FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor, Editia 2008/2009

«167891015»
maye26.02.2009 15:46

@Mo

Da.Ai dreptate.Dar atunci parca erau mai avansati,in sferturi din cate stiu eu.

Daniel-Ionut26.02.2009 16:58
@ Daniel

 

Tu chiar crezi ca toate cele 4 echipe englezesti, vor ramane acasa, cand ele sunt favorite certe la calificare ? :huh:

 

Asa vreau sa cred...

c.ronaldo1701.03.2009 07:31
Deci... intr`adevar.. Real este, si va ramane pentru multa vreme nr. 1 in Spania, insa in Europa nici gand. 5 Cupe ale Campionilor, au fost castigate, pe vremea cand se jucau cate 4-5 meciuri, asa ca nu se compara. Locul 1 in Europa, este ocupat de Milan, pentru ca majoritatea trofeelor le`au castigat din `89 incoace. Real este o echipe mediocra pentru nivelul european, si la ora actuala (si parerea mea, pentru multi ani), nu are sanse pentru un nou succes european.

 

Pai daca este sa o luam asa atunci Manchester United este numarul 1 in Anglia. Au castigat de doua ori UEFA Champions League dupa 92 ('99 si 2008), in timp ce Liverpool doar una (2005).

 

PS: Rog ca toate discutiile despre echipele si meciurile din UEFA Champions League sa se discute pe acest topic.

Daniel-Ionut01.03.2009 09:01
in timp ce Liverpool doar una (2005).

 

Ia gandestete mai bine... cate CL are Liverpool... :)

c.ronaldo1701.03.2009 10:01

In timp ce Liverpool doar una.

MoWeed01.03.2009 10:05

Ronnie, daca vorbim strict despre competie in formatul Champions League ai dreptate. Dar, oricum, trofeele lui Liverpool au fost luate in anii 70-80 cand echipele englezesti dominau Europa(in aceeasi perioada Nottigham Forrest a luat 2 CCE si Aston Villa unul).

Parerea mea este ca trofeele sunt la fel de importante, indiferent de anul in care au fost castigate.

c.ronaldo1701.03.2009 10:08

@Mo

 

Pai ma refer strict la perioada care incepe din '92.

c.ronaldo1711.03.2009 14:08

Bayern Munich 7-1 Sporting Lisbon (tur 5-0)

Podolski '7, Podolski '34, Polga(og) '39, Schweinsteiger '43, Bommel '74, Klose '82, Muller '90 / Mutinho '42

 

Juventus 2-2 Chelsea (tur 0-1)

Iaquinta '19, Del Piero '74/ Essien '45, Drogba '83

Chiellini eliminat in minutul 70.

 

Liverpool 4-0 Real Madrid (tur 1-0)

Torres '16, Gerrard '28, Gerrard '47, Dossena '88

 

Panathinaikos 1-2 Villareal (tur 1-1)

Mantzios '55/ Ibagaza '49, Llorente '70

Daniel-Ionut11.03.2009 19:19

Prima preferata a mea s-a dus... (Real)

A doua, Inter, daca va fi si ea eliminata si ea in seara asta... :dry:

Ronnie12.03.2009 14:58

AS Roma 1-0 Arsenal (tur 0-1) (6-7 la loviturile de departajare)

Juan '9

 

Barcelona 5-2 O.Lyon (tur 1-1)

Henry '25, Henry '27, Messi '40, Etoo '43, Keita '90+5/ Makoun '44, Juninho '48

Juninho eliminat in minutul 76

 

FC Porto 0-0 A.Madrid (tur 2-2)

 

Manchester United 2-0 Inter Milano (tur 0-0)

Vidic '4, Ronaldo '49

Dany's12.03.2009 18:00

Super goluri Podolski,Ibagaza si Ronaldo.

 

Sper sa pice Manchester cu Barca cat mai devreme.

Daniel-Ionut16.03.2009 15:08

Champions League, Champions League...

S-au dus Real si Inter... daca ma intrebi acum cu cine tin pentru castigarea Ligii Campionilor, raspunsul este simplu: FC Porto :blush:

Slabe sanse sa treaca macar de faza urmatoare... dar speranta moare ultima...

steaua_bucuresti18.03.2009 15:57

Eu vad o finala Manchester - Barca dar nu mar deranja daca s-ar intalni mai devreme adica prin semifinale sau sferturi. 100% una din ele(daca nu chiar amandoua) vor ajunge in finala.

EternalK20.03.2009 11:31

  1. VILLARREAL CF - ARSENAL LONDRA
  2. Manchester UNITED - FC PORTO
  3. FC Liverpool - Chelsea LONDRA
  4. FC Barcelona - BAYERN MUNCHEN

 

In semifinale se vor intalni invingatoareale urmatoarelor sferturi:

  1. Manchester UNITED/FC PORTO - VILLARREAL CF/ARSENAL LONDRA
  2. FC Barcelona/BAYERN MUNCHEN - FC Liverpool/Chelsea LONDRA

'mon Bayern :no:

MoWeed20.03.2009 11:46

Iar Liverpool cu Chelsea? E a 4-a oara in 5 ani cand se intalnesc astea doua....

 

Ce frumoasa ar fi o finala Liverpool-United

Marius20.03.2009 11:47

Finala? :D

 

Barcelona - Arsenal

 

P.S. Hai celsi :D

DelPiero1020.03.2009 11:50
  1. VILLARREAL CF - ARSENAL LONDRA
  2. Manchester UNITED - FC PORTO
  3. FC Liverpool - Chelsea LONDRA
  4. FC Barcelona - BAYERN MUNCHEN

 

In semifinale se vor intalni invingatoareale urmatoarelor sferturi:

  1. Manchester UNITED/FC PORTO - VILLARREAL CF/ARSENAL LONDRA
  2. FC Barcelona/BAYERN MUNCHEN - FC Liverpool/Chelsea LONDRA

'mon Bayern :no:

Ce tragere de kkao.Manchester se poate considera deja in finala.Pe celalalt culoar,totul e posbil.Forca Barca!

vlad20.03.2009 11:57

Ca tot si-a dorit Joga o intalnire Manchester-FC Porto :)

 

Il face varza Sapunaru pe Ronaldo! Se vor intalni castigatorii Balonului de Aur de anul trecut si de anul asta. :D

 

Barcelona cu Bayern. Grea tragere. Nemtii e nemti! S-a vazut si ieri la Instanbul.

Hai Barca!

DelPiero1020.03.2009 12:01
Ca tot si-a dorit Joga o intalnire Manchester-FC Porto :)

 

Il face varza Sapunaru pe Ronaldo! Se vor intalni castigatorii Balonului de Aur de anul trecut si de anul asta. :D

 

Barcelona cu Bayern. Grea tragere. Nemtii e nemti! S-a vazut si ieri la Instanbul.

Hai Barca!

Bayern are o echipa buna de mijloc in sus.Dar apararea lor e greoaie.Ii putem surprinde usor.Va fi o dubla spectaculoasa,ambele echipe joaca fotbal adevarat.Culoarul lui United este o gluma nereusita.:)

Ronnie20.03.2009 13:20

Manchester United este prima finalista.

 

 

redondo20.03.2009 14:52
Manchester United este prima finalista.

Si in 2004 era favorita clara in fata lui Porto si a fost eliminata.Trebuie sa se concentreze.

Daniel-Ionut21.03.2009 09:16
  1. VILLARREAL CF - ARSENAL LONDRA
  2. Manchester UNITED - FC PORTO
  3. FC Liverpool - Chelsea LONDRA
  4. FC Barcelona - BAYERN MUNCHEN
Si se vor califica: Arsenal, Porto, Liverpool, Bayern :)
DelPiero1021.03.2009 21:09
  1. VILLARREAL CF - ARSENAL LONDRA
  2. Manchester UNITED - FC PORTO
  3. FC Liverpool - Chelsea LONDRA
  4. FC Barcelona - BAYERN MUNCHEN
Si se vor califica: Arsenal, Porto, Liverpool, Bayern :)

Visezi,ca intotdeauna.Somn usor. ;)

maye22.03.2009 21:59

Manchester are partea de tablou destul de accesibila , dar daca joaca la fel ca acum sunt sanse sa nu prinda finala.In partea cealalta prevad o semifinala de vis:L`pool-Barca.

Daniel-Ionut23.03.2009 09:55
Visezi,ca intotdeauna.Somn usor. ;)

 

Cam da... :)

«167891015»