FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Contracandidatele La Titlu - Sezonul 2008-2009

«13456714»
DelPiero1024.08.2008 19:53

De fapt,au batut milogii!Dinamu e praf...cu pulbere!Fata lui Borcica de la golul 2 al celor de sub Pod a facut toti banii!Una peste alta...musetel dinamu! :blush:

radoi8624.08.2008 19:57

Alexandru Tudor, acest JEG care ne-a mancat campionatul anul trecut cu Dinamo a comis-o grav in seara asta!

 

Cel mai prost arbitru din istoria Romaniei!

 

Afara din arbitraj cu prostii!!!!

c.ronaldo1724.08.2008 20:00

Cate galbene trebuia sa primeasca Ropotan pentru a fi eliminat? Asta`i intrebarea :)

I.N.Money24.08.2008 20:03

Interesant a fost in seara asta ca Tudorica a dat 2 galbene pentru simulari , in schimb lui Bratu acum cateva luni i-a ignorat cea mai patetica simulare din intreg sezonul .

Una peste alta e bine ca s-a terminat asa , Rapidul o sa cada in curand in deplasari cu echipe mici si daca noi o sa ne concentram la campionat (nu la un meci de 150.000 euro de om) nu vad cum am putea avea probleme .

predatorpulse724.08.2008 20:09

Am urmarit contracandidatele noastre in ultimele 2 etape(CFR,Rapid si dinamu) si impresia mea este ca putem lua titlul in acest an insa doar daca stim sa le speculam deficientele.

 

Chefere e o echipa mult schimbata in rau fata de anul trecut. In meciul de azi au fost praf iar vasluiul i-a dominat majoritatea timpului,ba chiar a facut-o cu autoritate. Forta ofensiva nu le-a scazut foarte mult dar apararea e varza. Sa speram ca vom ataca cu destul avant in meciurile cu ei astfel incat sa le punem la incercare blocul defensiv.

 

Dinamo mi se pare cea mai slaba echipa din toate cele 4. Are o defensiva bunicica in care Lobont face toti banii insa punctul lor forte este atacul,cand acesta este format din bratu si Danciulescu. Aceeasi situatie ca la chefere doar ca mijlocul dinamuist e mult mai slab ca cel cheferist,mijloc in care Cristea si Bostina au dormit azi,singurul care a mai avut ceva reusite fiind ropotan.

 

Rapid mi se pare principala contracandidata pentru ca are cea mai buna partitura ofensiva iar mijlocul combina foarte bine cu atacul. Apararea lor este slabuta,andrade fiind mai slab ca danut Coman,iar cand maftei si Constantin sunt prin preajma ai "garantia" catorva gafe pe meci.

Astazi i-au surclasat pe Dinamo pentru ca javrele au pus autobaza si i-au lasat pe ghiulesteni sa joace,grigoras nu i-a lasat si rezultatul s-a vazut.

 

Steaua poate sa bata aceste echipe daca isi rezolva problema cu fundasii laterali si mai ales daca foloseste atacantul potrivit pentru situatia potrivita. De asemenea trebuie jucat pe jos majoritatea timpului. Astazi crapidistii bubuiau mingiile doar cand vedeau un jucator singur pe contratac spre deosebire de mingile noastre "obisnuite",bubuite de fundasii nostri catre atacanti cand ar trebui sa inceapa constructia noastra.

 

Concluzia mea este ca titlul se poate lua in acest an insa doar daca juactorii nostri se vor mai gandi si la campionat,nu numai la "sampion lig".

 

Off-topic: Doamne ce fata de caine plouat avea borcica,a pornit jihadul lui peste!!!

Apropo,bun transfer tamas :biggrin:

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

MALDINI24.08.2008 20:42

Ropotan trebuia sa ia al 3-lea cartonas , sa faca exact cum a facut arbitru ala la Cupa Mondiala parca :))

AdrianUltras2524.08.2008 21:19

trebuia bagat julio cesar :))

MALDINI24.08.2008 21:20

Ce cinstit Turcu asta la gsptv ... merita o diploma :))

danimarcu24.08.2008 21:35

Dupa meciurile de la Vaslui si rraped,pot spune cu siguranta ca nu avem adsversari de temut.Avem un lot mai bun,dar ramane sa remediem jocul.

Anul asta pare ca este un mai mare echilibru,fiecare dintre echipele cu pretentii pierzand deja cel putin un joc.

Sincer,abia astept sa inceapa cupele europene,sa mai vad si la ei jocuri obositoare ,accidentati si puncte pierdute in campionat din cauza presiunii mari.

Clujul nu mai este echipa norocoasa de anul trecut,se pare ca succesul nu le-a prins bine..))

rrapedul e o echipa mica,va pierde meciuri unde nu te astepti.Nu mi-e frica de ei,iar Peseiro nu va reusi tocmai acum sa scape de porecla de "ratat" pe care si-a castigat-o cu mult sarg aici in Portugalia...

Dinamo e mai periculoasa decat pare,sper sa inceapa din nou certurile si problemele.

Steaua-are cel mai valoros lot,dar jocul lasa de dorit.Sper sa ne calificam in LC si sa jucam din ce in ce mai bine.

alexynho24.08.2008 21:57

@danimarcu

 

Nu vreau sa par lipsit de modestie... insa Vasluiul are un inceput de sezon excelent. A batut Steaua si CFR, si nu uita ca a jucat si 3 meciuri in cupele europene (e drept ca nu au fost cine stie ce adversari, insa gandeste'te ca e la debut). Cred ca Vasluiul si Rapidul au un cuvant greu de spus in acest sezon (pe langa Steaua).

 

 

LE: Voiam sa punctez faptul ca, Vasluiul a inceput deja campania europeana, si nu prea s'a vazut asta si in campionatul intern.

DelPiero1024.08.2008 22:16

E clar,ia titlul! :laugh:

danimarcu24.08.2008 22:19
@danimarcu

 

Nu vreau sa par lipsit de modestie... insa Vasluiul are un inceput de sezon excelent. A batut Steaua si CFR, si nu uita ca a jucat si 3 meciuri in cupele europene (e drept ca nu au fost cine stie ce adversari, insa gandeste'te ca e la debut). Cred ca Vasluiul si Rapidul au un cuvant greu de spus in acest sezon (pe langa Steaua).

 

 

LE: Voiam sa punctez faptul ca, Vasluiul a inceput deja campania europeana, si nu prea s'a vazut asta si in campionatul intern.

S-a cam vazut la Constanta...

 

Bravo lor ca joaca fotbal .Eu nu o vad ca o contracandidata serioasa,se va pierde pe drum.

Asta nu inseamna ca nu m-a bucurat jocul lor si rezultatul de azi,pt care merita felicitati!...

AdrianUltras2524.08.2008 22:22

Vasluiul e pe val.

In momentul cand vor suferi insa infrangeri in cupe europene, vor suferi si in campionat.

S-a vazut clar.

Au jucat cu aia in Cupa UEFA si meciul urmator din Liga 1 l-au pierdut.

Apoi si-au revenit.

Daca insa pierd mai multe meciuri la rand...problemele vor fi mai mari.

 

Raman la parerea ca dinam0 ramane cea mai puternica.S-a si vazut de fapt in meciul de ieri.

S-a jucat 12-11.(chiar daca nu le-a iesit)

alexynho24.08.2008 22:28

@ DelPiero

 

Haha, very funny!

 

@ danimarcu

 

Am zis "nu prea". Am facut o aluzie si la rezultatul de la Constanta. Insa, de fiecare data cand jucam cu Farul, pierdem sau facem egal (asa ca.. ma cam asteptam la un rezultat negativ).

 

 

Si.. inca ceva... poate ca pare o prostie :D... insa, FC Vaslui, Steaua si Liverpool (adica cele 3 echipe preferate ale mele), nu au castigat niciodata toate 3 in aceeasi etapa... (de anul trecut, contabilizez... in restul anilor, nu prea stiu). Tot astept sa se sparga gheata, insa... rateuri pana acuma :)).

c.ronaldo1729.08.2008 13:05

17 Nentori, Elfsborg, NEC. Am scapat ceva?! :))

MoWeed29.08.2008 13:24
17 Nentori, Elfsborg, NEC. Am scapat ceva?! :))

Knapspynurferlag, Bruges

DelPiero1029.08.2008 13:59

Polonia Varsovia...hai ca mai sunt,dinamu e o echipa 'celebra' in Europa!Imi e mila de astia...cum sa se compare prapaditii astia cu Steaua?

c.ronaldo1729.08.2008 14:00

Herenveen :)) Baietii cu inimioare pe tricou.

danimarcu29.08.2008 22:25

Strainii de fotbal de la Cluj si-au dat iar cu stangul in dreptul.Pacat de ocazia ratata de ieseni in minutul 92,parca era mai frumos...

Lasa sa vada si ei cum este sa treci printr-o criza,poate le mai scade tupeul.De fapt ei sunt in criza de la inceputul returului...

Astept maine un meci pe cinste a oltenilor.

metzzz30.08.2008 07:56

Sper ca Timisoara , Vaslui , Dinamo , Rapid si Urziceni sa se califice in Grupele UEFA . Stiu ca la Urziceni , Vaslui si Dinamo e mai greu ...dar sper. Si asta pentru ca , noi o sa avem program greu , dar suntem obisnuiti cu meciuri la 3 zile , dar ei nu. Daca ei joaca meciuri la 3 zile in campionat vor fi praf. Prezic ca , dupa terminarea turului vom fi pe locul 1.

Raduccio30.08.2008 08:03

Dihamu n-are scuza daca nu se califica. Sper totusi sa se califice si Rapid. Daca nu... o sa fie concentrati numai pe Liga 1 si asta nu e bine pentru noi. Oricum Wolfsburg e sub Galata, chiar daca l-au luat pe Barzagli.

 

Cred ca am mai taiat o echipa de pe lista contracandidatelor. Cufuritii sunt varza

1on30.08.2008 08:44

Andone demis de la kefere. proprostu' zice cã "sport".ro zice cã în locu lui vine Havier (așa zice proprostu', cu "H") Irrureta.

AdrianUltras2530.08.2008 10:28

Se vede adevarata fata a cefereului si a campionatului nostru.

 

cefere sufera de sindromul dinam0.

Anul trecut au fost mari si tari in campionat.Au luat tot.Acum sunt pielea aia mai fina.

De ce?

Pt ca asa e campionatul nostru.

Il castiga cine da mai mult.

Acum 2 ani a dat dinam0.Si in europa au fost 0.In campionat la fel.

Anul trecut a dat cefere.Si in europa cred ca vor fi mai putin de 0.In campionat la fel.

 

Noi trebuie sa facem puncte neaparat in etapele care urmeaza.

Sa adunam toate punctele.

Ca sa putem intra in luna noiembrie(de foc pt noi - chiar daca e mai friguroasa) cu max de puncte.Ca in caz de greseli sa nu ramane prea in spate.

danimarcu30.08.2008 19:54

Prazarii tot prazari.Nu au putut sa profite de o echipa maidaneza in inferioritate.

Sa nu va mai aud ca-l laudati pe Costea.Sta tot timpul in offside,e indolent in joc si nici nu pune piciorul la minge,sa nu cumva sa se accidenteze.

Pacat,era o paine de mancat azi la maidanezi...

s0r1n11130.08.2008 21:47

Nu conteaza rezultatul de azi,javrele nu joaca mai nimic si nu'i vad mai sus de locurile 3,4.

Cat de CFR pot spune acelasi lucru,le ajunge un sezon,destul!

Tind sa cred ca anul acesta lupta se va da intre noi si Rapid,intrucat Vaslui si Urziceni se vor pierde pe parcurs.

Repet,nu avem nicio scuza sa nu luam titlul sezonul asta..

«13456714»