Steaua își schimbã tricourile. Echipamentul principal: roș-albastru, al doilea, verde fosforescent.
Din sezonul viitor, suporterii steliști vor mai avea încã un prilej sã își compare favoriții cu Barcelona. Echipamentul de rezervã va semãna cu tricourile similare ale extratereștrilor
Steliștii au hotãrât sã schimbe linia și modelul echipamentului, Nike fãcând o propunere concretã în acest sens, acceptatã deja de conducãtorii din Ghencea. Astfel, tricourile de joc vor avea nouã dungi verticale roșii și albastre și vor fi mulate. Al doilea rând de tricouri sau așa-numitul echipament pentru meciuri în deplasare va fi în întregime verde fosforescent și va avea aceleașelemente distinctinctive
Fosforescenți pentru douã sezoane
Interesant este cã în afarã de aceste douã rânduri de tricouri de joc nu vor mai exista altele, dar mai ales faptul cã verdele fosforescent va fi menținut douã sezoane, cel principal urmând a fi schimbat în sezonul 2009-2010 în aceeași combinație de roșu și albastru, dar cu mai puține dungi.
prosport
Cred ca ceva de genu asta vor arata


