deocamdata principalul rival este cel de culoare neagra (zburatorii)
deocamdata principalul rival este cel de culoare neagra (zburatorii)
Chivorchian stia de doua saptamani ca daca nu isi vor schimba culorile vor fi depunctati. Il anuntasem inca de la Beijing ca am vorbit cu Blatter si asta urma sa se intample. Este o decizie clara. Noi nu avem ce sa mai facem. FIFA a dat ordin ca Timisoara sa fie depunctata si noi il vom executa", a declarat Mircea Sandu in ProSport.
Daca intr-adevar se va ajunge la depunctarea gruparii de pe Bega, este posibil ca Marian Iancu sa se retraga din fruntea echipei. "Am sa ies din fotbal, am sa renunt la tot, dupa care vom face cu adevarat lumina in relatiile noastre cu Mircea Sandu", a amenintat Iancu.
Onlinesport
Acum e clar ca FC Bragadiru nu va urca mai sus de locul 6 anu asta
Doar 6 puncte? :sad2:
Prazarii tot prazari.Nu au putut sa profite de o echipa maidaneza in inferioritate.Sa nu va mai aud ca-l laudati pe Costea.Sta tot timpul in offside,e indolent in joc si nici nu pune piciorul la minge,sa nu cumva sa se accidenteze.
Pacat,era o paine de mancat azi la maidanezi...
E greu pt Costea deoarece el nu are o echipa care sa-l ajute prea mult ca Steaua.Totusi e lent. Fii insa mai rezervat la faza cu prazarii, unii sintem din Craiova
Fii insa mai rezervat la faza cu prazarii, unii sintem din Craiova
Ok,nu am spus-o ca sa jignesc pe cineva.Am vazut destule meciuri de la Craiova la care alti concitadini de-ai tai erau prezenti in tribune cu prazul in mana,si il mai si agitau ostentativ catre camerele de filmat.Am crezut ca e un fel de mandrie pt ei...
Referitor la Costea,cred ca nu doar colegii nu il ajuta,ci si faptul ca se crede vedeta si incearca mereu executii fanteziste,in locul unei finalizari simple dar eficace.In plus,e mai mereu in off-side,ceea ce tine de felul cum trateaza el fazele.E doar parerea mea,nu si adevarul absolut...
Fii insa mai rezervat la faza cu prazarii, unii sintem din CraiovaOk,nu am spus-o ca sa jignesc pe cineva.Am vazut destule meciuri de la Craiova la care alti concitadini de-ai tai erau prezenti in tribune cu prazul in mana,si il mai si agitau ostentativ catre camerele de filmat.Am crezut ca e un fel de mandrie pt ei...
Referitor la Costea,cred ca nu doar colegii nu il ajuta,ci si faptul ca se crede vedeta si incearca mereu executii fanteziste,in locul unei finalizari simple dar eficace.In plus,e mai mereu in off-side,ceea ce tine de felul cum trateaza el fazele.E doar parerea mea,nu si adevarul absolut...
Costea ca stil e un fel de Vali Badea. Insa in ceea ce priveste prazul se consuma f rar cam de 2-3 pe an si asta nu in oras.la tara.Mai vine ce-i drept cate unu la meci cu prazul iar camerele il prind imediat
Ce parere aveti de tot scandalul iscat in jurul depunctarii celor de la Timisoara?
Ma deranjeaza prin atitudine de multe ori "fratii lautarilor din Giulesti", dar ma revolta faptul ca un mafiot precum Zambon are castig de cauza, pastrand un palmares doar de dragul de a-l pastra, incercand o bisnita ordinara cu sudoarea unor jucatori din trecut.
P.S.: Mircea Sandu este un conducator extrem de abil si pervers... trebuie sa scapam cat mai repede de el.
@Bogdan4Steaua
Daca legile ii dau dreptate si are acte pentru palmaresul ala nu vad care e problema. Iancu credea ca la fifa merge ca in Romania cu vrajeli de genu "l-am facut mov, nu violet". Au incalcat decizia TAS-ului, instantei supreme din fotbal, asa ca e normal sa plateasca....
anu asta ne batem la Titlu cu rapid,Dinamo, Probabil Urziceni si Vaslui cele mai sus in Clasament Momentat dar si Otelul ,Totusi Sper sa Castigam Titlul 24 sa il aducem in Ghencea mie Dor sa tin Titlul in Mana in PELUZA :X
Gloria Bistrita nu se dezminte...
Am vazut azi un circ de meci,exact ca in vremurile lor bune.Pacat ca un portar care e platit de noi intra in jocurile jegoase ale lui Padureanu.
Anul asta ne vom lupta din nou cu murdaria din jurul CFR-ului.Baieti buni bistritenii astia,nu putea sa-i lase ei pe fratii lor din Cluj sa mearga in LC cu moralul la pamant..))
![]()
Tatarusanu va trebui sa scoata multe goluri ca si facute ca sa stearga rusinea din meciul de azi. Dupa parerea mea un asemenea specimen nu are ce sa caute la un club de traditia Stelei.
ªtergeți post-ul ãsta. L-am mutat într-un topic nou.
"Farmecul Tomberoanelor" isi dau cu stangul in dreptul din nou...
De data asta au fost cei de la Pitesti care au reusit sa castige sub pod!
Bravo pitestenilor!
Dinamo,Urziceni,CFR,Vaslui cam astea ar fi contracandidatele la titlu
Dinamo,Urziceni,CFR,Vaslui cam astea ar fi contracandidatele la titlu
prea multe , Dinamo si CFR sunt de ajuns
Oare cum de echipele care s-au fãcut de râs cel mai tare în cupele europene, dinam0 și fulgerul bragadiru, au câștigat etapa asta, iar celelalte nu?
pai cum dracu sa te mobilizezi pe 2 mii de euro cand in CL joci pe 100
se pare ca o rivala ne va parasi din vara ,sper sa Retrogradeze rapiduletzu sa beau o saptamana Non-stop
se pare ca o rivala ne va parasi din vara ,sper sa Retrogradeze rapiduletzu sa beau o saptamana Non-stop
rãbdare si tutun, cum zice Virgil :laugh:
rapidu in B ![]()
ce vis frumos ....deocamdata
poate la vara ![]()
Hai sa nu exageram, nu retrogradeaza subpodarii. Daca vrem o competitie cat mai puternica si implicit sa avem o echipa cat mai puternica, trebuie sa avem echipe bune in prima Liga.
Referitor la titlu, avem o singura contracandidata anul acesta: Dinamo. Cofetarii vor lupta pentru titlu pe toate planurile. Jocul si lotul nu ii ajuta, dar au la indemana mijloacele specifice.
CFR are lot, insa vor avea un parcurs european mai lung, si acest aspect ma face sa cred ca nu pot recupera handicapul fata de Dinamo. In plus, cred ca au o datorie fata de Dinamo. Prietenii stiu de ce.... :wink:
rapidu in Bce vis frumos ....deocamdata
poate la vara
Nu o sa cada ciorile; au totusi lot prea bun in comparatie cu Bistrita, Iasi, Buzau, Otopeni, Medias etc... Plus ca in caz de ceva, are Taher bani de blaturi
Exista o mica problema.
Daca fece Timisoara isi primeste punctele inapoi, trece pe primul loc la egalitate du dinam0.
Deranjant e insa faptul ca echipa asta a facut mai multe puncte decat noi.
rapidu in Bce vis frumos ....deocamdata
poate la vara
Visele sunt frumoase,insa realitatea e crancena.Dinamo are 4 p in plus ca noi,jucand un fotbal derizoriu si cu noi vand un program aproximativ la fel de lesne ca al lor...eu zic sa ne uitam mai intai la noi...
se pare ca o rivala ne va parasi din vara ,sper sa Retrogradeze rapiduletzu sa beau o saptamana Non-stop
Rivalã??? Rivalã din ce punct de vedere? Eu nu vãd niciunul.