FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Echipament 2008/2009

«12348»
1on11.05.2008 21:36

Sper sã aibe dungi și pe spate, nu doar pe fațã, ca acum. Cât privește al doilea echipament, eu am spus acum 2 ani cã s-ar cuveni sã fie alb cu dungi roș-albastre. În orice caz, lucrurile sunt decise. Nu mai poate fi schimbat nimic. Atâta sper ca fonturile de pe spate sã fie mai serioase, nu ca cele actuale (și am destule motive sã cred cã vor fi schimbate de vreme ce mai mult ca sigur MM cu gusturile lui manelistice le-a ales, cred, pentru cã, de cum a ajuns el la Urziceni, cum și-au pus și ei fonturi asemãnãtoare).

http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?sho...=4080&st=40

 

http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?sho...=4080&st=60

http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?sho...=4080&st=80 :whistle:

 

 

Totuși, echipamentul care mi-a plãcut mie cel mai mult și mi-a rãmas în suflet a fost cel din perioada 2004-2006.

 

 

ªtie cineva de ce tricourile Nike vândute nu sunt identice ca model cu cele de joc? (tricourile 2004-2006 erau diferite la guler iar cele 2006-2008 nu au dunga roșie de pe mâneci)

xDaJACKALx12.05.2008 09:18
ªtie cineva de ce tricourile Nike vândute nu sunt identice ca model cu cele de joc? (tricourile 2004-2006 erau diferite la guler iar cele 2006-2008 nu au dunga roșie de pe mâneci)

 

Pai la noi nici echipamente de joc nu erau la fel toate.Tin minte ca la meciul cu Betis fiecare avea altfel echipamentul, ba unu era mai labartat,ba semnu de la Nike era la unu mai mare la altu mai mic, ziceai ca erau luate din Europa.

 

Variante de echipament de rezerva alb si galben :biggrin:

 

steaua86celebvl3.th.jpg

 

steauagalbenlr6.th.jpg

DelPiero1012.05.2008 09:31

Ala cu alb e tare misto!Nici ala pe galben nu-i rau,dar parca am fi Nationala Romaniei! :laugh: Cat despre cele'reale',mi se par totusi mai bine fata de ultimele doua modele...

P.S.Vorba cuiva...Adidas bate la curu' gol Nike cam in toata domeniile!

bodanelu12.05.2008 09:37

@jackal nu poti sa-l faci asa pe cel alb.. ca nu are loc reclama la citi...

si mi se pare prea alb..

colaps12.05.2008 09:48
ªtie cineva de ce tricourile Nike vândute nu sunt identice ca model cu cele de joc? (tricourile 2004-2006 erau diferite la guler iar cele 2006-2008 nu au dunga roșie de pe mâneci)

 

Pai la noi nici echipamente de joc nu erau la fel toate.Tin minte ca la meciul cu Betis fiecare avea altfel echipamentul, ba unu era mai labartat,ba semnu de la Nike era la unu mai mare la altu mai mic, ziceai ca erau luate din Europa.

 

Variante de echipament de rezerva alb si galben :biggrin:

 

steaua86celebvl3.th.jpg

 

steauagalbenlr6.th.jpg

 

la ala galben vor sari toti cu gura ca vrem sa monpolizam culorile nationale.. ala alb in schimb e super, numai please, mai usureaza-l de emblemele din piept... ai putea incerca o varianta cu dungile ros-albastre verticale intr-o parte?

MALDINI12.05.2008 10:03

Abia astept sa vad noile echipamente,cel alb ar fi superb :D

DelPiero1012.05.2008 10:20

Ce nu se intelege,baiatu' a facut din proprie imaginatie tricourile!Noi o sa avem echipament de rezerva asemanator cu cel al Barcei de acum-fosforecentul ala(imi place Barca,dar nu vreau sa ne luam dupa altii)!

Catalyn0712.05.2008 10:21

@ xDaJACKALx

 

ala alb l-ai facut tu ? sau e o urma de sperantza ca o sa-l avem ? ;))

razvan_stelist200712.05.2008 10:28

nu mi-ar place...trebuie sa fim unici,sau macar sa nu copiem ceva/toata lumea critica Chelsea pentru noile tricouri verde fosforescent.trebuie sa fim unici prin ceva...mai bine tricoul pentru jocurile de acasa sa ramana,iar cele pentru deplasare sa fie dintr-un bleu deschis,ca cele purtate in supercupa europei.

MIREL6RADOI12.05.2008 11:14

Din cate am inteles,cei de la club ar fi nemultumiti de colaborarea cu Nike.Motivele ar fi proasta calitate a produselor Nike...s-ar putea sa se schimbe echipamentul sportiv(marca)Cei de la Adidas au un design mult mai reusit.Sa vedem.

metzzz12.05.2008 11:40

@jackal ce propui tu arata foarte frumos , dar n-ai sa vezi prea curand. Pe mine pe langa tricouri ma intereseaza calitatea celor care il poarta. Mai avem mult la ambele caterogii.

Raduccio12.05.2008 17:37
Din cate am inteles,cei de la club ar fi nemultumiti de colaborarea cu Nike.Motivele ar fi proasta calitate a produselor Nike...s-ar putea sa se schimbe echipamentul sportiv(marca)Cei de la Adidas au un design mult mai reusit.Sa vedem.

 

Sper sa ai auzit de unde trebuia. M-am saturat de Nike. Vreau orice altceva Adidas, Puma, Kappa sunt de 100 de ori mai tari decat jegurile de la nike. Si poate vine cineva cu o idee ca sa nu mai avem dunga aia alba idioata.

Marius12.05.2008 17:46
Noi o sa avem echipament de rezerva asemanator cu cel al Barcei de acum-fosforecentul ala(imi place Barca,dar nu vreau sa ne luam dupa altii)!

 

Daca nu ma insel, o sa avem echipament ca al Barcei de anul trecut, sau de acum 2 ani. Mi se pare ca acum catalanii au un fel de portocaliu...

FUNky TechNo12.05.2008 18:18
ªtie cineva de ce tricourile Nike vândute nu sunt identice ca model cu cele de joc? (tricourile 2004-2006 erau diferite la guler iar cele 2006-2008 nu au dunga roșie de pe mâneci)

 

Pai la noi nici echipamente de joc nu erau la fel toate.Tin minte ca la meciul cu Betis fiecare avea altfel echipamentul, ba unu era mai labartat,ba semnu de la Nike era la unu mai mare la altu mai mic, ziceai ca erau luate din Europa.

 

Variante de echipament de rezerva alb si galben :biggrin:

 

steaua86celebvl3.th.jpg

 

steauagalbenlr6.th.jpg

 

 

foarte tari amandoua...

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

xDaJACKALx12.05.2008 19:21

Primele doua sunt facute de mine dupa articolul din prosprot si in mare parte cred ca asa si vor arata tricourile in sezonul urmator.

 

Restu sunt inventate :biggrin:

 

steaua2008v3wu0.th.jpg

 

steaua2008v2jb6.th.jpg

 

Din cate am inteles,cei de la club ar fi nemultumiti de colaborarea cu Nike.Motivele ar fi proasta calitate a produselor Nike...s-ar putea sa se schimbe echipamentul sportiv(marca)Cei de la Adidas au un design mult mai reusit.Sa vedem.

 

steauaadidasv2yd1.th.jpg

 

steauabucurestiawaysr9.th.jpg

Dragutzul_stelistul12.05.2008 19:33

ala al doilea e urat......ala cu galben...pai ce noi suntem Nationala? :))) e buna ideea pentru tricoul Nationalei :P

 

Eu sper ca dupa 10 ani sa avem si noi echipament de FOTBAL.

da pana acu ce echipament ai avut....de tennis de picior??

predatorpulse712.05.2008 20:26

Amandoua sunt urate ca dracu. Fondul tricoului Stelei ar trebui sa fie rosu sau albastru,e simplu. Fara roz,alb,galben sau mai stiu eu ce culori. Atat timp cat fondul va fi rosu sau albastru,apoi putem sa punem ce optiuni grafice vrem noi,dar trebuie sa respectam traditia.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Fishu13.05.2008 10:04

sal cum ati facut modelele astea de echipament ? sunt prea tari :D

Raduccio13.05.2008 11:36

Vodafone, Adidas? Ce n-am vrea noi..

Marius13.05.2008 11:38

"fotoșop"

 

Probabil template-ul cu vodafone e de la Benfica.

Triphat14.05.2008 21:50

Acasa

steauaacasagf3.jpg

 

Deplasare

steauadepxj9.jpg

GOD15.05.2008 07:18

ar fi super daca ar fi asa.

colaps15.05.2008 08:02

super, Triphat.. cu mentiune ca cel rosu mi-ar placea sa fie albastru :-)

MIREL6RADOI15.05.2008 08:22

Daca tot le-ati facut in photoshop,trimiteti-le pe email la arga sau nike Romania:)

marshal15.05.2008 09:44

Triphat iia de la NIKE ar putea sa invete de la tine,is faine . trimitele prin mail la nike sa le puna la echipament :steagcruce:fularsteaua2:steagcruce:

«12348»