FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Echipament 2008/2009

«1234568»
Bogdan4Steaua14.07.2008 14:07

Daca echipamentele puse in vanzare vor avea calitatea celor de anul trecut, no comment...

MoWeed14.07.2008 14:09

Alea de anul trecut erau o bataie de joc.

Singura diferenta intre "replicile tricoului de joc" si un tricou din piata era semnul de la nike....

Bogdan4Steaua14.07.2008 14:11

Subscriu.

 

Daca se repeta povestea si anul acesta, eu unul as trece din nou la Adidas.

MoWeed14.07.2008 14:14

Pai Adidas ii cam fac pe Nike si la aspect si la calitate....

Problema este ca pe cei din club chiar nu ii intereseaza cum sunt tricourile vandute fanilor. La un club european mare se rezilia contractul cu nike daca scoteau asa mizerii la suprapret.

Dar de ce sa-l intereseze pe Jiji ca doar taranii aia care-l iubesc isi cumpara doar pentru ca e nike sa se laude in cartier ca are tricou nike cu Steaua....

DelPiero1014.07.2008 14:49
Cica asa va arata noul echipament :happy:

 

steauavr5.jpg

Bataie de joc...

razvan_stelist200714.07.2008 17:32

tricoul pentru acasa e frumoas...nu se schimba nimic daca a facut mai multe dungi,dar cel pentru deplasare este oribil.speram sa il faca o culoare mai frumoasa.din pacate nike va face tricourile si pentru urmatorul sezon,calitatea lor e proasta iar preturile sunt mari.

Marius14.07.2008 17:42

Mai baieti, parerea mea propie si personala este ca tricourile postate sunt o gluma proasta. Cum bine spunea cineva, sunt tricourile Barcelonei din urma cu ceva sezoane peste care cineva a adaugat emblema Stelei si sponsorul.

 

Cel putin la cel de acasa este evidenta grosolania cu care a fost "lipit" in photoshop Citifinancial-ul.

 

Mai mult, pe site-ul oficial al clubului nu apare nimic, asa ca pana la meciul cu Roma nu cred ca vom sti cum arata noul echipament.

Tz3pI14.07.2008 17:43

Nu asa vor arata noile echipamente. Alea sunt facute de cineva in photoshop dupa modelul Barca de acum cativa ani. Mai asteptati si voi pana la meciul cu AS Roma cand vor fi prezentate.

1on14.07.2008 18:04

Noile tricouri de acasã vor avea 9 dungi alternante roș-albastre.

weeezer14.07.2008 22:21

Conform gsp.ro, asa vor arata noile tricouri de joc.

 

tricoaie.jpg

Marius14.07.2008 22:24

e aceeasi chestie. gesepeii au descoperit fotosopul si au modificat tricourile Barcelonei

DelPiero1014.07.2008 22:39

Imi place Barca,dar de ce trebuie sa ne luam dupa altii mereu...NIKE SUCKS!

se7en15.07.2008 00:29
Noile tricouri de acasã vor avea 9 dungi alternante roș-albastre.

 

ce idioti. tricoul pt meciurile de acasa si cel pt deplasari nu pot fi atat de asemanatoare, n-ar avea nici un rost sa le mai schimbam daca ambele au tot dungi ros-albastre. iar gsp vad ca photoshopeaza toate design-urile pe care Nike le-a folosit vreodata in speranta ca vor avea dreptate. singurul care ar putea fi adevarat ar fi ce-l de-al doilea, celelalte sunt din 2006/07 iar cei de la Nike nu-si permit sa foloseasca rebuturi de acum 2 ani decat pt echipe de-al de CFR, Dinamo sau Jiul (pub kits... aka material de proasta calitate iar echipele isi lipesc singure logo-urile sponsorilor [vezi diferenta intre echipamentul celor de la CFR, care parca-s imbracati toti din garderoba lui Fabbiani - gravide & XXL - si cel al Stelei]).

stelistul stelist15.07.2008 12:27

mai bine arata cele ale javrelor...dar pana la urma jucatorii nostri sa joace fotbal iar de tricouri sa nu ne mai pese

c.ronaldo1715.07.2008 16:23
Ca sa inteleaga orice disperat de presa, echipamentul Stelei aparut in Sport.Ro este cel al Barcei de acum 2 sezoane, iar cel al lui Dinamo este de fapt cel al lui Atletico Madrid din sezonul recent.
MALDINI15.07.2008 18:41

c.ronaldo17 am inteles si noi , nu suntem chiar asa de prosti precum crezi tu.Ne-am dat si noi seama ca sunt facute in photoshop ... poti sa fi calm , eu decat am postat pozele de pe sport.ro.Echipamentul oficial il vom vedea la meciul cu AS Roma.Dar pana atunci asteptam.Si nu ne mai face disperati...

stelistul stelist15.07.2008 18:44

"fratele meu" , nimeni altu' decat tu , stai calm ca stim si noi , nu cred ca la fiecare post trebuie sa scrii ca sunt facute in fotosop

Myha20.07.2008 11:10

Imi place cel ros-albastru :steag_sah_mic::steag_sah_mic::steag_sah_mic: .La celalalt verdele ala seamana mai mult cu galben :confused: .Oricum nu e important neaparat in ce echipamente jucam,trebuie sa facem meciuri bune ca doar de aceea suntem fular-campionii

titikent20.07.2008 16:27
Steaua își schimbã tricourile. Echipamentul principal: roș-albastru, al doilea, verde fosforescent.

 

Din sezonul viitor, suporterii steliști vor mai avea încã un prilej sã își compare favoriții cu Barcelona. Echipamentul de rezervã va semãna cu tricourile similare ale extratereștrilor

 

Steliștii au hotãrât sã schimbe linia și modelul echipamentului, Nike fãcând o propunere concretã în acest sens, acceptatã deja de conducãtorii din Ghencea. Astfel, tricourile de joc vor avea nouã dungi verticale roșii și albastre și vor fi mulate. Al doilea rând de tricouri sau așa-numitul echipament pentru meciuri în deplasare va fi în întregime verde fosforescent și va avea aceleașelemente distinctinctive

 

Fosforescenți pentru douã sezoane

 

Interesant este cã în afarã de aceste douã rânduri de tricouri de joc nu vor mai exista altele, dar mai ales faptul cã verdele fosforescent va fi menținut douã sezoane, cel principal urmând a fi schimbat în sezonul 2009-2010 în aceeași combinație de roșu și albastru, dar cu mai puține dungi.

 

 

prosport

 

 

Cred ca ceva de genu asta vor arata

 

steaua2008awayfl0.th.jpg

 

steaua2008os0.th.jpg

 

 

 

 

va salut

tricoul nou 2008 2009 Steaua

va fi prezentat inaintea meciului cu as roma la- plaza Romania

va fi prezentat si cit si cel de joc ros-albastru cit si cel verde praz(culoarea nu este identica cu cea care a avut-o Barcelona acum citva timp(care era vernil)- - e un verde praz , o culoare tipatoare, dar care este aleasa pentru indrasneala,(ex: sa joci cu auriu, argintiu,culori tipatoare), tricoul ros - albastru este baza, cu 9 dungi, vine mulat pe corp, iar cel verde va fi doar pentru deplasare.

pretul tricourilor replica va fi mult mai mare decat cele anterioare,(din cauza materialul care este identic cu cel oficiial de joc).va fi un tricou care nu va mai fi aceesibil pentru toti suporteri.

dar asta e viitorul.

suporteri au vrut asta - asta vor obtine, dar cu ce pret?

 

 

 

 

 

Inteleptul20.07.2008 17:45

La momentul actual numai la tricourile noi ale Stelei nu imi statea gandu :mellow: ....Tricourile sunt cam uratele....dar nu as vrea sa imi dau cu parerea inainte sa vad Tricourile Oficiale!!! o sa le vad in meciul prezentare.....

Uff....sper ca noile tricouri sa ne aduca noroc :biggrin:,ca anul acesta de asta avem nevoie(si inca din plin,pana acu echipa nu a aratat cine stie ce ,dar ma voi pronunta despre sansele la titlu dupa 6-7 etape :D ...)

Eu sper la :hooray: 24....ca il asteptam cam demult

Forta Steaua!!! forzateaua mereu fular-campionii

 

 

MoWeed20.07.2008 18:51
pretul tricourilor replica va fi mult mai mare decat cele anterioare,(din cauza materialul care este identic cu cel oficiial de joc).va fi un tricou care nu va mai fi aceesibil pentru toti suporteri.

dar asta e viitorul.

suporteri au vrut asta - asta vor obtine, dar cu ce pret?

Decat sa dau 100 RON pentru un tricou din cel mai prost material posibil, prefer sa strang mai multi bani sa dau pe ceva de calitate. Tricourile acelea erau la un pret accesibil la prima vedere, dar daca stam sa facem raportul calitate-pret observam ca nu era prea rentabil...

FC_STEAUA_194722.07.2008 18:16

picture1cj1.png

 

un preview interesant al tricoului de acasa. se para ca sponsorul o sa se schimbe un pic, in loc the "citifinancial" o sa fie "citibank" si se pare ca si bucata aia urata alba a disparut.

c.ronaldo1722.07.2008 18:56

Iar incepe Gazeta cu Photoshopul!

xDaJACKALx22.07.2008 20:21

Prezentarea oficiala are loc vineri de la ora 11.00 in Plaza Romania.

FC_STEAUA_194722.07.2008 20:33
Iar incepe Gazeta cu Photoshopul!

 

fals

 

poza aia e luata dupa site-ul oficial al clubului

«1234568»