FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Il vrei pe Gigi la Steaua?

«1141516171822»
liquid squad04.07.2009 18:21

m.u.i.e Gigi Becali nu te mai vrem nu te mai suportam Steaua nu este a ta pleaca odata si cum zicea Peluza Nord PIERI SATANA DIN Ghencea

1on04.07.2009 18:24
da, forum asta e facut pentru denigrarea lui Becali

de cãtre Puiu Popoviciu.

masterboy04.07.2009 18:32
Bai papagalule,Jiji a fost primul care a insinuat despre Hagi ca ar putea fi colaborator al securitatii,Hagi nu a facut decat sa-i raspunda cu aceiasi moneda.

Daca vrei sa-i sugi **** lui Jiji toata ziua du-te la el la stana.Inarmeaza-te cu multa rabdare ,s-ar putea sa fie coada!...

 

Becali a zis doar de Gica Popescu si si-a spus parerea lui cum ca el crede in colaborarea lui Popescu cu securitatea dar fara sa fi facut rau cuiva, practic el nu a atacat pe nimeni, ba chiar mai mult, ii ia apararea lui Popescu. Aici se baga Hagi si il ataca gratuit pe Becali, asa cum face mai tot timpul cand are ocazia. Tu in replica de mai sus nu faci decat sa inventezi niste prostii, uitate si tu prin ziare, documenteaza-te inainte sa te bagi aiurea in discutii. Dar bine probabil tu stii adevarul dar nu iti convine.Voi astia din AISS sunteti indoctrinati rau, practic fara speranta.

 

Nu vezi ca si un moderator precizeaza mai sus ca acest site e facut pentru denigrarea lui Becali, si probabil sunt platiti bine pentru asta. 

 

 

 

D4v1dstelist04.07.2009 19:22

60 de voturi?SAIZECI?Si inca dintre cei inregistrati,care intra pe forum!Nu pot sa cred!

bodanelu04.07.2009 20:20
uitate si tu prin ziare, documenteaza-te inainte sa te bagi aiurea in discutii.

 

Nu vezi ca si un moderator precizeaza mai sus ca acest site e facut pentru denigrarea lui Becali, si probabil sunt platiti bine pentru asta. 

 

1) daca te documentezi din ziare nu pot sa-ti urez decat indobitocire placuta. Consumatorule.

2) Recunosc, mi-am luat vila pe coasta de azur. Si un Audi R8. Saptamana viitoare ma duc sa-mi dau comanda de un Nissan de familie. Si totul din banii lu` Popoviciu si Marean care este.

Rog colegii mei de la moderare sa spuna tot. Nu mai are rost sa ne ascundem. @Mo, ai legatura.

lbj04.07.2009 21:12

Acest site nu este facut pentru denigrarea lui becali, si este facut cu mult timp inainte sa izbucneasca conflictul contra patronului echipei Steaua, asa cum iti place tie sa-l numesti. Simplul fapt ca este hulit de aproape toata lumea de pe site nu demonstreaza decat ca media de inteligenta a utilizatorilor siteului este mult mai ridicata decat a altor siteuri de sport. Toti suporterii stelisti care sunt intregi la minte ar trebui sa-l urasca pe Becali pentru tot raul pe care l-a facut Stelei.

MoWeed04.07.2009 21:32
Rog colegii mei de la moderare sa spuna tot. Nu mai are rost sa ne ascundem. @Mo, ai legatura.

Acum facem declaratii de avere?

 

Eu am numai un amarat de Seria 7, un Subaru Impreza, o vila cu 10 camere si teren de 10 hectare in Poiana Brasov.

Din pacate l-a lovit criza pe nea' Puiu si nu am mai apucat sa termin vila la mare :(

 

 

Si gandeste-te astia mai vechi in functie(Fane, Stanici, Dragoshel, Azzido) ce au...

danimarcu04.07.2009 22:12

Iara ati inceput cu prostiile?Vi s-a mai atras atentia sa nu mai vorbiti tampenii,ca unii ar putea sa creada! :spank:

In plus, in contractele individuale incheiate cu Domnul Popoviciu scrie clar ca salariul este confidential,iar in caz de ceva sa spunem ca averile detinute sunt de la matusa Tamara.Cel putin la mine asta scrie... :thumbsup:

dangeor04.07.2009 22:37

Mai e vreun post de mod liber? :D

bodanelu04.07.2009 23:20

@Dani dar cine a zis salariul? Ne-am zis doar averile.. nu si cat castigam.

MoWeed05.07.2009 05:16
In plus, in contractele individuale incheiate cu Domnul Popoviciu scrie clar ca salariul este confidential,iar in caz de ceva sa spunem ca averile detinute sunt de la matusa Tamara.Cel putin la mine asta scrie...

Da mah, dar nu scrie ca nu putem zice ca salariile noastre sunt comparative cu ale multor fotbalisti romani

mircea_1005.07.2009 05:27
Cum poti sa dai declaratii din miron cozma si sa mai si aplauzi ce spune, tu chiar nu stii pe ce planeta traiesti, esti admirator al unui puscarias ordinar, care a stat in celuala cu fane spoitoru? E de plans

atata timp cat omul asta are curajul sa-i raspunda si sa-l atace in presa lui Jiji, merita aplaudat

vlad05.07.2009 06:04
Acum facem declaratii de avere?

 

Eu am numai un amarat de Seria 7, un Subaru Impreza, o vila cu 10 camere si teren de 10 hectare in Poiana Brasov.

 

La ce pret dai metru' cub de pamant ????

 

Ma declar oripilat de acest topic,creat special pentru a-l denigra pe patronul clubului Steaua!

 

@Masterboy,astia sunt platiti sa vorbeasca numai prostii si sa scrie minciuni. E platiti cu bani grei. Si aici cu siguranta este mana lui Basescu. Gigi Becali este cel mai periculos adversar pentru Basescu. E toti invidiosi pe succesurile lui Becali. Un om ,care se trage din legionari si care este un anticomunist convins.

 

Ce-mi plac mie textele Ciobanului cu "deportarea familiei " de catre comunisti. Si Giovanni a fost deportat de catre comunisti la Rahova ca impartea manifeste in fata la Patria.

Manifeste cu "Piedone in Africa", "Biciul fermecat" sau "Sandokan ,tigrul Malaeziei".

 

"Pistruiatule,ai adus manifestele?"

 

@Mo,reia legatura.

 

 

masterboy05.07.2009 12:27
1) daca te documentezi din ziare nu pot sa-ti urez decat indobitocire placuta. Consumatorule.

 

Extraordinar, ca tu te documentezi din stele, ce sa zic. Si de fapt am vazut inregistrarea cu replica lui Becali si acesta nu l-a facut dobitoc.

masterboy05.07.2009 12:40
Acest site nu este facut pentru denigrarea lui Becali, si este facut cu mult timp inainte sa izbucneasca conflictul contra patronului echipei Steaua, asa cum iti place tie sa-l numesti. Simplul fapt ca este hulit de aproape toata lumea de pe site nu demonstreaza decat ca media de inteligenta a utilizatorilor siteului este mult mai ridicata decat a altor siteuri de sport. Toti suporterii stelisti care sunt intregi la minte ar trebui sa-l urasca pe Becali pentru tot raul pe care l-a facut Stelei.

 

tot raul pe care l-a facut Stelei? S-a deschis aici un topic numit "Motivele adev pt care Becali nu trebuie iertat niciodata" nu a adus nimeni nici un argument. Trebuie aduse argumente solide, mai ales dc spui ca media de inteligenta e mai ridicata aici.

MoWeed05.07.2009 13:42
tot raul pe care l-a facut Stelei? S-a deschis aici un topic numit "Motivele adev pt care Becali nu trebuie iertat niciodata" nu a adus nimeni nici un argument. Trebuie aduse argumente solide, mai ales dc spui ca media de inteligenta e mai ridicata aici.

Ti-am mai spus odata, motivele au fost scrise de mii de ori. Cauta articolele lui Lari, de exemplu(intrii la arhiva articolelor la sectiunea "Pasiune rosie. Armonii albastre".

Motivele nu au mai fost scrise in sesiunea aia pentru ca majoritatea s-au saturat sa tot scrie aceleasi lucruri

Adrian05.07.2009 13:49

Esti dus rau de tot cu capul daca nu vezi toate motivele pentru care becalii trebuie dat afara in suturi din tara, nu numai de la Steaua.

 

Da' bah...sincer...va inteleg. Ce dracu sa mai cer de la voi?!

 

Cand emisiunile lu' diaconescu au asa mare rating, cand emisiunile lu' marula sau a lu' retardatu' de la antena 1 sunt cele mai tari, cand fernando de la caransebes a ajuns star, ce sa va mai cer?!

 

Va intereseaza scandalurile. Va plac chinezariile. Le iubiti. De aia va place becalii. Ca face show. Poate ca sunteti stelisti, poate ca nu. Oricum ar fi, oamenii ca masterboy, ronrichie, redondo, etc., oamenii astia tin cu siguranta mult mai mult la becalii decat la Steaua.

 

Cand asta e problema, nu ai ce sa le ceri. Imi pare rau doar ca ei confunda siteul oficial al suporterilor stelisti cu siteul lui becalii.

 

 

becalii e un hot, un jeg, un mafiot, un interlop, un incult, o mizerie, un vierme, etc. Asta sechestreaza oameni(chiar daca erau hoti nu avea voie. sa ii fi dus la politie). A bagat Steaua in mocirla. A adus jucatori de tot rahatul. A facut Steaua de rusine prin comportamentul lui, prin fuga cu punga dupa alte echipe, prin valize, prin "autodezvaluirile" lui.(ma refer la povestile cum ca ar fi dat bani la arbitrii, povesti spuse de el). A injurat foste glorii steliste, s-a batut joc de oameni de valoare, a stricat imaginea Stelei atat in tara cat si in strainatate.

 

A contribuit la performantele fotbalistice. Corect. Fara banii lui nu se puteau. Dar nu e singurul cu bani din lumea asta.Si nu a fost nici piesa de baza.

 

Mai mult, implicarile lui nu au facut altceva decat sa aduca greutati echipei.

 

L-a dat afara pe Neaga si i-a facut lui Zenga un retur incredibil de greu. Asta dupa ce in tur Zenga spulberase totul si reusise sa faca o echipa foarte puternica.

L-a "lasat" pe Protasov sa plece si l-a adus pe Oli in locul lui. Iarasi a distrus o echipa care incepuse sa joace un fotbal de o calitate ne mai intalnita in Liga 1 de mult, mult timp.

 

A tinut la echipa prieteni ca Oli desi echipa nu mergea. A dat afara jucatori buni doar pentru ca nu ii placeau. L-a adus pe Hagi doar ca sa isi bata joc de el. Pe Lacatus l-a sclavit in ultimul hal si l-a tinut la echipa doar pe post de scut. Nici nu are rost sa spun ce a facut cu suporterii.

 

Acest becalii nu are ce cauta in lumea civilizata. El trebuie exilat pe o insula pustie si lasat acolo sa isi traiasca restul vietii.

 

Daca voi nu observati raul pe care acest om il face echipei, atunci aveti probleme grave. Ar trebui sa va puneti intrebari sa vedeti daca tineti sau nu cu Steaua.

1on07.07.2009 16:18

Adrian Ilie, noua glorie stelistã care se alãturã lui Hagi, Lãcãtuș, Bölöni, Iordãnescu prin a fi târâți în lãturi de idolul unei pãrți mari a "steliștilor".

clausblaus07.07.2009 16:47
Adrian Ilie, noua glorie stelistã care se alãturã lui Hagi, Lãcãtuș, Bölöni, Iordãnescu prin a fi târâți în lãturi de idolul unei pãrți mari a "steliștilor".

 

 

Si ce,Ioane,ar trebui sa ne mire?

Era doar o chestiune de timp.Se stie ca Becali calca in picioare tot ce tine de spiritul stelist.

Sau nu.....mai sunt inca "persoane" care nu inteleg....sau poate nu cunosc aceste nume si ce inseamna ele pentru stelisti!!!

:steag_cruce_invers:

1on07.07.2009 17:08

Nu, tocmai! Fãceam o observație.

masterboy08.07.2009 10:20
Esti dus rau de tot cu capul daca nu vezi toate motivele pentru care becalii trebuie dat afara in suturi din tara, nu numai de la Steaua.

 

Da' bah...sincer...va inteleg. Ce dracu sa mai cer de la voi?!

 

Cand emisiunile lu' diaconescu au asa mare rating, cand emisiunile lu' marula sau a lu' retardatu' de la antena 1 sunt cele mai tari, cand fernando de la caransebes a ajuns star, ce sa va mai cer?!

 

Va intereseaza scandalurile. Va plac chinezariile. Le iubiti. De aia va place becalii. Ca face show. Poate ca sunteti stelisti, poate ca nu. Oricum ar fi, oamenii ca masterboy, ronrichie, redondo, etc., oamenii astia tin cu siguranta mult mai mult la becalii decat la Steaua.

 

Cand asta e problema, nu ai ce sa le ceri. Imi pare rau doar ca ei confunda siteul oficial al suporterilor stelisti cu siteul lui becalii.

 

 

becalii e un hot, un jeg, un mafiot, un interlop, un incult, o mizerie, un vierme, etc. Asta sechestreaza oameni(chiar daca erau hoti nu avea voie. sa ii fi dus la politie). A bagat Steaua in mocirla. A adus jucatori de tot rahatul. A facut Steaua de rusine prin comportamentul lui, prin fuga cu punga dupa alte echipe, prin valize, prin "autodezvaluirile" lui.(ma refer la povestile cum ca ar fi dat bani la arbitrii, povesti spuse de el). A injurat foste glorii steliste, s-a batut joc de oameni de valoare, a stricat imaginea Stelei atat in tara cat si in strainatate.

 

A contribuit la performantele fotbalistice. Corect. Fara banii lui nu se puteau. Dar nu e singurul cu bani din lumea asta.Si nu a fost nici piesa de baza.

 

Mai mult, implicarile lui nu au facut altceva decat sa aduca greutati echipei.

 

L-a dat afara pe Neaga si i-a facut lui Zenga un retur incredibil de greu. Asta dupa ce in tur Zenga spulberase totul si reusise sa faca o echipa foarte puternica.

L-a "lasat" pe Protasov sa plece si l-a adus pe Oli in locul lui. Iarasi a distrus o echipa care incepuse sa joace un fotbal de o calitate ne mai intalnita in Liga 1 de mult, mult timp.

 

A tinut la echipa prieteni ca Oli desi echipa nu mergea. A dat afara jucatori buni doar pentru ca nu ii placeau. L-a adus pe Hagi doar ca sa isi bata joc de el. Pe Lacatus l-a sclavit in ultimul hal si l-a tinut la echipa doar pe post de scut. Nici nu are rost sa spun ce a facut cu suporterii.

 

Acest becalii nu are ce cauta in lumea civilizata. El trebuie exilat pe o insula pustie si lasat acolo sa isi traiasca restul vietii.

 

Daca voi nu observati raul pe care acest om il face echipei, atunci aveti probleme grave. Ar trebui sa va puneti intrebari sa vedeti daca tineti sau nu cu Steaua.

 

Astea sunt motivele voastre, ca l-a dat afara pe Neaga si l-a adus pe Oli. Tu nici macar nu-ti dai seama ca la toate echipele se schimba jucatori, daca nu iti convin mutarile lui nu inseamna ca el greseste si tu ai dreptate, ca fiecare are parerea lui. dc erai tu conducator la Steaua si faceai nush ce transferuri s-ar fi gasit destui care sa te injure. 

 

 

Ce sa faci, dc voi sunteti influentati de TV prea mult, in loc sa vedeti ca ceea ce face Becali la TV nu influenteaza activitatea echipei, dc el apare in scandaluri e treaba lui, atata timp cat se ocupa de echipa si baga bani mai multi deat oricine din Liga I, dar voi nu vedeti decat partile rele. 

 

Iar acum se cearta cu Adi Ilie dar oamenii se cearta tot timpul, nu inseamna ca daca Adi Ilie e stelist trebuie sa-l pupe in fund. daca e nevoie sa apere interesele Stelei in privinta transferurilor e foarte bine. 

 

daca o sa cautati cu lumanarea o sa gasiti motive pentru orice. dar prea putine dintre acestea tin.

clausblaus08.07.2009 10:24

@masterboy

 

Trenul ,cu care vrei tu sa te deplasezi,a deraiat demult!

:steagcruce:

Adrian08.07.2009 10:26

masterbator iti demonstrezi din nou prostia becaliana.

 

Tu nici macar nu-ti dai seama ca la toate echipele se schimba jucatori, daca nu iti convin mutarile lui nu inseamna ca el greseste si tu ai dreptate, ca fiecare are parerea lui.

 

Se schimba ba! Da. Dar nu sunt dati afara jucatori buni ca sa faca loc unor jucatori despre care zic verii ca vor fi buni.

Se fac transferuri dar in locul celor dati sunt adusi jucatori cel putin la fel de buni.

 

Pe Neaga l-a dat afara in vremea lui Zenga si i-a adus pe Litu si Simion, doi jucatori care impreuna nu au facut nici macar 10% cat Neaga. Pe Thereau l-a vandut la prima oferta si ce a adus in schimb? Pe Zaharia! Pe care l-a mai si dat afara dupa 3 luni ca sa faca loc la dracu mai stie cine.

 

E impresionant cum toti becalistii se trezesc sa pupe in fund oierul sef. Impresionant!

**alex**08.07.2009 10:33

Parerea mea e ca ar trebui mentinut pe prima pagina a site-ului articolul cu motivele pentru care se doreste indepartarea lui Gigi sau sa fie facuta o sectiune speciala pe forum.

In fiecare zi apare cate unul nou caruia trebuie sa-i fie explicat separat de ce face Gigi rau clubului, ies certuri, jigniri, ban-uri.

Astfel, avand acea sectiune, s-ar mai documenta si nu ar mai acuza in nestire.

red&blue_boy08.07.2009 10:43

@ Adrian : Da,pacat ca sunt unii care nu vad cat rau a produs Becali echipei,spiritului Stelei.N-ar trebui prea bagati in seama.Daca vorbim de jucatori,ce usor s-a descotorosit de Neaga,Hamutovski(cel mai bun portar in opinia mea din ultimii ani)sau Thereau.Si cum spui si tu,cand dai niste jucatori,aduci altii cel putin la fel de buni,daca nu mai buni.Ce exemplu mai bun decat politica actuala,aducem doar jucatori gratis sau imprumutati si pe maxim 120000 euro salariu.Atunci vrem performanta.Si celor care-l vad asa bine pe Becali,ca baga atatia bani in Steaua,cati bani i-a adus Steaua in 3 ani de Liga si cat a investit din ei pt echipa?Plus scandalurile in care a implicat numele Stelei.

«1141516171822»