Pe perreira l-am remarcat de mai demult , nu de acum , imi place cum urca in atac .
Pe perreira l-am remarcat de mai demult , nu de acum , imi place cum urca in atac .
Fata de unii jucatori romani , ar fi mai buni unii naturalizati !
Chiar daca nu sunt din cale afara de bucuros felicit echipa CFR Cluj pentru victorie cat si pentru jocul prestat.
@MoWeed
Intradevar Mironica se pricepe mai bine la comentat fotbal feminin.
Felicitari CFR-ului,au meritat din plin victoria,chiar mi-a parut rau k nu le-au dat vreo 5 romanilor. Deja au inceput diversi specialisti sa ne spuna cum CFR a batut pentru k au doar straini si pentru k antrenorul e vreun mourinho si bla bla bla. CFR a batut pentru k a jucat perfect pe contra-atac si pentru k Roma a fost puscarie de echipa astazi.
Marea "tactica" a lui trombetta a fost sa stea pe 2 linii si sa loveasca pe contre si i-a iesit de minune. Roma a fost o echipa de 2 lei astazi si vad de ce si-o ia si de la palermo si cred k va termina ultima in grupa la cum joaca.
Diferenta fata de alt joc gen "curu in poarta" a fost k in momentul in care atacantii clujeni tineau mingea urca si prima linie in atac si vedeam cate 4-5,cateodata si 6 clujeni in atac. Din nou,bravo lor k au profitat de aceasta ocazie. M-am uitat la primul sfert de ora si m-am intors catre cumnatu-miu care e ardelean si i-am zis k CFR sunt fraieri daca nu profita de mortaciunea asta de echipa cunoscuta odata k as roma. Singurul jucator de la roma care a jucat acceptabil a fost vucinic. Cei mai buni jucatori au fost clar cei de la mijloc in sus(sixto peralta,culio,kone si dubarbier) pentru k cei din apararea clujului nu prea au avut ce face,roma nu a pus deloc probleme,au jucat de zici k nici nu se cunosteau intre ei. O zic la modul cel mai serios k CFR se califica pentru k au grupa mai usoara decat se parea la prima vedere,bordeaux nu e cine stie ce,iar roma e praf,singura echipa tare e Chelsea. Noi in schimb avem o echipa tare de tot in bayern,o campioana in scadere de forma Lyon si o necunoscuta Fiorentina.
Nu ma bucur pentru ei pentru k eu ma bucur doar la victoriile Stelei insa nici nu sufar de boala crapidisto-dinamovista in care sufar cand castiga rivalii. E si normal sa mai castige si altcineva decat Steaua in Europa.
Bineinteles k vor aparea mancatori de rahat,cum a fost astazi mironica,care vor spune k asta e cea mai mare performanta a unei echipe romanesti de dupa 1989,uitand semifinala Stelei sau meciul cu valencia in care am revenit de la 0-2 in fata campioanei en-titre. Ca sa nu mai vorbesc de 1-4 cu Kiev(un Kiev mult mai in forma atunci decat Roma astazi). Trebuie sa-i ignoram si sa ne vedem de treaba noastra,meciul cu munchen de maine,meci mult mai greu,pentru k bayern nu e Roma.
Sa fim superiori si sa nu supere acest rezultat pentru k noi nu suntem ciori sau caini,suntem luptatori si admiram spiritul de lupta,fie k e la Steaua(cum e preferabil) sau la alte echipe.
CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
Cred ca sunt in asentimentul tuturor cand spun ca CFR a jucat senzational cu Roma. A dat dovada de o maturitate incredibila si surprinzatoare totodata, sa-i intorci pe italieni chiar la ei acasa e mare lucru. Bine asta nu scuza faptul ca romanii au jucat execrabil, fiind intr-o evidenta criza de forma. In orice caz e o victorie mare pt Romania si tin sa-i felicit pe clujeni oricat de antipatici sunt Muresan sau Pazkany. Nu ne ramane decat sa-i purtam maine pe baieti spre un succes de un calibru asemanator cu Bayern.
Chelsea 4-0 Bordeaux
Roma 1-2 CFR
Panathinaikos 0-2 Internazionale
Bremen 0-0 Anorthosis
Basel 1-2 Shakhtar
Barcelona 3-1 Sporting
PSV 0-3 Atlético
Marseille 1-2 Liverpool
M-a impresionat jocul CFR-ului ![]()
ass roma e o echipa de tot rahatul.
cea mai de rahat din lume, dupa dinam0!!!
Roma nu e in forma , atata tot, cat despre CFR , m-a facut fericit in seara asta.
Sper ca Steaua sa ma faca fericit maine !
Eu nu ma bucur pt kfr , nu am sa o fac niciodata , au jucat intradevar bine in seara aceasta dar au intalnit un adversar iesit total din forma ... si cred ca daca Steaua ar fi jucat cu Roma azi , ii batea la ce cel putin 2 goluri !
Un foarte sincer BRAVO pentru CFR Cluj. Au jucat de-a dreptul fantastic, s-au daruit, au gresit f.putin in fata unei echipe italiene, care te pune sa platesti orice scapare cu gol. Putea fi lejer scorul si mai mare, si cum a observat cineva de mai sus, m-a surprins cat de bine ieseau pe fazele de atac in "haita" cate 4-6 jucatori, asa trebuie facut! M-a surprins f.f. mult acest G.Muresan, pe care il stiam blatist bistritean pursange, se pare ca poate sa joace la nivel european! Recunosc, inaintea meciului ca mai toata lumea imi puneam problema "de la cate in sus isi iau", dar acum parca totusi tot bine imi pare, ca vor aduce si ei puncte pentru Romania.
Este clar, trebuie sa LUPTAM si noi maine si sa murim cu nemtii de gat, Steaua!!! VICTORIEE!!! STEAUAA!!! VICTORIEEE!!!
Nu prea pot sa ma uit la un meci fara sa tin cu vreo echipa. Aseara am tinut cu CFR si chiar ma bucur pentru victoria lor, au jucat aproape perfect. Din minutul 30 am fost sigur ca daca CFR-istii se vor urca pe As Roma o vor invinge. Si au jucat perfect, repet.
Felicitari CFR-ului!
PS: La noapte e randul nostru!
mi a parut bine pentru CFR , bravo lor.
sper sa batem si noi azi .
cel mai mult in doresc sa nu o vad nici-odata pe dinam0 in chl
Sunt stelist dar am tot respectul pentru CFR mai putin ca a invins, si mai mult faptul ca a invins dupa ce a fost condusa..RESPECT ![]()
Eu nu ma bucur pt kfr , nu am sa o fac niciodata , au jucat intradevar bine in seara aceasta dar au intalnit un adversar iesit total din forma ... si cred ca daca Steaua ar fi jucat cu Roma azi , ii batea la ce cel putin 2 goluri !
Nu cred ca sunt multi dintre cei care i-au felicitat pe franari care s-au bucurat intr-adevar pentru victoria lor, mai degraba au fost niste felicitari de curtoazie. Roma a jucat penibil, dar asta nu inseamna ca franarii nu au facut un meci mare. Stai linistit ca in seara asta e randul nostru sa ne bucuram
Sunteti prea siguri,Bayern are o clasa cel putin peste Roma in acest moment...
Sunteti prea siguri,Bayern are o clasa cel putin peste Roma in acest moment...
bayern e in forma, roma se pare ca e la acelasi nivel ca in amicalul cu noi.
eu sper sa nu ne facem de ras.
Sunteti prea siguri,Bayern are o clasa cel putin peste Roma in acest moment...
Macar noi sa avem incredere in baieti. Asa, pot zice ca si noi avem o clasa peste franari.
Trebuie sa recunoastem,CFR a depasit cu mult asteptarile.Roma nu a jucat foarte slab,poate decat in aparare,unde au fost intr-adevar cateva greseli evidente.Dar si-au facut propriul joc,si-au creat ocazii.Ce au reusit ei intr-un meci,am reusit noi in 3.Deci,respect pentru CFR si astept cu nerabdare clipele cand va juca si Steaua la fel.
Trebuie sa recunoastem,CFR a depasit cu mult asteptarile.Roma nu a jucat foarte slab,poate decat in aparare,unde au fost intr-adevar cateva greseli evidente.Dar si-au facut propriul joc,si-au creat ocazii.Ce au reusit ei intr-un meci,am reusit noi in 3.Deci,respect pentru CFR si astept cu nerabdare clipele cand va juca si Steaua la fel.
Bai!
Voi v-ati uitat la meci?Sau vorbiti din gesepe?
Pai Roma dupa gol nu a mai existat.Nu au avut mijloc, nu au avut aparare, doar Vucinic era pe teren.
Aia nu au jucat nimic.
Asa cum tu astepti cu nerabdare ca Steaua sa joace la fel ca si cefereul asa si eu astept cu nerabdare ca adversarele Stelei(toate) sa joace la fel ca Roma.
Ce respect pt cefere?
Tiganii aia sarbatoreau cand noi o luam de la Arsenal anul trecut si se bucurau si voi ii respectati acum?
Trezirea ba!!!
Ce respect pt cefere?Tiganii aia sarbatoreau cand noi o luam de la Arsenal anul trecut si se bucurau si voi ii respectati acum?
Trezirea ba!!!
Sa inteleg ca tu ai fi fost primul om care ar fi consolat CFR dupa o infrangere cu Roma cu 5-0?
Nu cere de altii ceva pe care nici tu nu-l poti oferi.
Noi nu consolam pe nimeni ,doar ne-a placut fotbalul practicat aseara . Clar ?
Sa inteleg ca tu ai fi fost primul om care ar fi consolat CFR dupa o infrangere cu Roma cu 5-0?Nu cere de altii ceva pe care nici tu nu-l poti oferi.
Ce sa consolez ma?
As fi ras si i-as fi injurat in continuare pe hotii aia!
Chiar m-as fi bucurat sa ii vad zdrobiti!
Nu am fost destul de clar ca aia nu merita nimic?
E incredibil.
cefereul a ajuns in CL furand anul trecut in stanga si in dreapta si voi ii aplaudati acum dupa un meci castigat in fata unei echipe care a jucat cu un singur om:Vucinic.
INCREDIBIL!
Adrian calmeaza-te....
mie mi-a placut meciul de aseara. Nu mai conteaza campionatul trecut... si ei au furat, si Jiji Imparatul Suprem a facut manarii... asta este. mergem mai departe.
Sper ca sa Steaua sa ia exemplu de la CFR si sa ii invinga pe vesticii infumurati.
HAI BAIETI! ![]()