Cozma face si o analiza a Stelei, dupa chipul si asemanarea patronului:
"Daca Becali va tacea, Steaua va merge. Sa lase lumea sa lucreze, sa nu se implice la fotbalisti si la echipa, sa stea in banca lui. Nu stie sa taca, e un paranoic mental! Chiar are senzatia ca e un tip cultivat, elevat, ca le stie el pe toate".
"Daca nu va castiga primele trei meciuri din campionat, Bergodi va fi demis".
"Sunt curios daca va rezista ca europarlamentar. Cred ca va fi ca la teatru de comedie, asta nu stie sa vorbeasca nici romaneste. M-a sunat o data, cand eram la parnaie cu Fane Spoitoru, ca sa-mi spuna ca daca ma fac stelist imi da loja la Steaua. Stia ca sunt rapidist. I-am zis: "Ba, cand eu aveam loja la Steaua, tu vindeai seminte la poarta stadionului". Apoi i-am inchis telefonul si n-am mai vorbit cu el de atunci", dezvaluie Cozma.
sport.ro
