2008 14:41

Lacatus a fost un mare jucator. si a facut istorie in teren pentru Steaua. asta este dincolo de orice discutie si pentru asta trebuie laudat si admirat!

 

la fel insa si ca antrenor, discutia este relativ clara: Lacatus nu are anvergura, iar ca antrenor la o echipa cu pretentii, cum este Steaua, clasa este absolut necesara! mai mult as zice ca Lacatus a sarit anumite etape legate de pregatirea profesionala a unui antrenor, si de aceea imi e foarte greu sa-l numesc un profesionist pur-sange. pentru cei care comenteaza laudativ la adresa lui, ii intreb din nou doar atat: CE SCOALA DE ANTRENORI A ABSOLVIT MAESTRUL?! fotbalul de un anumit nivel nu mai poate fi practicat dupa ureche sau cu antrenori autodidacti. e nevoie de multa munca si pregatire teoretica!

 

sa-l amestecam pe Becali in discutie mi se pare o aiureala. i-a dat o sansa uriasa unui om care a facut ceva ca jucator pentru Steaua. nu este vina lui ca respectivul nu convinge. e vina lui Becali insa ca la presiunea tribunei accepta mediocritatea pe banca Stelei!

 

in concluzie: Lacatus ca antrenor e doar un amator FARA SCOALA, animat de bune intentii, dar fara clasa! Steaua are nevoie de profesionisti, nicidecum de antrenori limitati! sigur, comentariul este cinic, dar din pacate nu ne putem permite astfel de experimente! deja s-a pierdut in mod amatoristic si infantil un titlu pe care il aveam in buzunar!

ultrasnothooligan06.08.2008 14:43

s

Raspuns pentru cel care nea facut papagali . Salut in primul rind eu sunt un stelist de la sud nu conteaza grupul din care fac parte acuma nuh vb din partea grupului ci din partea unui stelist simplu care vine la sud si isi sustine echipa 90 de minute .Pai cum mai nene sa ne faci tuh pe noi papagali ! ce stii tuh de noi?, noi nu il sustinem pe Laca ?cind am strigat noi demisia Laca? cind avem la fiecare meci un mesaj sus chiar din josul tabelei dea lungul sectorului pentru el!, cind baietii de la glas au steaguri de 2 bete perfect realizate cu chipul lui... cum iti permiti sa ma faci pe mine si pe ceilalti papagali... tuh stii ce inseamna sa fii ultras, sa stai o noapte intr-o hala pina la 3 dimneata 4-5 ud si in frig si ploaie, sa vopesti o pinza care va fi afisata 3-4 -5 minute , sau cu bani primit de ziua tah in loc sa mergi cu prietenii de la bloc la baute mergi intr-o deplsare la 600 de km unde ,sa piarda echiapa ,sa fii si batut de garda , dar nui nimic ca noi tot vom continua sa strigam si sa cintam sa ne fluturam steagul plin de apa si de vopsea ca asa suntem noi asa traim noi in spiritul asta, sau in loc sa stai cu iubita in pat sa faci dragoste sau sa te uiti la un fillm romantic tuh de duci sa faci niste mesaje si sa ai satisfactia ca dusmanul (suporterul advers presedintele de club de federatie etc) moare de ciuda cind le vede (atunci e satisfactia cea mai mare chiar si da echipa nu joaca bine) , iar de batut nu ne-am baut neprovocati niciodata nu o sa dam inapoi, iar de Lacatus ce sa mai zic pentru noi e un simbol e eternul nr 7 ,fiara sau cum vrei tuh.. citiva dintre noi stau cu spatele la dar la meci dar nu pentru agata gagici, stam sa mai dirijam lumea sa iasa totul bine ca la noi la sud asa este ... si ca sa vezi ca suntem uniti. Peluza Sud = Solidaritate Unitate Demnitate asa ca mai asta! stelist de tst sau ultras de tastaura cum vrei sa o iei nu ne mai face papagali sau hai odata la meci la sud sa vezi ce papagali suntem ,hai si zimi-o in fata dami un msj privat si vb la tel sa iti arat ce papagal sunt ...ca vad ca esti pornit pe noi ... nu mai trai in vise plm de frustrat scz admin dar nu m-am putut abtine,,,, apropo cati ani ai 17-18 ca nu pari a avea mai mult, numai bine :steag_sah_mic:

AdrianUltras2506.08.2008 14:50

Bodanelu

 

 

Ba da!

Trebuie sa ii invete.

 

Asa cum trebuia sa il invete pe Habibou ce sa faca in teren, nu sa se planga ca e dezordonat.

 

Asa cum l-au invatat italienii pe Toni sa fie golgeter.Ca Toni la 25 de ani a explodat.

Asa cum Prandelli a facut din Mutu, la 24 de ani, golgeter.Din jucator mediocru de serie a, a facut golgeter.

Iar Mancini, a facut dintr-un super jucator ca Adriano, o petarda. Asta e reversul medaliei.

 

Ai dreptate.Avem 2 extreme in echipa.

Una adevarata:Surdu si inca un jucator care poate sa joace acolo:Szekely.

Dar Surdu nu joaca nimic.

 

Si da, jucam cu extreme.

Ti se pare cumva ca jucam 4-1-2-2-1?

Nu, jucam cu 4-1-4-1. Cand mijlocasii laterali sunt la nivelul mijlocasilor ofensivi atunci se numesc extreme!

 

Neaga a jucat in centru.Tot meciul, nu a jucat nimic.Nu a dat nici o centrare.Cum se poate sa fie extrema si sa nu dea centrari?

Nu a dat pt ca a fost la mijloc, cica "playmaker".

 

Iar gresesti. Ov. Petre a urcat de foarte multe ori pe spatiile lasate goale intre linia de mijlol si apararea brasoveana. Si de acolo venea o oarecare superioritate. Brasovenii necontand in atac, un mijlocas defensiv este inutil, deci cu mai multa libertate de a urca in atac.

 

Asta inseamna exact ce am zis eu.Ov Petre nu a jucat al 2lea varf cum zici tu, a jucat mijlocas ofensiv, pe faza de atac.

 

Nea Marius. Nu i-am auzit zicand domn profesor...

 

Pai de ce sa ii zica asa?

I-a invatat cumva ceva?

Tre sa ii inveti pe elevi ceva ca sa ti se zica profesor.

Lacatus nu i-a invatat nimic.

 

Mai mult, a stricat.

Acum nu mai merg fazele fixe.

 

Si NU!

NU el a facut fazele fixe sa mearga struna la Steaua.Fazele fixe mergeau inca de pe vremea lui Hagi.

 

Si care e cea mai buna solutie sa spargi apararile alea? nu oare mingea pe flancuri si centrari, cu aglomerarea centrului careului adversar cu cati mai multi oameni de la tine din echipa? Combinatiile pe spatiile mici nu merg, neexistand aceste spatii.

Petre Marin nu avea ce sa faca la acea minge. Si e vina lui Laca, ca Banel e bezmetic in teren. Nici nu ataca, nici nu se apara?

 

Noa explica-mi tu mie de ce e bine sa dai centrari in careul unde adversarul are 2 fundasi inalti si tu doar un atacant inalt?

 

Nu prietene.In cazuri din astea, nu joci cu mingi pe sus.

Daca dai centrari, le dai la semi inaltime.

De ce le dai la semi inaltime?

Pt ca un fundas inalt si greoi, daca il obligi sa se aplece ca sa respinga, comite greseli.

Si din astfel de greseli rezulta de multe ori autogoluri.

 

Vezi autogolul lui Dragutinovici din meciul Steaua-Standard Liege din Cupa UEFA de pe vremea lui Zenga.Dorinel a centrat atunci de pe stanga la semi inaltime, drago s-a aplecat si a lovit mingea prost => autogol!

 

Daca vrei sa spargi astfel de aparari, o faci jucand in viteza, cu pase pe jos.

Formand triunghiuri de pase, care sa scoata adversari din joc.

 

2 atacanti rapizi si un mijlocas ofensiv pot printr-un astfel de triunghi sa scoata din joc cel putin 4 oameni.

Asta daca joaca pe jos, in viteza, din prima, cu pase printre.

 

i iar gresesti. La noi mijlocasii laterali se tot schimba intre ei pe tot timpul meciului. Nu cred ca Lucescu nu stia asta si schimba aiurea. Noi, neavad un jucator de banda stanga, acel flanc e mort. Si de accea a scos un fundas stanga si a bagat un mijlocas dreapta. Deci schimbarea era logica, chiar daca juca Szekely acolo sau nu.

 

Dar de ce se schimba?

Care e logica?

 

Prietene, Szekely a jucat toata repriza a 2a pe stanga!

Noi avem un jucator de banda stanga: Ochirosii, jucator care nu a fost folosit!

 

Schimbarea nu a fost logica.

Pt ca Roman(mijlocasul dreapta) nu a jucat in stanga.

In Stanga, mijlocas, a jucat Catalin Munteanu, care pana atunci jucase pe dreapta.

Si mijlocasul stanga, senin, a trecut fundas stanga.

Roman ocupand pozitia de mijlocas dreapta.

Asta dupa ce a dat gol.

In momentul cand a dat gol, inca nu trecuse pe dreapta.Statea pe stanga pt a nu se destabiliza flancul odata cu plecarea lui senin in linia de fund.si pt ca Munteanu nu avusese timp sa schimbe pozitia.

 

 

Noname_fu

 

eu am adus argumente la ceea ce am zis.

pana acum argumentele tale se rezuma doar la a jigni.

noname_fu06.08.2008 15:10

ce argumente? nu ai habar despre fotbal, intelege te rog frumos! Daca l-ai intelege as discuta cu tine. Incearca sa realizezi ca esti penibil. Cata lume sa-ti mai explice, nu vezi ca nu intelegi? Gata, linistete-te, vezi poate la tenis te pricepi mai bine...

 

 

Eu as vrea totusi sa aud si ce are de spus semnatarul articolului, domnul care a lucrat pentru club si acum il critica pe simbolul acestuia. Chiar as fi interesat de argumente fotbalistice, cu toate ca nu exista destule pentru a sustine ce ai conturat tu din condei, domnu` jurnalist de mana a 3-a.

AdrianUltras2506.08.2008 15:13

Poate ca nu am habar despre fotbal.

 

Dar nu trebuie sa te numesti Guus Hiddink ca sa iti dai seama ca nici Lacatus nu are habar.

noname_fu06.08.2008 15:22
Dar nu trebuie sa te numesti Guus Hiddink ca sa iti dai seama ca nici Lacatus nu are habar.

 

 

Pana nu esti si fudul...

 

O poza cu dedicatie... nu stie saracul fotbal :hooray:

2_marius_lacatus_523617792.jpg

Marius06.08.2008 15:23

@ noname_fu

 

Chiar trebuie sa folosesti apelative de genul "jurnalist de mana a 3-a"? Ai cumva un master in jurnalism pentru a-ti exprima acesta parere extrem de pertinenta, care in anumite cazuri poate fi considerata jignitoare?

 

Oare cum te-ai simti tu daca ai fi numit "suporter de mana a 3-a"? Banuiesc ca nu foarte bine. Asa ca iti propun ca problemele personale pe care le ai cu Mihai (daca le ai) sa le discuti in privat.

 

P.S. Vad ca tot pretinzi explicatii strict fotbalistice, asta desi tu n-ai postat nimic care sa arate ca stii macar putin despre meseria de antrenor de fotbal. Toate posturile tale sunt emotionale, n-au nicio legatura cu explicatiile tehnice si la obiect pe care le pretinzi atat de autoritar.

DT06.08.2008 15:24

aproximativ corect. suporterii au dreptul sa ii ceara socoteala chiar si lui Lacatus. pentru rezultate mai putin bune sau mai stiu eu ce, insa problema este nu ca se cere ci cum se cere! una e sa se pastreze un ton civilizat si sa se tina cont ca e vorba despre Marius Lacatus si alta e sa fie tratat ca Olaroiu. pentru ca am senzatia ca pana acolo nu mai e mult. suporterii au drepturi intr-adevar, dar nu cred ca au dreptul sa il jigneasca pe Lacatus, la fel cum nici el nu are dreptul sa ne jigneasca pe noi! e vorba de respect. respect reciproc. asa trebuie sa fie intr-o relatie Lacatus - suporteri si invers. pana una alta, propun sa ne pastram ura pentru Gigi. el e caria, nu Lacatus, nici suporterii, nici macar jucatorii! merci.

AdrianUltras2506.08.2008 15:25

Bai!

 

A jucat singur?

 

Poate tu chiar ai pus botu' la bancu' ala cu Lacatus si dinam0 dar nu a fost asa prietene.

 

Lacatus avea in spate o echipa si un antrenor.

Antrenor care l-a invatat cum sa joace.

 

I-a zis ce sa faca cu mingea in momentul cand o primeste.

 

 

A stii sa joci fotbal si a stii sa antrenezi sunt doua lucruri total diferite.

 

De aia Pele nu e antrenor!

MoWeed06.08.2008 15:26
Suporterii au drepturi intr-adevar, dar nu cred ca au dreptul sa il jigneasca pe Lacatus, la fel cum nici el nu are dreptul sa ne jigneasca pe noi! e vorba de respect. respect reciproc. asa trebuie sa fie intr-o relatie Lacatus - suporteri si invers. pana una alta, propun sa ne pastram ura pentru Gigi. el e caria, nu Lacatus, nici suporterii, nici macar jucatorii! merci.

100% corect....

 

@AdrianUltras25

 

Orice ai zice nu e treaba lui Lacatus sa corecteze carentele tehnice pe care Banel, de exemplu. le are.Intr-adevar, responsabilitatea lui fata de suporteri este sa nu insiste cu el desi este clar ca nu are fata de Steaua. Dar nu te poti astepta ca Lacatus sa piarda timpul la antrenament sa-l invete pe Banel sa faca o preluare sau sa dea un sut.

Pai daca ar sta sa invete unii jucatori chestii elementare, antrenamentul ar fi ocupat numai cu lectii pentru Banel, Lovin, Badea, Kapetanos, Surdu, etc...

noname_fu06.08.2008 15:34
@ noname_fu

 

Chiar trebuie sa folosesti apelative de genul "jurnalist de mana a 3-a"? Ai cumva un master in jurnalism pentru a-ti exprima acesta parere extrem de pertinenta, care in anumite cazuri poate fi considerata jignitoare?

 

P.S. Vad ca tot pretinzi explicatii strict fotbalistice, asta desi tu n-ai postat nimic care sa arate ca stii macar putin despre meseria de antrenor de fotbal. Toate posturile tale sunt emotionale, n-au nicio legatura cu explicatiile tehnice si la obiect pe care le pretinzi atat de autoritar.

 

 

! una e sa se pastreze un ton civilizat si sa se tina cont ca e vorba despre Marius Lacatus si alta e sa fie tratat ca Olaroiu. pentru ca am senzatia ca pana acolo nu mai e mult

 

Trebuie sa am master in jurnalism ca sa-mi dau seama ca "Buzarin e un cretin"? E problema lui daca o considera jignitoare sau nu. Vad ca tu o tot incerci si de mult astept sa mai dai pe la vreun meci, sa vorbim si fata in fata. N-am postat nimic strict cu un continut strict fotbalistic? Cauta mai bine sau pune-ti ochelari...

 

 

DT stai calm, ca nu o sa-l conteste nimeni pe Laca in afara forumurilor si a mediilor in care iti permiti sa fii un anonim!

AdrianUltras2506.08.2008 15:39
Dar nu te poti astepta ca Lacatus sa piarda timpul la antrenament sa-l invete pe Banel sa faca o preluare sau sa dea un sut.

 

Da' si ce face Lacatus atunci la antrenamente?

 

In caz ca nu stii, un antrenament al unei echipe de fotbal consta in:

 

1. antrenamente fizice - pt a imbunatati rezistenta, forta,reflexele,etc.

2. sedinta tactica - prezentarea pe tabla a strategiei de joc si explicarea ei, studierea adversarului.

3. jocul scoala - e pusa in practica tactica stabilita si in unele cazuri se fac chiar si simulari in sensul ca primul 11 joaca impotriva unei echipe formate din restul jucatorilor, echipa care are ca tactica, tactica echipei studiate.

 

Atat!

 

De antrenamentele fizice nu se ocupa Lacatus.Pt aia exista secunzi.

El ar trebui sa se ocupe de sedinta tactica si jocul scoala.

 

Si atunci te intreb, ti se pare ca e prea ocupat?

Nu poate sa se ocupe de unii jucatori in timpul antrenamentului fizic?

Nu poate in afara programului?

Nu poate sa puna secunzii sa se ocupe de ei?

 

Nu e oare in interesul lui ca acei jucatori sa joace?

 

Nu el a zis ca Banel trebuie salvat?

 

Cum crezi ca il salvezi?

Doar prin vorbe?

 

 

Protasov ii explica fiecarui om ce sa faca in detaliu.

Cand Nicolita stia clar care e rolul sau in echipa si cum trebuie sa joace, normal ca juca!

 

Nu ii mai reduceti atat din sarcini lui Lacatus.

Daca e antrenor, sa se comporte ca atare.

 

Ca echipa nu se antreneaza pe simbolism si incurajarile fanilor.

 

P.s.

 

Nu o sa il conteste nimeni pe Laca pt ca exista destui bolovani care sa fie aruncati in cei care fac asta de catre oameni care chiar cred ca o echipa se antreneaza pe sentimente.

metzzz06.08.2008 15:39

Sa moara porcu care nu-l am daca pe site-ul asta n-au inceput sa apara decat tampenii scrise.

Ba frate mai scrieti si voi ceva ???

noname_fu06.08.2008 15:40

Ma ardelene tu ai fost vreodata la un antrenament? Saptamana trecuta de exemplu, ai fost la vreunul? Sau in genere ai vazut vreodata unde se antreneaza echipa si cum se antreneaza? Ca de obicei sunt cam aceeasi oameni care se invart pe-acolo si sunt tare curios sa stiu care dintre ei esti.

DT06.08.2008 15:42

[quote

 

 

DT stai calm, ca nu o sa-l conteste nimeni pe Laca in afara forumurilor si a mediilor in care iti permiti sa fii un anonim!

 

asa sa fie!

AdrianUltras2506.08.2008 15:42

Prietene noname_fu

 

ti se pare ca doar Echipa Steaua exista in lumea asta?

 

Doar echipa Steaua crezi ca se antreneaza?

noname_fu06.08.2008 15:47

Deci nu ai nici cea mai mica idee cum se antreneaza Steaua si in ce zile se pune accent pe tehnica in locul unui antrenament fizic sau ce pregatesc jucatorii mai exact la un antrenament, sub indrumarea lui Lacatus. Du-te te rog o data sa vezi cam de cate ori ii opreste pt a le arata cum se face un exercitiu corect sau cum se loveste mingea intr-un anume fel. Olaroiu nu putea sa le arate asta nici daca voia. Pentru ca nu are talent. Ori daca nu ai talent, nici cel mai talentat antrenor nu te poate invata sa centrezi din alergare (sau chiar de pe loc, in cazul lui banelinho), cum sa lovesti mingea sau cand sa ii dai drumul din prima. Du-te la un antrenament si vino cu o cronica aici pe site in care sa arati cu ce greseste Lacatus si iti garantez eu ca va fi publicata pe prima pagina.

 

AdrianUltras2506.08.2008 15:51

Prietenul meu Noname_Fu a zis ca nu ma pricep la fotbal.

S-ar putea sa aibe dreptate.

 

Asa ca le cer celor care il apara atat pe Lacatus si sustin ca e antrenor de Steaua, sa imi zica si mie care sunt aspectele pozitive din jocul echipei.

 

Va rog frumos ziceti-mi.

 

Noname_fu de la tine astept in special un raspuns!

 

Deci nu ai nici cea mai mica idee cum se antreneaza Steaua si in ce zile se pune accent pe tehnica in locul unui antrenament fizic sau ce pregatesc jucatorii mai exact la un antrenament, sub indrumarea lui Lacatus. Du-te te rog o data sa vezi cam de cate ori ii opreste pt a le arata cum se face un exercitiu corect sau cum se loveste mingea intr-un anume fel. Olaroiu nu putea sa le arate asta nici daca voia. Pentru ca nu are talent. Ori daca nu ai talent, nici cel mai talentat antrenor nu te poate invata sa centrezi din alergare (sau chiar de pe loc, in cazul lui banelinho), cum sa lovesti mingea sau cand sa ii dai drumul din prima. Du-te la un antrenament si vino cu o cronica aici pe site in care sa arati cu ce greseste Lacatus si iti garantez eu ca va fi publicata pe prima pagina.

 

Si totusi, Olaroiu a avut performante mai mari ca Lacatus.

Ciudat!

 

Si inca ceva, daca le explica asa de bine, cum se face ca nu stiu astia nimic?

«145678»