FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Il vrei pe Gigi la Steaua?

«1101112131422»
mircea_1006.06.2009 20:12
Sunt stelist de 20 de ani si nu-mi place nici mie cum a mers Steaua in anul asta dar nu ganditi-va la Real Madrid care de 4 ani nu castiga niciun trofeu si nu cred ca striga suporterii sa-si dea demisia actionarii.

 

dar conducatorii de la Real, nu ii fac pe suporteri "vagabonzi", "derbedei" si in alte feluri...Si stai asa...mi se pare mie sau tocmai s-a schimbat conducerea la Real? Ai cam gresit exemplul :whistle:

Bogdan4Steaua06.06.2009 21:20
DA.Eu il vreau pe Becali.Nu-l vreau pe Argaseala !!!

Poate vine Dinu Gheorghe si un antrenor calumea si iar veti striga numele lui Becali !

 

Cei despre care vorbesti (cei care strigau numele lui Becali) il striga si acum... ei sunt acea masa de "suporteri" de care dorim sa ne dispensam. Si tu faci parte din ei...

rLz06.06.2009 21:46

ma intreb cat de sanatosi sunt aia 56 care au votat "DA" sau mai bine zis ce iq au ...

bodanelu06.06.2009 22:15
DA.Eu il vreau pe Becali.Nu-l vreau pe Argaseala !!!

Poate vine Dinu Gheorghe si un antrenor calumea si iar veti striga numele lui Becali !

Dinu Vama Gheorghe e cel mai corupt om din fotbal dupa Borcea..

Bogdan4Steaua06.06.2009 23:33

Subscriu!

 

Pe langa manariile pe care le-a facut pe filiera Rapid-CFR-Bistrita, imi vin in minte behaielile din autocar...

 

Il mai aduce si pe Zotta si am rezolvat problema...

 

Nu e suficient ca e plin de incompetenti la Steaua, ne mai aducem si anti-stelisti...

r3fl3x07.06.2009 07:42

Becali catre suporterii din strada: "Nu sunt stelist adevarat. Sa dea fiecare 4000 euro si vand Steaua!"

 

"Nu mai glumesc. O dau cu 20 de milioane de Euro" - spune Gigi, care face o declaratie si mai tare - "nu sunt stelist adevarat". In timpul miting-ului, fanii au scandat numele lui Hagi si Lacatus.

 

 

 

"Au dreptate cei care ma contesta. Nu sunt stelist adevarat, sunt un om de afaceri. Vor sa vand Steaua ? O s-o vand pentru 20 de milioane de Euro. De data asta nu mai glumesc. Au fost 4000 la miting. Sa dea fiecare cate 5000 de Euro si le dau Steaua" - anunta Becali, care recunoaste ca Steaua a devenit o povara pentru el - il costa o jumatate de milion de Euro pe luna.

 

 

se pare ca a fost un succes marsul

Poate vede Shon Meyketen ce a zis jjjj si vine el .. ca si asa voia sa de-a 50 de mil de euro pe Steaua ....

 

 

 

The Flyer07.06.2009 09:10
Eu il vreau pe Becali in Ghencea; totusi el a patronat echipa care a ajuns in semifinalele UEFA, sa nu uitam asta, ar trebui sa fim recunoscatori, acum echipa merge mai prost, dar sunt sigur ca daca-l va aduce pe Vama, sau alt presedinte mai capabil ca Argaseala echipa se va indrepta spre drumul cel bun. Daca tot comentati, de ce nu va faceti voi "suporteri" o asociatie, si bagati si voi bani, e usor sa dai din gura/taste.

Mai ales pe criza asta, si inainte, nu cred ca alt finantator ar fi bagat la fel de multi bani in Steaua.

 

HAI Steaua!

 

cu riscul de a-mi lua ban:tu o poti s..u..g..e.. linistit,alaturi de oier si sleahta de pupincuristi!de ce nu muriti odata,sclavii dracu'????

MadFroG07.06.2009 09:23
]Poate vede Shon Meyketen ce a zis jjjj si vine el .. ca si asa voia sa de-a 50 de mil de euro pe Steaua ....

 

 

Serios daca am mai vazut atata prostie . Voi chiar credeti ca voia Shone ala sa cumpere Steaua? omul incepuse niste afaceri in Romania si avea nevoie de niscaiva publicitate . Sigur o sa mai apara prin prosport / gsp dupa declaratia asta a gibonului(putina reclama nu strica niciodata) . Si hai sa fim seriosi , omul care intermedia afacerea adica Nati Meir de cate ori n-a vrut sa cumpere rapid,Steaua,Real Madrid etc. Tipu e dus cu pluta

 

!dan07.06.2009 10:35

intrebarea retorica? NU, ciobanu trebuie sa plece,ciobanu va pleca ! :thumbsup:

TbC2508.06.2009 11:33
Ceausescu a facut Romania prospera si egalitara? Chiar nimeni in tara asta nu mai preda istorie cum trebuie? :dry:

Da....cel putin la inceput , in anii de inceput , primii 5-6 ani , abia apoi a inceput nebunia.....defapt , orice stat totalitar pe asta s-a bazat , faci ceva pentru tar a, 4-5 ani , apoi , ii lasi dreaq in pace , si te doare doar de tine . Bine , a fost un regim in europa care n-a facut asa , care a tinut un pic la popor , dar a cazut...stim cu totii cum....

Nea Gigi si-o cam cauta cu lumanarea....4000 euro fiecare suporter . Daca suporterii ar fi luat in serios aceasta declaratie, l-ar fi pus sa dea o declaratie , ca la politie , io , Jiji , viitoru presedinte al tarii romanesti , declar ,io , deci io , declar , ca vand Steaua la vagabonzii astia care ma injura ei pe mine toata ziua , cu 20 milioane de ieuro , pac pac , bagi 20 milioane in cont la mine , o dau , ca eu dau Steaua , ca io nu sunt stelist adevarat , asa cum sunt derbedeii astia care-mi fac mie punga mare cu prezenta.......derbedeii astia care ma injura pe mine , care imi dau mie **** la fiecare meci , dar io , baiat destept , n-o iau , o intorc si le-o dau lor ............ Acum a intrat ciobanu in UE , asa ca , domnule Becali , iti dam cat mai multe d-astea :bananadance: :bananadance: :bananadance: :bananadance: ca sa se sature inteligenta dumneavoastra.....

TbC2508.06.2009 11:38
Si hai sa fim seriosi , omul care intermedia afacerea adica Nati Meir de cate ori n-a vrut sa cumpere rapid,Steaua,Real Madrid etc. Tipu e dus cu pluta

 

Nati Meir , nu stiu daca va mai aduceti aminte , la o declaratie de avere , parca ,a fost intrebat : domnule Meir , de unde aveti mostenirea aceasta , ca nu apare in declaratie >? Pai , am fost la cimitir si mi-a trimis mortul averea !! ce ?!? Da , mi-a trimis un fax prin care imi lasa mie mostenirea......deci dus cu pluta e putin spus.......domnu a scapat din reclama aia cu halatu cat e halatu....... :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers:

radusteaua2308.06.2009 14:53

Rãzboi total în Ghencea. Contestat dur de suporteri, care au organizat un miting de protest pentru a-i cere plecarea, Gigi Becali le rãspunde dur fanilor din galerie. "Voi închide peluzele", îi amenințã patronul Stelei pe ultrași.

 

 

 

http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/viewVideo1.php?video_i...__zboi_cu_fanii

ErikBran09.06.2009 07:13

Cred ca nu e corect pusa intrebarea! E ca si cum ai intreba pe cineva daca vrea sa manance ciorba de loboda sau nu? Cei mai multi ar raspunde negativ, insa daca ai completa intrebarea cu " in situatia in care nu aveti nimic altceva de mancat" majoritatea ar raspunde afirmativ. Mare problema e : cine vine la Steaua daca pleca Gigi Becali?

Ne laudam ca suntem 5 mil. de suporteri ai acestei echipe. Daca dam fiecare cate 1 euro pe luna putem asigura un buget de 60 mil. euro pe an. Mergem mai departe cu calculul si presupunem ca nu vor da toti ci doar 20% dintre suporteri. In acest caz marim suma la 10 euro/luna si vom putea asigura un buget de 120mil. euro/an. Cu acest buget asigurat de suporteri, si aici trebuie sa fiti deacord cu mine, ne putem bate cu marile cluburi europene.

Marea problema este urmatoarea : vor da cei 20% dintre suporteri cate 10 euro/luna? Eu cred ca nu. Si va si spun de ce cred acest lucru. Pornesc de la premisa ca majoritatea covarsitoare a celor care au iesit in strada sa protesteze importiva lui Gigi Becali sunt cei de la peluze. Daca ne aducem aminte de inceputul sezonului ei nu au fost deacord sa plateasca pe abonament 100 lei iar cel pe care il injura acum le-a redus pretul cu 50% platind astfel 50 lei (sa ne amintim si faptul ca la trib. I un abonament a costat 300 lei). De aici rezulta faptul ca nu pot face sacrificii financiare pentru acest club. Majoritatea (nu toti, nu vreau sa generalizez) sunt niste persoane care vin pe stadion sa refuleze - sa injure, sa se bata cu alti suporteri, sa se bata cu jandarmii, sa rupa scaune...etc. Ce mai rezulta din micul portret facut mai sus? Ca nu sunt organizati, nu au capacitate de raspundere si nu pot pune in practica un plan prin care sa cumpere clubul de la Gigi Becali. Sunt sigur ca atunci cand am spus mai sus ca nu vor da suporterii bani pentru club ati crezut ca voi spune ca nu vor din principiu sa dea bani. NU! NU VOR DA BANI PENTRU CA NU ARE CINE SA II ADMINISTREZE?

Ce incredere sa aiba un suporter in cei care un sezon intreg au venit pe stadion si in timpul meciurilor ii injurau pe Gigi Becali si Valeriu Argaseala, ca pot administra un club? Cum poti sa lasi pe mana lor un buget de 120mil.euro/ an? Situatia din acest moment de la Steaua li se datoreaza in mare parte si lor...acestor suporteri. Nu ii iau apararea lui Gigi Becali. Dar nici nu pot sa fiu deacord cu ce au facut cei de la peluze pe parcursul acestui sezon in timpul meciurilor. De ce nu il injurau inainte de meci, in pauze si dupa meci? De ce au mai venit la stadion? De ce nu au facut proteste in strada decat acum la finalul sezonului? De ce nu vin protestatarii cu o solutie? Ei spun doar atat :"SA PLECE BACALI!". E perfect. Sa plece....Dar pe cine punem in locul lui?

Adrian09.06.2009 07:54

Iar s-a trezit o oaie sa puna intrebarea "cine sa vina in locul lui?".

 

Stii cine mah? Nimeni!

 

Sa nu vina nimeni. Numai sa plece el.

 

Sa se desfiinteze Steaua!

Mai bine asta decat sa o mai aiba el inca o zi ca sa o murdareasca!

 

 

Am mai zis-o si o mai zic:

 

Prefer sa ii dau eu foc Stelei cu mainile mele decat sa o mai vad umilita in ultimul hal de jegul ala nenorocit!

 

Eu nu vreau compromisuri. Eu vreau Steaua fara becalii!

ErikBran09.06.2009 08:43
Iar s-a trezit o oaie sa puna intrebarea "cine sa vina in locul lui?".

 

Stii cine mah? Nimeni!

 

Sa nu vina nimeni. Numai sa plece el.

 

Sa se desfiinteze Steaua!

Mai bine asta decat sa o mai aiba el inca o zi ca sa o murdareasca!

 

 

Am mai zis-o si o mai zic:

 

Prefer sa ii dau eu foc Stelei cu mainile mele decat sa o mai vad umilita in ultimul hal de jegul ala nenorocit!

 

Eu nu vreau compromisuri. Eu vreau Steaua fara becalii!

 

Te rog sa pastrezi un limbaj civilizat! Sper ca esti capabil de asa ceva! Din cate am citit aici aceasta intrebare este inca fara raspuns din partea vostra a contestatarilor! Ma asteptam de la tine sa spui ca esti gata sa dai bani pentru Steaua, ca ai capacitatea sa poti coordona un grup de oameni care sa adimnistreze clubul, ca ai niste idei prin care sa putem sa strangem bani pentru a finanta noi clubul...

Nu ai facut asta....in schimb ai inceput replica ta cu o jignire.

Ai cumva abonament la Stadion? Daca da, te rog sa imi spui si unde!

Te poti prezenta, pe scurt - cati ani ai, cu ce te ocupi?

Ceva ma face sa cred ca ai in jur de 18 ani.....poate mai putin (adica 13-14) si inca nu ai iesit de pe bancile scolii.

Spune concret cum poti ajuta tu clubul? In ce consta acest ajutor? Ce vrei sa primesti in schimbul acestui ajutor acordat clubului?

E simplu sa spui : "SA PLECE Becali". Sa stii ca el va spune: "NU TE MAI PREZENTA LA STADION, VAGABONDULE". Si alergam in jurul cozii. Voi doar tipati fara sa faceti nimic si el o sa va inchida peluzele sau nu o sa va bage in seama! Si ce ai rezolvat?

Vrei sa vezi Steaua desfiintata? Asta e cel mai josnic lucru pe care puteai sa il spui! Asa ceva nu trebuie sa iti treaca prin cap niciodata! De ce nu ai iesit in strada cand a preluat echipa? De ce nu ai protestat impotriva lui cand a facut Steaua performante in cupele europene? De ce nu ai protestat cand a luat Steaua campionatul? Cei de la peluza au protestat in timpul meciurilor, cand in loc sa incurajeze echipa l-au injurat pe Gigi Becali si pe Argaseala!

Sa stii ca pe vorbe nu se poate face nimic!

Adrian09.06.2009 09:09

Gigi, tu esti mah?

 

Te rog sa pastrezi un limbaj civilizat! Sper ca esti capabil de asa ceva!

 

Cand am in fata pupinbecali ca si tine, nu sunt capabil.

 

Din cate am citit aici aceasta intrebare este inca fara raspuns din partea vostra a contestatarilor!

 

Lasand la o parte greseala, "voastra"? Nu trebuie cumva sa fie "noastra"? Tu nu esti stelist? Aaaa....nu! Tu esti pupinbecal. Tu esti cu "free Gigi". Ai tricou?

AVezi ca pentru discutii despre Gigi, exista blogul lui.

 

Ma asteptam de la tine sa spui ca esti gata sa dai bani pentru Steaua, ca ai capacitatea sa poti coordona un grup de oameni care sa adimnistreze clubul, ca ai niste idei prin care sa putem sa strangem bani pentru a finanta noi clubul...

 

OK.

Sunt gata sa dau bani pentru Steaua, am capacitatea sa pot coordona un grup de oameni care sa administreze clubul, am niste idei prin care sa putem strange bani pentru a finanta noi clubul.

 

(ciudat cum ai trecut de la "voastra" la "noi").

 

Ai cumva abonament la Stadion? Daca da, te rog sa imi spui si unde!

Te poti prezenta, pe scurt - cati ani ai, cu ce te ocupi?

Ceva ma face sa cred ca ai in jur de 18 ani.....poate mai putin (adica 13-14) si inca nu ai iesit de pe bancile scolii.

 

Ooooo....:D Genial! CNP-ul si adresa nu le vrei? Poate numarul de telefon? Hai sa ne intalnim!

ASL PLS!

Spune concret cum poti ajuta tu clubul? In ce consta acest ajutor? Ce vrei sa primesti in schimbul acestui ajutor acordat clubului?

 

Eu pot ajuta clubul prin indepartarea tuturor becalilor de la echipa. Pot face acest lucru cu ajutorul cunostintelor mele de arte martiale mixte. Sunt mai mult ca sigur ca multiple lovituri de genunchi date din clinchul de Muay Thai fix in fata unui becal pot rezolva problema prezentei lor in viata Stelei.

In schimbul acestui ajutor nu vreau nimic.

Faptul ca voi elibera Steaua, ca voi putea sa ii rup in 14 pe toti becalii de acolo si ca voi avea si "parteneri" gratis pentru hard sparring e destul pentru mine.

E simplu sa spui : "SA PLECE Becali". Sa stii ca el va spune: "NU TE MAI PREZENTA LA STADION, VAGABONDULE". Si alergam in jurul cozii. Voi doar tipati fara sa faceti nimic si el o sa va inchida peluzele sau nu o sa va bage in seama! Si ce ai rezolvat?

 

Ne mutam la tribune pana le inchide si pe alea. :D

Apoi venim la loja.

 

Suntem baieti inventivi. Nu iti fa tu griji pentru noi.

Vrei sa vezi Steaua desfiintata? Asta e cel mai josnic lucru pe care puteai sa il spui! Asa ceva nu trebuie sa iti treaca prin cap niciodata! De ce nu ai iesit in strada cand a preluat echipa? De ce nu ai protestat impotriva lui cand a facut Steaua performante in cupele europene? De ce nu ai protestat cand a luat Steaua campionatul? Cei de la peluza au protestat in timpul meciurilor, cand in loc sa incurajeze echipa l-au injurat pe Gigi Becali si pe Argaseala!

Sa stii ca pe vorbe nu se poate face nimic!

 

 

Josnic? Nimic nu e mai josnic ca umilinta la care a supus maimutoiul ala echipa fanion a Romaniei.

Rusinea este prea mare. Numele si steagul Stelei au fost murdarite in ultimul hal si tarate prin mizerii ca "valiza", "stenograme", blaturi, arbitrii, etc. Fostele glorii steliste au fost jignite in ultimul hal. Nimeni nu ne mai respecta din cauza acestui jeg pe care tu il pupi in fund.

 

Daca ai fi stelist adevarat ai stii ca ce spun e corect. Cati ani ai? Probabil ai vreo 12 ani. Probabil nu ai vazut alta Steaua decat cu becalii.

Ei bine, prietene, eu am vazut Steaua din deceniul trecut, o Steaua care avea in componenta oameni ca Alecsandrescu(stii cine e asta?), fratii Ilie, Filipescu, Lacatus, Prodan, Dobos, Panduru, Militaru, Rosu, Joe Panait, Danciulescu, etc .... jucatori si antrenori adevarat, sefi de club adevarati, oameni adevarati!

Nu panarame de care sa iti fie greata ca in ziua de azi.

 

Nu aveam cum sa siu ca aici se va ajunge cand becalii a venit la Steaua. Atunci nu il cunosteam. Atunci statea in umbra. Atunci se ocupau de echipa oameni competenti ca Stoica. Dar dobitocul i-a eliminat pe toti incetul cu incetul.

 

Da, da!

Prefer sa nu mai existe FC Steaua si eu sa nu mai am nici o legatura cu fotbalul decat sa vad cum un jeg ca becalii, un infractor, un nenorocit, un microb, un rahat, isi bate joc de ea, o fosta castigatoare a CCE-ului si a Supercupei Europei.

 

Tu nu esti stelist. Nu o sa intelegi niciodata treburile astea.

Tu esti un becalist care probabil ca si-a asezat stampila acolo unde trebuia.

 

M-ai intrebat ce am facut eu pt Steaua.

Eu am la activ destule deplasari, destule steaguri destul timp si destui bani investiti in echipa asta. Si pentru asta ma face dobitocul ala "bagabont" si "drogat".

Da' tu ce ai facut pentru Steaua?

 

P.s. Purtatul tricoului cu "free Gigi" si votatul patratelului cu becaliii nu sunt pentru Steaua.

andyro09.06.2009 09:30

@ErikBran, hai ca ma prezint eu.

 

Am 27 de ani, am terminat 2 facultati (informatica si management), lucrez la Oracle Romania de cativa ani si am un salariu mai mult decat decent. Ma gasesti oricand in Peluza Sud, pentru ca acolo imi place, acolo stau prietenii mei si acolo vreau sa stau si eu.

 

Acum ca am lamurit suferintele cu drogati si vagabonzi de care idolul tau a umplut presa, hai sa-ti explic cateva chestii :

 

- Becali asta care a "bagat 40 de milioane in Steaua" a incasat anul trecut peste 25 de milioane de euro, in conditiile in care bugetul anual al Stelei este undeva sub 10 milioane de euro (ca de altfel, al tuturor echipelor romanesti). Mai exact, desi cifra vehiculata prin presa e de 6 milioane de euro pentru transferuri, se pare ca suma reala e de cel putin jumatate (Ioan Becali a spus, de exemplu, ca suma reala de transfer pentru Szekely a fost de 300.000 de euro, nu 1.5 milioane cat s-a vehiculat prin presa). La fel, salariile sunt - in realitate - mult mai mici decat cele aparute in presa. Asadar, Becali a scos un profit net anul trecut de minim 10.000.000 EURO. Si nu e o diferenta foarte mare fata de ultimii 3 ani.

 

- cu toate acestea, clubul FC Steaua este dator persoanei fizice George Becali - din declaratia de avere a acestuia - cu aproximativ 20 de milioane de euro. Adauga la asta datoriile care au mai aparut prin presa (la firma de paza, la Luxten, la firma de la achizitionat autocarul) cat si unele zvonuri despre alte datorii pe care le are clubul catre persoane apropiate lui Becali. Nu a mai existat un audit extern facut la Steaua de ani de zile.

 

Cu alte cuvinte, omul suge in fiecare an cat poate de mult din club, in timp ce il indatoreaza din ce in ce mai mult. In ritmul asta, tu crezi ca suntem foarte departe de desfiintare ? Tu ce crezi ca o sa se intample cand nu o sa mai fie nimic de supt - si la cum merg lucrurile, momentul asta nu e foarte departe ? Vandut toti jucatorii, bagat clubul in faliment si sfarsitul povestii.

 

Doi, proteste s-au mai facut si in ultimii ani, si am renuntat de mai multe ori pentru binele echipei, pentru Hagi, pentru liniste la echipa, samd, samd. Acum s-a cam umplut paharul, a dat si pe afara si a umplut si incaperea.

 

Trei, investitori exista. Vrei nume ? Ilie Nastase, Gica Hagi, Dinu Patriciu din Romania, alti posibili investitori de afara..

 

Vanzarile si cumpararile nu se fac in presa, asa ca nu mai crede tot ce declara idolul tau despre cele 20 de milioane. Sa vad o declaratie scrisa si legalizata ca Becali vinde clubul pentru 20 de milioane, alaturi de un audit extern in care sa se specifice exact ce inseamna "clubul" - ce datorii are, unde, ce are in posesiune, in ce procente, samd, samd.

 

Tine cont ca pe langa suma platita de un eventual cumparator, acesta va trebui sa achite toate creantele/restantele/etc, etc, adica undeva pe la minim 30-35 de milioane de euro. Nu a spus nimeni ca noi vrem sa administram clubul sau ca avem 20 de milioane de euro - daca aveam probabil ne permiteam mai mult decat sa mergem si sa lipim afise alb-negru prin statiile de tramvai.

David^09.06.2009 09:57

@ ErikBran

 

Tu cine esti? Inainte de a cere altora sa se prezinte, ar fi trebuit sa faci tu acest lucru. Asta se numeste tupeu. Ai cat cuprinde

Dupa felul in care ai pus problema esti cunoscator al lucrurilor, esti documentat, esti bine pus in tema. Il aperi pe cel in culpa. Nu numai banii pe care i-a dat conteaza, conteaza si ca a maculat imaginea Stelei, ca a jignit in atate randuri suporterii, ca le-a sugerat jandarmilor sa-i bata, sa-i amendeze si sa-i bage in puscarie. Conteaza si ca le-a ordonat bodyguarzilor sa-i bata pe suporteri, ca nu e stelist ci un om al interesului personal care a agatat la gat zdreanta alb-rosie a rivalilor de-o viata ai Stelei, ca ne-a dezonorat. Si mai conteaza ca a luat bani mai multi decat a dat. Ca a indatorat Steaua. Si multe altele. A sechestrat persoane si a fost inchis, patand imaginea Stelei. A plimbat valize cu inimaginabil de multi bani in vazul presei, pentru a cumpara meciuri. A pus Steaua in situatii de toata jena. Pentru a cata oara? Si asta e numai ce imi amintesc. A1 A luat clubul cu japca.

Pune intr-un taler al balantei faptele pe care tu le consideri pozitive si in celelalt faptele negative si vei obtine exact rezultatul pentru care suporterii nu-l mai doresc si-i cer sa vanda si sa plece.

 

Doctor in economie

ErikBran09.06.2009 09:58

@ Adrian

 

1.Sunt stelist de vreo 3 generatii. Nu sunt contestatar in forma pe care o prezentati voi. O sa ii cer si eu lui Gigi Becali sa plece in momentul cand va exista o alternativa in asa fel incat clubul sa nu se desfiinteze. Pana atunci prefer sa fiu rezervat.

2.Daca esti gata sa dai bani de ce nu ai spus asta pana acum? Cati bani esti gata sa dai? Eu am facut un calcul mai sus? Esti deacord cu el? Cum putem sa strangem banii? Cine ii va administra? (sunt doar cateva intrebari....in realitate sunt mult mai multe) Despre capacitatea ta de a conduce oamenii care sa administreze clubul imi permit sa am rezerve foarte mari. Cand faci astfel de afirmatii sa stii ca semeni cu cel Gigi Becali (si el o ia pe aratura). Am trecut de la "voastra" la "noi" pentru ca, asa cum am spus mai sus, nu sunt un contestatar in forma pe care voi o prezentati dar sunt un suporter stelist.

3.Nu ma intereseaza CNP-ul tau, nici numarul de tel si nici nu vreau sa te intalnesc. Nu esti chiar asa de interesant precum te crezi. Am vrut, prin aceste detalii, sa imi dau seama cu cine stau de vb pentru ca din ceea ce ai scris ai IQ-ul unui copil de 13-14 ani.

4.Cand spui ca ii bati pe membrii familiei Becali esti deja penibil. Asa ceva nu mertia comentariu. Tot ceea ce pot sa spun este ca te incadrezi perfect in portretul suporterului din cauza caruia stadionul a fost suspendat de atatea ori.

5.Eu nu imi fac griji pentru tine. Probabil protectia animalelor trebuie sa se ocupe de acesta problema!

6.Sunt deacord cu tine ca greselile lui Gigi Becali sunt mari si unele chiar impardonabile insa asta nu inseamna ca Steaua trebuie sa fie desfiintata. Asta nu trebuie sa se intample niciodata. Dintre cei pe care i-ai mentionat vreau sa iti spun ca Militaru a venit de la Dinamo, Danciulescu a venit si s-a dus inapoi la Dinamo, Dobos a venit de la Dinamo iar pe Joe Panait nu il consider un mare jucator (daca tu il consideri asa imi dau seama acum cat te pricepi la fotbal).

7.Nu ai de unde sa stii cat de suporter sunt sau nu! Faci afirmatii doar ca sa mai postezi ceva! Asa si eu pot sa spun despre tine ca esti rapidist.

8.Te informez ca eu sunt abonat la Steaua de vreo 7 ani. Am platit toate biletele la meciurile in cupele europene (in CL am cumparat cate 2 pachete...si asta se poate verifica la club daca estui curios) si am cumparat materiale de la magazin, numai in anul 2008, de mult mai multi bani decat ai dat tu pe toate deplasarile tale.

9.Faptul ca faci steaguri si ca te duci in deplasari trebuie apreciat si nu trebuie sa fie nici un suporter jginit de catre nimeni din conducere clubului. Totusi multi il aplauda pe Mihai Stoica desi el a lovit un suporter....Desigur, poate cel lovit nu venea meci de meci pe stadion, poate a fost nesimtit, poate ....., poate....., poate......, insa asta nu trebuie facut si Mihai Stoica nu trebuie aplaudat dupa un asemenea gest.

10. Sa stii ca si eu sunt gata sa dau bani....chiar destui, pentru Steaua. Eu nu consider ca pot sa fac parte din administratia clubului (asa cum esti tu....pregatit) dar sunt dispus sa cumpar actiuni la club si an de an sa platesc o suma de bani...Dar nimeni dintre voi cei care vreti sa il dati afara pe Becali acum, nu vine sa puna in aplicare un plan concret. Va limitati sa il injurati si sa nu sustineti echipa in timpul meciurilor.

ErikBran09.06.2009 10:02
@ ErikBran

 

Tu cine esti? Inainte de a cere altora sa se prezinte, ar fi trebuit sa faci tu acest lucru. Asta se numeste tupeu. Ai cat cuprinde

Dupa felul in care ai pus problema esti cunoscator al lucrurilor, esti documentat, esti bine pus in tema. Il aperi pe cel in culpa. Nu numai banii pe care i-a dat conteaza, conteaza si ca a maculat imaginea Stelei, ca a jignit in atate randuri suporterii, ca le-a sugerat jandarmilor sa-i bata, sa-i amendeze si sa-i bage in puscarie. Conteaza si ca le-a ordonat bodyguarzilor sa-i bata pe suporteri, ca nu e stelist ci un om al interesului personal care a agatat la gat zdreanta alb-rosie a rivalilor de-o viata ai Stelei, ca ne-a dezonorat. Si mai conteaza ca a luat bani mai multi decat a luat. Si multe altele. A sechestrat persoane si a fost inchis, patand imaginea Stelei. A plimbat valize cu inimaginabil de multi bani in vazul presei, pentru a cumpara meciuri. A pus Steaua in situatii de toata jena. Pentru a cata oara? Si asta e numai ce imi amintesc. A1 A luat clubul cu japca.

Pune intr-un taler al balantei faptele pe care tu le consideri pozitive si in celelalt faptele negative si vei obtine exact rezultatul pentru care suporterii nu-l mai doresc si-i cer sa vanda si sa plece.

 

Doctor in economie

 

Am 30 de ani. Am terminat o facultate de inginerie si un master in acelasi domeniu.

Nu am afirmat ca Gigi Becali nu a facut greseli foarte mari chiar impardonabile. Am spus ca trebuie gasita o soltuie astfel incat sa nu se desfiinteze clubul. Trebuie ca noi suporterii sa sustinem financiar clubul. Asta e tot ce am spus si sustin in continuare acest lucru. Asa sa iesim si sa spunem : " PLEACA CIOBANE!!!" e simplu. Intrebarea e : ce facem dupa?

David^09.06.2009 10:09

@ Bran

 

Esti coada de topor a ciobanului. Esti sluga lui. Du-te si plimba oile. Rog moderatorii sa-i editeze insultele si sa fie sanctionat. Atmosfera a devenit brusc incinsa de cand baiatul asta a inceput sa pupe fundul mentorului sau in vazul lumii. E complet dizgratios. E stelist de sorginte becaliana. Adica exact de cand inculpatul Becali si-a insusit clubul prin japca. Si nu cred ca si-a platit abonamentul sau biletele la meciurile din LC. S-au le-a platit cu banii lui Becali. Acum e obligat sa-l apere.

ErikBran09.06.2009 10:21
@ErikBran, hai ca ma prezint eu.

 

Am 27 de ani, am terminat 2 facultati (informatica si management), lucrez la Oracle Romania de cativa ani si am un salariu mai mult decat decent. Ma gasesti oricand in Peluza Sud, pentru ca acolo imi place, acolo stau prietenii mei si acolo vreau sa stau si eu.

 

Acum ca am lamurit suferintele cu drogati si vagabonzi de care idolul tau a umplut presa, hai sa-ti explic cateva chestii :

 

Avand in vedere pregatirea ta am anumite asteptari de la tine. De ce pleci de la premisa ca e idolul meu? Poate e cel care te reguleaza pe tine si iti da bani iar in ultimul timp nu te-a mai platit bine si din acesta cauza esti suparat......presupuneri idioate se pot face la nesfarsit. Ceea ce am spus sunt sigur ca nu este adevarat dar....pot sa scriu si eu tampenii daca e cazul.

 

- Becali asta care a "bagat 40 de milioane in Steaua" a incasat anul trecut peste 25 de milioane de euro, in conditiile in care bugetul anual al Stelei este undeva sub 10 milioane de euro (ca de altfel, al tuturor echipelor romanesti). Mai exact, desi cifra vehiculata prin presa e de 6 milioane de euro pentru transferuri, se pare ca suma reala e de cel putin jumatate (Ioan Becali a spus, de exemplu, ca suma reala de transfer pentru Szekely a fost de 300.000 de euro, nu 1.5 milioane cat s-a vehiculat prin presa). La fel, salariile sunt - in realitate - mult mai mici decat cele aparute in presa. Asadar, Becali a scos un profit net anul trecut de minim 10.000.000 EURO. Si nu e o diferenta foarte mare fata de ultimii 3 ani.

 

- cu toate acestea, clubul FC Steaua este dator persoanei fizice George Becali - din declaratia de avere a acestuia - cu aproximativ 20 de milioane de euro. Adauga la asta datoriile care au mai aparut prin presa (la firma de paza, la Luxten, la firma de la achizitionat autocarul) cat si unele zvonuri despre alte datorii pe care le are clubul catre persoane apropiate lui Becali. Nu a mai existat un audit extern facut la Steaua de ani de zile.

 

Nu am date despre situatia financiara a clubului si nu vreau sa imi dau cu parerea. Daca tu ai astfel de date de ce nu le faci publice. Cred ca si tu vorbesti din ce citesti pe net, prin presa scrisa si din ce auzi pe la TV. De ce nu cere AISS un audit? De ce nu faceti o sesizare la Fisc? De ce nu faceti o plangere penala impotriva lui?

Cu alte cuvinte, omul suge in fiecare an cat poate de mult din club, in timp ce il indatoreaza din ce in ce mai mult. In ritmul asta, tu crezi ca suntem foarte departe de desfiintare ? Tu ce crezi ca o sa se intample cand nu o sa mai fie nimic de supt - si la cum merg lucrurile, momentul asta nu e foarte departe ? Vandut toti jucatorii, bagat clubul in faliment si sfarsitul povestii.

 

Ok. Cum spui tu. Suntem foarte aproape de desfiintare! Si o sa plece si Gigi Becali! SI CE FACEM? LASAM CLUBUL SA MOARA? MERGEM LA Gigi Becali ACASA SI IL PUNEM PE Adrian SA II APLICE LOVITURI DE BOX THAILANDEZ?

Doi, proteste s-au mai facut si in ultimii ani, si am renuntat de mai multe ori pentru binele echipei, pentru Hagi, pentru liniste la echipa, samd, samd. Acum s-a cam umplut paharul, a dat si pe afara si a umplut si incaperea.

 

Asa e. Proteste au mai fost. Cum a fost si cel pentru micsorarea pretului abonamentelor la peluze cu 50%. Proteste au fost si in timpul partidelor, asta in ciuda faptului ca atunci trebuie sustinuta echipa.

Trei, investitori exista. Vrei nume ? Ilie Nastase, Gica Hagi, Dinu Patriciu din Romania, alti posibili investitori de afara..

Si Ilie Nastase si Gheorghe Hagi au declarat ca nu au putere financiara sa sustina Steaua. Ce vrei sa zica mai mult de atat? Oricum....nu a existat nici o propunere concreta...si avand in vedere situatia economica nu cred ca va exista in urmatorii ani.

Vanzarile si cumpararile nu se fac in presa, asa ca nu mai crede tot ce declara idolul tau despre cele 20 de milioane. Sa vad o declaratie scrisa si legalizata ca Becali vinde clubul pentru 20 de milioane, alaturi de un audit extern in care sa se specifice exact ce inseamna "clubul" - ce datorii are, unde, ce are in posesiune, in ce procente, samd, samd.

 

Din nou faci afirmatia ca e idolul meu si din nou fac afirmatia ca esti regulat de el si te-ai suparat ca nu iti mai da bani multi pana acum si din aceasta cauza protestezi si vrei sa plece de la Steaua. Si daca o sa vezi o declaratie de acest fel ce o sa faci? O sa ai bani sa cumperi? Sau abia atunci sa o vedeti ce e de facut?

Tine cont ca pe langa suma platita de un eventual cumparator, acesta va trebui sa achite toate creantele/restantele/etc, etc, adica undeva pe la minim 30-35 de milioane de euro. Nu a spus nimeni ca noi vrem sa administram clubul sau ca avem 20 de milioane de euro - daca aveam probabil ne permiteam mai mult decat sa mergem si sa lipim afise alb-negru prin statiile de tramvai.

 

Pai si atunci revin la intrebarea mea. Ce se intampla daca pleaca asta? Foarte bine. Sa plece. Sunt pentru! Ce se intampla dupa? De ce nu strangeti voi bani? De ce nu va ganditi la o forma de preluare a clubului? Il faceti pe actiuni si platim toti care dorim acest lucru? Pe cati platitori va bazati?

Adrian09.06.2009 10:21
1.Sunt stelist de vreo 3 generatii. Nu sunt contestatar in forma pe care o prezentati voi. O sa ii cer si eu lui Gigi Becali sa plece in momentul cand va exista o alternativa in asa fel incat clubul sa nu se desfiinteze. Pana atunci prefer sa fiu rezervat.

 

Bai highlandere, bai nemuritoare, cum dracu esti tu stelist de 3 generatii? :D

Cati ani ai ma? Cate vieti ai trait pana acum? Doamne fereste! Numai un becaliot putea sa zica asa ceva.

 

Esti rezervat? Acum, dupa ce jegul ala a facut atatea, inca esti rezervat? Bai prietene, ce dracu trebuie sa faca ala ca sa nu mai fii rezervat? Cred ca nici daca se pisa pe un steag al Stelei nu o sa il acuzi de nimic.

A....am uitat ca tu nu esti stelist. Tu esti "stelist de vreo 3 generatii" aka becalist :D

2.Daca esti gata sa dai bani de ce nu ai spus asta pana acum? Cati bani esti gata sa dai? Eu am facut un calcul mai sus? Esti deacord cu el? Cum putem sa strangem banii? Cine ii va administra? (sunt doar cateva intrebari....in realitate sunt mult mai multe) Despre capacitatea ta de a conduce oamenii care sa administreze clubul imi permit sa am rezerve foarte mari. Cand faci astfel de afirmatii sa stii ca semeni cu cel Gigi Becali (si el o ia pe aratura). Am trecut de la "voastra" la "noi" pentru ca, asa cum am spus mai sus, nu sunt un contestatar in forma pe care voi o prezentati dar sunt un suporter stelist.

 

Prietene, cu deplasari din tara si din afara ei, cred ca am dat pe undeva pe la 1-1500 de euro pana acum pentru Steaua. Oricum, asta nici nu se compara cu nervii mancati. Da' ma rog.. ce stii tu? Tu "free Gigi". Atunci cred ca ai avut si tu prima ta noapte nedormita, cand a fost bagat idolul tau la racoare.

 

3.Nu ma intereseaza CNP-ul tau, nici numarul de tel si nici nu vreau sa te intalnesc. Nu esti chiar asa de interesant precum te crezi. Am vrut, prin aceste detalii, sa imi dau seama cu cine stau de vb pentru ca din ceea ce ai scris ai IQ-ul unui copil de 13-14 ani.

 

IQ-ul unui copil normal de 13-14 ani e cu mult mai mare decat al oricarui becalist de pe planeta. Asa ca, nu ma simt jignit.

 

4.Cand spui ca ii bati pe membrii familiei Becali esti deja penibil. Asa ceva nu mertia comentariu. Tot ceea ce pot sa spun este ca te incadrezi perfect in portretul suporterului din cauza caruia stadionul a fost suspendat de atatea ori.

 

Da' ia zi-mi tu mie... cand becalii a trimis batengarzii sa ii bata pe suporteri, ai comentat?

 

6.Sunt deacord cu tine ca greselile lui Gigi Becali sunt mari si unele chiar impardonabile insa asta nu inseamna ca Steaua trebuie sa fie desfiintata. Asta nu trebuie sa se intample niciodata. Dintre cei pe care i-ai mentionat vreau sa iti spun ca Militaru a venit de la Dinamo, Danciulescu a venit si s-a dus inapoi la Dinamo, Dobos a venit de la Dinamo iar pe Joe Panait nu il consider un mare jucator (daca tu il consideri asa imi dau seama acum cat te pricepi la fotbal).

 

He he...ai dat si tu repede pe Wikipedia si ai aflat tot ce trebuia, nu?

Nici nu am zis de Joe ca a fost un jucator de talie mondiala. Am zis doar ca a fost om si fotbalist adevarat. Si mai e si stelist adevarat.

Da' nu ai tu de unde sa stii asta. Nu ai tu de unde sa stii ca, atunci cand i-au luat un interviu acum cativa ani despre cum era la Steaua, omul a inceput sa planga. Omul ala a iubit Steaua si a fost titular intr-o echipa care castiga an de an campionatul si care s-a calificat in premiera in noul format al CL.

 

7.Nu ai de unde sa stii cat de suporter sunt sau nu! Faci afirmatii doar ca sa mai postezi ceva! Asa si eu pot sa spun despre tine ca esti rapidist.

 

Poti spune dar trebuie sa si probezi. Eu am dovezi ca nu esti stelist.

Uite, prima ta postare ca utilizator al acestui site a fost un text lung pro becalii intr-o sectiune anti becalii. Mare stelist esti! Free Gigi, nu? :D

8.Te informez ca eu sunt abonat la Steaua de vreo 7 ani. Am platit toate biletele la meciurile in cupele europene (in CL am cumparat cate 2 pachete...si asta se poate verifica la club daca estui curios) si am cumparat materiale de la magazin, numai in anul 2008, de mult mai multi bani decat ai dat tu pe toate deplasarile tale.

 

Esti un adevarat mah! :D

 

Imi pare bine ca ne-ai specificat faptul ca pentru CL ai dat la greu. Doar asta conteza pentru voi becalistii, nu? Prezenta in CL. Ti-ai luat materiale de la magazin? Ce materiale? Tricouri cu "free Gigi"? :D

 

9.Faptul ca faci steaguri si ca te duci in deplasari trebuie apreciat si nu trebuie sa fie nici un suporter jginit de catre nimeni din conducere clubului. Totusi multi il aplauda pe Mihai Stoica desi el a lovit un suporter....Desigur, poate cel lovit nu venea meci de meci pe stadion, poate a fost nesimtit, poate ....., poate....., poate......, insa asta nu trebuie facut si Mihai Stoica nu trebuie aplaudat dupa un asemenea gest.

 

Ca manager, MM a gresit. Ca om, nu. Baiatul ala l-a injurat tot meciul pe MM si, mai mult, i-a injurat familia. Si asta in conditiile in care sotia si fata lui MM se aflau la doar cateva randuri mai sus. Nu cred ca exista cineva in toata lumea asta care nu ar fi reactionat la fel.

Ce nu inteleg eu e de ce l-a injurat ala pe MM. Atunci Steaua mergea bine in cupele europene si in campionat. MM aducea fotbalisti buni, antrenori buni, avea grija de Steaua.

 

10. Sa stii ca si eu sunt gata sa dau bani....chiar destui, pentru Steaua. Eu nu consider ca pot sa fac parte din administratia clubului (asa cum esti tu....pregatit) dar sunt dispus sa cumpar actiuni la club si an de an sa platesc o suma de bani...Dar nimeni dintre voi cei care vreti sa il dati afara pe Becali acum, nu vine sa puna in aplicare un plan concret. Va limitati sa il injurati si sa nu sustineti echipa in timpul meciurilor.

 

Da? Tu gandesti ce spui?

Pai du-te mai la becalii si cere-i actiuni. Ofera-i bani si cere-i actiuni. Sa vedem daca iti vinde. Bine ca te-ai trezit tu sa pui botul la vrajeala lui.

 

 

 

p.s.

 

Ai 30 de ani si doar de 7 esti abonat? Ahahhahahahhahah....deci esti abonat doar de cand a venit Gigi la Steaua.

Ce tare! Si cica nu e becalist

Bai, Virgile, tu esti? :D

 

Asta e virgil becalii mah. Salut virgile!

 

Ce coincidenta frate! Omul are 7 ani de abonament, fix de cand a venit Gigi.

Credeam ca esti mai tanar dar asa.

Prietene, eu am 23 de ani si 6 ani de deplasari. Nu sunt din Bucuresti dar fii sigur ca, daca era, aveam abonament de la 1 an .

Spre deosebire de tine, "stelist de vreo 3 generatii", eu reprezint a treia generatie de stelisti din familia mea.

 

 

Nu cred ca mai trebuie sa zic ca, daca mai bagi inca o jignire ca aia cu "regulatul", zbori de pe site!

ErikBran09.06.2009 10:29

@Adrian

 

Nu ai inteles nimic. Esti degeaba! Esti foarte nervos. Iti recomand sa te duci la femei sa iti dai icrele afara. E recomandat si de medic. Vreau sa te vad diseara la stiri cum le-ai aplicat lovituri de genunchi celor din familia Becali . Daca nu faci asta esti ..... nimic. Inseamna ca nu esti suporter stelist. Inseamna ca ai vorbit doar ca sa te bagi in seama.

ErikBran09.06.2009 10:35
:D

 

 

 

 

 

 

Ce coincidenta frate! Omul are 7 ani de abonament, fix de cand a venit Gigi.

Credeam ca esti mai tanar dar asa.

Prietene, eu am 23 de ani si 6 ani de deplasari. Nu sunt din Bucuresti dar fii sigur ca, daca era, aveam abonament de la 1 an .

Spre deosebire de tine, "stelist de vreo 3 generatii", eu reprezint a treia generatie de stelisti din familia mea.

 

Pai daca tu zici ca pe mine m-a convins Gigi Becali sa imi iau abonament , pt ca il am de 7 ani....pe tine cine te-a convins ma sa pleci in deplasari? Ca tu te duci de 6...deci Gigi era venit. Cred ca iti plateste el toate cheltuielile.

 

 

Nu cred ca mai trebuie sa zic ca, daca mai bagi inca o jignire ca aia cu "regulatul", zbori de pe site!

 

Tu oricum nu trebuie sa mai zici nimic. Daca vrei sa zici ceva vino cu argumente sa discutam despre o problema majora a clubului. Lasa-ne cu figurile astea de K1 ca esti penibil. Mereu cand nu mai exista argumente se recurge la violenta. Esti prea dur....stai linistit!

«1101112131422»