Pt noi, ultimele 3 sezoane de cupe europene au insemna pierderea campionatelor respective.
Incepe sa ma enerveze treaba asta.
Dar ce sa ii faci?!E vina conducerii foarte neprofesioniste.Lotul a tot slabit.
De la Oli incoace lotul a tot slabit.
In primul an de CL aveam atacanti foarte buni in lot.Dar au fost vanduti sau s-au stins.
In al 2lea an au fost adusi enspemii de jucatori de care nu aveam nevoie.Doar interventia lui Adi Ilie de la jumatatea sezonului ce a mai ajutat echipa.Dar iarasi, la final, echipa a fost slabita.
Acum iar s-au bagat multi bani dar fara cap.Au fost adusi jucatori de calitate dar au fost pusi pe pozitii pe care nu stiau.Au fost cumparati doar ca sa fie cumparati.Si in echipa au ramas multe pozitii neacoperite.
Daca mai pui si lipsa de interes pt meciurile din campionat, lipsa de interes creata de banii din CL, nu e greu sa intelegi de ce e Steaua pe locul asta rusinos pe care e acum.
Sincer, abia astept intinerirea lotului.
Avem in fata exemplul craiovei.
Mititelul a preluat Universitatea de la staicu si a dat afara pe toti ratatii batrani, inlocuindu-i cu tineri.I-a jucat in a si a picat in b.A jucat cu ei si in b si a promovat.A mai jucat un sezon in a si baietii aia deja au devenit jucatori caliti.
Rezultatele se vad si jocul Craiovei si pozitia ocupata in clasament nu sunt intamplatoare.
Nici faptul ca anumiti jucatori olteni sunt convocati la nationala.
Daca si Steaua face la fel, daca scapa de uscaturi si aduce tineri, s-ar putea sa fie cea mai buna miscare facuta de conducere in ultimii 3 ani.
O sa ratam cupele europene, dar asta e bine.
Jucatorii adusi(tinerii promovati) vor avea jumatate de sezon in care vor prinde ceva experienta si vor reusi sa stabileasca si niste relatii de joc alaturi de "cei mari" care mai raman.Iar sezonul urmator ar putea fi un mars al Stelei spre titlu, mars direct, neintrerupt de campaniile din europa.
Teoretic se poate.Refuz sa cred ca juniorii stelisti sunt mai slabi decat cei craioveni.
Sa vedem ce va fi.
Forza Steaua!