FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor, Editia 2008/2009

«1789101115»
maye07.04.2009 20:58

Sferturi de finala,tur:

Manchester United - FC Porto 2-2.

Rooney,Tevez - C.Rodriguez,Mariano

 

Villareal CF - Arsenal 1-1

M.Senna - Adebayor

Daniel-Ionut08.04.2009 06:14

Deci sper ca Porto se va califica mai departe, si Sapunaru va fi primul roman in semifinalele ligii dupa ceva ani :rolleyes:

Catalyn0708.04.2009 06:32

Ieri pe gardul peluzei lui Villareal am vazut un steag al Stelei :D

Daniel-Ionut08.04.2009 07:44
Ieri pe gardul peluzei lui Villareal am vazut un steag al Stelei :D

 

Pai mereu este acolo un steag al Romaniei... :)

maye08.04.2009 20:51

Sferturi de finala , tur :

Liverpool FC - Chelsea Londra 1-3

F.Torres `6 - Ivanovic `39 `62 , Drogba `67

FC Barcelona - Bayern Munchen 4-0

Messi `9 `38 , Eto`o `12 , Henry `43

DelPiero1008.04.2009 21:06
Sferturi de finala , tur :

Liverpool FC - Chelsea Londra 1-3

F.Torres `6 - Ivanovic `39 `62 , Drogba `67

FC Barcelona - Bayern Munchen 4-0

Messi `9 `38 , Eto`o `12 , Henry `43

Cine s-a uitat la Barca-Bayern a putut oberva ca 4-0 e un scor prea bland...intre Liverpool si Chelsea n-aveam preferinte,amandoua sunt echipe grele.E clar:Barca-Chelsea e prima semifinala.

maye08.04.2009 21:26

Eu am vazut meciul de pe Camp Nou...si inca sunt sub influenta jocului Barcei...sunt pur si simplu socat!

Nu imi vine sa cred cum joaca.In ritmul asta spulbera absolut pe oricine.

f234567k08.04.2009 21:49

In sfarsit..

Afara cu echipa ce are cei mai "minunati" suporteri !

Daniel-Ionut09.04.2009 07:27
FC Barcelona - Bayern Munchen 4-0

Messi `9 `38 , Eto`o `12 , Henry `43

 

:yawn: "Foarte interesant"

Pacat de Bayern :no:

Oricum sper ca isi va gasi "nasul"(Chelsea) in semifinale barcealona :)

DelPiero1009.04.2009 08:12
:yawn: "Foarte interesant"

Pacat de Bayern :no:

Oricum sper ca isi va gasi "nasul"(Chelsea) in semifinale barcealona :)

Tot speri ca 'barcealona' isi va gasi nasul.Nu te-ai saturat?Of,viata amara,ce te faci daca Barcelona va repeta performanta de acum 3 ani?;)

Joga Bonito09.04.2009 08:32
Eu am vazut meciul de pe Camp Nou...si inca sunt sub influenta jocului Barcei...sunt pur si simplu socat!

Nu imi vine sa cred cum joaca.In ritmul asta spulbera absolut pe oricine.

 

oooo sigur ca da... Bayern pierduse cu cateva zile inainte la scor, 5-1 in deplasare la Wolfsburg. Sunt intr-o evidenta scadere de forma.

O sa vedem alt deznodamant in meciul cu Chelsea. Fazele fixe, indeosebi, vor decide viitoarea dubla-mansa. Si stim cine conduce acolo si are initiativa. ;-)

 

99% sanse sa asistam la o noua finala 100% englezeasca.

JDERUL09.04.2009 08:38

Toreadorii catalani au rapus taurii bavarezi si i-au transformat in carnati.Cat despre celalalt meci,un 3-1 pentru Chelsea nu mi se pare un handicap prea mare pentru Liverpol care a demonstrat in primavara aceasta ca este capabila de meciuri mult mai reusite.

Daniel-Ionut09.04.2009 09:26
Tot speri ca 'barcealona' isi va gasi nasul.Nu te-ai saturat?Of,viata amara,ce te faci daca Barcelona va repeta performanta de acum 3 ani? ;)

 

Cel mult 15% le dau sanse de a castiga Champions League ;)

maye09.04.2009 12:08

Barca trece si de Chelsea.Individualitatile vor conta mai mult decat forta grupului in aceasta viitoare semifinala europeana.

DelPiero1009.04.2009 19:44
oooo sigur ca da... Bayern pierduse cu cateva zile inainte la scor, 5-1 in deplasare la Wolfsburg. Sunt intr-o evidenta scadere de forma.

O sa vedem alt deznodamant in meciul cu Chelsea. Fazele fixe, indeosebi, vor decide viitoarea dubla-mansa. Si stim cine conduce acolo si are initiativa. ;-)

 

99% sanse sa asistam la o noua finala 100% englezeasca.

Vezi ca uneori,acel 1%,este decisiv... ;)

P.S.@Maye,sa speram!

Daniel-Ionut10.04.2009 06:32
Vezi ca uneori,acel 1%,este decisiv... ;)

P.S.@Maye,sa speram!

 

Chiar daca nu agreez o finala 100% englezeasca... da nici pe 'barcealona' nu o vreau in finala...

Raman tot la Porto :blush:

DelPiero1010.04.2009 08:08

Si eu vreau sa se califice Porto.Dar n-o va face.Finala va fi Barca-United.Mark my words,m-am trezit cu chef de profetii!:))

maye10.04.2009 08:28
Vezi ca uneori,acel 1%,este decisiv... ;)

P.S.@Maye,sa speram!

Pai eu nu sper ca nu tin cu Barca.Dar vorbesc ce vad si vorbesc din ce fotbal mai stiu si eu.

La momentul asta Barcelona e principala candidata la castigarea trofeului.

Ronnie10.04.2009 08:31

Cred ca vom vedea o finala Manchester United - Chelsea, din nou.

DelPiero1010.04.2009 10:07

Cred ca voi trebuie sa va ganditi cum o sa va calificati in semifinale.;)

maye10.04.2009 11:32
Cred ca voi trebuie sa va ganditi cum o sa va calificati in semifinale.;)

Mizez ca United va castiga la Porto.

D4v1dstelist10.04.2009 12:29

Barcelona a aratat ca o merita.Adevarata noastra mare rivala de la '86 incoace este cea mai buna echipa din lume

Daniel-Ionut11.04.2009 13:08
Mizez ca United va castiga la Porto.

 

Poate mizezi tu da...

Sper intr-un 0-0 sau 1-1 :rolleyes:

maye11.04.2009 20:21
Poate mizezi tu da...

Sper intr-un 0-0 sau 1-1 :rolleyes:

Ai tot dreptul sa speri!

Apropo off topic :La multi ani!

 

maye14.04.2009 19:28

Care face pariu cu mine ca, desi conduce cu 2-0 la pauza, Liverpool nu se califica?

«1789101115»