FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Il vrei pe Gigi la Steaua?

«14567822»
CoRsSo21.08.2008 12:05

NU !

steaua_gloria14.10.2008 19:10

Lasa-ne in pace o sa ne descurcam , vine altcineva, macar cineva cu mai mult creier !

DU-TE PE CAMPII !

MyLove4R215.10.2008 14:27

Ma alatur sondajului, cu toate ca e destul de evident care ar trebui sa fie raspunsul la fiecare: NU!!! NU NU NU si inca o data NU!!!!!!!!!!! :thumbdown:

Steaua4 ever17.10.2008 19:10

clar ca NU

Steaua4 ever19.10.2008 09:48
:hai_steaua: pt Becali conteaza numa banii.....din pacate,se pare ca si pt jucatori....sau pt unii...Steaua revinoti!! bate tot,rupe tot!! de akma nainte:) fara Becali!!!
razvan_stelist200719.10.2008 11:07

NU NU NU NU NU NU NU NU NU NU NU NU NU NU NU NU

LeoKinG23.10.2008 07:20

NU!

 

Frate oricum degeaba e facut sondajul asta ca pana la urma nu se rezolva nimic!Nu o sa intre Becali pa fcsteaua si o sa vada sondajul si o sa zica"aaa astia nu ma vor...plec" nu el nu o sa plece prea curand de la Steaua!Are cine sa vina il locul lui din cate stiu eu si vantu si Tiriac ar vrea sa investeasca la echipa!Da nu o sa plece si faze de genu boicotam meciurile numai merg ca e clar ce se intampla!Numai vin ultrasi in peluze si oricum o mare parte din tribuna o sa fie plina t1 la fel si poate se muta si tarani la peluze ca e mai ieftin biletu acolo!Si faza cu protestu la palat?Pei daca nu isi trimite ciobanu bodyguarzi sa iti rupa capu o sa vina mai mult ca sigur jandarmeria si o sa ti-l rupa pa motiv ca nu ai autorizatie de protest sau deranjarea linisti publice sau ceva...

Deci nu o sa scapam de el prea curand!

aklik23.10.2008 07:49

OK.. se pare ca marea majoritate nu il mai vrea pe Gigi. NU il mai sustine mai nimeni.. Haideti sa facem ceva sa nu stam degeaba.. Haideti sa scapam de el.. Sunt oameni mult mai de calitate ce vor sa investeasca in Steaua.

 

Am urmatoarele propuneri:

 

- proteste prin ne prezentarea la stadion. Sustinem echipa de langa stadion. Poate ca in primele 2-3 etape ciobanul va fi impasibil dar garantat din a 8 an 9 incepe sa ii chioraie matele. Mai greu pentru cei ce au platit abonament.. dar trebuie sa ne sacrificam putin daca vrem ca in final sa avem O Stea cum a fost...

 

- strangem bani, intr-un mod serios intr-un cont public al asociatiei eventual.. sau voi stiti unde.. si il lasam pe cioban sa stie acest lucru..sa se simta amenintat.. pornim o campanie cu ajutorul mass media.. cu siguranta sunt multi care s-au saturat de el...

 

 

Mai aveti si alte idei serioase?

 

Aklik.

Spoonman23.10.2008 08:05
NU
aklik23.10.2008 08:42
NU!

 

Frate oricum degeaba e facut sondajul asta ca pana la urma nu se rezolva nimic!Nu o sa intre Becali pa fcsteaua si o sa vada sondajul si o sa zica"aaa astia nu ma vor...plec" nu el nu o sa plece prea curand de la Steaua!Are cine sa vina il locul lui din cate stiu eu si vantu si Tiriac ar vrea sa investeasca la echipa!Da nu o sa plece si faze de genu boicotam meciurile numai merg ca e clar ce se intampla!Numai vin ultrasi in peluze si oricum o mare parte din tribuna o sa fie plina t1 la fel si poate se muta si tarani la peluze ca e mai ieftin biletu acolo!Si faza cu protestu la palat?Pei daca nu isi trimite ciobanu bodyguarzi sa iti rupa capu o sa vina mai mult ca sigur jandarmeria si o sa ti-l rupa pa motiv ca nu ai autorizatie de protest sau deranjarea linisti publice sau ceva...

Deci nu o sa scapam de el prea curand!

 

Intradevar, protestul la palat nu ne este de nici un folos, dar cu siguranta daca de la un meci la altul protestam prin neprezentare vor incepe multi sa tina seama de atitudinea noastra si ni se vor alatura.. deasemenea putem incerca sa ii atragem alaturi de noi... trebuie sa insistam... Consider ca in astfel de situatii este extrem de greu pana pornesti, lumea e sceptica dar iti trebuie incredere ca poti sa faci schimbarea.. si apoi tavalugul nu va mai fi de oprit... restul va veni de la sine!

 

Timisorenii au stiut sa iasa 20mii in strada.. noi suntem mai multi ca ei.. putem reusii!

Vandorsky23.10.2008 09:01

la recomandarile lui Marius mut si eu postul aici...

 

"Ce putem face noi, suporterii, pt a grabii plecarea lu' Jiji?

 

Eu unul sunt satul sa citesc enspemii de articole despre antrenori, jucatori samd, cand singura solutie ce poate pune Steaua pe picioare e plecarea ciobanului.

 

propuneri/sugestii:

- proteste peste proteste. in momentul de fata Jiji e vazut ca un model de foarte multi stelisti si nu numai. cand nu o sa mai fie dorit de opinia publica, o sa pice maria oierul cu tot cu partidul ce il conduce. o sa dispara becalismul ca si mod de viata.

- o galerie puternica pe Ghencea care sa-i tina piept. suntem jalnici la nivelul galerie. avem zeci de brigazi care se cearta intre ele, majoritatea fiind manipulate de Jiji. cand o sa avem o galerie ca pe vremea lu' Jean Pavel atunci Jiji o sa simta opozitie din partea noastra.

- sa deschidem un cont unde sa cotizam fiecare cu cate 10 lei. la 100.000 de suporteri platitori scoatem 1.000.000 lei. cu banii astia, aducem niste moldoveni sa-l elimine pe Jiji =)) (e cea mai eficienta solutie pana acum) :)

- revolta taraneasca! :) ... capu' lu' Jiji vrem! :)

- o "campanie" pornita de AISS impotriva ciobanului

 

alte propuneri?

 

Daca nu facem nimic lucrurile nu o sa se schimbe peste noapte. Poate ca a sosit timpul sa iesim si noi in strada ca sa ne recuperam clubul si culorile!"

dr.adrian923.10.2008 09:11

il vreau pe Jiji in Ghencea. ofer 10000 €.

MoWeed23.10.2008 09:34
il vreau pe Jiji in Ghencea. ofer 10000 €.

Jiji nu merita sa fie ingropat in Ghencea

Ic3MaN23.10.2008 09:43

Jiji afara din Ghencea!!! ne-am saturat de tetrul jucat de tine.as vrea sa te salte dna-ul in ajunul craciunului din casa sa te simti cel mai mic om de pe pamant.si mai lasa-L pe Dumnezeu,pt ca EL nu poate fi alaturi de tine un om care are a facut niste fapte de care nici un crestin nu ar fi mandru.Gigi du-te la racoare si urmareste de acolo meciurile Stelei!!

lozzy23.10.2008 11:39

:steag_cruce_invers:

Singura solutie este sa se faca o asociatie ca alte cluburi din afara si sa se cumpere clubul.

Clubul in momentul de fata este cotat aproximativ la 300mil Euro, conform OIERULUI, (discutie patron Lyon)

Daca luam in calcul ca putem umple lejer un stadion de 50.000 locuri, ar insemna sa platim cate 6000 Euro/om.

Asta cred eu ca ar fi singura sansa pentru a cumpara clubul.

Dar pe urma vezi ca nu este chiar asa de simplu pentru ca daca facem asta clubul nu prea mai are bani de incasat pana la final, asa ca trebuie sustinut si financiar.

Cine se baga??

Daca vor fi cel putin 20.000 de pretendenti putem face o intrebare la Oier.

Astept raspunsuri.

DelPiero1023.10.2008 12:05

Il vrei pe Jiji in Ghencea?

 

Da.Viu.DAR INTR-UN COSCIUG.

Vandorsky23.10.2008 12:22

nu cred ca, cumpararea clubului e partea dificila. scoaterea ciobanului din club e partea delicata.

 

Steaua e cel mai puternic brand din fotbalul romanesc si orice om cu bani si putin cap care ar vrea sa investeasca in fotbal ar vedea Steaua ca prima optiune. investitori o sa fie. cum facem sa-i aducem pe ei e problema? sau mai bine zis cum il facem pe Jiji sa faca loc altor invetitori.

rstar23.10.2008 12:40

sa plece odata ca ne-a terminat!

lozzy23.10.2008 12:40

El a zis ca Steaua valoreaza 300mil Euro, eu cred ca valoarea clubului este undeva in jur de 150mil, dar daca-i ofera cineva 300mil crezi ca nu pleaca.

Gandeste-te pe ce bani a cumparat Steaua, cat a produs din ea, si cat scoate.

Este om de afaceri daca vrea poate sa cumpere orice club si sa-l ridice.

Vezi CFR Cluj!!!

A plecat din "C", cine ar fi crezut ca poate castiga campionatul in 4 ani??

Cine ar fi crezut ca poate bate ROMA sau sa fie egala cu Chelsea.

BANUL ASTA-I SOLUTIA!!

Nu se mai joaca fotbal de placere.

Toti joaca pentru bani.

Desi au pierdut cu Lyon, au jucat bine (mai bine decat cu Otopeni, Sportul, etc), deci se poate. Au jucat aproximativ cu aceeasi echipa.

Asa ca pentru el Steaua este decat o afacere.

Dintr-o afacere e bine sa iesi cand e sus sau cel putin cand poti sa iesi cu un profit urias de pe urma ei.

Pe general Becali nu cred ca a bagat nici 1 EURO la Steaua pana in momentul asta.

Toate investitiile au fost acoperite deja iar acum este pe profit.

De luat in calcul ca Steaua are un lot numeros de care se poate lipsi.

O echipa de MERCENARI cum este Steaua, daca joaca pe 20-30000 Euro/meci poate sa joace si sa castige 3 meciuri pe saptamana si nu o sa se planga nimeni, asa ca poate ramane cu maxim 22jucatori care sa fie cei mai buni.

Ganditiva 10 jucatori la vanzare pot valora peste 10mil euro (vorbind doar de jucatorii care NU SUNT DEMNI SA IMBRACE CULORILE CELUI MAI IUBIT CLUB).

Inainte cand te suna cineva si spunea ca reprezinta CLUBUL Steaua, plecai de la echipa ta cu tot cu lucruri si semnai direct fara sa citesti contractul. Jucai pentru onuare si erai mandru cand intrai pe terenul din TEMPLU.

Asa ca mai ganditi-va la propunerea mea calculul este foarte bine facut dar cati vor da cate 6000euro pentru cumpararea clubului??

rstar23.10.2008 12:41
Un sondaj facut de gazeta prostilor arata asa:

 

Crezi cã o eventualã plecare a lui Gigi Becali de la Steaua ar fi beneficã roș-albaștrilor?

Nu 3545 ( 51.68 %)

Da 3314 ( 48.32 %)

Total : 6859

 

 

Pai bai, ce naiba se intampla aici?

A innebunit lumea?

Ori asta, ori cei care au votat nu erau chiar toti stelisti.

 

Pai bai fratilor, cum sa il doriti pe becalii la Steaua cand el ne murdareste numele si emblema?

Cum sa il vreti cand el isi bate joc de legende si istorie?

Cum sa il vreti cand el vrea sa vanda cei mai buni jucatori ca sa faca profit?(vezi cazul Zapata - cautati pe onlinesport.ciobanul vrea sa il dea.)

 

Pai bai oamenilor, haideti sa clarificam situatia, ca eu sunt super speriat in momentul de fata.

 

Raspundeti la sondaj!

 

aklik23.10.2008 13:46
El a zis ca Steaua valoreaza 300mil Euro, eu cred ca valoarea clubului este undeva in jur de 150mil, dar daca-i ofera cineva 300mil crezi ca nu pleaca.

Gandeste-te pe ce bani a cumparat Steaua, cat a produs din ea, si cat scoate.

Este om de afaceri daca vrea poate sa cumpere orice club si sa-l ridice.

Vezi CFR Cluj!!!

A plecat din "C", cine ar fi crezut ca poate castiga campionatul in 4 ani??

Cine ar fi crezut ca poate bate ROMA sau sa fie egala cu Chelsea.

BANUL ASTA-I SOLUTIA!!

Nu se mai joaca fotbal de placere.

Toti joaca pentru bani.

Desi au pierdut cu Lyon, au jucat bine (mai bine decat cu Otopeni, Sportul, etc), deci se poate. Au jucat aproximativ cu aceeasi echipa.

Asa ca pentru el Steaua este decat o afacere.

Dintr-o afacere e bine sa iesi cand e sus sau cel putin cand poti sa iesi cu un profit urias de pe urma ei.

Pe general Becali nu cred ca a bagat nici 1 EURO la Steaua pana in momentul asta.

Toate investitiile au fost acoperite deja iar acum este pe profit.

De luat in calcul ca Steaua are un lot numeros de care se poate lipsi.

O echipa de MERCENARI cum este Steaua, daca joaca pe 20-30000 Euro/meci poate sa joace si sa castige 3 meciuri pe saptamana si nu o sa se planga nimeni, asa ca poate ramane cu maxim 22jucatori care sa fie cei mai buni.

Ganditiva 10 jucatori la vanzare pot valora peste 10mil euro (vorbind doar de jucatorii care NU SUNT DEMNI SA IMBRACE CULORILE CELUI MAI IUBIT CLUB).

Inainte cand te suna cineva si spunea ca reprezinta CLUBUL Steaua, plecai de la echipa ta cu tot cu lucruri si semnai direct fara sa citesti contractul. Jucai pentru onuare si erai mandru cand intrai pe terenul din TEMPLU.

Asa ca mai ganditi-va la propunerea mea calculul este foarte bine facut dar cati vor da cate 6000euro pentru cumpararea clubului??

 

nu stiu daca este vorba de 6000 de euro pe cap de om... sunt destui aceea care nu incap in stadion... suporteri sunt mult mai multi de 50.000. Deasemenea mai exista si varianta cu jumatate de actionariat.. pentru ca sunt sigur ca daca aceast lucru poate devenii realitate vor aparea si finantatori adevarati... deci clar se poate pune si jumatate de suma!!!!

 

Eu ma bag! Sustin si particip la orice idee cu speranta ca vom reusi sa ne debarasam de cioban!!!!

dr.adrian923.10.2008 14:24

cine stie un sniper sa imi trimita un PM.

metzzz23.10.2008 14:54

Il vreau antrenor :bananadance: :bananadance: :bananadance: :bananadance:

seby_1123.10.2008 14:56

Eu nu cred cã s-ar schimba cu ceva dacã ar veni la Steaua un alt finanțator "mai bun". Am citit pe un blog cã Becali se laudã "cã nu-i doar bogat si cu tupeu". Oare ce-o mai avea Gigi în afarã de tupeu și de bogãție? Blogul pe care am citit: http://www.georgebecali-Steaua.blogspot.com/

lozzy23.10.2008 15:18

Ar trebui sa mai faceti si voi ceva completari pe blogul descris mai sus poate vom fi luati in considerare, desi slabe sanse.

«14567822»