PORTO 3 - fenerbahçe 1
))))) bravo porto
PORTO 3 - fenerbahçe 1
))))) bravo porto
astazi , 30 septembrie
AaB - Man. United
Arsenal - Porto
BATE - Juventus
Bayern - Lyon
Fenerbahçe - Dynamo Kyiv
Fiorentina - FC Steaua București
Villarreal - Celtic
Zenit - Real Madrid
maine , 1 octombrie
Anorthosis - Panathinaikos
Atlético - Marseille
Bordeaux - Roma
CFR - Chelsea
Internazionale - Bremen
Liverpool - PSV
Shakhtar - Barcelona
Sporting - Basel
Ca tot vorbim de cat de mari suntem/ar trebui sa fim. Din minutul 4, Real Madrid conduce pe Zenit cu 1-0, gratie unui autogol...
Se pregateste ceva frumos la Borisov... Bate- juve 2-2 pauza
Zenit -Real 1-2
arsenal 4 - 0 porto ia uilit pe aia..și cred ca o sa le faca lafel și la fener..hai arsenal:)))
pacat de Dinamo Kiev ca nu a marcat.dar e bine egal la istanbul...0-0
bravo villareal.echipa lui nihat 1-0 pentru ei ın fata celtic.
danny a marcat pentru zenit si azi...
man.united a trecut ușor de aalborg.
bravo lui bate a facut treaba buna...2-2 cu juventus
Lyon a scos egal dela bayern.
Arsenalu baga tare in grupe si mai inclo canci.
Deci...vorba lui Lutu...am ramas sidefat!Bravo lor!CFR a jucat FOTBAL ADEVARAT si azi...
Si tinand cont ca Roma a batut la Bordeaux, au locul 3 aproape asigurat
Oricum o zi plina de surprize in CL:pe langa CFR au mai fost Anorthosis-Panathinaikos 3-1 sau chiar Inter-Werder 1-1
sa mor daca roma si Chelsea nu au invatat fotbal de la bahoy!
1)Chelsea
2)Roma
3)CFR
4)Bordeaux
Bai, voi credeti ca Bordeaux o sa se dea la o parte?O sa scoata max cu clujul.veti vedea!
Bai, voi credeti ca Bordeaux o sa se dea la o parte?O sa scoata max cu clujul.veti vedea!
:ike:
Asa am spus toti inainte de fiecare meci si franarii au demonstrat ca sunt capabili sa joace de la egal la egal cu orice echipa din grupa lor.
Ce egal la egal ma?
Nu cefere a jucat de la egal la egal.
Chelsea a jucat asa.
Ca s-au umilit ca niste prosti.
Ce sa ii faci?
Cand vii de la Londra ca sa stai pan la 2 dimineata in casino(jucatorii) sau pana la 5(antrenorul) e clar ca nu ai chef sa joci!
Ce egal la egal ma?Nu cefere a jucat de la egal la egal.
Chelsea a jucat asa.
Ca s-au umilit ca niste prosti.
Ce sa ii faci?
Cand vii de la Londra ca sa stai pan la 2 dimineata in casino(jucatorii) sau pana la 5(antrenorul) e clar ca nu ai chef sa joci!
Acum ce facem? Le cautam motive celor de la Chelsea? Vad ca dupa fiecare meci incercam sa gasim motive prin care sa demonstram ca rezultatele cefere-ului sunt intamplatoare.
pai sunt.
o sa vedeti.
pai sunt.o sa vedeti.
Zi-mi o chestie. Daca CFR castiga UCL, te sinucizi?
Are stofa de Borcica in el... ![]()
Una peste alta cei de la CFR sunt de felicitat, fie si numai pentru faptul ca i-au mai facut un dus rece gibonului de la noi din loja. Pana la urma acesta va ceda si va aduce la echipa UN ANTRENOR!
Bai Adriane daca noi eram in locul franarilor si aveam 4 puncte dupa 2 etape sigur le ridicam statuie jucatorilor. Momentan prin jocul prestat in Liga franarii sunt peste noi. Cu Zapata si apararea noastra plus mijlocul franarilor s-ar face o echipa de sferturile Champions League:)
Hai sa nu cadem intr-o gaura neagra a frustrarii precum crapidistii sau dinamovistii. Cum bine ziceau si alti useri chefereii sunt peste noi in Liga Campionilor,si ca joc si ca puncte. Au jucat fara complexe la debutul lor in Champions League si cu parere de rau trebuie sa zic k mai repede au invatat ei din greselile noastre din trecut decat am facut=o noi.
Pentru mine chefere reprezinta momentan singurul challenger adevarat pentru Steaua ca vioara intai a fotbalului romanesc,si ce e nasol pentru noi este k au inceput sa conteze si in Europa dupa ce anul trecut au facut un event. Ne place sau nu ne place,ne-au luat fata anul trecut in sezonul intern si in acest an in Europa. Culmea e k diferenta de lot si de valoare nu e asa mare intre noi si ei,diferenta e facuta la nivel de mangement.
Noi vrem sa scoatem o echipa mare din haos,luand jucatorii expirati al altor echipe,folosind jucatori pe posturi care nu sunt ale lor,folosind favoritii patronului,aducand jucatori doar pentru k mai apoi sa-i ignoram,avand poate cel mai prost staff medical din Liga 1 etc. Ei lucreaza dupa un plan bine stabilit,se vede k nimic nu e intamplator acolo. As vrea sa-l vad pe Oaie luand o echipa din divizia C si sa o duca in CL in doar 8 ani de zile. Oaie a mers la sigur,a cumparat cel mai mare brand sportiv din tara si isi bate joc de el. Mie imi e rusine k ne conduce acest om si fata de nume,cred k suntem cel mai prost condus club din tara. Urziceni si Chefere ne bat la acest capitol,la management.
Oaie a intrat ieri dupa egalul cu Chelsea si a mai scos o ineptie pe gura,ca cica ii batem noi pe Chelsea in optimi. Eu l-as baga la nebuni dupa declaratia asta. Stiti ce a fost amuzant? Se simtea in glasul sau k murea de ciuda vazand egalul cu Chelsea al clujenilor si parca si vad cum gandea Jiji "ce au facut domne astia de au reusit din prima". Pai e simplu,mai Jiji,aia lucreaza dupa un plan bine stabilit si raman fideli acelui plan,nu impun jucatori in echipa,lucreaza cu un impresar foarte bun din cate am auzit,baga multi bani in echipa(k sa va faceti o idee,doar fundasul stanga a costat cu vreo 500.000 mai mult decat Dayro al nostru) si sunt foarte atenti la urmatorul pas in dezvoltarea echipei lor.Si as vrea sa mai remarc ceva: ati auzit de nspe accidentari la chefere in ultimii ani? Nu,pentru k au un staff medical bun.
Din pacate pentru noi Steaua este in mentalul colectiv echipa cu bricheta,valiza,echipa murdara cum ar veni doar pentru k ne conduce un jeg si daca chefere se califica mai departe iar noi nu,o sa ramanem cu eticheta de echipa care nu a reusit nimic in CL,eticheta nu departe de adevar. Ceea ce e trist k noi am muncit cel mai mult,baietii nostri au tras din greu impotriva adversarilor si impotriva propriului patron oligofren,practica noi i-am bagat pe clujeni in Liga dupa ce ne-am bagat si pe noi,scotand un adversar puternic,pe galata.
Repet,chefere e singurul nostru rival cu adevarat,care ne ameninta in acest moment si in Europa,nu numai acasa. Subpodarii raman looseri eterni ai Ligii 1 iar dinamovistii,fiind in haita, se ataca mereu intrei ei. Chefere sunt niste baieti foarte organizati si care isi cunosc foarte bine interesele si ce e cel mai de laudat la ei este k au parcurs in mod natural aceste etape. Daca o sa mai joace 2-3 sezoane in CL nu m-ar mira sa mareasca salariile jucatorilor cu cateva procente bune,bineinteles si cu voia trigranitului. Da,sa mareasca salariile pana la acel prag care il sperie pe Jiji(stiti voi teoria chibritului a lui Jiji cu salariile prea mari care destabilizeaza vestiarul).
Sunt si vesti bune. Suntem in continuare superiori la capitolul palmares si la suporteri. Absolut jenanta copierea cantecelor galeriei steliste de catre clujeni si scandarile impotriva noastra dupa egalul lor istoric. Dovada k Steaua inca creaza multi frustrati.
Va fi foarte greu in continuare. Trebuie sa ne batem cu chefere in campionat,cu loturi cat de cat egale k valoare(cu un plus pentru noi la aparare si pentru ei in ofensiva),problema noastra e k ei lucreaza dupa un program si si-audat seama cum sta treaba si in Liga 1 si in CL pe cand noi ne bazam pe visele lui Jiji,"driblingul" lui Banel,calugarii de la athos,sfantul petru etc. V-am mai zis: management chefere=ordine si logica,management Steaua=haos iar diferenta se vede la conducatori,paskany si muresan,desi au sforile la indemana la FRF si LPF,par niste tipi echilibrati pe cand Jiji este.......stiti cu totii cum este. Cum naiba sa zici frate k bati pe Chelsea cand tu ai o victorie(si aia in deplasare) in 14 meciuri de CL.
Sper k jucatorii nostri sa aiba o reactie de orgoliu si sa invinga in urmatoarele etape si cel mai mult vreau sa-i batem pe lyonezi,ce naiba avem o revansa de luat,vreau sa cred k cei care se aflau atunci in teren,la acel 0-3,mai tin minte acea umilinta si mai ales cred k vor sa o razbune.
CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
trebuie sa recunoastem ca CFR joaca fotbal in UCL si ca au un atacant de valoare KONE...jos palaria :noexpression:
Orice am zice cfrul are echipã si se vede de la o postã cã joacã mai bine decat noi in CL,oricum CFRul o sã se stingã intr-un an , doi .
cefereul "sufera" de sindromul "echipei necunoscute".
La fel cum noi, in primul an de Cupa UEFA(cu Zenga), am trecut de valencia si apoi, in anul urmator, am ajuns pana in semifinala, asa si cefereul impresioneaza acum.
rrapidul, la primul an in UEFA a ajuns pana in sferturi.La fel.
Anorthorsis a scos 4 puncte pana acum in CL.
BATE, 2-2 cu Juve.
O echipa necunoscuta, care debuteaza intr-o competitie, joaca intotdeauna cu ambitie si entuziasm.
Iar adversarii,daca acestia sunt echipe puternice, de cele mai multe ori ii subestimeaza si ii trateaza cu indiferenta.
Valencia ne-a luat de sus...2-0.
Besiktas la fel...2-1.
Lens....4-0
Betis....3-0
Dynamo Kyev...4-1.
Rapid cu hamburg, 2-0.
Dar anul urmator, cand aceste 2 echipe au devenit cunoscute, ce s-a intamplat?
Steaua a avut meciurile cu Lyon si Real.
rrapidul s-a facut de rusine in grupele UEFA.
O sa vedeti cu Bordeaux un alt cefere.
De fapt nu un alt cefere cat un alt fel de adversar.
Bordeaux e un "animal ranit", cu 0 puncte in 2 etape.Pt urmatoarele 6 puncte va trage din greu.
Cat despre Chelsea, aia asa au fost de motivati incat marti la 2 dimineata ei plecau din Casinoul din Cluj la culcare.Si la 3 ore dupa ce au plecat jucatorii, a plecat si Scolari.
p.s.
ce atacant de valoare mai e si kone asta?E la fel de valoros ca Arthuro.
E un atacant care nu da goluri.
numai comentatorii dobitoci de la prostteve au putut sa il faca "atacant mondial" la o faza de la mijlocul terenului in care, kone, vazand ca are 2 oameni in fata, s-a hotarat sa traga la poarta de la distanta: INSUCCES TOTAL!
Așa o fi. Dar deocamdatã ei au 4 puncte. Noi în ultimii doi ani avem 2.
Nu pot sa nu observ ca egalul la Florenta este mai vehement criticat astazi, dupa egalul CFR-ului decat era ieri inainte sa joace CFR.
Noi suntem Steaua, nu trebuie sa ne intereseze ce fac celalalte echipe. Unii de pe aici par a fi mai suparati pentru faptul ca avem mai putine puncte decat CFR. Numai un frustrat poate gandi asa!
Ai dreptate Adriane, CFR-ul a si fost tratat cu superioritate de catre adversari. Kone ala e cam la fel de bun ca Arthuro sau Kapetanos. Cu tot cu "atacantu de CL" golurile lor in CL au fost date de un mijlocas