FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Il vrei pe Gigi la Steaua?

«1121314151622»
ErikBran09.06.2009 13:21
Si ceilalti utilizatori au primit avertisment verbal la fel ca si tine. Doar tu ai continuat cu jignirile. Ca sa nu mai spun si faptul ca pe Andyro l-ai atacat gratis.El a incercat sa iti arate niste treburi, sa aduca argumente si tu l-ai facut "regulat de becalii".

 

Domnule redondo nu inteleg de ce tu, un suporter al universitatii Craiova, te bagi aici in discutii dintre stelisti?

 

Iar o dai cu "eu sunt expert in fotbal"? Trebuie sa iti atrag atentia asupra tuturor momentelor in care ai fost nevoit sa imi dai dreptate?

Te rog, inceteza offtopicul. Stiu ca esti prm-ist si ca mori de fericire ca idolii tai vadim si Gigi au iesit europarlamentari. Ne doare capul de cat de mult i-ai laudat pana acum pe astia 2. Am inteles ce vrei sa spui. Scuteste-ne

 

ErikBran

 

Vad ca iar o dai pe jigniri cand nu ai argumente. Foarte tare. Esti un becalist adevarat.

free Gigi!

 

Alte glume pe langa cele cu "stapan", "idol" si "becalist" mai cunosti? Sincer...nu iti dai seama ca esti limitat? Nu iti dai seama ca esti obtuz? Nu iti dai seama ca esti penibil? Ai copiat de la mine afirmatia cu jignirile si argumentele si vrei sa ne impresionezi? Te rog....renunta. Ai depasit orice limita a bunului simt.

Adrian09.06.2009 13:31

Alea nu sunt glume. Sunt niste lucruri cat se poate de adevarate. Si de aia mi-e mila de tine.

Bine, mie mi-e mila de toti prostii. Dar asta nu are legatura cu nimic.

 

Imi pare rau pentru tine. Sincer. Nimeni nu merita sa fie alaturat lui becalii.

 

 

Doar atat vreau sa mai adaug ca ma plictisesc:

 

Nu toti prostii sunt becalisti dar toti becalistii sunt prosti.

andyro09.06.2009 14:57
Daca ai ceva cu mine nu e problema. Te rog, insa, sa imi lasi parintii in afara acestei discutii pentru ca si eu ii pot implica pe ai tai fara prea mult efort. Iata un exemplu de raspuns prin care ii pot implica pe parintii tai in aceasta discutie:

- pai parinti mei sunt pe centura ... cauta partea feminina a familiei tale care munceste acolo. Nu au terminat cautarea ca sunt multi tiristi acolo care apeleaza la serviciile ei.-

Ceea ce am scris mai sus despre partea feminina a familiei tale este o rautate. Nu reprezinta nimic adevarat.

Deci te rog inca odata - hai sa nu implicam familiile

 

Daca ma gandesc mai bine, ar fi cam greu sa fie pe centura, negrii plini de boli venerice nu prea sunt admisi in tara, iar tigancile din Ferentari lucreaza la domiciliu. Deci cauta-ti parintii in alta parte. Dar normal, si asta e o rautate si nu reprezinta nimic adevarat.

 

Daca un investitor era interesat, cerea un audit.

Ceea ce arata cat de habarnist esti in privinta afacerilor. Un om care vrea sa vanda ceva face el un audit si il face public - posed bunurile x, y si z si le vand pe suma A. Cui sa ceara un investitor un audit, lui Becali ? :))

 

 

Daca nu iti dai seama ce legatura e intre fisc si o societate comerciala cred ca ai facut degeaba facultatile cu care te lauzi. Cat despre plangerea penala lucrurile stau in felul urmator : ai afirmat ca Gigi Becali trage bani din club - daca o face legal nu ai ce sa faci, daca o face ilegal e evaziune fiscala. Din cate stiu orice cetatean poate face o pangere penala impotriva altui cetetean, urmand ca organele abilitate sa efectueze cercetarile de rigoare si sa dispuna urmarirea penala sau nu a respectivului. Nu inteleg care aparte nu o pricepi.

 

Prietene, esti prost. Eu te-am intrebat de legatura dintre audit si fisc. Tu crezi ca un cetatean se poate duce la fisc si depune o...n-am inteles inca ce, o cerere de auditare ? Fiscul face auditarea ? Sau o plangere la fisc ca... ce ? Tu de fapt stii ce face Fiscul asta, sau doar ti-a sunat frumos ? Cat despre urmarirea penala, m-am amuzat copios.

Trecand peste incultura ta economica si juridica, nici macar nu am zis ca o face ilegal (dar pe langa toate lipsurile de care dai dovada, lipsa logicii deja nu ma surprinde). Iti dau un exemplu foarte simplu : clubul Steaua cumpara de la firma lui George Becali sepci la pretul de 10 milioane/sapca, pe care le vinde cu 15 RON. E ceva ilegal aici ? Nu, dar clubul Steaua ramane dator cu suma de x milioane euro. Totul perfect legal.

 

La inceputul sezonului cei de la peluze au portestat pentru pretul ridicat al abonamentului, respectiv 100 lei. In urma discutiilor avute cu cei din conducere au obtinut o reducere a pretului abonamentului cu 50%. De mai multe ori, atat Hagi cat si Nastase au fost intrebati daca au intentionat sau intetioneaza sa cumpere Steaua, iar raspunsurile lor au fost de negatie, spunand ca nu au puterea financiara sa faca asa ceva. Pe langa acestia stiu ca a mai fost intrebat si Gica Popescu cu diferite ocazii, insa nu cu referire la Steaua ci la fotbal in general si respunul lui a fost ca pentru a tine un club ca Steaua, Dinamo , Rapid etc.....adica un cluburi care vor sa faca performanta iti trebuiesc bani foarte multi si el nu are o asemenea avere.

 

Cum ziceam, vorbesti ca sa te afli in treaba. Cine a protestat si unde ? Arata-mi si mie declaratiile cuiva (pe langa cele ale lui Becali), niste poze de la protest, oameni adunati sa protesteze impotriva abonamentelor, samd. Arunci cu rahat in suporteri doar ca sa te afli in treaba. Tu crezi ca ne milogeam la 500.000 la un abonament cand majoritatea dintre noi dau milioane pe deplasari in fiecare sezon ? Tu ai idee cat costa o deplasare la Timisoara ? Vopseaua si panza pentru mesaje ? Steagurile, coregrafiile ?

 

Referitor la Hagi, Nastase si Patriciu, inca o data, arata-mi o declaratie aparuta in presa in care Hagi sau Nastase sau Patriciu spuneau ca ei nu au bani sa cumpere Steaua pe 20 de milioane si nu au bani sa o sustina. Nu exista ? Inseamna ca vorbesti degeaba.

 

 

Atunci iti urez multe "succesuri" daca tu ai 20 de mil. Esti la fel de penibil ca si Andrei. De ce nu te-ai dus tu la Gigi Becali sa ii spui sa faca audit ca vrei sa cumperi clubul? Pentru ca esti penibil....din aceasta cauza.

 

Mda. Ai vrut sa vezi de cate ori poti repeta un cuvant nou invatat intr-o singura fraza ?

 

 

Din pacate pentru tine idei bune nu ai de unde sa debitezi. Eu nu vreau sa fac un miting de sustinere pentru Gigi Becali pentru ca nu il sustin. Eu am spus clar de la inceput ca problema este urmatoarea: ce se intampla daca/dupa ce pleaca Gigi Becali? Cat despre compania celor din Bolintin, a interlopilor si a tiganilor...nu ma incadrez......Si nici tu nu te incadrezi....daca stau bine sa ma gandesc tu nu te incadrezi nicaieri.

 

Deci esti prost, din nou. Exista situatia A, Becali la Steaua si situatia B, Steaua fara Becali, si atat. Intrucat tu sustii ca situatia B ar fi un dezastru (in ultimele 2 pagini), inseamna ca sustii situatia A. E atat de simplu, stii tu, logica aia invatata in liceu. Ah, am uitat, tu ai terminat facultatea, nu liceul. Mai stiu cativa in aceeasi situatie.

 

Tu nu faci un miting pentru ca nu esti capabil, pentru ca esti doar un soarec de internet care e platit in bonuri de masa sa stea aici si sa debiteze cu dictionarul in fata doar-doar mai atrage 2-3 fraieri pentru cauza oierului. Iti dai tu seama de aici cine se incadreaza si unde.

 

 

Nu stiu ce imi doresti si nici stapanului tau si nici nu intra in domeniile mele de interes. De dorintele tale se poate ocupa UNICEF.

 

Asta e simplu, sa muriti cat mai repede si preferabil in chinuri.

Stanici09.06.2009 15:23

@All. Gata, AICI va opriti cu jignirile.

Eu chiar nu va inteleg, daca ErikBran isi permite sa nu il injure pe Becali, de ce mama naibii sariti cu parul in capul omului? voi nu intelegeti ca exista si moderati, cum e omul asta? Duceti o discutie in limitele bunului simt, gata, v-ati ironizat, v-ati jignit, v-ati racorit, reveniti-va!

In alta ordine de idei, Erik, spune care ar fi, dupa parerea ta, argumentele pro-ramanerii ciobanului la club si cele contra.

 

Si inca ceva. Te inseli mai mult decat amarnic la faza cu protestul fata de pretul prea ridicat al abonamentelor. Tu vorbesti, probabil, despre nepunerea in vanzare a abonamentelor in prima faza. Si, cand s-au pus, au costat 70 de lei, nu 50. Incearca sa rectifici, eu, ca posesor de abonament la peluza, ma simt jignit in fata afirmatiilor tale. Daca ar fi dupa mine, ar fi trebuit si mai mare sa fi fost, sa fi venit la stadion oameni care chiar vor sa faca un oarecare sacrificiu pentru Steaua, nu toate rozatoarele.

andyro09.06.2009 15:42

Pai cine jigneste...vorba clasicului, eu il fac oligofren, el ma face zdreanta, da' nu ne injuram...

ErikBran09.06.2009 15:51
@All. Gata, AICI va opriti cu jignirile.

Eu chiar nu va inteleg, daca ErikBran isi permite sa nu il injure pe Becali, de ce mama naibii sariti cu parul in capul omului? voi nu intelegeti ca exista si moderati, cum e omul asta? Duceti o discutie in limitele bunului simt, gata, v-ati ironizat, v-ati jignit, v-ati racorit, reveniti-va!

In alta ordine de idei, Erik, spune care ar fi, dupa parerea ta, argumentele pro-ramanerii ciobanului la club si cele contra.

 

Si inca ceva. Te inseli mai mult decat amarnic la faza cu protestul fata de pretul prea ridicat al abonamentelor. Tu vorbesti, probabil, despre nepunerea in vanzare a abonamentelor in prima faza. Si, cand s-au pus, au costat 70 de lei, nu 50. Incearca sa rectifici, eu, ca posesor de abonament la peluza, ma simt jignit in fata afirmatiilor tale. Daca ar fi dupa mine, ar fi trebuit si mai mare sa fi fost, sa fi venit la stadion oameni care chiar vor sa faca un oarecare sacrificiu pentru Steaua, nu toate rozatoarele.

 

 

Din cate am scris pana acum cred ca rezulta destul de clar ce nu il sustin pe Becali. Eu am niste nelamuriri la care nu a reusit nimeni sa raspunda:

- cine preia Steaua?

- ce se intampla cu clubul dupa/daca pleaca Gigi Becali?

Atat deocamdata. Si eu imi doresc sa avem un club modern si condus de niste profesionisiti.

 

Nu am ce sa rectific la problema cu abonamentele de la peluza. Cand s-a hotarat punerea in vanzare la peluze pretul initial a fost de 100 lei si dupa asta au redus pretul la 50 lei. Cand m-am dus eu la stadion si mi-am luat abonament erau cateva sute de suporteri acolo si faceau scandal ca ei nu dau atatia bani pe abonament si vor sa cumpere mai ieftin. La cateva zile am fost iar sa cumpar ceva in zona si erau stransi suporteri la stadion si, de data asta mai calm, cereau acelasi lucru. Imi pare rau daca te simti jignit. Nu asta a fost intentia mea.

Raman in continuare la parerea ca dintre toti cei care m-au injurat (si impotriva carora nu s-a luat nici o masura din partea moderatorilor acestui forum) nici unul nu ar da bani pentru acest club! E parerea mea si pana la proba contrarie nu am cum sa o schimb.

 

@ andyro

 

Sa stii ca orice jignire venita din partea ta e un compliment!

Stanici09.06.2009 15:57

1) Ai fost primul care a jignit, asta e, nu reprezinta mare chestie niste injuraturi intre barbati.

2) Preferi murdarirea sistematica a blazonului clubului Steaua (stii la ce ma refer, daca nu stii, umbla prin arhiva acestui site, o sa dai peste nenumarate articole in care se explica faptul ca, din punct de vedere moral si principial, Steaua se afunda tot mai mult sub carmuirea acestui individ) decat riscul care s-ar ivi daca s-ar retrage?

Adrian09.06.2009 16:00
Din cate am scris pana acum cred ca rezulta destul de clar ce nu il sustin pe Becali. Eu am niste nelamuriri la care nu a reusit nimeni sa raspunda:

- cine preia Steaua?

- ce se intampla cu clubul dupa/daca pleaca Gigi Becali?

Atat deocamdata. Si eu imi doresc sa avem un club modern si condus de niste profesionisiti.

 

1. Sa o scoata la vanzare si o sa vezi cine o cumpara. Pana una alta, evreii aia si-au anuntat iar intentia.

2. Mai jos decat unde e acum nu are cum sa ajunga asa ca...

 

 

Nu am ce sa rectific la problema cu abonamentele de la peluza. Cand s-a hotarat punerea in vanzare la peluze pretul initial a fost de 100 lei si dupa asta au redus pretul la 50 lei. Cand m-am dus eu la stadion si mi-am luat abonament erau cateva sute de suporteri acolo si faceau scandal ca ei nu dau atatia bani pe abonament si vor sa cumpere mai ieftin. La cateva zile am fost iar sa cumpar ceva in zona si erau stransi suporteri la stadion si, de data asta mai calm, cereau acelasi lucru. Imi pare rau daca te simti jignit. Nu asta a fost intentia mea.

 

Si poti sa zici 100% ca aia au fost ultrasii si cei care au fost la mars si nu cocalarii si pitipoancele care prefera sa mearga in peluza pentru ca e mai ieftin?

 

Raman in continuare la parerea ca dintre toti cei care m-au injurat (si impotriva carora nu s-a luat nici o masura din partea moderatorilor acestui forum) nici unul nu ar da bani pentru acest club! E parerea mea si pana la proba contrarie nu am cum sa o schimb.

 

Asa ca eu te intreb iar:

 

Cat ai investit tu pentru Steaua?

Repet, pentru Steaua, nu pentru tine. Ca ce ai cumparat de la magazin ai cumparat pentru tine. Abonamentul l-ai facut pentru tine.

 

Ai fost in vreo deplasare?

 

Cati bani ai dat de la tine ca sa faci o deplasare, un banner?

Ceva care sa fie in folosul Stelei, nu al tau?

 

Cand o sa faci tu ceva pentru Steaua, mai discutam. Pana acum ai facut doar pentru tine.

andyro09.06.2009 16:06
Raman in continuare la parerea ca dintre toti cei care m-au injurat (si impotriva carora nu s-a luat nici o masura din partea moderatorilor acestui forum) nici unul nu ar da bani pentru acest club! E parerea mea si pana la proba contrarie nu am cum sa o schimb.

 

Ca tu tare ai fost o floricica nevinovata si n-ai zis nimic.

 

@ andyro

 

Sa stii ca orice jignire venita din partea ta e un compliment!

 

Stiu mah Victor, ce naiba, doar ne cunoastem de atata timp :)))

 

Intre timp uite, am dat 2 telefoane si s-a rezolvat cum ti-am scris mai devreme :

 

 

Nati Meir anunțã din nou cã vrea sã cumpere clubul Steaua, asta dupã ce, în urmã cu cîteva luni, a eșuat în tentativa de a achiziționa clubul din Ghencea.

 

"Am înțeles cã Gigi vrea sã vîndã pe 20 de milioane. El știe foarte bine cã și discuțiile pe care le-am avut în urmã cu cîteva luni au fost extrem de serioase, doar cã atunci a refuzat oferta noastrã.

 

Am vorbit cu Shon Mekyten și cu reprezentanții lanțului de casinouri Platinum și cu alți parteneri de afaceri evrei. Împreunã suntem hotãrîți sã preluãm clubul, dacã Gigi va decide sã vînda pachetul de acțiuni.

 

Dacã întradevãr intenționeazã, ar fi bine dacã ar da o declarație la notariat cã întradevãr vrea sã vîndã. În cazul în care va accepta, a doua zi va avea toți cei 20 de milioane în cont", a spus Nati Meir.

 

 

Acum e randul tau - sa vad hartia.

mircea_1009.06.2009 16:10

sincer nu stiu daca Nati Meir e mult mai intreg la minte ca Jiji, dar daca ne scapa de ciobanash i-as fi recunoscator toata viata :thumbup:

ErikBran09.06.2009 16:15
1) Ai fot primul care a jignit, asta e, nu reprezinta mare chestie niste injuraturi intre barbati.

 

Raman la parerea ca am fost jignit dupa care am raspuns. Daca citesti tot ce am scris te vei convinge.

 

 

2) Preferi murdarirea sistematica a blazonului clubului Steaua (stii la ce ma refer, daca nu stii, umbla prin arhiva acestui site, o sa dai peste nenumarate articole in care se explica faptul ca, din punct de vedere moral si principial, Steaua se afunda tot mai mult sub carmuirea acestui individ) decat riscul care s-ar ivi daca s-ar retrage?

 

Nu am acesta preferinta. Chiar deloc. Dar sunt de parere ca nu e chiar asa simplu cum spun unii - cumpara altul si gata....Consider ca multi suporteri nu isi dau seama ca sunt riscuri foarte mari. Atat. Am spus mai sus ca AISS poate ar putea strange foarte multi bani daca s-ar organiza. Dupa ce am spus asta am fost injurat. Am spus ca sunt multi suporteri din cauza carora s-au jucat multe meciuri cu portile inchise si am fost injurat. Am mai spus ca nu trebuia injurat Becali in timpul meciurilor ci trebuia sustinuta echipa ....si am fost injurat.

 

Te rog sa imi spui unde am gresit pana acum.

 

 

 

Adrian09.06.2009 16:23

Asa, si daca nu il injuri pe becalii in timpul meciului, cand sa o faci?

Cand esti acasa?

Poate cand esti la lucru sau cand iei cina cu familia? De ce nu cand iesti in oras cu prietenii?

 

Voi nu intelegeti ca, atat timp cat becalii e acolo, nu mai putem vorbi despre Steaua. Aia nu e Steaua. E doar o insulta intr-un invelis ros-albastru.

 

Nu intelegeti, ca e greu.

 

E vina suporterilor ca s-a jucat cu portile inchise. Da' nu e vina lu' becalii ca isi bate joc de suporteri.

 

Despre treaba cu adunatul banilor am mai discutat. Vad ca inca respingi ideea scoaterii clubului la bursa. De ce? Informeaza-te si te rog spune-mi.

 

Ai fost avertizat pentru ca l-ai atacat pe Andyro fara nici o provocare. Te-ai trezit tu asa sa il faci "regulat de becalii". Si ai mai si continuat dupa ce ti-am trimis acel mesaj privat. Am dreptate sau nu?

David^09.06.2009 16:30
Ce adunatura de SODOMITI!

 

 

Ai picat cum nu se putea mai bine in mijlocul ei. Te simti in elementul tau. :naughty:

bodanelu10.06.2009 06:26
Din cate am scris pana acum cred ca rezulta destul de clar ce nu il sustin pe Becali. Eu am niste nelamuriri la care nu a reusit nimeni sa raspunda:

- cine preia Steaua?

- ce se intampla cu clubul dupa/daca pleaca Gigi Becali?

Daca-l intalnesti pe cel care o sa-ti zica astea sa-mi zici si mie. Ca vreau sa aflu numerele la loto.

 

 

Si sa inteleg ca-l preferi in continuare pe Becali pentru ca nu exista un alt investitor?

David^10.06.2009 07:33

Exista cativa investitori secreti care nu vor sa iasa in fata pana cand Gigi nu spune clar ca vrea sa vanda. Toti sunt peste Gigi ca avere, moralitate, dragoste pentru Steaua si multe altele. Numele lor sunt invaluite in mister deocamdata, dar vor fi cunoscute in momentul preluarii de la Gigi.

 

Erik nu a fost decat "o stramba" bagata sa provoace diversiune. Sper ca s-a prins toata lumea. Ca el au fost multi de-a lungul timpului si se vor inmulti pe masura ce manifestarile impotriva lui Gigi se vor amplifica.

 

 

 

The Flyer10.06.2009 07:40

chiar ma intrebam pe unde umbla sclavul de Victor!noroc cu andy,da' aveam eu o banuiala! :bananadance:

 

MORI CIOBANE!

ErikBran10.06.2009 10:56
Daca-l intalnesti pe cel care o sa-ti zica astea sa-mi zici si mie. Ca vreau sa aflu numerele la loto.

 

 

Si sa inteleg ca-l preferi in continuare pe Becali pentru ca nu exista un alt investitor?

 

Nu il prefer pe Becali. Prefer ca AISS sa preia clubul de la el sau sa gaseasca un investitor. Din cate am inteles aveti printre voi un membru care are 20 mil euro (bine....el e angajat pe un salariu decent...probabil e excentric).

Serios....am facut un calcul la inceputul interventiei mele : daca 20% dintre cei 5 mil. de suporteri ai echipei dau 10 euro/luna se pot strange 120 mil. euro/an. Cu acesti bani AISS poate cumpara clubul de la Gigi Becali si ii asigura un buget anual foarte mare. Poate AISS sa faca asa ceva? Este destul de organizata sa realizeze un asemenea plan? Are oamenii (si aici nu ma refer neaparat la membrii pentru ca din cate am vazut nu este cazul) care sa se poata ocupa de club?

Daca vreti sa fie mai simplu .... pentru a cumpara clubul cu 20 mil. euro este nevoie ca 20.000 de suporteri sa dea cate 1000 euro. Va rog sa mai gasiti inca 19.999 pentru ca eu sunt dispus sa dau aceasta suma.

Nu am spus niciodata ca il prefer pe Becali....nici vorba de asa ceva. Insa prefer niste oameni care gandesc si fac, decat niste oameni care urla si nu fac nimic.

The Flyer10.06.2009 11:17

bai,nea,daca lasi ironiile d'oparte poate pari baiat destept!mai ia o pauza,ca pe mine,unul,ma cam plictisesti!

bodanelu10.06.2009 12:10
Va rog sa mai gasiti inca 19.999 pentru ca eu sunt dispus sa dau aceasta suma.

Daca preferi ca AISS-ul sa preia clubul... de ce nu esti membru de asociatie? Asociatia a aparut acum destul timp... toata lumea striga sus si tare ca AISS_ul sa preaia cublul dar nimeni nu da 10 ron pe luna pentru cotizatie..

Si Steaua in momentul de fata are suporteri, ca mine, ca andy, ca Adrian care luptam pentru valorile clubului si fani, cei care merg pe principiul nu pleaca ciobanul cand vor peluzarii. Si tu esti un fan!

 

Si suporterii poate sunt dispusi sa dea bani dar fani vor doar sa vina pe stadion si sa strige Becali.

 

 

David^10.06.2009 12:25
Nu il prefer pe Becali. Prefer ca AISS sa preia clubul de la el sau sa gaseasca un investitor. Din cate am inteles aveti printre voi un membru care are 20 mil euro (bine....el e angajat pe un salariu decent...probabil e excentric).

Serios....am facut un calcul la inceputul interventiei mele : daca 20% dintre cei 5 mil. de suporteri ai echipei dau 10 euro/luna se pot strange 120 mil. euro/an. Cu acesti bani AISS poate cumpara clubul de la Gigi Becali si ii asigura un buget anual foarte mare. Poate AISS sa faca asa ceva? Este destul de organizata sa realizeze un asemenea plan? Are oamenii (si aici nu ma refer neaparat la membrii pentru ca din cate am vazut nu este cazul) care sa se poata ocupa de club?

Daca vreti sa fie mai simplu .... pentru a cumpara clubul cu 20 mil. euro este nevoie ca 20.000 de suporteri sa dea cate 1000 euro. Va rog sa mai gasiti inca 19.999 pentru ca eu sunt dispus sa dau aceasta suma.

Nu am spus niciodata ca il prefer pe Becali....nici vorba de asa ceva. Insa prefer niste oameni care gandesc si fac, decat niste oameni care urla si nu fac nimic.

 

Oameni buni, pana la proba contrarie eu cred ca acest om e de buna credinta. Cautati numai 19.994, pentru ca eu sunt dispus sa dau 5000 de euro. Prevad ca voi fi seful, insa in niciun caz nu ma voi comporta ca Gigi. Voi fi un tip modest si voi conduce cu mana de fier clubul. Am bani si imi voi permite sa aduc un nou Arsene Wenger pe banca Stelei. Voi face o echipa competitiva, o sa vedeti. Ii voi respecta cu sfintenie pe suporteri, pe cei mai competenti gen George Stan, andyro, Lari, Azzido, etc ii voi coopta in Consiliul Executiv. Pe Marius il voi face sef peste garzile mele de corp si peste firma de paza care va asigura linistea in timpul meciurilor. Vreau sa fie liniste ca la concerte. Pe Erik, pentru ideea lansata, il voi face ideolog. Samd.

 

ErikBran10.06.2009 13:09
Daca preferi ca AISS-ul sa preia clubul... de ce nu esti membru de asociatie? Asociatia a aparut acum destul timp... toata lumea striga sus si tare ca AISS_ul sa preaia cublul dar nimeni nu da 10 ron pe luna pentru cotizatie..

Si Steaua in momentul de fata are suporteri, ca mine, ca andy, ca Adrian care luptam pentru valorile clubului si fani, cei care merg pe principiul nu pleaca ciobanul cand vor peluzarii. Si tu esti un fan!

 

Si suporterii poate sunt dispusi sa dea bani dar fani vor doar sa vina pe stadion si sa strige Becali.

 

Pana in perioada asta nu am considerat ca e momentul sa ma implic in asa ceva, insa avand in vedere faptul ca situatia s-a deteriorat f.f.f. mult in ultima perioada am zis sa intru pe net sa vad cum si cat gandesc cei de la AISS. Din pacate, la ora actuala, nu cred ca AISS e capabila sa stranga suporterii in jurul organizatiei, sa ii convinga sa dea banii si sa conduca un club de fotbal. Nu doresc sa te simti jignit. Asta e parerea mea - ea poate sa fie gresita si sunt gata sa mi-o schimb daca va fi cazul. Tu crezi ca daca AISS nu poate convinge suporterii sa se inscrie si sa dea 10 lei pentru cotizatie ii poate convinge sa dea o suma mult mai mare pentru a prelua clubul? Eu unul am fost foarte dezamagit de cei de la peluze, spre exemplu, cand in timpul meciurilor injurau conducerea - nu spun ca nu merita injurati, dar se poate face asta inaintea meciului, in pauze, dupa meci si prin organizarea de marsuri. In timpul meciului trebuie sustinuta echipa.

Consider ca la ora actuala AISS recurge la metode ineficiente de indepartare a lui Gigi Becali. Deciziile luate sunt luate probabil de niste oameni care sunt mult prea aprinsi. Cred ca astfel de decizii trebuiesc analizate mult mai atent si luate de niste oamenii cerebrali....care nu se aprind foarte repede si nu actioneaza dupa cum le dicteaza primul instinct. Trebuie sa va dati seama ca prin atitudinea voastra influentati si jocul echipei si atitudinea celorlalti suporteri si a presei fata de voi.

 

Sigur...ai sa spui - Bine ma spune tu ce alte metode putem utiliza ca sa il indepartam pe Becali de la club? Am sa iti raspund cinstit - nu stiu, inca nu m-am gandit. Eu am intrat pe siteul AISS si de acolo pe acest forum pentru a vedea daca voi ati gasit forme de protest cu care sa fiu deacord si pe care sa le pot aplica la randul meu. Ma asteptam ca voi sa aveti un plan pe termen mediu - lung. Insa am gasit doar oameni aprinsi, agresivi, care fac din jigniri o modalitate de discutie. In situatia data inteleg de ce nu puteti atrage suporteri langa voi care sa isi platesca acea cotizatie de 10 lei. Totusi e un pas mare - aveti un suporter printre voi care are 20 mil.euro - eu zic sa va bazati pe acest tip de suporter - dar doar in timpul liber pentru ca altfel el munceste pe un salariu decent.

 

 

Adrian10.06.2009 13:30

Nu il mai bagati oamenilor in seama pe mascariciul asta. Nu vedeti ca vorbeste numai la misto?

 

A venit aici ca isi bata joc de AISS si o tine tot pe a lui desi au fost multi care i-au explicat ce si cum.

 

Vine tot cu prostia "AISS sa adune bani de la 5milioane de suporteri" pentru a-si bate joc. Sau poate nu isi bate joc. Poate el traieste intr-o lume perfecta, unde poluare nu exista, coruptia nu exista, totul se face corect si legal si toti oamenii se inteleg bine intre ei, traind in pace si prosperitate.

 

Nu vedeti ca face pe prostul?

 

I-am spus si eu, i-a zis si Andyro, au scris aia si in presa.

Exista investitori care vor sa cumpere. Exista posibilitatea de a achizitiona actiuni daca clubul e scos la bursa. Exista multe cai.

Trebuie doar sa vanda becalii. Atat.

 

El bate din gura ca orice becaliot care se da stelist. Face pe stelistul, zice ca il vrea pe Gigi plecat dar aduce doar argumente pro el.

Eu unul am fost foarte dezamagit de cei de la peluze, spre exemplu, cand in timpul meciurilor injurau conducerea - nu spun ca nu merita injurati, dar se poate face asta inaintea meciului, in pauze, dupa meci si prin organizarea de marsuri. In timpul meciului trebuie sustinuta echipa.

 

Textul asta se gaseste in fiecare postare a fiecarui becalist.

 

"Becalii sa nu fie injurat in timpul meciului, sa fie injurat la pauza si dupa meci." De ce?

Ca sa nu vada nimeni la TV ca e jegul injurat. Ca sa nu stie tara ca nu e dorit. Ca sa poata sa iasa el la TV si sa zica ca cei care il contesta sunt platiti sau manevrati sau nu mai stiu eu ce.

 

Lasati-l sa bata din gura aiurea si nu-l mai bagati in seama.

The Flyer10.06.2009 14:12

@erikbran

 

tati,ai idei putine si fixe!in plus,incepe sa ma dispere mistoul tau de proasta calitate!

 

chiar nu esti clona sclavului Victor?aveti limbaj asemanator si ironie proasta amindoi! :hmmm:

in fine, :hump:

andyro10.06.2009 14:55
Consider ca la ora actuala AISS recurge la metode ineficiente de indepartare a lui Gigi Becali.

In schimb tu nu "recurgi" la nici o metoda de indepartere.

 

Hai sa-ti mai explic o chestie care a tot fost repetata. Nimeni n-a zis ca marsul sau protestele il vor indeparta pe Gigi, am fi fost prea infantili daca am fi crezut asta. Dar constientizarea antipatiei suporterilor (si asta a fost scopul) este una din cauzele (nu singura) care, intr-un anumit context, il pot face pe Becali sa vanda clubul.

 

Deciziile luate sunt luate probabil de niste oameni care sunt mult prea aprinsi. Cred ca astfel de decizii trebuiesc analizate mult mai atent si luate de niste oamenii cerebrali....care nu se aprind foarte repede si nu actioneaza dupa cum le dicteaza primul instinct.

 

Stim, de pe margine toti stim mai bine ce trebuie facut. Hai ca-ti fac o propunere - pune tu mana si fa o asociatie, realizeaza toate actiunile pe care le-am realizat noi pana acum, condu-o asa cum vrei tu, fii mai cerebral si nu te aprinde, strange cateva sute de membri si cateva mii de oameni in strada, si apoi discutam. Pana atunci, joc de glezne.

 

 

Sigur...ai sa spui - Bine ma spune tu ce alte metode putem utiliza ca sa il indepartam pe Becali de la club? Am sa iti raspund cinstit - nu stiu, inca nu m-am gandit. Eu am intrat pe siteul AISS si de acolo pe acest forum pentru a vedea daca voi ati gasit forme de protest cu care sa fiu deacord si pe care sa le pot aplica la randul meu. Ma asteptam ca voi sa aveti un plan pe termen mediu - lung. Insa am gasit doar oameni aprinsi, agresivi, care fac din jigniri o modalitate de discutie.

 

Atat timp cat singurul tau scop aici a fost sa ne demonstrezi cat de prosti, neimportanti, inutili si "depunatori de icre" suntem si cum facem toate lucrurile le facem pe dos, nici nu te astepta la altceva. Accept critica, dar accept critica constructiva, care inseamna "ce faceti voi nu e bine PENTRU CA, eu zic sa facem ASA, ASA fiind mai bine PENTRU CA".

 

 

In situatia data inteleg de ce nu puteti atrage suporteri langa voi care sa isi platesca acea cotizatie de 10 lei.

Si totusi am atras cu vreo cateva sute de membri cotizanti mai mult decat alte asociatii ale suporterilor stelisti. Sau alte asociatii ale suporterilor, for that matter.

 

Totusi e un pas mare - aveti un suporter printre voi care are 20 mil.euro - eu zic sa va bazati pe acest tip de suporter - dar doar in timpul liber pentru ca altfel el munceste pe un salariu decent.

 

Daca o sa-ti zic ca esti atat de redus incat sa nu intelegi o ironie, iar o sa zici ca te jignesc. Stau si ma gandesc, daca unui retardat ii zic ca e retardat sau daca unei curve ii zic ca e curva, e o jignire ?

red&blue_boy11.06.2009 11:55

Nu merita sa va contrati,sa va certati pentru Becali.Scopul nostru este "Becali afara din Ghencea"!!!

«1121314151622»