or mai juca fratii aia gemeni la bate ?
or mai juca fratii aia gemeni la bate ?
Zenit - BATE 1-1
Bayern - Fiorentina 3-0
Fenerbahçe - Arsenal 2-5
Juventus - Real Madrid 2-1
Man. United - Celtic 3-0
Porto - Dynamo Kyiv 0-1
Steaua - Lyon 3-5
Villarreal - AaB 6-3
Zenit - BATE 1-1Bayern - Fiorentina 3-0
Fenerbahçe - Arsenal 2-5
Juventus - Real Madrid 2-1
Man. United - Celtic 3-0
Porto - Dynamo Kyiv 0-1
Steaua - Lyon 3-5
Villarreal - AaB 6-3
Superb golul lui Del Piero.
Macar Juve mi-a mai alinat din suparare...m-am uitat paralel al cele doua meciuri...
ai dreptate , frumos rau golul.
Marti 25.nov.2009
Zenit 19:30 Juventus
AaB 21:45 Celtic
Arsenal 21:45 Dynamo Kyiv
BATE 21:45 Real Madrid
Bayern 21:45 Steaua
Fenerbahçe 21:45 Porto
Fiorentina 21:45 Lyon
Villarreal 21:45 Man. United
Panathinaikos! ![]()
Optimile UCL:
Chelsea - Juventus
Villareal - Panathinaikos
Sporting - Bayern Munchen
Atletico Madrid - FC Porto
Lyon - Barcelona
Real Madrid - Liverpool
Arsenal - As Roma
Inter - Manchester United
Optimile UCL:
Chelsea - Juventus
Villareal - Panathinaikos
Sporting - Bayern Munchen
Atletico Madrid - FC Porto
Lyon - Barcelona
Real Madrid - Liverpool
Arsenal - As Roma
Inter - Manchester United
1.Atat Juve,cat si Barca,au cazut naspa.Chelsea e favorita in fata noastra,insa putem face o surpriza.Barca cu Lyon va fi o dubla cu multe goluri.
2.Inter-United,derbiul optimilor.Prevad o dubla tare.
Meciuri tari in optimi.
Inter-United, Liverpool-Real Madrid, Chelsea-Juventus ar putea oricand fi semifinale sau chiar finale
Meciul meciurilor va fi Real- Liverpool.
Este tare posibil ca in sferturi sa fie 4 echipe englezesti ![]()
Manchester,Arsenal,Chelsea si Liverpool.Anyway,d`abia astept Arsenal-Roma si Manchester-Inter
Sau... este FOARTE posibil... sa ramana toate echipele englezesti acasa... dupa aceste optimi!
PS: Excludo deja pe Liverpool ![]()
Excludo deja pe Liverpool![]()
Spera tu in continuare. Va opriti acolo unde va tot opriti de ceva ani.
Eu sper sa bata Inter azi, dar va fi greu
Sau... este FOARTE posibil... sa ramana toate echipele englezesti acasa... dupa aceste optimi!PS: Excludo deja pe Liverpool
Optimist, mai ceva ca Becali. Numa` el se viseaza deja castigator al Ligii Campionilor.
1. Arsenal - Roma -> Roma cred ca are forta sa elimine pe Arsenal, pentru ca nu putem neglija lipsa "creierului echipei", Fabregas (lucru vazut si in ultimele etape).
2. Inter - Manchester -> Daca Manchester pleaca neinvinsa de pe Giuseppe Meazza, se stie echipa din sferturi. Nu sunt de neglijat probleme din aparare, de la ambele echipe, iar aici diferenta o va face atacul (Ronaldo+Berbatov > Ibrahimovic )
3. Real - Liverpool -> Pentru ca Liverpool a cam pierdut titlul, se va concentra de acum pe Champions League. Va fi important pentru "cormorani" revenirea lui Stevie, iar cu un Torres la turatie maxima, Real = not a chance.
4. Chelsea - Juventus -> Juventus are prima sansa, si punct.
Sperati voi sperati... da sperati degeaba... Real se va califica si PUNCT.
Are o forma si un lot peste cel a lui Liverpool...
Daca vrei iti iau fiecare jucator si iti fac VS pe fiecare post!
Singura greseala pe care Real a facuto a fost ca nu l-a trecut pe Huntelaar pe lista UEFA...
Da cine stie... poate Laas va fi omul cheie la mijlocul terenului!
Sporting-Bayern: 0-5!!!
Si cica noi ne facem de ras in Liga...
Bayern rupeeeeeee ![]()
Sperati voi sperati... da sperati degeaba... Real se va califica si PUNCT.Are o forma si un lot peste cel a lui Liverpool...
Daca vrei iti iau fiecare jucator si iti fac VS pe fiecare post!
Scula Cannavaro ala,sa-mi zici si mie ce pensie are!
Ce face ma? Liverpool a fost la tot peste rEAL ..Vorbim la anul' despre rEAL,bafta in campionat.
Surprinzator Bayern.
Atentie, Sporting-Bayern 0-5, ce ziceti?
in rest Haide Steaua!
Rezultatele inregistrate in prima tur al optimilor de finala ale Ligii Campionilor:
Arsenal 1 - 0 AS Roma
(Van Persie '37 - penalty)
Atletico Madrid 2 - 2 FC Porto
(Rodriguez '3, Lopez '23, Forlan '44, Lopez '73)
Inter Milan 0 - 0 Manchester U.
Lyon 1 - 1 Barcelona
(Juninho '3, Henry '67)
Chelsea 1-0 Juventus
(Drogba '12)
Real Madrid 0-1 Liverpool
(Benayoun '82)
Sporting 0-5 Bayern
(Ribery '36, Klose '57, Ribery '63 - penalty, Toni '84, Toni '90)
Si echipele care se vor califica in sferturi sunt:
Arsenal - AS Roma
Atletico Madrid - FC Porto
Inter Milan - Manchester U.
Lyon - Barcelona
Chelsea - Juventus
Real Madrid - Liverpool
Sporting - Bayern
Villarreal - Panathinaikos
![]()
@Ronnie
Ai uitat de Villareal-Panathinaikos 1-1.
Oricum, umilinta ca cei de la Sporting nici noi nu am trait acasa in CL...
@ Daniel
Tu chiar crezi ca toate cele 4 echipe englezesti, vor ramane acasa, cand ele sunt favorite certe la calificare ? ![]()
Si echipele care se vor califica in sferturi sunt:
Arsenal - AS Roma
Atletico Madrid - FC Porto
Inter Milan - Manchester U.
Lyon - Barcelona
Chelsea - Juventus
Real Madrid - Liverpool
Sporting - Bayern
Villarreal - Panathinaikos
Buna asta :laugh:
Daca nu pica intre ele in sferturi,iti spun eu ca echipele englezesti si joaca semifinalele...
@MoWeed
Pai eu nu stiu pe nimeni sa fi trait in optimi o asemenea umilinta in Liga...
@maye
Ar mai fi AS Roma cu acel 1-7 pe Old Trafford, dar ei macar jucau in deplasare...