FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FC Vaslui - FC Steaua București 1-0

«15678914»
JDERUL30.07.2008 19:35

Orice comenteriu este de prisos!

 

Traiasca Zapata,traiasca nasu Sandu,traiasca butoanele.

 

Vom mai castiga campionatul cand Romania nu va mai avea echipa campioana inscrisa direct in grupele ,,C.L."ci va trebui sa joace doua tururi preliminare.

Atunci va fii nevoie iar de noi pentru a aduna puncte la coeficientul de tara!

valentin2day30.07.2008 19:35
Ce vrei ma de la Kapetanos nu a mai vazut o minge de fotbal de mult timp.Nu vreau sa il laud pe Banel dar a fost peste Ochirosii la faze fixe.Primul joc prima infrangere, eu cred ca se putea mai mult dar numai comentez nimic.

nu pot sa cred ca exista asa oameni

CUM POTI SA ZICI CA Banel A FOST PESTE Ochirosii

dupa declaratia asta cred ca ai 2-3 ani (cel putin atat are mintea ta)

Kekea30.07.2008 19:36

Sa vedem ce zice ciobanul.Ce ii mai trosneste mintea acum?Ca Sandu l-a pus pe arbitru sa ne lucreze?asta nu e scuza

zloty30.07.2008 19:36
Zloty degeaba o intorci recunoaste ca a fost mai bun la capitolul asta.

Cel mai bun jucator Radoi!

avand in vedere ca nicio lovitura libera nu a adus pericol putem spune ca sunt la fel de slabi ,nu?? Ochirosii are o scuza ca e copil da Banel??

pai si baieti daca inca nu e copt de Steaua cum o sa ajunga el sa fie "copt" daca nu prin meciuri jucate? nu am auzit inca de un fotbalist bun care sa fi ajuns de la speranta la confirmare de pe banca de rezerve

threat30.07.2008 19:36

Bravo Mister Becali , bravo domnule secund Lacatus , sa va traiasca Arturo , Nicolita si Kapetanos . Lasa-i pe Goian , Neaga , Ochirosii si Stancu pe banca , mai bine da-i la Buzau . Sa ai soarta lui Ceausescu oierule !

 

 

Mijloc nu am avut deloc . Atac , ce gluma proasta e Arturo asta ! Saracul Szekely , singur intre capsunari !

MALDINI30.07.2008 19:36

Cand il vedeam pe Banel ca se duce sa bata un corner sau ceva...plecam sa imi iau un distonocalm

ultrash30.07.2008 19:37

infectii astia de la Vaslui au avut si un mare bulan,unu` deala specific acestor tarani jegosi care te irita. n`a mai fost blat acum? n`a mai fost nu

realitatea e insa ca si noi....SUNTEM VAI MAMA NOASTRA...Kapetanos,Arthuro,Banel,Tiago...

n`avem frate cu cine,n`avem cu cine,sa ne fie clar...

si ce i mai grav e ca jocu` asta nu`i deloc o intamplare... ce`o cauta Dayro lipit de tusa,de ce`o juca Steaua cu un singur varf,cine i`o fi adus pe Arturo Tiago si Kapetanos...ce`o cauta Banel titular cand Ochi e mult peste el...

Acelasi joc pe care`l practicam de 2 sezoane`ncoace...cu mingea bubuita de Radoi si Ghionea spre varfuri...

iar pe banca solutii :-? ciuciu`...poate Stancu

Inteleptul30.07.2008 19:39
Cand il vedeam pe Banel ca se duce sa bata un corner sau ceva...plecam sa imi iau un distonocalm

Eu asa am facut tot meciu.....nu mai pot de cap :cursing: cRED ca iau un nurofen ,Vin dupa o zi proasta si acu e si mai proasta(si si mai stresanta)

AmuntBoy30.07.2008 19:40

alt sezon inceput fara coordonator de joc la Steaua

si asta se vede

vom avea acelasi sezon ca in utlimii ani de tot kkt - in atac praf

 

xDaJACKALx30.07.2008 19:41

Incredibil fratilor cat de infect am putut sa jucam!!!!Erau niste distante kilometrice intre mijlocasii nostri si atacanti.Uitati-va la asa zisi nostri mijlocasi defensivi nu recupereaza NIMIC!!!Singurul lucru care-l fac este sa taloneze adversarul pana in preajma careului si asta se intampla indiferent ca e Lovin tiago plesan sau Petre pe postul ala.Ar trebui clonat Radoi asta e singurul care stie sa anticipeze o pasa a adversarului , care are tupeu sa faca un tackling.Se tot spune ca mijlocasii defensivi nu ies in evidenta dar ai nostri chiar nu ies deloc!!

Heart_For_Steaua30.07.2008 19:42

E meci in ala care nu stii ce sa mai spui despre el... Eu unul nu stiu ... Am jucat prost rau de tot...Sunt suparat rau, dar asta e trebuie sa mergem inainte ca nu e nici prima infrangere nici ultima...

I.N.Money30.07.2008 19:42

Gata ? S-au terminat cele 25 de minute ale acestei partide ? In viata mea nu am mai vazut un meci atat de fragmentat cum a fost acesta de la Vaslui . Absolut fiecare intrare era insotita de fluierul lui Hategan + urmata de un cartonas . Sa fim seriosi , nu am jucat absolut nimic in acest meci , ce naiba daca Szekely are un sut mai serios in prima repriza asta nu inseamna ca s-a schimbat totul .

E deja obositor ca dupa fiecare meci jucat de Steaua in deplasare sa avem aceeasi dezbatere cu cine e vinovat , cine nu a centrat bine . Sansele noastre s-au redus la 0 in momentul in care Bogdan Stancu , al 3 lea atacant de meserie a fost aruncat in teren , ramand cu absolut nimeni la constructie . Avem aceeasi greseala cu Nicolita in teren , cu Goian " pedepsit " sau cu un Arthuro titular , jucator ce avea abia 60 de minute in tricoul nostru .

Cred ca cel mai dureros lucru care a iesit la iveala in aceasta seara il reprezinta probabil pierderea celei mai importante arme a noastre : faza fixa .

 

PS : Vreau sa salut si eu revenirea lui Serea la un meci al Stelei , chiar daca a fost al 4 lea arbitru si s-a uitat pe pereti la o intrare criminala .

greenyes30.07.2008 19:43
Cand o sa aiba parte de arbitraje ca cel de astazi si CFR ul, Dinamo si crapizii????

cred ca nu vezi problema ,nu ar trebui sa ne intereseze astfel de lucruri, cand noi jucam ca o echipa din partea de subsol al clasamentului nu ai ce sa comentezi

 

Nu s genul sa ma leg de arbitru....a fost o constatare normala dupa meciul de astazi....si ma repet....vasluiul a jucat fotbal....Steaua nu a jucat singura.....au controlat mijlocul...Aliuta a orchestrat aproape perfect jocul lor....iti este greu sa recunosti ca au jucat si astia fotbal????? Mie nu.Sa ne raportam la ce a fost in teren, nu la numele echipelor.

 

Ca noi nu am jucat e problema noastra...... Fata de alte infrangeri de data asta nu s asa afectat....pentru ca am pierdut impotriva unei echipe care a jucat fotbal chiar daca se numeste Vaslui. Cand o echipa mica din italia bate pe Milan sau Juve va place???

 

Asta e ..... e primul meci...Daca o sa incepeti sa aruncati cu noroi dupa un meci in care eu zic ca am jucat mai mult fotbal decat anul trecut...chiar daca e putin pentru pretentiile Stelei....e de rau....Ce i reprosez lui Laca e ...atletul.....

 

Jucatorii astia trebuie sa treaca de la bufa bufa la joc din prima, un doi uri, viteza etc....adica fotbal....daca noi nu o sa avem rabdare ..... o sa se aleaga praful. Nu le caut scuze dar eu zic ca sunt sanse reale de imbunatatire a jocului....cu o conditie...sa nu inceapa iar gibonul sa si arate muschii....atunci chiar ca se alege praful.

 

As dori, poate chiar o sa se realizeze acest lucru....sa organizeze AISS un turneu de fotbal de o zi....undeva prin Bucuresti....la care sa participe user ii acestui site....sa vedem care sunt cunostintele fotbalistice ale stelistului internaut....sa punteti meciuriule si pe site....un turneu....10 minute doua goluri....ar fi tare.....

fedora30.07.2008 19:43

Ce jucatori are fratilor Vasluiul?

Ce jucatori are Steaua, din care multi de nationala?

Raspunsul dezastrului e simplu: avem pe banca legenda, nu antrenor!

JOGA, minte-te si minte-ne in continuare!

il_scorpio30.07.2008 19:43

Bravo Lacatus !!! Multumin pentru acest mare fotbalist Petre Marin care joaca in locul lui Nesu! Multumin ca ni-l bagi pe Nicolita titular!

 

Multumin ca pentru aducerea acestui atacant extraordinar Kapetanos! Cine p** l-a facut pe asta fotbalist ca tampesc...?? Duamne credeam ca mai idioti ca Surdu si Falemi n-o sa mai vad da' am uitat ca zdreanta e inca patron! Asta zici ca n-a vazut o minge de fotbal toata viata lui , nu in ultimii 2 ani!

 

Marii specialist care ziceau ca Stancu talent....baieti fiti seriosi e 0 barat! In echipa asta Dayro mare jucator poate sa joace la orice echipa din lume, Radoi in primii 3 fundasi centrali din lume. Adevarul e ca nu avem ce sa cerem cat Petre Marin ii ia locul lui Nesu traim intr-o tara de oameni retardati!

 

Nu am avut pana acum de un an de zile un post anti Lacatus, dar cred ca e cazul sa se duca la Uta sau la FC Brasov ca acolo e locul lui!

joe2130.07.2008 19:44

Dureros ce sa mai zici ca eu unul am ramas fara grai. Au fost greseli de la portar pana la conducatori...Mie unul imi est clar, inca Ochirosii si Szekely cu tot talentul lor idiscutabil pe care-l au sunt inca tineri si neexperimentati, s-a vazut clar in jocul lor, iar Dayro este apasat de tricoul pe care-l poarta, a vrut sa faca multe si a gresit complicandu-se inutil. Mi-au placut ca de obicei Radoi, Ghionea si Petrica, si poate Tiago, cam atat...Forza Steaua !

MALDINI30.07.2008 19:44

Ba la banii care i castiga mercenarii astia ar trebui sa manance pamantu ma...sa bata tot , nu sa mimeze fotbalul...sa se duca sa se impuste toti...vai de mama lor , am ajuns de rasu curcilor

fansteaua4630.07.2008 19:45

"Daca ma bate Vasluiul, ma las de fotbal. Nu ma intereseaza nimic. Nici Liga, nici nimic. Nu o sa mai fie Steaua de aur, ci Steaua de tinichea", a declarat Gigi Becali

DelPiero1030.07.2008 19:45
Dureros ce sa mai zici ca eu unul am ramas fara grai. Au fost greseli de la portar pana la conducatori...Mie unul imi est clar, inca Ochirosii si Szekely cu tot talentul lor idiscutabil pe care-l au sunt inca tineri si neexperimentati, s-a vazut clar in jocul lor, iar Dayro este apasat de tricoul pe care-l poarta, a vrut sa faca multe si a gresit complicandu-se inutil. Mi-au placut ca de obicei Radoi, Ghionea si Petrica, si poate Tiago, cam atat...Forza Steaua !

Ai dat-o in bara...Szekely are 25 de ani si a fost cel mai bun jucator al Stelei in meciul de azi...

JDERUL30.07.2008 19:46

 

 

Aud acum de la un reporteras al antenei 1 ca suporterii vasluieni i-au atacat pe suporterii nostri cu pietre si sticle chiar in stadion!

 

La ei nu se fac controale corporale ca la noi?????????????

As vrea sa ascult o relatare a acestor incidente de la cineva care a fost pe stadion!

MALDINI30.07.2008 19:46

@DelPiero10 pai au mai jucat si altii ma in afara de Szekely ?

fedora30.07.2008 19:47
Ba la banii care i castiga mercenarii astia ar trebui sa manance pamantu ma...sa bata tot , nu sa mimeze fotbalul...sa se duca sa se impuste toti...vai de mama lor , am ajuns de rasu curcilor

Mercenari sunt toti jucatorii, diferenta e ca ei l-au avut pe Hizo, noi pe Lacatus desi valoarea era clar de partea noastra. Restul sunt prostii.

ANTIgigi30.07.2008 19:47

De ce oare se feresc toti "suporterii" si suporterii sa puna punctul pe i....sau pe Y ? Hai sa fim seriosi.....meciul cu Roma a fost blat (am ajuns sa facem si in amicale de astea), iar acum dam vina pe arbitru (din prima etapa). Astea sunt scuze de echipe mediocre...sa nu zic mici. Lacatus e depasit de prima divizie....repet a 3-a oara acest lucru....si din pacate imi pare rau ca s-a adeverit. M-as bucura pentru Steaua sa plece cat mai repede de la echipa....doar pentru Steaua...nu si pntru el. Nu de alta dar poate pleaca si Jolly Jokerul de Bklii din Ghencea !

zloty30.07.2008 19:48

@greeneyes din partea mea aia de la Vaslui merita toate felicitarile ,au obtinut ce siau propus chit ca au facuto cu faulturi criminale cu un joc fragmentat, dar si-au atins scopul

noi nu suntem o echipa mica de provincie ,trebuia sa ii calcam in picioare pe gandaci astia ,si tu imi zici ca daca am avut mai multe pase ca anul trecut e mai bine?? scuzama da nu impartasesc optimismul tau

 

buba acuma e antrenoru imi pare rau ca o spun da asea e, cand tu ai numai fotbalisti mici de statura in teren si tu sa joci numai ,da numai cu pase lungi nu am ce sa spun

Living_Dead_Stripper30.07.2008 19:49

Ce am vãzut în aceastã searã? Același joc constipat de pe vremea lu' 0lãROIU, codimentat cu niște petarde de jucãtori.Singurul care a mai mișcat ceva a fost Szekely. Noutatea în jocul Stelei a fost masca de pe fața lui Rãdoi, care în clipa în care și-a dat-o jos a stricat tot farmecul meciului. Sunt curios ce va avea de declarat antrenorul Stelei, domnul George Becali. ªi cum îl va mai "tutui" pe Marius Lãcãtuș...

 

Ne batem în continuare joc de Rada, ba colac peste pupãzã acum îl mai ținem și pe Goian pe banca de rezerve! Noroc cu încãpãțânarea de a-l titulariza meci de meci pe Bãnel, care sunt singur cã în ultima etapã va înscrie golul salvãrii de la retrogradare. Dar sunt convins cã totul face parte dintr-o strategie devoalatã de divinitate arhimandritului George Becali.

 

Am ajuns de râsul știuleților de la Vaslui...

 

Nu ne rãmâne decât sã zâmbim: CE-I MAI RÃU ABIA DE ACUM URMEAZÃ !

 

«15678914»