FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Il vrei pe Gigi la Steaua?

«167891022»
ultra_ss29.10.2008 21:08

Un raspuns concret la intrebarea topicului IL VREAU PE Gigi IN MORMANT nu la Steaua dupa cea zis azi am inebunit retardatu asta e mai comunist ca ceausescu

best30.10.2008 08:53
ce il bagati atat in seama pe analfabetul ala nu inteleg ... lasati`l in pace si gata, eu nu mai citesc de mult stiri cu/despre asemenea personaje. asta moare daca nu mai apare la TV, dar o sa apara atat timp cat lumea il urmareste si il comenteaza. in consecinta, voi trebuie sa fiti primii care sa schimbati ceva

 

cum naiba sa nu-l bagi in seama cand el calca-n picioare suporterii Stelei..

din pacate noi nu suntem in stare sa luam nicio masura.. stam si inghitim.. cum am facut tot timpul..

si mai avem tupeul sa ne comparam cu suporterii de la Timisoara sau alte echipe..

giufita30.10.2008 18:05
Sa plece....SAU sa ramana la Steaua impaiat in vitrina si cu o plancarda de gat "ASA NU"

cea mai buna idee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bananadance:

clausblaus30.10.2008 18:35

Este clar ca nimeni nu il mai vrea pe incultul asta la Steaua!Am gresit...sunt 35 de inculti!

Lari03.11.2008 14:37

Oaie e Cretinul Saptamanii in Franta!!! :drunk:

 

Înaintea meciului Stelei cu Lyon, în Liga Campionilor, francezii au gãsit un prilej ideal de a se amuza pe seama patronului roș-albaștrilor, Gigi Becali.

 

În cadrul celei mai populare emisiuni auto din Franța, "Turbo", latifundiarul a fost ales "Cretinul Sãptãmânii" pentru episodul extrem de cunoscut în România, în care șeful Stelei își repara Maybach-ul cu o rangã.

 

Emisiunea este difuzatã la postul de televiziune M6, unul dintre cele mai vizionate din "Hexagon".

 

"Il est le patron d'equipe Steaua Bucarest" (n.r., Este patronul echipei Steaua București), au comentat moderatorii emisiunii, dupã ce la începutul show-ului nimeni nu bãnuia identitatea personajului.

 

Gigi Becali a fost nominalizat și pentru titlul de "Idiotul lunii", dar nãzbâtia sa a fost mai puțin votatã decât un alt episod în care a fost implicat un barbat care s-a filmat in timp ce-si pornea Jeep-ul, pentru ca mai apoi sã se urce pe capotã și sã trãiascã astfel senzații nebãnuite, credea el.

 

Mașina a pierdut direcția și a intrat într-un pom, în timp ce personajul a cãzut, evident, rãnindu-se destul de grav.

MoWeed03.11.2008 14:43

Deci a luat locul 2, acelasi loc care-i place asa de mult in campionat.

 

In Romania e cretinul saptamanii de foarte mult timp

seby_1103.11.2008 17:19

Becali ãsta nici bine nu a intrat bime în politicã cã vrea sã ia cu el dacã poate pe toți proștii din jurul lui. Acum la bãgat și pe Cãtãlin Zmãrãndescu în politicã (bodyguardul sãu). Becali crede cã țara asta va fi condusã de oameni care au doar mușchi și bani în cazul lui. ªi așa suntem o țarã mioriticã.

 

http:\\*******

fansteaua4604.11.2008 00:17

Becali, votat de francezi «Cretinul Saptamanii» pentru scena «Maybach». In cadrul celei mai populare emisiuni auto din Franta, "Turbo", Gigi Becali a fost ales "Cretinul Saptamanii" pentru episodul arhicunoscut la noi in care patronul Stelei repara frumusete de Maybach cu o ranga. Desi la noi s-a ras pe saturate de acest caz in urma cu doi ani, faima latifundiarului a ajuns abia acum la cunostinta francezilor. Postul de televiziune M6, unul dintre cele mai vizionate din Franta si receptionat in multe tari din Europa, a difuzat povestea lui Becali in urma cu trei saptamani. Mai mult, clipul in care Gigi indrepta aripa masinii de jumatate de milion de euro cu o ranga a intrat in "Topul Cretinilor", rubrica saptamanala in emisiunea "Turbo"

Lari12.11.2008 09:57

Un scriitor bistrițean s-a gândit cã tot ceea ce îi lipsește latifundiarului din Pipera este o carte... despre viața lui Gigi Becali.

 

Ion Moise încearcã de mai mult timp sã publice aceastã carte-interviu despre Gigi Becali.

 

"I-am trimis 36 de întrebãri dar, pânã acum, nu mi-a rãspuns. Dacã el rãspunde cam douã-trei file la fiecare întrebare, atunci o sã iasã o carte de 200 și ceva de pagini. Eh, eu știu cã n-o sã rãspundã el, ci consilierii lui, dar nu conteazã. Pot sã rãspund și eu, numai sã fie el de acord", spune bistrițeanul.

 

Cartea va începe cu o descriere a machedonilor, pentru ca apoi sã vinã întrebãrile cu adevãrat importante.

 

"Prima întrebare este chiar titlul cãrții: cine ești dumneata, domnule Becali, cã s-au spus despre dumneata vrute și nevrute. Vedeți, îl iau tare la început, pentru ca apoi sã-i ridic ușor mingea la fileu: despre cum a reușit sã se îmbogãțeascã atât de repede, despre faptul cã este, nu-i așa, un model pentru tineri, despre percepția lui la muntele Athos, despre sinistrații pe care i-a ajutat și așa mai departe. Pe copertã va apãrea chipul lui Gigi Becali".

 

ªi cum toate sunt fãcute cu un scop, scriitorul bistrițean își dorește ca și oamenii culți sã rãmânã cu ceva de pe urma patronului Stelei, acesta fiind motivul pentru care ar vrea sã publice cartea : "Pãi, de ce sã profite de banii lui Gigi Becali numai proștii și sãrãntocii, iar oamenii deștepți, nu? N-ar fi corect!".

 

 

Așa cum era de așteptat, Gigi Becali nu s-a entuziasmat la auzul cuvântului "carte". Patronul Stelei a declarat pentru EVZ cã inițiativa lui Ion Moise nu-i trezește prea mult interesul.

 

"Sã scrie, sã facã ce vrea, nu mã intereseazã cãrțile! Nu mã mai sunați pe teme din astea. Repet, vorbesc numai cu camera! Voi, ziariștii, îmi bãgați cuvinte în gurã ca sã ies eu penibil".

zzr12.11.2008 21:33

il vreau doar sa dea bani adica doar finantator nimic mai mult ( din cauza lui se duce echipa de rapa ) !!!

stelist cu acte un regula14.11.2008 18:18

da pentru ca el a bagat bani la echipa :steagcruce::drunk:

mountytoma14.11.2008 18:30

mai bine schimbati titlul topicului: vrei sa moara Gigi acum, sau mai tarziu?

 

Padrese17.11.2008 11:49
crisoare deschisa catre Gigi Becali sau ipostaze ale nesimtirii animalice

 

A.S. (Ante-scriptum) - SCRISOAREA URMATOARE A SUFERIT MODIFICARI FATA DE IERI,IN SENSUL CA AM ELIMINAT CATIVA TERMENI DURI LA CEREREA SI STARUINTA MAMEI SI PRIETENEI MELE CARE SE TEM PENTRU (PE BUNE) PENTRU VIATA,SANATATEA SI CARIERA MEA. AM FACUT ACESTE MODIFICARI PENTRU LINISTEA LOR SI A MEA.

 

Draga domnule ciobane,

 

Esti in campanie electorala.Te gandeai tu cand mulgeai oile c-o sa ajungi cel mai bogat om din Romania?Bravo tie!Ai fost inteligent!Cine s-ar fi gandit la asa afaceri ca ale tale?!Sa iei un teren de la Armata si sa-l vinzi imediat de 200 de ori mai scump…BRAVO Gigi!!!

 

Jiji…Sau vrei sa-ti spun deja "dom' presedinte"? Deci… Jiji draga, in drumul meu spre studiouri (acolo unde filmez emisiunea aia care-ti place lu' matale) traversez sectorul2. Ei, si cum il traversez eu asa, oriunde m-as uita vad moaca unuia Tudorache. Finul tau cica. Asta candideaza bai Jiji! Finul tau candideaza pentru partidul tau. Ce frumos suna, nu? Ce vreau eu sa-i transmiti lu' Tudorache asta. Ca ma-sa si cu ta-su nu i-au lasat lui mostenire stalpii si cabinele telefonice ca sa le umple de afise cu moaca lui de Pokemon.Domnule cioban…Sa-l votezi tu cu familia ta si cu nepotii tai! Eu nu-l votez ! Ca eu n-am venit la tine in curte la Pipera sa lipesc afisele mele de la teatru. Ca daca veneam, ma omorau nepotii. Asa ca nici tu nu trebuie sa lipesti afise pe cabinele mele telefonice si pe stalpii mei. AI MEI?! Adica ai comunitatii!!! Daca imbecilii astia nu va amendeaza si nu va interzic sa lipiti afise cu tine si cu finu' tau, sper ca poporul roman mai are atata dram de creier incat sa se cace pe afisele voastre si sa nu va voteze. Dar stai linistit bai Jiji. Ca sunt atatia ciobani in tara asta incat chiar si Tudorache asta al tau are sanse reale.

 

Ah! Ma uitam eu zilele trecute la televizor si am vazut ca unii de la PNG i-au batut pe unii de la PD-L. Bucura-te ca oile din partid au avut castig de cauza. I-au snopit. Si in tmp ce pe ecran se derulau imagini cu aia care erau tumefiati si plini de sange, finu' tau declara pentru reporter ca totul e o inscenare. Ca aia s-au speriat si, de fapt, s-au batut intre ei.

 

Si inca ceva. Vad ca tot o iei tu mereu pe campii cu religia si cum crezi tu in Dumnezeu si cum vorbesti tu cu el…Cum construiesti tu biserici… BAAAAI ! Ai facut un afis electoral in care tu dai mana cu unu' si intre voi sta Maica Domnului!!!!!!!Maica Domnului baaaaaaaaa!!! Si in timpul asta marii prelati si mitropolitii curului, patriarhu' iti dau cruci, titluri si diplome bisericesti. Tu si cu toti capii bisericii de-i avem noi in Romania aveti alt Dumnezeu decat al meu ?!? Ca daca voi vorbiti cu Dumnezeu si va zice: "Bai Gigi…Pune-o pe Maica Domnului in afisele electorale!"…pai atunci asta nu e Dumnezeu ala la care ma rog eu…

 

Cu dragoste pentru telemeaua de oaie,

 

Mihai B.

 

de pe site-ul mondenilor

stelistaforever17.11.2008 20:06

Stelistilor,

 

Gigi Becali trebuie sa plece de la Steaua! Nu antrenorii si nici jucatorii trebuie sa plece, ci el!

Trebuie sa facem ceva in sensul asta, dar nu distrugand masini si luptandu-ne cu jandarmii!

Cine este Becali sa aduca antrenori dintre fostele glorii ale Stelei, pe care tot el sa le ponegreasca?

Trebuie sa se intample ceva cu el! DNA-ul nu mai actioneaza in niciun fel in privinta lui! Ce se intampla cu cazul "Valiza"? Sau le-o fi dat si lor vreo valiza?

Imi doresc ca Becali sa plece de la Steaua, pentru ca in final va distruge echipa!

SEBACA20.11.2008 12:40

Nu merita asemenea blazon!

 

fular-campionii

Toate aceste insemne distincte se refera la anii de glorie ai clubului cand Gigi nu facea parte din organizatia acestui club!

mountytoma21.11.2008 22:30

azi am ratat sansa de a scapa de becakat, avionul ala tine cu Steaua sigur!

enjoy21.11.2008 23:45

ma intreb cine sunt cei pro si ce vor? se distruge Steaua fratilor cu capcaunul asta! lingai sunt peste tot, n-or lipsi tocmai la Becali, bravos!

 

Bogdan4Steaua22.11.2008 00:21

A vrut omul sa mearga la meci, era sa se prabuseasca dracului cu avion cu tot.

 

Incultule, Cel de sus ti-a dat un semn clar. Vinde Steaua, gaseste-ti alta jucarie. Ne-ai patat destul imaginea, pleaca. Lasa locul altcuiva, lasa locul unui investitor care tine la acest club.

 

Becali, pleaca din Ghencea!

 

Suporterii nu te vor, jucatorii nu te vor, fostele glorii nu te vor, istoria nu te vrea, Dumnezeu nu te vrea. Nimeni nu te mai vrea!

 

Provoci scarba, orice aparitie a ta starneste doar un val de dezgust.

dragos_ghinea23.11.2008 16:51

parerea mea.

 

decat sa se auda mii de injuraturi la adresa lu' Becali mai bine s-ar face cateva mesaje adevarate, gandite.

 

pur si simplu sa ii aratam ca nu il mai dorim, ca Steaua este a suporterilor si cu asta si-ar da seama si suporterii "mai mici" care tot mai continua sa creada ca face bine Stelei.

 

si dupa asta sa vina cateva legende ale Stelei sa vorbeasca, sa il critice dur si poate facem ceva.

bodanelu23.11.2008 18:04

@dragos un mesaj pe panza nu o sa intre niciodata in stadion. Si o sa-ti zica fortele de ordine ca incalca legea...

MarkCortez27.11.2008 22:53

Mesaj:

 

Gigi, De Sarbatori

Fa-ne o bucurie,

 

M O R I !!

mountytoma30.11.2008 20:35

si maine e sarbatoare, am avea doua bucurii de 1 decembrie: ziua unirii si moartea berbecului dobitoc!

strezahuzum30.11.2008 20:55

Draga JJ, azi ma bucur enorm. Ai luat ..... din partea majoritatii alegatorilor, minus cativa lingai din aia care te pupa in ... pentru 100 de euro.

 

Jiji: "Eu sunt un mare dobitoc, o sa ies din politica"

 

Dumnezeu chiar a facut minuni ! Ai inceput sa vezi realitatea ! Dar mai bine iesi pe contrasens cu Maibahu' cam pe cand vezi un TIR. Nu uita sa-ti iei si rudele cu tine.

 

MarkCortez01.12.2008 11:48

Victorie ! AM invins ! Marele latifundiar NU a intrat in parlament ! Multumesc pe aceasta cale poporului roman ca nu l-a votat pe cel mai dobitoc dintre dobitoci !

clausblaus01.12.2008 12:29
Victorie ! AM invins ! Marele latifundiar NU a intrat in parlament ! Multumesc pe aceasta cale poporului roman ca nu l-a votat pe cel mai dobitoc dintre dobitoci !

Tu chiar credeai ca ar putea trece pragul electoral?Daca da atunci marturisesc ca si mie mia fost teama,de asta bucuria este dubla.Sa iasa naibii din politica si din fotbal si sa se intoarca la oile lui continuind sa faca bani de pe urma lor!

:steag_cruce_invers:

«167891022»