si in primul an am avut 5.
nu conteaza punctele.conteaza calificarea.
in anii trecuti au fost echipe care nu au trecut de grupele CL, in primavara CL, avand 10 puncte stranse.
4 sunt fix 0.
si in primul an am avut 5.
nu conteaza punctele.conteaza calificarea.
in anii trecuti au fost echipe care nu au trecut de grupele CL, in primavara CL, avand 10 puncte stranse.
4 sunt fix 0.
Cei de la CFR au lot, management si multa dorinta de afirmare.
Nu vi se pare uneori ca la noi(conducere si jucatori) domneste o stare de automultumire odata ce am intrat in Liga? Parca prezenta ar fi suficienta. Pentru buzunarul patronului, intrarea in UCL o fi suficienta. Le-a insuflat poate acest lucru si jucatorilor.
Isi doresc sa castige, evident, dar parca nu vad daruirea din meciul cu Valencia spre exemplu. In plus, ne lipsesc atacantii de clasa si omogenitatea la mijlocul terenului.
Nu trebuie sa le gasim scuze celor de la Chelsea, trebuie sa lasam atitudinea de superioritate deoparte si sa ne insusim poate atitudinea clujenilor, acel entuziasm pe care noi l-am pierdut. CFR demonstreaza ca merita sa joace in UCL, a le minimiza succesul inseamna a ne confunda cu lucrul pe care il dispretuim, si anume invidia si frustrarea celor de la Dinamo sau Rapid.
Termina mai sus decat noi in grupe? Foarte bine, o merita cu prisosinta daca muncesc. Trebuie sa apreciem munca, daruirea, profesionalismul. Daca vor ajunge in optimi, se va crea o mare prapastie intre ei si restul echipelor, daca banii veniti ar fi investiti in echipa.
Din pacate Becali nu intelege aceste aspecte, iar jucatorii de milioane raman doar povesti cu zane, implicarea creditorului la prima echipa e o chestie normala tolerata de antrenor...
Pana atunci ne multumim cu putin, atacanti veniti gratis sau care nu depasesc 1 milion euro.
Sa speram ca vor veni si zile mai bune....
4 sant 4,iar daca CFR mai castiga un meci si face 2 egaluri se califica mai departe,indiferent daca le da Chelsea 7-0 la ei acasa,in timp ce Steaua are nevoie de 2 victorii si 2 egaluri,sau 3 victorii si o infrangere sa mearga mai departe si asta depinde si de rezultatele celorlalte echipe.
atata timp cat vom avea un om de 2 lei ca "mare" patron
nu o sa fim de UCL
a zis oierul cal el vrea doar banii de grupe
ca atacanti de 0 lei poti aduce oricand
Nu vezi ca zice de 4 ani ca face si drege la stadion, a dat o vopsea si gata (visele lui umede sunt pentru presa de kkt de la noi)
in schimb la bozgori o echipa de 3 lei jumate in istorie a pus-o ala pe picioare in 3 ani cu valori in lot si cu stadion cel mai bun din tara
si cu stadion cel mai bun din tara
Aici ai fortat-o un pic:)
Se vede ca draq peluza aia lipsa. Iar templul e templu, chiar daca are vreo 30 de ani.
Așa o fi. Dar deocamdatã ei au 4 puncte. Noi în ultimii doi ani avem 2.
Noi avem un punct ....iar diferenta intre CFR si noi este de vreo 30 milioane de euro....cat nu a bagat Jiji de cand a venit la Steaua. Becali se gandeste sa nu strice ordinea la echipa si linistea privind contractele cand a fost intrebat dc nu aduce un jucator de valoare, eh uite ca la CFR nu se supara nimeni, au facut in doi ani un stadion mai dotat ca cel din Ghencea..si la noi se plange Jiji ca pierde bani din Steaua......daca si de aici pierde bani....atunci patronul celor de la Cluj ce a castigat ca a facut numai stadionul de 30 de milioane? nu se plange si el? se pare ca nu
Becali se gandeste sa nu strice ordinea la echipa si linistea privind contractele cand a fost intrebat dc nu aduce un jucator de valoare
ma da lu finu dc ii mareste mereu contractu... ![]()
@Sir,ia lasa-l pe finu',pentru ca e cel mai bun jucator al Stelei de veo 8 ani!E vorba de zgarcenie,sunt sigur ca nu s-ar supara Radoi daca ar veni un jucator care ar avea contract mai mare ca el.Ciobanu' e bogat,insa prost de da in gropi.Sa vina Victoras si sa ne spuna cum este Fekali cel mai mare conducator...Domane,imi este sila de unii!Cin' se aseamana,se aduna!
@Sir,ia lasa-l pe finu',pentru ca e cel mai bun jucator al Stelei de veo 8 ani!E vorba de zgarcenie,sunt sigur ca nu s-ar supara Radoi daca ar veni un jucator care ar avea contract mai mare ca el.Ciobanu' e bogat,insa prost de da in gropi.Sa vina Victoras si sa ne spuna cum este Fekali cel mai mare conducator...Domane,imi este sila de unii!Cin' se aseamana,se aduna!
sincer nam ninik cu el si eu zic ca e cel mai bun jucator dar Jiji nu poate sa dea la altu salariu mai mare...si asta doar ca ii este ruda..
CFR are o echipa mai buna, aia chiar stiu sa lege o pasa, stiu sa bata o lovitura libera...Stiu sa conduca mingea pe flancuri .
Steaua cu Chelsea aseara, o lua de nu se vedea. Asta e adevarul . CFR a facut din Chelsea un catelus.
Aia la Cluj sunt oameni adevarati ( ma refer la conducatori ) , oameni care tac si fac. Stiti ce obiectiv are trombeta acum ??
Ei bine, obiectvul lor e inca locul 3 , desi ar putea spera la unul din primele 2 locuri. Dar ei sunt linistiti in afirmatii , tac si fac, nu ca becali care a spus dupa bayern ca luam tot.
Ei bine, obiectvul lor e inca locul 3 , desi ar putea spera la unul din primele 2 locuri. Dar ei sunt linistiti in afirmatii , tac si fac, nu ca becali care a spus dupa bayern ca luam tot.
Fraza aste este un pic contradictorie cu ea insasi.
Daca au dat declaratia asta nu inseamna ca asta si vor. E logic, legitim sa crezi ca vor titlul de campioana. Declaratiile astea sunt praf in ochi, opusul stilului lui becali. Iar dupa ce vorbeste Gigi poti trage apa linistit..
E logic, legitim sa crezi ca vor titlul de campioana.
steaua_gloria se referea la grupa UCL k vor locul 3 dak ai inteles u gresit sau poate eu :biggrin:
E logic, legitim sa crezi ca vor titlul de campioana.steaua_gloria se referea la grupa UCL k vor locul 3 dak ai inteles u gresit sau poate eu :biggrin:
Corect, am comis-o, ramasesem ¨pornit¨ pe niste declaratii luate de bune.
Culmea, si topicul e Liga Campionilor.
Ideea ramane in picioare in esenta ei, cu declaratiile de tot felul, din orice competitie, la orice nivel. Nu poate fi punct de reper nicio declaratie, de nicio culoare, daca nu e la poligraf.
Acum sper ca am mai dres-o:D ![]()
E logic, legitim sa crezi ca vor titlul de campioana.steaua_gloria se referea la grupa UCL k vor locul 3 dak ai inteles u gresit sau poate eu :biggrin:
Corect, am comis-o, ramasesem ¨pornit¨ pe niste declaratii luate de bune.
Culmea, si topicul e Liga Campionilor.
Ideea ramane in picioare in esenta ei, cu declaratiile de tot felul, din orice competitie, la orice nivel. Nu poate fi punct de reper nicio declaratie, de nicio culoare, daca nu e la poligraf.
Acum sper ca am mai dres-o:D ![]()
@Sir,ia lasa-l pe finu',pentru ca e cel mai bun jucator al Stelei de veo 8 ani!E vorba de zgarcenie,sunt sigur ca nu s-ar supara Radoi daca ar veni un jucator care ar avea contract mai mare ca el.Ciobanu' e bogat,insa prost de da in gropi.Sa vina Victoras si sa ne spuna cum este Fekali cel mai mare conducator...Domane,imi este sila de unii!Cin' se aseamana,se aduna!
Exact, ciobanul este zgarcit.
Daca nu doreste sa fie scandaluri in vestiar, poate sa le creasca contractele si jucatorilor care merita acest lucru(Zapata, Radoi, Goian etc). Daca stam sub pretextul asta nu o sa crestem niciodata!
Daca franarii se vor califica, probabil Jiji isi va da seama ca trebuie sa investeasca ca sa tina pasul cu ei si ori ne va lasa, ori va investi serios la echipa.
Cat despre stadion, vorbim de doua situatii diferite. Tinand cont ca Becali este asa zgarcit, cum sa ne asteptam sa investeasca intr-un stadion care nu ii apartine? Ar trebui ca ministerul sa-i dea stadionul in concesiune daca promite sa investeasca
Acum sper ca am mai dres-o:D![]()
deasta suntem noi aici sa te ajutam
...hai ca am glumit ...dai o bere k te-am corectat ![]()
Problemna cu stadionul e alta: pe cei de la MaPn ii doare in palarie, dar nici creditorul sau altcineva din conducerea Stelei nu se zbate. Atunci cand se ridica problema stadionului, ne-o servesc pe aia cu "nu imi dau domnule stadionul" si s-au linistit cu totii.
Referitor la CFR, multi i-au catalogat drept o echipa de straini de mana a doua. Asa cum am mai afirmat, au adus multi straini, dar sita lor a cernut si au ramas doar jucatori de calitate. Singura lor problema este postul de portar.
Sa vedeti ce spume face Becali daca ajung in optimi, daca "taranii" de la Cluj Muresan si Paszkany au reusit intr-un an ce nu a reusit el in 2...
Gandul ca nu mai da tonul in fotbal il va scoate din minti...
Gandul ca nu mai da tonul in fotbal il va scoate din minti...
Si va ajunge in situatia in care va avea de ales intre a investi serios in echipa sau a o vinde cuiva mai potent financiar.
Prefer cea de-a doua varianta....
va avea de ales intre a investi serios in echipa sau a o vinde cuiva mai potent financiar.
varianta 2 ![]()
va avea de ales intre a investi serios in echipa sau a o vinde cuiva mai potent financiar.varianta 2
E buna a doua varianta ,dar cine sa fie oare acest investitor?
@sirFlorin
Cand o sa pot reveni pe meleagurile noastre, cu cea mai mare placare. ![]()
@sirFlorinCand o sa pot reveni pe meleagurile noastre, cu cea mai mare placare.
atunci te astept cu sufletul la gura ![]()
În minutul 67, Zenit-BATE: 0-1! Deci se poate si mai rau...
Dar ma gandesc... se poate si mai bine, daca ne uitam la borisoveni! La primul an in Liga sparg norii, frate!!!
Marti , 21.10.2008
Zenit - BATE
Bayern - Fiorentina
Fenerbahçe - Arsenal
Juventus - Real Madrid
Man. United - Celtic
Porto - Dynamo Kyiv
Steaua - Lyon
Villarreal - AaB
Miercuri , 22.10.2008
Atlético - Liverpool
Basel - Barcelona
Bordeaux - CFR Cluj
Chelsea - Roma
Internazionale - Anorthosis
Panathinaikos - Bremen
PSV - Marseille
Shakhtar - Sporting