FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor, Editia 2008/2009

«15678915»
steaua_gloria21.10.2008 18:14

or mai juca fratii aia gemeni la bate ?

steaua_gloria21.10.2008 20:49

Zenit - BATE 1-1

Bayern - Fiorentina 3-0

Fenerbahçe - Arsenal 2-5

Juventus - Real Madrid 2-1

Man. United - Celtic 3-0

Porto - Dynamo Kyiv 0-1

Steaua - Lyon 3-5

Villarreal - AaB 6-3

DelPiero1022.10.2008 08:55
Zenit - BATE 1-1

Bayern - Fiorentina 3-0

Fenerbahçe - Arsenal 2-5

Juventus - Real Madrid 2-1

Man. United - Celtic 3-0

Porto - Dynamo Kyiv 0-1

Steaua - Lyon 3-5

Villarreal - AaB 6-3

Superb golul lui Del Piero. :clap: Macar Juve mi-a mai alinat din suparare...m-am uitat paralel al cele doua meciuri...

steaua_gloria22.10.2008 11:43

ai dreptate , frumos rau golul.

steaua_gloria25.11.2008 12:55

Marti 25.nov.2009

 

Zenit 19:30 Juventus

AaB 21:45 Celtic

Arsenal 21:45 Dynamo Kyiv

BATE 21:45 Real Madrid

Bayern 21:45 Steaua

Fenerbahçe 21:45 Porto

Fiorentina 21:45 Lyon

Villarreal 21:45 Man. United

DelPiero1027.11.2008 10:23

Panathinaikos! :worthy:

c.ronaldo1719.12.2008 11:29

Optimile UCL:

 

Chelsea - Juventus

Villareal - Panathinaikos

Sporting - Bayern Munchen

Atletico Madrid - FC Porto

Lyon - Barcelona

Real Madrid - Liverpool

Arsenal - As Roma

Inter - Manchester United

DelPiero1019.12.2008 11:57
Optimile UCL:

 

Chelsea - Juventus

Villareal - Panathinaikos

Sporting - Bayern Munchen

Atletico Madrid - FC Porto

Lyon - Barcelona

Real Madrid - Liverpool

Arsenal - As Roma

Inter - Manchester United

1.Atat Juve,cat si Barca,au cazut naspa.Chelsea e favorita in fata noastra,insa putem face o surpriza.Barca cu Lyon va fi o dubla cu multe goluri.

2.Inter-United,derbiul optimilor.Prevad o dubla tare.

MoWeed19.12.2008 12:12

Meciuri tari in optimi.

Inter-United, Liverpool-Real Madrid, Chelsea-Juventus ar putea oricand fi semifinale sau chiar finale

steaua_gloria19.12.2008 12:50

Meciul meciurilor va fi Real- Liverpool.

pytycrys24.02.2009 09:05

Este tare posibil ca in sferturi sa fie 4 echipe englezesti :)

Manchester,Arsenal,Chelsea si Liverpool.Anyway,d`abia astept Arsenal-Roma si Manchester-Inter

Daniel-Ionut24.02.2009 09:09

Sau... este FOARTE posibil... sa ramana toate echipele englezesti acasa... dupa aceste optimi!

PS: Excludo deja pe Liverpool :happy:

MoWeed24.02.2009 09:16
Excludo deja pe Liverpool :happy:

Spera tu in continuare. Va opriti acolo unde va tot opriti de ceva ani.

 

Eu sper sa bata Inter azi, dar va fi greu

alexynho24.02.2009 15:06
Sau... este FOARTE posibil... sa ramana toate echipele englezesti acasa... dupa aceste optimi!

PS: Excludo deja pe Liverpool :happy:

 

Optimist, mai ceva ca Becali. Numa` el se viseaza deja castigator al Ligii Campionilor.

 

1. Arsenal - Roma -> Roma cred ca are forta sa elimine pe Arsenal, pentru ca nu putem neglija lipsa "creierului echipei", Fabregas (lucru vazut si in ultimele etape).

2. Inter - Manchester -> Daca Manchester pleaca neinvinsa de pe Giuseppe Meazza, se stie echipa din sferturi. Nu sunt de neglijat probleme din aparare, de la ambele echipe, iar aici diferenta o va face atacul (Ronaldo+Berbatov > Ibrahimovic )

3. Real - Liverpool -> Pentru ca Liverpool a cam pierdut titlul, se va concentra de acum pe Champions League. Va fi important pentru "cormorani" revenirea lui Stevie, iar cu un Torres la turatie maxima, Real = not a chance.

4. Chelsea - Juventus -> Juventus are prima sansa, si punct.

Daniel-Ionut24.02.2009 16:09

Sperati voi sperati... da sperati degeaba... Real se va califica si PUNCT.

Are o forma si un lot peste cel a lui Liverpool...

Daca vrei iti iau fiecare jucator si iti fac VS pe fiecare post!

Singura greseala pe care Real a facuto a fost ca nu l-a trecut pe Huntelaar pe lista UEFA...

Da cine stie... poate Laas va fi omul cheie la mijlocul terenului!

Lari25.02.2009 21:43

Sporting-Bayern: 0-5!!!

 

Si cica noi ne facem de ras in Liga...

maye25.02.2009 22:01

Bayern rupeeeeeee :blink:

Dany's25.02.2009 22:07
Sperati voi sperati... da sperati degeaba... Real se va califica si PUNCT.

Are o forma si un lot peste cel a lui Liverpool...

Daca vrei iti iau fiecare jucator si iti fac VS pe fiecare post!

 

Scula Cannavaro ala,sa-mi zici si mie ce pensie are!

 

Ce face ma? Liverpool a fost la tot peste rEAL ..Vorbim la anul' despre rEAL,bafta in campionat.

 

Surprinzator Bayern.

enjoy25.02.2009 22:14

Atentie, Sporting-Bayern 0-5, ce ziceti?

in rest Haide Steaua!

c.ronaldo1726.02.2009 07:02

Rezultatele inregistrate in prima tur al optimilor de finala ale Ligii Campionilor:

Arsenal 1 - 0 AS Roma

(Van Persie '37 - penalty)

Atletico Madrid 2 - 2 FC Porto

(Rodriguez '3, Lopez '23, Forlan '44, Lopez '73)

Inter Milan 0 - 0 Manchester U.

Lyon 1 - 1 Barcelona

(Juninho '3, Henry '67)

Chelsea 1-0 Juventus

(Drogba '12)

Real Madrid 0-1 Liverpool

(Benayoun '82)

Sporting 0-5 Bayern

(Ribery '36, Klose '57, Ribery '63 - penalty, Toni '84, Toni '90)

Daniel-Ionut26.02.2009 07:13

Si echipele care se vor califica in sferturi sunt:

 

Arsenal - AS Roma

Atletico Madrid - FC Porto

Inter Milan - Manchester U.

Lyon - Barcelona

Chelsea - Juventus

Real Madrid - Liverpool

Sporting - Bayern

Villarreal - Panathinaikos

:blush:

MoWeed26.02.2009 07:47

@Ronnie

 

Ai uitat de Villareal-Panathinaikos 1-1.

 

Oricum, umilinta ca cei de la Sporting nici noi nu am trait acasa in CL...

alexynho26.02.2009 15:01

@ Daniel

 

Tu chiar crezi ca toate cele 4 echipe englezesti, vor ramane acasa, cand ele sunt favorite certe la calificare ? :huh:

maye26.02.2009 15:16
Si echipele care se vor califica in sferturi sunt:

 

Arsenal - AS Roma

Atletico Madrid - FC Porto

Inter Milan - Manchester U.

Lyon - Barcelona

Chelsea - Juventus

Real Madrid - Liverpool

Sporting - Bayern

Villarreal - Panathinaikos

:blush:

Buna asta :laugh:

Daca nu pica intre ele in sferturi,iti spun eu ca echipele englezesti si joaca semifinalele...

@MoWeed

Pai eu nu stiu pe nimeni sa fi trait in optimi o asemenea umilinta in Liga...

MoWeed26.02.2009 15:43

@maye

 

Ar mai fi AS Roma cu acel 1-7 pe Old Trafford, dar ei macar jucau in deplasare...

«15678915»